Esileht Koolilaps ahhh ma olen nii loll

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: ahhh ma olen nii loll

Postitas:

olen hetkel enda peale ikka nii vihane. Kuna ma vaktsiinimisse olen alati umbusuga suhtunud ja nende vajalikkuses kahelnud…olen siiski lastele need teha lasknud.
Olime nüüd siis poisiga oma vaktsiinidega jõudnud leetrid-punetised-mumps korrani. Arsti survel, sest käis peale nagu uni, et poistele on mumps ikka nii ohtlik. Ühesõnaga rääkis pehmeks. Aga see selleks…nüüd on tulemus käes…eile valutas lapsel kõht ja õhtuks oli päris lahti. Samuti märkasin, et köhatab iga natukese aja tagant. Tänaseks on köha täies nmahus platsis ning samuti nohu.
Ausalt-kui me ikka mõtleksime, kui ohtlikud need haigused ikka on mille vastu vaktsineerime-tegelikult tavalised haigused. Hetkel tundub, et vaktsiini tüsistus on hullem kui see kuramuse mumps üldse ongi.

viskan ühe lingi ka http://web.zone.ee/iamfree/tysistused.htm

sain väljaelatud…tänan tähelepanu eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 19:09; 06.03 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no immuunsus nõrgenes korraks, aga see-eest mumpsi ei jää. külmetushaigusi juhtub ikka, vaktsiiniga või ilma. enda peale tasuks vihane olla, kui jätsid vaktsineerimata ja laps jäi mumpsi tõttu viljatuks.

0
0
Please wait...
Postitas:

Täpselt, tõesti loll. Võrdled oma lapse köha ja nohu MUMPSIGA. Kui loll võib olla?

0
0
Please wait...
Postitas:

See vaktsiin pidi läkaköha vaktsiini kõrval üks enim kõrvaltoimeid tekitav vaktsiin olema, ütles mulle üks neuroloog. Ma arvan, et sul läks hästi, et asi ainult nohu-köhaga piirdub. See läheb mööda ja mumpsi ka ei jää.
Kui reaktsioon muidugi kaua kestab ja kummalisemaks läheb, peaks arsti poole pöörduma.

0
0
Please wait...
Postitas:

mul oli pühade ajal kõht lahti, palavik ja nohu ilma igasuguse vaktsiinita, lihtsalt selline viirus on liikvel

0
0
Please wait...
Postitas:

Täitsa uskumatu kuidas võib sellist asja üldse postitada. Võrdled köha mumpsiga. Täiesti uskumatu. Muide sul arstil oli õigus, mumps on eriti poistele väga ohtlik haigus.
Mul parim sõbranna on lastetu, kuna tema mees põdes lapsena mumpsi ja nüüd on steriilne.

0
0
Please wait...
Postitas:

sama siin.lapsel paha,oksendab.
Vaktsiini pole.
haahh….
ja ütleks et oled tõesti rumal.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen hetkel enda peale ikka nii vihane. Kuna ma vaktsiinimisse olen alati umbusuga suhtunud ja nende vajalikkuses kahelnud…olen siiski lastele need teha lasknud.
Olime nüüd siis poisiga oma vaktsiinidega jõudnud leetrid-punetised-mumps korrani. Arsti survel, sest käis peale nagu uni, et poistele on mumps ikka nii ohtlik. Ühesõnaga rääkis pehmeks. Aga see selleks…nüüd on tulemus käes…eile valutas lapsel kõht ja õhtuks oli päris lahti. Samuti märkasin, et köhatab iga natukese aja tagant. Tänaseks on köha täies nmahus platsis ning samuti nohu.
Ausalt-kui me ikka mõtleksime, kui ohtlikud need haigused ikka on mille vastu vaktsineerime-tegelikult tavalised haigused. Hetkel tundub, et vaktsiini tüsistus on hullem kui see kuramuse mumps üldse ongi.

viskan ühe lingi ka http://web.zone.ee/iamfree/tysistused.htm

sain väljaelatud…tänan tähelepanu eest.[/tsitaat]

Miks sa arvad, et see on vaktsiinitüsistus? Mul on kahel lapsel ka praegu tugev köha ja nohu ja ühel neist kõht lahti, teine kaebab valu rinnus. Tegemist on viirusega, mis praegu möllab kogu Põhja-Eestis, kui mitte kogu Eestis.

