Esileht Väikelaps Ähvardamine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ähvardamine

Postitas:
Kägu

Mida teha, kui lapse kaks rühmakaaslast vanuses 6, käivad lasteaias lapsel järgi, kui laps mängib teiste lastega, süüdistavad sohi tegemises ja ähvardavad füüsilise vägivallaga nagu kodus noaga kaigas teravaks ihuda ja last sellega lasteaias peksta? Laps hakkas nutma selle jutu peale, sest uskuski, et kaks last annavad talle peksa. Õpetaja on loost teadlik ja lahendas, aga selline jutt pole ju päris normaalne?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jeerum! Millised need vanemad veel on kui võsukesed sellist juttu suust välja ajavad?

Teavita kohalikku lastekaitset, las teevad kodukülastuse.

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Enesekaitse õppusele.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellega on küll midagi väga halvasti. Kas niiviisi täpselt ütlesidki? Mul on ka 6-aastane laps ja tema sõnavaras ei ole üldse selliseid asju nagu “kedagi peksta” või “noaga kaigas teravaks ihuda”.  No kust laps sellist asja õppima peaks, teravaks ihuda, see pole ju üldse igapäevakeelne väljendki. Ei usu, et selles vanuses laps ka mingeid ajaloolisi romaane või seiklusjutte loeks, kus niisugust sõnavara omandada. Keegi kodustest kasutab neid jubedaid väljendeid siis lapse kuuldes, et talle meelde on jäänud. Või teeb tema nähes neid tegevusi…

Kui õpetaja on asjalik, siis vbl räägiks veel temaga, ta on vast laste perede ja koduse olukorraga paremini kursis? Aga ega ta ilmselt sinuga seda infot ei jaga.

Mina olen küll elupõline naiivitar ja kasvatanud oma lapse ilmselt suht vati sees paljude arvates. Aga minu arust paljud lapsed tegelikult räägivadki sellist teksti, et mul tuleb kananahk ihule. Päris palju on muidugi sellist, et laps lihtsalt paneb mingit kuuldud sõnavara kokku ja ise väga aru ei saa selle tähendusest nö sotsiaalses kontekstis, vähemalt mitte nii nagu täiskasvanud. Aga väga palju on ka sellist juttu, millest saab aru, et laps kogebki niisuguseid asju igapäevaselt ja see on tema jaoks normaalne elu ja maailm. Sest muud pole kunagi näinudki. Ilus vägivallatu lapsepõlv on üüratu privileeg, mida valdaval enamusel maailma lastest ei ole…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui õpetaja probleemi lahendas, pole sinu asi midagi arvata.

Tihti on sellised varakult laiajad lapsed, kellel teismelised õed-vennad. Nt kuuleb pealt, kuidas telefonis sõpradega laia teksti pannakse või arvutimängus. 16-17 teeb juba vahet tühjadel sõnadel ja päris ähvardusel. Vanemad ei pruugi teadagi – paraku ei ole nii, et laps on 100% kodu peegel. Ka ühiskond, sõbrad, telekast nähtu – kõik see vormib last.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu väga rahulik laps teatas vanaemale, et tema tapaks Putini ära. Kodus oleme Putjat siunanud küll, aga tapmisest ei ole rääkinud sp. võta kinni, kust lapsel selline mõte tuli (6a). Aga kui ikka sedagi ähvardatakse – siis räägiks laste vanematega, et kas äkki on nende lapsi keegi sedasi ähvardamas käinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida teha, kui lapse kaks rühmakaaslast vanuses 6, käivad lasteaias lapsel järgi, kui laps mängib teiste lastega, süüdistavad sohi tegemises ja ähvardavad füüsilise vägivallaga nagu kodus noaga kaigas teravaks ihuda ja last sellega lasteaias peksta? Laps hakkas nutma selle jutu peale, sest uskuski, et kaks last annavad talle peksa. Õpetaja on loost teadlik ja lahendas, aga selline jutt pole ju päris normaalne?

oota laste  vanemad ära ja räägi nendega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu väga rahulik laps teatas vanaemale, et tema tapaks Putini ära. Kodus oleme Putjat siunanud küll, aga tapmisest ei ole rääkinud sp. võta kinni, kust lapsel selline mõte tuli (6a). Aga kui ikka sedagi ähvardatakse – siis räägiks laste vanematega, et kas äkki on nende lapsi keegi sedasi ähvardamas käinud.

Lapsed ju vaatavad igasuguseid filme, saateid jne. Loomulikult nad ka kuulevad igasuguseid erinevaid  lauseid ja ähvardusi.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps Ähvardamine