Esileht Kodunurk Aia ja aiamaja kaitsmine vabakäigu kasside eest

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Aia ja aiamaja kaitsmine vabakäigu kasside eest

Postitas:

Aga mida SINA tahad, ei huvita jälle kasse. Nende jaoks oled SINA nende maal ja jalus ees.

Äkki lugupeetud kassipsühholoog seletaks siis, mida täpsemalt teha, et kassid mu suvilas (50 aastat vana maja, mitte uuselamu vabakäigukassikeste teel) hoovi täis ei kakaks ja vastu ust põit ei tühjendaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 09:51; 26.05 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 100% kassiinimene, endal on 3 kassi, regulaarselt annetan kassidega tegelevatele vabatahtlike MTÜ-dele, pakun neile ka toiduabi, valutan südant hulkuvate ja koduta kasside pärast. No saate aru küll, mulle meeldivad kassid 🙂

Aga vastutustundetud kassiomanikud ajavad mul harja punaseks. Elan samuti Tallinnas eramajade piirkonnas ja siin on neid vabakäiguloomi ikka üksjagu. Mu terrassil on toolipatjadel pidevalt kellegi porised käpajäljed, auto on keskmiselt kord kuus täis sirtsutatud ja haiseb.

Minu kassid on täiesti tubased – see, et mulle kassid meeldivad, ei tähenda seda, et nad peaks kohustuslikus korras mu naabritele meeldima. Kassidele on ehitatud maja küljele võrguga piiratud jalutusala, kus nad saavad käia värsket õhku hingamas, linde vaatamas ja lõhnauudiseid saamas.

Seni kuni loom püsib oma territooriumil või liigub koos omanikuga, on tegemist omanikuga loomaga. Kui loom väljaspool oma territooriumit ilma omanikuta seikleb, on tegemist hulkuva loomaga ning igati õigustatud on ta varjupaika viia või varjupaik järele kutsuda. Kui mõni mu kassidest toast välja lipsaks ja kuhugi kolama läheks, siis ma väga loodan, et keegi teeb just selle liigutuse – on kass turvalises kohas ja kuna mu loomad on kiibitud, siis saaksin tema varjupaika sattumisest ka kiiresti teada ning saaksin oma looma sealt kätte.

Kui mina oma kodutänaval kassile otsasõitmise vältimiseks vastu tänavavalgustusposti sõidan ning oma pardakaamera salvestuse abil suudan tõestada, milline kass see oli (ja ma tean ja tunnen kõiki meie kandi vabakäigukasse nägupidi), siis minu autoremondi maksab kinni see kassiomanik. Olete valmis sellisteks kulutusteks? No ja mina sõidaks vastu posti, mõni teine ajaks ehk silmagi pilgutamata teie kassi alla. Mõelda vaid kui ellu jääb. Mitmetuhandeeurosed kliinikuarved kassi kokku lappimiseks. Olete valmis? Naaber tõrjub oma kuuri põranda alla siginenud rotte. Kass matsutab rotimürgi kui parima pala sisse. Olete valmis? Loomavihkajast napakas kihutab su kassi keresse õhupüssist korraliku tinalaengu. Olete valmis?

Igal kassil peaks olema kodu, aga igas kodus ei pea olema kassi kui ei ole soovi ja võimalust talle turvalist elu pakkuda ning arvestada ühiselureeglitega.

Muide, alles hiljuti kuulsin, kuidas paar maja eemal elav vanaproua, kellel on 2 vabakäigukassi, kurjustas tema kõrvale hiljuti kolinud naabriga, et miks too laseb oma kassi välja kui see tema kassidega kaklema läheb. See on just seesama suhtumine, et minu kassid on siin alati olnud ja nemad võivad…