Võrrelda köha-nohu mumpsiga on kummaline. Kui juba köha nii närvi ajab, siis ma ei kujuta ettegi, mida sa tunneksid, kui su lapsel oleks mumps. Kas sa arvad muidu, et mumpsi sümptomid on köha, nohu ja kõhulahtisus, või miks või kuidas üldse saaks seostada neid asju vaktsiiniga, mis on oma olemuselt ju haigustekitaja väikeses koguses?

0
0
Please wait...
Postitas:

ärge vaktsineerige muidugi oma lapsi. aga te ilmselt ei tea, mis tunne on lapse kirstu kõrval seista ja kahetseda….aga praegu olete ju nii targad. vaktsiin on ju nii paha ja kõikide teiste halbade asjade põhjustaja.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mumps on üliraske haigus, see võib lapsel kanduda ka munadesse ja selle tulemuseks on tulevikus tema laste väärarengud.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]no immuunsus nõrgenes korraks, aga see-eest mumpsi ei jää. külmetushaigusi juhtub ikka, vaktsiiniga või ilma. enda peale tasuks vihane olla, kui jätsid vaktsineerimata ja laps jäi mumpsi tõttu viljatuks.[/tsitaat]

….ja/või kurdiks.

0
0
Please wait...
Postitas:

Tegelikult on minu arvates praegune aeg ebasobiv vaktsineerimiseks. Praegu on viiruseid palju liikvel ja täna näiliselt terve laps võib homme juba haige olla. Ja vaktsineerimine nõrgestab organismi veelgi. Seagripi ajal suri ju koolipoiss just pärast korralist vaktsiini seagrippi. Minul on mõlemad lapsed talvel sündinud ja ma olen kõik need sünnipäevadel tehtud vaktsiinid just sel põhjusel edasi lükanud, et ma ei tea, kas mu laps on mõne viiruse üles korjanud või saab ta selle arsti ooteruumis. Mõned kuud hiljem tehtud vaktsiin on sama efektiivne.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Tegelikult on minu arvates praegune aeg ebasobiv vaktsineerimiseks. Praegu on viiruseid palju liikvel ja täna näiliselt terve laps võib homme juba haige olla. Ja vaktsineerimine nõrgestab organismi veelgi. Seagripi ajal suri ju koolipoiss just pärast korralist vaktsiini seagrippi. Minul on mõlemad lapsed talvel sündinud ja ma olen kõik need sünnipäevadel tehtud vaktsiinid just sel põhjusel edasi lükanud, et ma ei tea, kas mu laps on mõne viiruse üles korjanud või saab ta selle arsti ooteruumis. Mõned kuud hiljem tehtud vaktsiin on sama efektiivne.[/tsitaat]

Olen ise vaktsineerimise vastane, aga seda postitust kiidan kahel käel. Vaktsineerimine on eriti ohtlik, kui lapsel on juba mingi viiruse alge. Pealegi on erinevates riikides erinevad vaktsineerimiskalendrid ja seega pole see üldse oluline, mitmendal elukuul või eluaastal lapse mingi süsti saab. Mina lasin oma esimese lapse vaktsineerida (lasin ka arstil end pehmeks rääkida) alles aastaselt. Ja seda ühe vana lastearsti soovitusel mitte vaktsineerida enne kui laps on vähemalt 10kg. Teemaalgataja laps on vist küll juba vanem ja raskem, nii et see teema teda ei puuduta.
Minu meelest võiksid Eestis, kus kliima tõttu on talvehooajal palju viirushaigusi, perearstid selleks ajaks üldse igasuguse vaktsineerimise peatada ja teha seda ainult suvisel ajal, kui on päikest ja lapsed terved.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minul endal lapsena lõi kahepoolne mumps välja päev pärast mumpsivaktsiini. Mumps tegelt nii tavaline haigus, ei ole midagi hullem kui tavaline külmetushaigus, ainult kael on rohkem paistes. Poistel jah liikumine haigse ajal piiratud, et mujale ei lööks. Enda last selle vastu vaktsineerida ei kavatse. Minu arust mõttetu vaktsiin.

