Esileht Kodunurk Ahiküttega korter väljaüürimiseks Tallinnas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Ahiküttega korter väljaüürimiseks Tallinnas?

Postitas:

Plaanin osta pikaajaliselt väljaüürimiseks korterit Tallinnas. Huvitav kas ahiküttega korterile ka renditurgu on, kui maja ilus ja heas piirkonnas? Või on see üürimisel liiga nishivärk. Oma kodu ikka viitsid kütta, aga üürides lihtsam keskküte. Kindlasti on puuküttega kortereid palju Tartus, seal vist see tavalisem. Kas teate kedagi, kes üürib ahiküttega korterit Tallinnas?

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Anonymous

Kindlasti leiab, aga mingit tulu sul sealt eriti ei pudene. Ahju alternatiiviks, kui vähegi võimalik,  paigalda ka õhksoojus süsteem ja siis leiad kindlasti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ahiküttega korter Tallinnas ja üürime seda välja. Nõmme, kolm tuba, 58 ruutu, 320+kommunaalid, privaatne aed, kuur, kelder, kahe pere peale saun. Hind pole aastaid tõusnud. Üürnik ostab ka küttepuud. Samad üürnikud juba ligi 8 aastat. Tulevast aastast tõstame üüri 350 euroni, üürnik on nõus. Õhksoojuspunp on ka – üürnik ostis ja meie nõusolekul lasi paigaldada. Ei ole suure tulu teenimiseks. Mis see küsimus sul on?

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahju häda on on tema kallidus, st kui ta ära amortiseerub, siis uue ehitamine on tuhandeid eurosid. Seda raha sa üürnikult küsida ei saa, aga kogu üüritulu võid hiljem ahju renoveerimisse kulutada, mis kasu tuli üürimisest?

Kui ostetavas korteris on veel nõukaaegne plekk-kestaga ahi, siis varsti vajab ta lammutust. Tellisahjud maksavad ca 2000 eurot, korralikud pottahjud juba 5000 eurot. Uut ahju lõhki kütta on kogenematul inimesel lihtne, aga kulusid temalt väljanõuda väga raske ja kas saabki. Ahikorter osta välja üürimiseks on riskibisnis.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ahiküttega korter Tallinnas ja üürime seda välja. Nõmme, kolm tuba, 58 ruutu, 320+kommunaalid, privaatne aed, kuur, kelder, kahe pere peale saun. Hind pole aastaid tõusnud. Üürnik ostab ka küttepuud. Samad üürnikud juba ligi 8 aastat. Tulevast aastast tõstame üüri 350 euroni, üürnik on nõus. Õhksoojuspunp on ka – üürnik ostis ja meie nõusolekul lasi paigaldada. Ei ole suure tulu teenimiseks. Mis see küsimus sul on?

Olen samuti üürinud Nõmmel korterit, mis oli kaminaküttega. Normaalne oli. Kui korter on muidu korralik ja hea asukohaga, siis leiab sinna elaniku igal juhul.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ahiküttega korter Tallinnas ja üürime seda välja. Nõmme, kolm tuba, 58 ruutu, 320+kommunaalid, privaatne aed, kuur, kelder, kahe pere peale saun.

1-toalise 21 m2 ahjuküttega korteri üüriks Nõmmel küsitakse 300.-

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1-toalise 21 m2 ahjuküttega korteri üüriks Nõmmel küsitakse 300.-

Mida kuradit, ma küsin Tln kesklinnas 23 ruuduse eest 325,00 ja juba paar kuud aina küsin. OK, on jah elektriküte, aga leping kehtib KÜ-l veel kaks aastat väga odava elektrihinnaga. Lisaks 2 tasuta parkimiskohta ja keegi ei taha. Tea kas parkimiskohti eraldi saab üürile pakkuda?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kuradit, ma küsin Tln kesklinnas 23 ruuduse eest 325,00 ja juba paar kuud aina küsin. OK, on jah elektriküte, aga leping kehtib KÜ-l veel kaks aastat väga odava elektrihinnaga. Lisaks 2 tasuta parkimiskohta ja keegi ei taha. Tea kas parkimiskohti eraldi saab üürile pakkuda?

Kus sa kuulutad? Kas pildid ja kirjeldus ok? Mul on palju kortereid ja alati on esimese päevaga juba vähemalt 5 huvilist. Teiseks päevaks läinud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa kuulutad? Kas pildid ja kirjeldus ok? Mul on palju kortereid ja alati on esimese päevaga juba vähemalt 5 huvilist. Teiseks päevaks läinud.

Maakler kuulutab kv.ee-s, city24-s. Otse omanikult läheks ehk paremini, aga ei viitsi mina sellega tegeleda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakler kuulutab kv.ee-s, city24-s. Otse omanikult läheks ehk paremini, aga ei viitsi mina sellega tegeleda.

