Esileht Kodunurk Ahjuliha “puhkamine”

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Ahjuliha “puhkamine”

Postitas:

Olen paar päeva otsinud netist retsepte, kuidas ahjus sealiha teha. Imestan, et peaaegu igal pool soovitatakse, et pärast valmimist tuleb panna fooliumisse “puhkama” 15 minutiks. Siis tuleb ju niiskus sisse ja koorik ei ole enam sama. On soovitatud ka võipaberisse (pärgamentpaber/küpsetuspaber?) panna. Aga kõige õigem oleks lihtsalt lauale seisma jätta. Selline tähelepanek.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.10 12:27; 21.10 16:53; 22.10 21:08; 23.10 20:21; 24.10 11:15; 24.10 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole sama. Millessegi mähituna jääb niiskus lihasse +pehmendab koorikut pisut (õhu käes kuivab täiesti ära)
ja
teiseks liha ei jahtu maha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ei ole sama. Asi ongi selles, et niiskus halb (8:40 https://www.youtube.com/watch?v=hDcXZEShZtY). Ja liha peabki jahtuma.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.10 12:27; 21.10 16:53; 22.10 21:08; 23.10 20:21; 24.10 11:15; 24.10 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jahtub serveerimisel nagunii üsna kiirelt, ei tahaks küll veel eelnevalt jahutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 21:23; 24.10 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teegi ahjus liha. Teen alati potis pliidi peal. Saab nii palju leent kui ise soovid, on mahlane ja jääb ahju rasvatamine ära. Krõbe liha? Ei, see vist pole minu jaoks (pole vist niisugust asja söönudki, v.a. kamar, aga seda saab ka potis-pannil teha.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 12:27; 23.10 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teegi ahjus liha. Teen alati potis pliidi peal. Saab nii palju leent kui ise soovid, on mahlane ja jääb ahju rasvatamine ära. Krõbe liha? Ei, see vist pole minu jaoks (pole vist niisugust asja söönudki, v.a. kamar, aga seda saab ka potis-pannil teha.

Kui teha piisavalt kõrges potis, siis ei rasvata sa seal midagi. Me jätame tavaliselt liha u 10 minutiks kaane alla puhkama, kuna enamik retsepte seda soovitab. Ja kuna ma pole eriline lihakokk, siis just liha valmistamisel järgin retsepti piinliku täpsusega kuni lõpuni. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teegi ahjus liha. Teen alati potis pliidi peal. Saab nii palju leent kui ise soovid, on mahlane ja jääb ahju rasvatamine ära. Krõbe liha? Ei, see vist pole minu jaoks (pole vist niisugust asja söönudki, v.a. kamar, aga seda saab ka potis-pannil teha.

Sa pole ilmselt tõeliselt head ahjuliha saanudki kui see potivaaritus sulle sama heana kui ahjuliha tundub.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahh, üks türgi puha. Lasen siis fooliumi all seista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.10 12:27; 21.10 16:53; 22.10 21:08; 23.10 20:21; 24.10 11:15; 24.10 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teegi ahjus liha. Teen alati potis pliidi peal. Saab nii palju leent kui ise soovid, on mahlane ja jääb ahju rasvatamine ära. Krõbe liha? Ei, see vist pole minu jaoks (pole vist niisugust asja söönudki, v.a. kamar, aga seda saab ka potis-pannil teha.

Sa pole ilmselt tõeliselt head ahjuliha saanudki kui see potivaaritus sulle sama heana kui ahjuliha tundub.

Vabandust, aga milline on “hea”? See, mida sina teed?
Väga lapsik arvamus igatahes.

Oma 40+ eluaasta jooksul on nii mõnigi hea ja mitte nii hea liha ahjus tehtud, külas söödud, restoranis proovitud. Lihtsalt praegusel perioodil olen taasavastanud enda jaoks muu käitlusstiili. Sinu üleolev kommentaar on kohatu, aga annan andeks, sest mul pole kombeks rumalatega vaielda.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 12:27; 23.10 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maailma parim(minu jaoks) ahjuliha on tehtud puuküttega ahjus, otse hõõguvate süte peal, paksus malmpotis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

misasi see “ahjuliha” üldse on?
ainuke tunnus on see, et ahjus küpsetatud? aga lihasorte ja retsepte on ju sadu.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kamaraga sealiha. Tegin 150 kraadi juures tund aega ahjunõus, foolium peal ja külgedel, sibul, küüslauk ja vesi all. Marinaad (ajapuudusel 1 h toasoojas): sool, must pipar, sinep, mesi, apteegitilliseemned. Kamara patsutasin paberkäterätiga kuivaks ja ruudustiku sälkusin noaga sisse.
Jäi seest toores, võtsin fooliumi ära ja panin veel pooleks tunniks ahju. Siis veel pooleks. 15 min fooliumi all. Oleks võinud seest pehmem olla ja kamar kõvem. Enam ei tee.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.10 12:27; 21.10 16:53; 22.10 21:08; 23.10 20:21; 24.10 11:15; 24.10 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kamaraga sealiha. Tegin 150 kraadi juures tund aega ahjunõus, foolium peal ja külgedel, sibul, küüslauk ja vesi all. Marinaad (ajapuudusel 1 h toasoojas): sool, must pipar, sinep, mesi, apteegitilliseemned. Kamara patsutasin paberkäterätiga kuivaks ja ruudustiku sälkusin noaga sisse.

