Esileht Kodunurk Aia ja aiamaja kaitsmine vabakäigu kasside eest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Aia ja aiamaja kaitsmine vabakäigu kasside eest

Postitas:

Milliseid võtteid olete kasutanud? Elan eramajade piirkonnas ja eile loendasin läbi aia jalutamas 8 erinevat kassi. Laste liivakasti likvideerisin ammu, sest katet ei saanud minutikski pealt jätta. Vundamendi äär on sorusid täis ja mitmeski muus kohas “jälgi” neist.

Kas kassipeletaja on kellelgi katsetatud? See spetsiaalne siniseõieline nõges? Pihustatavad vahendid?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:10; 08.04 19:50; 09.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainus tõhus vahend: koer.
kui ikka kass peab korra istuma pool tundi jutti õunapuu otsas, mille all on – pole vahet, kas vihane ja lõrisev või hoopis mängida ihkav rõõmust hulluv berni või labradorikutsikas – koer, siis pole sel kassil sellesse aeda hiljem enam asja.
meie aiast kadusid kõik võõrad kassid vähem kui kuuga peale 1.koerakutsika majjatulekut. ja juba 20a rahu majas.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kass on sama tõhus vahend kui koer – meil on olnud mitu kassi, aga võõraid kasse meie õuel praktiliselt ei näe, küll näeme aga oma kassi tihti kuskil eemal põõsa all teise kassiga tõtt vahtimas vms. Meie õuele nad aga millegipärast ei tule.
Ja üldiselt on kassid mugavad loomad ning kui õue tulek vaevaliseks teha, siis nad teinekord ei tulegi. Vaadake, kust nad tulevad, pange kivi aia alla ette, kust läbi poevad vms. Oma kassi vaadates, kui panime aiaaugud kinni, siis kass ei hakanud mitte sealtsamast üle aia minema vaid lonkis järgmisse läbikäigukohta ja läks sealt – olnuks see ka kinni, siis ma ei tea, mis ta teinud oleks.
Mingitesse taimedesse või lõhnadesse või vahenditesse mul usku ei ole. Sidrun pidavat kassidele väga ebameeldiv olema – ma ei täheldanud küll mingit vahet, kui kord üht ust sidruniga töötlesin.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üldiselt on kassid mugavad loomad ning kui õue tulek vaevaliseks teha, siis nad teinekord ei tulegi. Vaadake, kust nad tulevad, pange kivi aia alla ette, kust läbi poevad vms. Oma kassi vaadates, kui panime aiaaugud kinni, siis kass ei hakanud mitte sealtsamast üle aia minema vaid lonkis järgmisse läbikäigukohta ja läks sealt – olnuks see ka kinni, siis ma ei tea, mis ta teinud oleks.

See sobib ilmselt võrkaia puhul, nii laisad nad pole, et puidust aiast ei viitsiks üle ronima hakata.
Ma arvan, et kui teemaalgataja tahaks looma pidada, siis ta oleks selle juba võtnud, seega võta koer või endale kass pole just parim nõuanne.
Minu kogemuse järgi ei viitsinud kassid ka umbes 1m kõrgusest võrkaiast üle ronida, et lapsevankrit haisutama minna. Kogu aed on ilmselt ahvatlema piirkond, aga 1,5 või 2m kõrge võrkaed peaks piisav olema, et nad sealt üle ronida ei viitsiks, samuti peaks vaatama, et aed oleks maapinnani ja ka värava alla jääks piisavalt kitsas vahe.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 15:21; 09.04 08:54; 28.05 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen nii aru saanud, et hulkuvaid kasse on maaaomanikul ōigus oma maa peal kinni püüda näiteks puurpüünisega ja kassi kodutute loomade varjupaika toimetada. Juhul, kui seda teha ei viitsi vōi ei saa siis kas leppida olukorraga vōi käituda nii, nagu seda korralikud inimesed ei tee, kuigi peavad oma hinge salasopis seda ōigeks.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kass on sama tõhus vahend kui koer

Ma olen kah sellist asja näinud.
Kass, kes oli peremees, peletas aiast kõik teised kassid ja koerad.