0
0
Please wait...
Postitas:

Meil sama vaktsiini järel 7.a poisil pea valutas nädal aega. Oli vist väike pisik sees enne. Aga nõus, et viiruste ajal ei peaks vaktsineerimisi tegema.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Minul endal lapsena lõi kahepoolne mumps välja päev pärast mumpsivaktsiini. Mumps tegelt nii tavaline haigus, ei ole midagi hullem kui tavaline külmetushaigus, ainult kael on rohkem paistes. Poistel jah liikumine haigse ajal piiratud, et mujale ei lööks. Enda last selle vastu vaktsineerida ei kavatse. Minu arust mõttetu vaktsiin.[/tsitaat]
mina olen ka mumpsi läbi põdenud ja minu meelest näiteks angiin on tunduvalt vastikum haigus. tõsiseid tüsistusi võib saada ka igatalvise gripi läbipõdemise järel.
enda lapsed on saanud (nooruse lollusest) vaid esimesed vaktsiinid, sest tollal polnud mul netti ning ei tulnud pähegi, et vaktsiinil võiks üldse olla mingeid kõrvalmõjusid või tüsistusi peale paistes süstikoha või pisikese palaviku. aasta(kümne)id on ju vaktsineeritud ning keegi midagi halba ei rääkinud. peale seda, kui tekkis võimalus rohkem vaktsiinidest teada saada ning netist kasvõi haigestumiste statistikat lugeda, pole enam vaktsineerinud. 2 tuttavat last on ka vaktsiinist tõsisemad tüsistused saanud. kassi ja koera ka ei vaktsineeri 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 20:02; 06.03 00:10; 06.03 13:05;
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kassi ja koera ka ei vaktsineeri :)[/tsitaat]

Minu sugulase kutsikas korjas õuest enne vaktsineerimist üles koerte katku. See krampides tõmblev loom on sööbinud minu mällu küll igaveseks. Oma koer on regulaarselt vaktsineeritud ja terve kui purikas.

Aga jah, mina arvan, et vaktsiinid on ikkagi inimeste kaitseks, hirmsad haigused on tänu neile võidetud. Ehk ei peaks vaktsineerima kohe vastsüdinuid ja arvestama inimeste eripäradega, kuid vaktsiinijärgne köha pole nüüd küll mingi kohutav tüsistus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 21:01; 06.03 08:58;
Postitas:

Minu sugulase kutsikas korjas õuest enne vaktsineerimist üles koerte katku. See krampides tõmblev loom on sööbinud minu mällu küll igaveseks. Oma koer on regulaarselt vaktsineeritud ja terve kui purikas.

[/tsitaat]
minu eelmine koer oli korralikult vaktsineeritud, kuid siiski nakatus umbes aastaselt koerte katku. põdes äärmiselt raskelt ning keegi ei uskunud, et ta sellest väja tuleb, aga õnneks tuli. pärast oli muidugi ka terviseprobleeme, mida seostati põetud katku tagajärgedega.
praegune on 5aastane ning pole midagi põdenud.
ehk siis minu seisukoht nii inimeste kui ka loomade puhul on see, et ühtmoodi võivad haigestuda nii vaktsineeritud (vt terviseameti statistikat) kui ka vaktsineerimata, kuid kuni vaktsineerimine ei anna 100%-list kindlustunnet, et haigus sellest hoolimata ei nakku ning et vaktsineerimine ise ei tekita (hullemaidki) kõrvalmõjusid, mina neist loobun. ei taha asjatult mürke oma (lapse) kehasse süstida. sugulase lapsed põdesid koos läkaköha, kusjuures vaktsineeritud lapsel kulges haigus märksa tõsisemalt kui vaktsineerimata lapsel.
samas ei mõista hukka vaktsineerijaid, igaüks otsustab ise

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 20:02; 06.03 00:10; 06.03 13:05;
Postitas:

mina olen ka mumpsi läbi põdenud ja minu meelest näiteks angiin on tunduvalt vastikum haigus. tõsiseid tüsistusi võib saada ka igatalvise gripi läbipõdemise järel.
enda lapsed on saanud (nooruse lollusest) vaid esimesed vaktsiinid, sest tollal polnud mul netti ning ei tulnud pähegi, et vaktsiinil võiks üldse olla mingeid kõrvalmõjusid või tüsistusi peale paistes süstikoha või pisikese palaviku. aasta(kümne)id on ju vaktsineeritud ning keegi midagi halba ei rääkinud. peale seda, kui tekkis võimalus rohkem vaktsiinidest teada saada ning netist kasvõi haigestumiste statistikat lugeda, pole enam vaktsineerinud. 2 tuttavat last on ka vaktsiinist tõsisemad tüsistused saanud. kassi ja koera ka ei vaktsineeri :)[/tsitaat]