Jah, läheks küll paremini. Mina maaklerit ei kasuta, sellega on juba suur konkurentsieelis.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui maja on korralik (ja peab sooja ehk siis ei pea päevas mitu korda kütma), korter ilus ja piirkond hea, siis arvan, et ahiküte ei välista üürniku leidmist. Tõenäoliselt tõmbab see ahiküte sul küll mingil määral võimalikku üürihinda alla, sest enamus inimesi siiski ei viitsi tänapäeval ahju kütta ja sellest tulenevalt võib konkurents väiksem olla, aga samas on ka inimesi, kes just näiteks eelistavad ahikütet keskküttele. Mina ise nt hindan ka ahjusoojust, ahju antavat hubasust ja ahjuga köetud toa kliimat rohkem, aga mugavusest üürikasse valiksin pigem keskkütte. Samas kui muidu korter väga meeldiks ja teaks, et see ahi ka ilusti toa soojaks kütab ja korter sooja hoiab, ei välistaks ahikütet. Muidugi sõltub ka palju, kuidas on puude hoiustamine korraldatud ja kui mugav neid tuppa tassida on. Mul enda kodus on puud keldrikorrusel tubastes tingimustes, seega annab juurde ka see, et ma ei pea kuskilt õuest pimedas ilma trotsides igapäevaselt puid tuppa vedama.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1-toalise 21 m2 ahjuküttega korteri üüriks Nõmmel küsitakse 300.-

Mida kuradit, ma küsin Tln kesklinnas 23 ruuduse eest 325,00 ja juba paar kuud aina küsin. OK, on jah elektriküte, aga leping kehtib KÜ-l veel kaks aastat väga odava elektrihinnaga. Lisaks 2 tasuta parkimiskohta ja keegi ei taha. Tea kas parkimiskohti eraldi saab üürile pakkuda?

Piltide põhjal ei tundu heas korras ega hubane olevat, muidugi ei leia sa kedagi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piltide põhjal ei tundu heas korras ega hubane olevat, muidugi ei leia sa kedagi.

See on ilmselgelt ülehinnatud. Sada peaks langetama. Kui ikka rohkem kui nädal on asi huvilisteta, on hind vale.

Minu eile viidatud Nõmme oma on juba tänaseks võetud

https://www.kv.ee/uurile-anda-1toaline-21m2-korter-nommel-mis-jaab-p-3236223.html

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva inimesed on nii mugavad, et ei viitsita (või ei osata…) lambipirnigi vahetada, mis siis ahju kütmisest rääkida. Kütavad valesti (lõhki, kui üks hetk nii külmaks läheb, et kütmata enam ei saa) või lasevad vingu sisse, ühesõnaga, mingi muu variant peab ka olema. Tuttavatel oli ahjuküttega, elektriradikas oli eriti külma ilma tarbeks ka igaks juhuks. No ei ole vaja mõistatada, mitu korda ahju köeti, elektriarved olid üüratud ja lõpuks nad minema läksidki, sest “liiga kallid kulud”.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva inimesed on nii mugavad, et ei viitsita (või ei osata…) lambipirnigi vahetada,

Ma ei ole kunagi kohanud ühtegi sellist inimest. Mitte kunagi.
Kellega sa suhtled?

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult ahjuküte ongi pask. Tuled õhtul töölt koju – tuba külm nagu hundilaut, siis hakka kütma, oota, millal ära köeb ja siibri kinni saab, ööseks läheb soojaks, hommikul lähed tööle, õhtul tuled – jälle külm. Siigi inimene kirjutas, et üürnik pani õhksoojuspumba lisaks. Ju sellel vast ikka mingi põhjus oli, vaevalt ta lihtsalt tahtis kulutada ja mässata.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult ahjuküte ongi pask. Tuled õhtul töölt koju – tuba külm nagu hundilaut, siis hakka kütma

Ahjuküte sobib sellisele inimesele, kelle elutempo ei ole selline, et hommikul läheb tööle ja õhtul tuleb koju. Näiteks sellisele, kellel on töö kodune, a la tõlgib oma tempos oma arvutis. Siis ärkab hommikul üles, teeb tule ahju alla, joob kohvi… mõnus. päeval on tuba soe, õhtul hakkab natuke jahedamaks minema, öösel hea jahe magada. Kui on käredam pakane, siis võib õhtul veel korra natuke kütta, et liiga külmaks ei läheks.

