Esileht Kodunurk Ahjuprae valmistamine (kiire!!!).

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Ahjuprae valmistamine (kiire!!!).

Postitas:

Tere. Mul on ostetud 1,4kg ahjupraad (sea), kuid ma ei oska seda valmistada.
Ei tea mis kraadi juures ega kui kaua.
Lisaks on mul pisike (kahe rauaga) ja vana pliit-ahi, millel tuleb kuumus ainult ülevalt, mitte ühtlaselt igaltpool.
Niisiis, kui kaua peaksin ma seda tegema ja mis kraadi juures. Kas peale peaksin panema fooliumi või mitte?
Ilmselgelt olen ma ahjupanemisega juba hiljaks jäänud, kuid kui keegi äkki kiirelt oskaks öelda mulle kuidas teha, saaks enne südaööd ehk süüagi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 18:22; 10.04 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjuprae puhul arvestatakse 1 tund ahjusolemist 1 kg liha kohta, ehk siis sinu praad peaks olema ahjus ca 1,5-2 tundi.
Mina teen nii, et määrin panni rasva või õliga kokku, panen soolaga ja küüslauguga sisse hõõrutud liha pannile ja siis eelnevalt kuumaks aetud ahju, nii et kohe hakkab ahjus pealt särisema ja pruunistuma. Umbes 10 minuti pärast pööran teise külje. Kui mõlemad küljed on pealt pruunistatud, siis lisan ettevaatlikult (võib pritsida!) veidike vett ja hakkan seal sees hautama. Kui on oht, et pealt kõrbema kipub, panen fooliumi pannile peale. Ja siis 2 tunni pärast peaks valmis olema!
Kui kahtled, siis vahepeal muidugi piilu fooliumi alla, et põhi päris kuivale ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainult pealtkuumutamisega sul küll midagi välja ei tule. Pealegi on see tükk liiga väike nagunii, saad mingi kribala vaid sealt. Lõika parem viiludeks ja tee panni peal ¨nitslid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka sellise ahjuga mässama ei hakkaks ja kui veel ainult pealt kuumutus on siis jäädki seda küpsetama.

Lõika parem viiludeks ja prae pannil ¨nitslid, saad normaalse korraliku söögi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluks edaspidiseks…

Pruunista liha kuumal pannil ümbertringi ja pane kaanega tavalisse (hea oleks, kui paksemapõhjalisse) potti. Lisa vett, alanda kuumust ja hauta rahulikult liha pehmeks. Aega võtab ehk vähemgi, kui ahjus tehes, lisaks pole ohtu, et ära kuivab. See eeldab muidugi vahepeal liha vaatamist, keeramist ja vajadusel neste lisamist.
Lõpupoole lisa hautusleemesse porgandit, sibulat, sellerit, terapipart, loorberit, soola – mida ise soovid.
Jälgi, et kuumus oleks madal, et liha tasakesi podiseb.

Peaksid saama mahlase moorprae. Mina teeksin nii sel juhul, kui ma oma ahjus kindel ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta siis kilest ahjukotti. Küpseta umbes 2h 200C juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen täpselt vastupidi. Panen terve maitsestatud tüki ahju, lisan pannile vett umbes pool klaasi ja küpsetan 170 kraadiga vastavalt tüki suurusele, siis sinu tüki puhul vähemalt 1-1,5 tundi. Siis keeran kuumuse suuremaks, olenevalt kui ruttu vaja on, kas 200 või koguni 225-240 peale ja siis läheb liha pruuniks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin siis järgmiselt: liha panin ahju u 190-200 kraadi juures, taimerile panin 99 minutit, ehk u 1,5h. Fooliumi panin ka peale. Kui taimer käis, siis vaatasin, võtsin fooliumi ära, suht toores oli veel, st kui noaga \”sutskasin\”, tuli verd nagu välja vms.
Igaljuhul, panin uuesti ahju, pooleks tunniks, ilma fooliumita, ja siis sai super. Liha ilusti valmis, mahlane. Ootasin ka lahti lõikamisega veel 15-20 minutit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 18:22; 10.04 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käod kelle arvates pealtkuumutamisega ahjus ei tule kindlasti midagi head välja – eks ta nii ole jah, et kehva tantsijat segavad ka tema munad ja jalad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Ahjuprae valmistamine (kiire!!!).

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.