Isikutel, kel on kalduvused paranoiale, tuleks nettipääsu piirata. Loodetavasti hoiad oma vaktsineerimata loomi kodus ning küla vahele jooksma ei lase. Anna kannatust… ja mõnele inimesele terake mõistust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 07:13; 06.03 07:16; 06.03 07:19; 06.03 10:46;
Postitas:

minu eelmine koer oli korralikult vaktsineeritud, kuid siiski nakatus umbes aastaselt koerte katku. põdes äärmiselt raskelt ning keegi ei uskunud, et ta sellest väja tuleb, aga õnneks tuli. pärast oli muidugi ka terviseprobleeme, mida seostati põetud katku tagajärgedega.
praegune on 5aastane ning pole midagi põdenud.
ehk siis minu seisukoht nii inimeste kui ka loomade puhul on see, et ühtmoodi võivad haigestuda nii vaktsineeritud (vt terviseameti statistikat) kui ka vaktsineerimata, kuid kuni vaktsineerimine ei anna 100%-list kindlustunnet, et haigus sellest hoolimata ei nakku ning et vaktsineerimine ise ei tekita (hullemaidki) kõrvalmõjusid, mina neist loobun. ei taha asjatult mürke oma (lapse) kehasse süstida. sugulase lapsed põdesid koos läkaköha, kusjuures vaktsineeritud lapsel kulges haigus märksa tõsisemalt kui vaktsineerimata lapsel.
samas ei mõista hukka vaktsineerijaid, igaüks otsustab ise
[/tsitaat]

Vaktsiinid pole mürgid nagu poes müüdav toit keemia. Milleski jääb Eestis antav kooliharidus väga puudulikuks. Või vajavad lapsevanemad kohustuslikke täienduskursusi keemia ja bioloogia vallas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 07:13; 06.03 07:16; 06.03 07:19; 06.03 10:46;
Postitas:

Unustasin matemaatika.
Et aru saada, miks haigestunute hulgas on alati rohkem vaktsineerituid, tasub lugeda http://toomas-marit.hinnosaar.net/wp/2012/03/05/sissejuhatus-statistika-vaartolgendustesse-miks-enamik-haigestunutest-on-vaktsineeritud/
Hirmu- ja õuduslugude armastajate jaoks pole vast küll nii põnev lugemine nagu iamfree muinasjutud.

0
0
Please wait...
Postitas:

[/tsitaat]

see vaktsineerimata koer ei paranenud. vaktsiin ei pruugi anda 100% kaitset, KUID fakt on see, et vaktsiinide kasutamisega on haiguste levik oluliselt vähenenud. no viimane näide kasve rebaste massivaktsineerimine marutaudi vastu. marutaud pole 100% kadunud, kuid rebaseid on rohkem, kui kunagi varem.
Läkaköhaga oma peres juhtum, vaktsineerimata (med näidustustel) laps põdes väga raskelt, vaktsineeritud ei haigesutunud. noh, ma tegelikult võin õista põhjusi, miks ei taheta lapsi vaktsineerida, KUID on jama väita, et vaktsiinidel puudub toime. reeglina vaktsineeritud nakatunud põevad kergemini. muidugi on erandeid ja leian ka, et võimalikesse vaktsineerimise tüsistustesse peaks suhtume tõsiselt. samuti tundub mulle kahtlane see iga-aastane gripivaktsineerimine. seda ma ei tee ega lase teha ka lastele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 21:01; 06.03 08:58;
Postitas:

Neile, kes oma lemmikloomi ei vaktsineeri- Eesti Vabariigis on kohustuslik kõigi koerte ja kasside vaktsineerimine marutaudi vastu (sõltuvalt siis vaktsiini tüübist, kas ühe või kahe aasta tagant)