Aga selles mõttes et – minu korteris ei ole kunagi olnud “külm nagu hundilaut”, kui ma ikka iga päev korra kütnud olen. Kütsin tavaliselt hommikul kell 10 ja siis järgmisel hommikul enamvähem samal ajal. Enne ahju kütmist oli toas tavaliselt +20, ühe korra oli +18, siis see tundus küll külm, aga päris hundilaudaks vist ei kvalifitseeru. Aga see oli esimene talv pärast sissekolimist, kui ma ei olnud jõudnud veel aknaid ära vahetada.  Samal ajal mu sõbranna oli ahjuküttega üürikas, no temal oli niisugune, et tuba püsis soe ainult senikaua, kuni ahjus puud põlesid. Nii kui tuli kustus, siis paari tunniga oli juba nii et hambad plagisesid. Nii et palju sõltub konkreetsest korterist ja ahjust.

Ma ise elan ahjuküttega korteris (ei üüri, isiklik) ja olen aastaid teinud tööd kodust, vahepeal just tegelesingi ka tõlkimisega. Nüüd aga tekkis vajadus tööle minna, siis sel suvel lasin paigaldada soojuspumba just selle mõttega, et kui ma ei saa hommikuti ahju kütta, siis vastu ööd ka ei taha nagu liiga kuumaks ahju ajada. Praegu on nii ahjukütmine kui ka soojuspump mõlemad töös, kodukontori päeval kasutan rohkem ahju ja pumpa vähem. Tegelikult avastasin seda, et soojuspump teeb minu jaoks toa isegi liiga soojaks, st et ma olen harjunud juba nende temperatuurikõikumistega, et vahepeal on soe ja vahepeal jahe. Pumbast loodan aga seda, et suvel kui peaks tulema kuumalaine, siis ei pea enam leitsaku käes kuhtuma, vaid saab konditsioneeri käima lükata ja ei pea enam piinlema. Ma neid suuri kuumalaineid ei talu väga hästi.

Mis aga puudutab siin eespool lingitud väikseid kortereid, siis see kesklinna oma ongi võrreldes tolle Nõmme korteriga palju kehvem. Nõmmel on vähemasti köök ja tuba eraldi, see kesklinna kööktuba on juba selle poolest palju viletsam, et see ei ole ju tegelikult mingi 1-toaline korter, vaid reaalselt kööktuba, üks tuba, mitte korter.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see ahikütte definitsioon PK foorumi järgi siiski natuke segane.

Sellest teemast nagu selguks, et kui korteris kütab kaht tuba korralik kahhelahi ja lisaks antakse külmal ajal lisasooja teinekord aegajalt hommikul või töölt tulles elektriradiaatorite ja/või õhksoojuspumbaga, siis on jama. Siis on ahiküte, millega olevat jama.

Kui aga korteris on täpselt samad asjad loetletuna teises järjekorras, ehk õhksoojuspump ja seina pistetakse aegajalt ka elektriradiaatorid ning lisaks saab võõrastetuba ja peretuba kütta suure kahhelahjuga, siis on okei, sest see pole nagu ahiküte vaid mõnus lisa-feature aeglaselt langeva lumega õhtuteks.

Kas siis nagu oleks parem, kui ahjuga kütmise võimalust üldse poleks? Siis poleks ahiküte ja see on kuidagi…etem.

Ahiküttega elamistes pole minu teada keegi keelanud lisaks elektriga kütta. Või ahju üldse mitte kütta ja kütta elektriga. Kus juhtmed seda ei kannata, ei peaks inimene seal elamagi. Pistikud võiksid ka igas elamises olla ja ehk ongi. Tühjalt seisev ja kasutamata ahi puid ei söö.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva inimesed on nii mugavad, et ei viitsita (või ei osata…) lambipirnigi vahetada,

Ma ei ole kunagi kohanud ühtegi sellist inimest. Mitte kunagi.

Kellega sa suhtled?

Hm, suhtlengi  üürnikega ju. Aastaid juba tegelen töö tõttu üürnikega. Mitmesajaruutmeetriste losside omanikest ei ole vast juttu ju, kui teema on ahiküttega üürikorteritest?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Üksi 1-toalises elades ei tunneks küll mingit puudust eraldi köögist. Pigem vastupidi, tahaks süüa tehes telekat näha või kuulda ega viitsiks nagunii köögis ontlikult laua taga süüa, vaid kolistaks nõudega elutuppa. Perega elades on hoopis teine asi, vot seda ma ei mõista, miks kõikides uutes majades on perekorterites köök elutoa nurgas. Kui keegi ühes nurgas süüa teeb ja söögihaisutab, siis teistelt diivanil neelud juba käivad. Või pereemad ikka vahest ampsavad köögis salaja miskit peidetud pala, et lapsed jaurama ei kukuks – meie ka tahame.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksi 1-toalises elades ei tunneks küll mingit puudust eraldi köögist. Pigem vastupidi, tahaks süüa tehes telekat näha või kuulda ega viitsiks nagunii köögis ontlikult laua taga süüa, vaid kolistaks nõudega elutuppa. Perega elades on hoopis teine asi, vot seda ma ei mõista, miks kõikides uutes majades on perekorterites köök elutoa nurgas. Kui keegi ühes nurgas süüa teeb ja söögihaisutab, siis teistelt diivanil neelud juba käivad. Või pereemad ikka vahest ampsavad köögis salaja miskit peidetud pala, et lapsed jaurama ei kukuks – meie ka tahame.