Samas naabri mingi bernikaga istusid ninad peaaegu läbi võrkaia vastastikku ja “ajasid juttu”.
Berni käis vahepeal ära, oma värava juures haukumisega korda loomas ja siis tuli tagasi ja sõnatu vestlus jätkus…
Keegi peab ju sõber ka olema.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 19:11; 08.04 22:20; 09.04 08:00; 09.04 08:22; 10.04 15:43; 29.05 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Mul on kassid, 100% tubaaed algusest peale. Seda muutma ei hakka.
Olen tegelikult mõelnud ka sellele püüdmise puurile, aga samas sellega seoses kindlasti tulevad suuremad konfliktid. Seis on masendav, vabakäigu kasside omanike jaoks on see normaalne käitumine, et nende loom käib ringi võõras aias- nii olevat alati olnud.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:10; 08.04 19:50; 09.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega peale puuri muu ei mõju. need vabakäigupooldajad muudmoodi asjast aru ei saa, nende jaoks ju probleemi ei ole, aga siis tekib ja ehk saavad aru.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uhul, kui seda teha ei viitsi vōi ei saa siis kas leppida olukorraga vōi käituda nii, nagu seda korralikud inimesed ei tee, kuigi peavad oma hinge salasopis seda ōigeks.

Palun selgitust. Miks niimoodi läbi lillede rääkida? Kes peab hinge salasopis MIDA õigeks? Räägid sa enda või teiste eest?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda muutma ei hakka.

Siis äkki muudad elukohta?

Sest minu kass on seal külas vblla tõesti eluaeg ringi käinud, enne seda mu ema ja isa kass ja enne neid nende vanemate kass.
Sina oled seal uustulnud, kes tahab oma reegleid hakata tegema.

Kui minu kassi puuri või püssiga puutud, siis hästi sa seal ennast tundma ei hakka.

+5
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 19:11; 08.04 22:20; 09.04 08:00; 09.04 08:22; 10.04 15:43; 29.05 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda muutma ei hakka.

Siis äkki muudad elukohta?

Sest minu kass on seal külas vblla tõesti eluaeg ringi käinud, enne seda mu ema ja isa kass ja enne neid nende vanemate kass.

Sina oled seal uustulnud, kes tahab oma reegleid hakata tegema.

Kui minu kassi puuri või püssiga puutud, siis hästi sa seal ennast tundma ei hakka.

Oh jah, sinusugune kommenteerija oligi just puudu siit. Et siis kui sina ostad endale kellegi korteri, kas siis vanal omanikul on õigus seda korterit veel kuidagi enda omaks pidada? Või kui sina ostad maalapi, kus ennemuiste karjatati lehmi, siis on on minul õigus tulla sinu maale oma Mustikut söötma, kuna tema vanavanavanaema karjatati ka kunagi seal?

Hoidke oma koduloomad enda valdustes ja kui te seda ei suuda, siis tähendab, et need loomad on hulkuvad loomad.

+34
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 00:17; 09.04 08:06; 26.06 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoidke oma koduloomad enda valdustes ja kui te seda ei suuda, siis tähendab, et need loomad on hulkuvad loomad.

Sellist iba suudab suust välja ajada vaid tõesti mingi Kalamaja tohman, kes on ntx. Kohilasse maja ostnud.
Jah, Kalamajas näed aastas korra kassi ja selgi on pael kaelas, sonks kammitud ja nimetus on passis Felis catus. Nägu sama resoluutne kui teemaalgatajal.

.

Aga maal on teistmoodi. Naabri “rebasetapja” (kes on tegelt punane isane kodutriibik) astub vahel läbi, teeb asja ja küsib, et kuidas läheb.
Tegelt huvitab teda muidugi ainult meie Liisu (kalamaja omade jaoks Eliisabet), aga Liisut pole kah tihti kodus.
Kui meile tekikski siia mingi moor, kes tahaks meie väikesest ühiskonnast Kalamaja teha, siis me saadaksime ta sama kiirelt sinna tagasi, kust ta tuli.

Sest meile meeldib nii nagu on ja …

Seda muutma ei hakka.

+8
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 19:11; 08.04 22:20; 09.04 08:00; 09.04 08:22; 10.04 15:43; 29.05 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjutas “eramajade piirkond”, kas sinu arust kõlab see nagu maal? Linnades on siiski loomapidamiseeskirjad. Ja kaheksat kusevat läbikäigukassi ei pea isegi maal taluma.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 00:17; 09.04 08:06; 26.06 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjutas “eramajade piirkond”, kas sinu arust kõlab see nagu maal?

Jah kõlab, sest perekoolika jaoks “eramajade piirkond” ongi maa.
Sest kui oleks Kalamaja või Supilinn, siis kasutatakse kindlasti lisaks ka sõna “linnas”

Ja P-Tallinnas on näiteks hulkuvate kasside arv nullilähedane. Ammu on kõik loomapüüdjate poolt kinni püütud, maha löödud ja autode poolt alla aetud.
Seega, siin see “eramajade piirkond” ei saa olla.
Mõistad või läks keeruliseks?