0
0
Please wait...
Postitas:

enda lapsed on saanud (nooruse lollusest) vaid esimesed vaktsiinid, sest tollal polnud mul netti ning ei tulnud pähegi, et vaktsiinil võiks üldse olla mingeid kõrvalmõjusid või tüsistusi peale paistes süstikoha või pisikese palaviku. aasta(kümne)id on ju vaktsineeritud ning keegi midagi halba ei rääkinud. peale seda, kui tekkis võimalus rohkem vaktsiinidest teada saada ning netist kasvõi haigestumiste statistikat lugeda, pole enam vaktsineerinud. 2 tuttavat last on ka vaktsiinist tõsisemad tüsistused saanud. kassi ja koera ka ei vaktsineeri :)[/tsitaat]

Igatalvise gripi? Misasja?

0
0
Please wait...
Postitas:

olen teemaalgataja.

Minu lapsed pole vaktsineeritud teadmisega, et vaktsiin hoiab 100% haigusest eemale. See, kes sedasi arvab peab olema väga naiivne inimene. On ju teada, et süst ei hoia eemale haigust, vaid selle põdemisel on vastupanuvõime tugevam ja sa põed selle kergemalt läbi ja tüsistusete oht väike.

nooremele lapsele ei lasknud enne vaktsiine teha kui sai 1 aastaseks. Alati olen jälginud, et laps oleks enne paar näralat vähemalt terve olnud ja et peres poleks hetkel keegi haige.

Aga on näha, et antud olukorras oli lapse haigestumine tingitud vaktsiinist. Sest viirused hiilivad ligi ikka palavikuga. Meil palavikku ei tekkinud. Oleme põdenud ikka igasuguseid haigusi…näen ju kuidas lapsel haigused kulgevad. See köha-nina vesisus-kõhulahtisus oli küll vääääga imelik põdemine. Aga noh ma ei vaidele ka 100% vastu, et see siiski ei võinud olla viirus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 19:09; 06.03 09:32;
Postitas:

[tsitaat]olen teemaalgataja.

Minu lapsed pole vaktsineeritud teadmisega, et vaktsiin hoiab 100% haigusest eemale. See, kes sedasi arvab peab olema väga naiivne inimene. On ju teada, et süst ei hoia eemale haigust, vaid selle põdemisel on vastupanuvõime tugevam ja sa põed selle kergemalt läbi ja tüsistusete oht väike.

nooremele lapsele ei lasknud enne vaktsiine teha kui sai 1 aastaseks. Alati olen jälginud, et laps oleks enne paar näralat vähemalt terve olnud ja et peres poleks hetkel keegi haige.

Aga on näha, et antud olukorras oli lapse haigestumine tingitud vaktsiinist. Sest viirused hiilivad ligi ikka palavikuga. Meil palavikku ei tekkinud. Oleme põdenud ikka igasuguseid haigusi…näen ju kuidas lapsel haigused kulgevad. See köha-nina vesisus-kõhulahtisus oli küll vääääga imelik põdemine. Aga noh ma ei vaidele ka 100% vastu, et see siiski ei võinud olla viirus.[/tsitaat]

Minu laps on oma esimese seitsme eluaasta jooksul olnud üsna tihe põdeja nagu lasteaialapsed ikka. Palavikku on esinenud vaid üksikutel kordadel. Pigem on palavik vaktsineerimise ühe kõrvalmõjuna üsna tõenäoline.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]ellola kirjutas:[/small]
[tsitaat]Neile, kes oma lemmikloomi ei vaktsineeri- Eesti Vabariigis on kohustuslik kõigi koerte ja kasside vaktsineerimine marutaudi vastu (sõltuvalt siis vaktsiini tüübist, kas ühe või kahe aasta tagant)[/tsitaat]
eesti vabariigis on kohustuslik ka liikluseeskirjadest kinnipidamine, aga tegelikkuses???
muide, kes väga pooldavad laste vaktsineerimist – millal te ENNAST viimati vaktsineerisite? enamik vaktsiine vajab ju revaktsineerimist 5-10 a möödudes. kui \”kolmandasse\” maailma sõitjad välja arvata, siis ma pole küll kuulnud, et täiskasvanud end revaktsineerimas käiks, kuid sellised täiskasvanud on ju samuti kõndivad haiguspommid

0
0
Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Koolilaps ahhh ma olen nii loll

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.