Uutes majades on üldjuhul võimalikult väikesele pinnale mahutatud võimalikult palju tube. Inimesed tahavad pigem eraldi tube, aga ei taha väga suurte korterite eest maksta. Uusarendustes on üsna tavapärane, et magamistoad on normaalse vannitoa mõõtu ja välisuksest astud kohe elutuppa – esikuid ei ole, mis ka visuaalselt korterile päris palju juurde annab. Minu jaoks on mitmetes uuemate majade korterites üllatavalt vähe ruumi, hoolimata sellest, et planeeringud on avarad ja tube on arvuliselt ehk 3-4. Üsna tavaline on, et magamistoas ongi ruumi ainult voodi jaoks. Jällegi maitse asi, mulle isiklikult meeldib avarus ja liikumisruum.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksi 1-toalises elades ei tunneks küll mingit puudust eraldi köögist. Pigem vastupidi, tahaks süüa tehes telekat näha või kuulda ega viitsiks nagunii köögis ontlikult laua taga süüa, vaid kolistaks nõudega elutuppa. Perega elades on hoopis teine asi, vot seda ma ei mõista, miks kõikides uutes majades on perekorterites köök elutoa nurgas. Kui keegi ühes nurgas süüa teeb ja söögihaisutab, siis teistelt diivanil neelud juba käivad. Või pereemad ikka vahest ampsavad köögis salaja miskit peidetud pala, et lapsed jaurama ei kukuks – meie ka tahame.

Brr, perekorter, pereema, jauravad lapsed. Mingi paralleeluniversum.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No köök on üks teema, pigem tahaks näha kedagi kel tallinna kesklinnas kööktoas elades kaks autot on.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üürin korterit, kus on ahiküte ja ka põrandaküte.

Kolmel esimesel aastal ma ahju ei kütnud. Nüüd sügisel otsustasin, et sel aastal põrandakütet sisse ei lülita (ainult vannitoas). Kütan ülepäeviti. Täitsa mõnus on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piltide põhjal ei tundu heas korras ega hubane olevat, muidugi ei leia sa kedagi.

Korter ise nagu ok seisus. Hubasust täiesti tühjas korteris ongi raske näha. Mina ütleks, et luba lemmikloomadega üüriline ja kohe on huvilisi rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et luba lemmikloomadega üüriline ja kohe on huvilisi rohkem.

Kuidas viisakalt öelda, et kassid ja puuriloomad lubatud, (suured) koerad mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas viisakalt öelda, et kassid ja puuriloomad lubatud, (suured) koerad mitte?

Väikesed lemmikloomad on lubatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikesed lemmikloomad on lubatud.

see võib suurte diskrimineerimiseks kvalifitseeruda, parem vist loomatingimus üldse maha võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et luba lemmikloomadega üüriline ja kohe on huvilisi rohkem.

Kuidas viisakalt öelda, et kassid ja puuriloomad lubatud, (suured) koerad mitte?

Aga mis see suur koer teeb? Korter on tühi, üürnik tuleb ju nagunii oma mööbliga. Mul on dobermann oma majas. Ta on suur aga ta on seal kus mina. Enamasti pikutab diivani ees või voodi ees. Kui kutsun, siis tohib ka diivani peale tulla. Mööblit (diivanit) on ta närinud ühe korra, oma esimesel ööl meie juurde tulles ja see oli meie lollusest. Kui oleks üürikas ja üürivara oleks olnud, siis otseloomulikult maksaksin ise paranduse eest. Samas saan ma aru, et kui ma peaks praegu üürikorterit otsima, siis ma võiks sama hästi puu alla kolida, sest suurt koera ei taha keegi. Olenemata sellest, et kellegi isane kass kräunub või kellegi väike koer klähvib oluliselt hullemini kui minu suur koer kedagi segaks.

Mina pigem sõnastaks nii, et hästi käituvad loomad on oodatud ning looma tegude eest vastutab üüriline.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis see suur koer teeb? Korter on tühi, üürnik tuleb ju nagunii oma mööbliga.

Mul tuttaval tõmbas selline mõne minuti jooksul seina sügavaid küünejälgi täis, ikka kõrgelt ülevalt alla kohe. Vaikne kiire töö, ei andnud üldse märku, et ta midagi tahaks. Pererahvas oli kodus.
Üürnikelt millegi parandamist ja hüvitamist nõuda on pigem teoreetiliselt võimalik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Kodunurk Ahiküttega korter väljaüürimiseks Tallinnas?