+3
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 19:11; 08.04 22:20; 09.04 08:00; 09.04 08:22; 10.04 15:43; 29.05 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa mingil juhul oma kassi oma aeda ei taha lasta( korda looma), siis osta seda kassi-koerapeletajat ja proovi sellega. Aiale, vundament, veel omad kohad ja vaata.
Meil omal on kass, elame maa-asulas ja meie kass on vist hea valvur, kes koera kombel oma ala valvab. Eile nägin turjal ka võitluse jälgi. Vaene kiisu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja P-Tallinnas on näiteks hulkuvate kasside arv nullilähedane. Ammu on kõik loomapüüdjate poolt kinni püütud, maha löödud ja autode poolt alla aetud.
Seega, siin see “eramajade piirkond” ei saa olla.

Hulkuvate kasside arv võib tõesti nullilähedane olla. Naabermajade hommikul õue ja õhtul tuppa arv kahjuks nullilähedane pole, kümmekond tuleb kokku küll.
PS Põhja-Tallinnas ja Kalamajas on ülekaalus pigem väikesed kortermajad, nii et seda teemaalgataja vaevalt et silmas pidas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 15:21; 09.04 08:54; 28.05 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kinnitab, et elab täitsa linnas ja piirkonnas on eramajad. Ei ole “linnalähedane maa” või midagi muud.
Aias käivad kassid on kindlasti kodukassid- karv läigib ja on hoolitsetud.

Kurb on see, et tegelikult sellele olukorrale lahendust ei tulegi. Seaduses on ette nähtud, et omanik vastutab looma eest. Koeraga jalutades korjab tänapäeval suurem enamus inimesi enda järelt ära “saadused”, aga kass oleks nagu klass omaette. Kui vabakäigu loom jooksuajal auto rataste alla jookseb, siis süüdistab ka kassiomanik juhti, kuigi unustab ära oma vastuse looma eest.

Ma ostan selle peletaja ära ja annan siia teada, kas sellest oli mingit kasu 🙂

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:10; 08.04 19:50; 09.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmal ja äial on linnas kassipuur. Püüavad kinni ja viivad varjupaika. Vahest ka kaugemale metsa alla. Ja sama kass enam tagasi ei tule.

Mina elan maal ja mul käib palju kasse külas. Aga las käivad, ei häiri üldse.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metsa alla viimine on äärmiselt küüniline tegu, mitte ainult kassi, vaid väikeste metsloomade ja -lindude suhtes, kes see metsistunud kass ellujäämiseks murdma hakkaks. Ma peaks küll ämma-äiaga karmi kõneluse maha – viigu varjupaika, kui tahavad kuhugi viia.
Meil on toakass – õnneks õue ei taha, põõnutab lahtise akna vahel ja jälgib elu. Kasse on meie kandis vähe – üks triibik aegajalt käib meie kassiga suhtlemas ning naabrite must kõuts magab enamuse ajast kuuri katusel. Kumbki mind ei häiri. Korra see triibik külatas naabreid läbi lahtise akna ning kostitas ennest kotletiga, aga rohkem pahandusi ei ole olnud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõne külaelanikuga satud rääkima, küsi, mis nemad kasside peletamiseks teinud on. Kurda enda muret ja ütle, et üks tuttav soovitas lõksudega püüda ja siis loomade varjupaika anda kassid. Küsi naabrilt, et mis tema sellest arvab. Ehk siis lase jutt liikvele, et plaanid ( kuid veel pole otstanud), et kassid tuleb kinnipüüda lõksudega ja siis loomade varjupaika viia. Ehk läheb jutt liikvele ja inimesed teevad oma järeldused.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 15:09; 25.06 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, Kalamajas näed aastas korra kassi ja selgi on pael kaelas, sonks kammitud ja nimetus on passis Felis catus.

Nalja teed või? Sa ilmselgelt ei tea, millest sa räägid. Kalamajas on väga palju neid “vabakäigu” kasse ja kindlasti ka päris hulkuvaid kasse. Koguaeg jooksevad ringi ja ma pakun, et neid on kokku rohkem kui sinu külakeses. Lisaks võib FB grupist sageli lugeda nendega seotud probleemidest.
Kui mul oleks kass, siis suures linnas ma ei laseks teda mitte mingil juhul üksinda õue kondama. Maal elades võiks ta aga küll nii kulgeda (maal siis kui hajaasustusega külas, mitte alevis).

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nalja teed või? Sa ilmselgelt ei tea, millest sa räägid. Kalamajas on väga palju neid “vabakäigu” kasse ja kindlasti ka päris hulkuvaid kasse. Koguaeg jooksevad ringi ja ma pakun, et neid on kokku rohkem kui sinu külakeses.

Ei tee nalja, kasse pole näinud.
Küll, aga, ma tean kindlalt, et Telliskivi keskusest umbes 700m kaugusel elab üks JÄNES.
Talvel oli kõik kohad tema jalajälgi täis ja aeg ajalt ka näitas ennast. Looduslikke vaenlasi tal seal ilmselt pole ja mingit kurja ta ka ei tee.