Jäi seest toores, võtsin fooliumi ära ja panin veel pooleks tunniks ahju. Siis veel pooleks. 15 min fooliumi all. Oleks võinud seest pehmem olla ja kamar kõvem. Enam ei tee.

Tund aega on liiga vähe. Üldiselt öeldakse, et 1 kg liha küpseb 90 minutit.

Ma ise olen viimasel ajal nii teinud, et algul ajan ahju kuumaks (250 kraadi). Panen liha sisse. Lasen ca 20 min kõrgel kuumusel ja siis keeran ahju 150 peale ja lasen pikalt madalal temperatuuril küpseda – aeglaselt küpsetatud liha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kamaraga sealiha. Tegin 150 kraadi juures tund aega ahjunõus, foolium peal ja külgedel, sibul, küüslauk ja vesi all. Marinaad (ajapuudusel 1 h toasoojas): sool, must pipar, sinep, mesi, apteegitilliseemned

Ega sellest pidanudki head asja saama ju.
Oleneb liha kogusest ja tüki suurusest, aga maitsestuda võiks kauem, siis küpsetamisel ikka panna alguses 220+ kraadisesse ahju, kuniks KUULED, et liha särisema hakkab (kulub oma pool tundi vähemalt kilose tüki puhul, kui suurem, siis veelgi kauem), siis alles keerata temperatuur maha ja lasta edasi 180* juures vähemalt tund-poolteist veel.
Siis võtan fooliumi (või kaane) pealt maha ja lasen 240* juures 10-15 minutit grilli all kamara pealt krõbedaks ja pruuniks.

Kui tahad sama tükki küpsetada 150*-ga (slow food), siis lase ka liha algul kõrgemal temperatuuril kuuldavalt elama, seejärel keera t* maha ja küpseta fooliumi all madalal kuumusel ikka 3+ tundi.

Enam ei tee.

Kindlasti tee! Aga anna lihale ikka aega rahus küpseda. Tegelikult on ahjuliha kõige lihtsam ja vähem vaeva nõudvam toit üldse, kui oma ahju tundma õpid ja lihakoguste küpsemisajaga arvestad. Vähestel õnnestub esimesel korral, eriti, kui kiirustada.

Igal juhul on lihtsam katsetamist alustada tükeldatud liha küpsetamisega. Tee parajad tükid, maitsesta soola, pipra jms meeldivaga (tüümian või karri või paprika või nt Jahimehesegu), eelnevalt marineeruma ei pea. Vala veidi vett põhja, kata kaanega ja pane (kilo liha) 200* juurde 1,5 tunniks ahju. 1,5 kg hoia juba 2 h. Siis kergita kaant ja katsu, kas on piisavalt pehme. Kui on, lase grilli all kiirelt pealt pruuniks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aja ja elektri kulu + ei taha osata söömaajast järelejäänud lihaga midagi ette võtta. See roog ei ole ka mulle ainuomane.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.10 12:27; 21.10 16:53; 22.10 21:08; 23.10 20:21; 24.10 11:15; 24.10 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aja ja elektri kulu + ei taha osata söömaajast järelejäänud lihaga midagi ette võtta. See roog ei ole ka mulle ainuomane.

Vastupidi, palju lihtsam ja vähem nõudev kui nt kotlettide praadimine, kus peab koguaeg juures olema ja tegelema – liha läheb ahju ja saad küpsemise ajal muuga tegeleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 21:23; 24.10 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aja ja elektri kulu + ei taha osata söömaajast järelejäänud lihaga midagi ette võtta. See roog ei ole ka mulle ainuomane.

Vastupidi, palju lihtsam ja vähem nõudev kui nt kotlettide praadimine, kus peab koguaeg juures olema ja tegelema – liha läheb ahju ja saad küpsemise ajal muuga tegeleda.

Kotlette ma ka ei tee 😀 See kõige ligilähedasem retsept praegusele üritusele äkki ja mis 110% meeldib. http://nami-nami.ee/retsept/3250/paneeritud_sealihaloigud

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.10 12:27; 21.10 16:53; 22.10 21:08; 23.10 20:21; 24.10 11:15; 24.10 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult peab igal lihal laskma pärast küpsetamist puhata, siis ei jookse lahti lõikamisel mahlad liha seest välja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Ahjuliha “puhkamine”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.