Aga mis külakassidesse puutub, siis neile peab ilmselt GPS trackerid kaela riputama, mingid sellised pisikesed.

Kui kass on järsku kadunud, saab ehk ta veel mõne kiusliku kastipüüdja kodust või autost kätte ja püüdjat ka omakohtu korras pisut “õpetada”.

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 19:11; 08.04 22:20; 09.04 08:00; 09.04 08:22; 10.04 15:43; 29.05 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt see toode kasutuses, tundub tõhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pritsitav kassipeletusvedelik töötab kahjuks ainult esimese vihmani, seega läheb selle kasutamine päris kalliks – pealegi haiseb see samuti, seega näiteks terrassile ma seda ei laseks. Meie oleme kutsunud varjupaiga ja lasknud kõige tüütumad külalised kinni püüda ja ära viia.
Seda aparaati pole proovinud, aga veidi tekitab muret see, kuidas see mu kodukassile mõjuks – ma pole kindel, et seda õuest tuppa kuulda pole. Pealegi, rebaseid ja muid kohalikke looduses elavaid loomi ma peletada ei sooviks, neil on õigus siin käia ja nad ei häiri mind (ei kuse ega kraabi).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muule küll meeldib, kui naabrikassid külas käivad. Mida nende eest kaitsta? Pole nad mul 30 a midagi kurja teinud. No vahel mõni magab kurgipeenras.
Räägime juttu, lähevad efasi. Elu loomuöik osa

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 07:34; 24.05 10:05; 25.05 16:48; 30.05 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muule küll meeldib, kui naabrikassid külas käivad. Mida nende eest kaitsta? Pole nad mul 30 a midagi kurja teinud. No vahel mõni magab kurgipeenras.
Räägime juttu, lähevad efasi. Elu loomuöik osa

Kui nii oleks, siis oleks elu lausa imeline. Meil on tiheasustuses suvila hoovis kõik kuivemad kohad junne täis. Talvel kui maa oli külmunud, siis pissisid võõrad kassid vastu aiamaja ust.
Ei ole meeldiv, tõesti ei ole.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 09:51; 26.05 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muule küll meeldib, kui naabrikassid külas käivad. Mida nende eest kaitsta? Pole nad mul 30 a midagi kurja teinud. No vahel mõni magab kurgipeenras.

Räägime juttu, lähevad efasi. Elu loomuöik osa

Kui nii oleks, siis oleks elu lausa imeline. Meil on tiheasustuses suvila hoovis kõik kuivemad kohad junne täis. Talvel kui maa oli külmunud, siis pissisid võõrad kassid vastu aiamaja ust.

Ei ole meeldiv, tõesti ei ole.

Ja sul ei tule isegi pähe kuugeldad, et miks kassid teatuid kohti tirtsutavad?

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 07:34; 24.05 10:05; 25.05 16:48; 30.05 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muule küll meeldib, kui naabrikassid külas käivad. Mida nende eest kaitsta? Pole nad mul 30 a midagi kurja teinud. No vahel mõni magab kurgipeenras.

Räägime juttu, lähevad efasi. Elu loomuöik osa

Kui nii oleks, siis oleks elu lausa imeline. Meil on tiheasustuses suvila hoovis kõik kuivemad kohad junne täis. Talvel kui maa oli külmunud, siis pissisid võõrad kassid vastu aiamaja ust.

Ei ole meeldiv, tõesti ei ole.

Ja sul ei tule isegi pähe kuugeldad, et miks kassid teatuid kohti tirtsutavad?

Lihtsalt küsin vahele, et MIKS mind peaks huvitama MIKS nad seda teevad?? MA tahan, et nad lõpetaksid selle ära, ja ma ei taha tõesti olla see, kes peab hakkama võõraid kasse kastreerima või dresseerima.
Mul samuti võõrad kassid käivad maasikapeenras ja kasvuhones. Ei ole tore maasikaid rohides näppe kassi kõhulahtisuse sisse torgata. Kasvuhoonesse teevad junne ja kisuvad tomateid maha. Sunniviisiliselt võtsime ka omale kassi, see nüüd käib ka õues, aga koduhoovist kaugemale pole veel jõudnud. Kui hulkuma hakkab, jääb tubaseks. Üks võõras käib ka temaga meie hoovis jutustamas, teisi pole enam väga näinud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida SINA tahad, ei huvita jälle kasse. Nende jaoks oled SINA nende maal ja jalus ees.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 07:34; 24.05 10:05; 25.05 16:48; 30.05 08:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Kodunurk Aia ja aiamaja kaitsmine vabakäigu kasside eest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.