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 21:58; 30.05 11:32; 30.05 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan maal ja minul on siin täpselt sama suur õigus elada kui kassipidajatel. Ma loodan, et kassipidaja ei pahanda, kui minu lehm ‘ Mustu’tema aeda sööma satub. Looduskaitse eeskirjad näiteks keelavad suure hulga kasside pidamise looduskoosluse kõrval (tõsine oht värvuliste arvukusele). Mina olen tüdinud sellest, et iga kord puid tuppa tuues on kuurist võetud puud kassikusest läbi imbunud ja et naabrinaine ütleb, et tema ei saa midagi parata, kui tema koer regulaarselt meie prügikonteineri sisu koos kilekotiga õuele laiali tõmbab. Saab ikka küll. Loomapidamine ei ole kohustuslik, kui oskused ja viitsimine puudub.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremaks ja ohutumaks viisiks kasse peletada on kasutada vett. Kassidele ei meeldi märjaks saada ega ka omi pehmeid käppi märjaks teha. Kui teate, millal ja millised kassid teie aeda tükivad, pange valmis pritsipudel, veepüstol või voolik ning ehmatage sellega kasse. Kass on arukas loom ja saab peagi aru, et selles hoovis ja sellel peenral ei tasu käia, kuna siis võib kasukas märjaks saada. Kui olete pritsinud kassi mitu korda veega, saab ta vihje, et ei tasu tagasi tulla.Cayenne’i pipart, tubakat, lavendliõli, äädikas, Kassid ei hinda vürtsikate või tugevalt maitsestatud toiduainete lõhna, nagu pipar, sinep või isegi karri. Hambaorgid ja grillorgid ümber lillede.
Teograanulid, sool, klaasikillud,šokolaad, alkohoolsed joogid.Nöörid, paelad, niit, kumm jms on kassidele ohtlikud.
Haigused, mis levivad inimestele koduloomadelt.
Võõra kõla ja päritoluga sõna “zoonoos” tähistab haigust, mis kandub loomadelt inimestele. Nii koerad, kassid, närilised, roomajad kui ka puurilinnud võivad olla ohtlike nakkuste kandjad. Selliseid nakkusi on avastatud üle 200, nende levik ja riskimäär sõltub piirkonnast, kliimast ja teistest teguritest (nt loomadega kokkupuutumise sagedusest). Rohkem nakatuvad zoonoosidesse loomadega tegelevate ametite esindajad, nagu veterinaarid, lüpsjad ja talitajad.
Kassikriimustustõbi on bakteriaalne haigus, mis paraneb enamasti ise, annab eluaegse immuunsuse ja kulgeb kergemal juhul haavanakkuse tunnustega. Raskemal juhul lisanduvad palavik ja peavalu. Pärsitud immuunsusega inimestel võib haigus põhjustada raskekujulisi tüsistusi (veresoonte, südame, maksa ja närvisüsteemi kahjustused).
Haigust levitavad kassid, kuid vaatamata tõve nimele võivad mõnikord olla kandjateks ka koerad. Nakkus levib ka kirpudega. Haigustekitajaid leidub kasside süljes ning kassikirpude roojas. Sagedamini kannavad kassikriimustustõbe edasi kassipojad.
Võimalikud sümptomid on muu hulgas lümfisõlmede suurenemine haava ümbruses, palavik, peavalu ja külmavärinad.
Kuidas vältida? – Hoidu kassiga mängides liiga järskudest liigutustest, et vähendada hammustamist ja küünistamist.
– Jälgi, et kassi sülg ei satuks haavadele ega limaskestadele.
– Pese pärast kassiga mängimist käsi.
– Hoia kassi siseruumides ja/või tee regulaarselt kirbutõrjet (nakatuda on võimalik kassikirbu juhusliku allaneelamise tagajärjel). 
Paeluss
Koeraviik ehk paeluss võib kimbutada lemmikloomi ja omakorda põhjustada inimestel paelusstõbe. Kirbud on paelusside vaheperemehed, lapsed võivad neid pere lemmikutega mängides kogemata alla neelata.
Haigust levitavad põhiliselt koerad ja kassid. Võimalikud sümptomid on kaalukaotus, ebamugavustunne alakõhus, kõhulahtisus ja isutus. Tihti ei tekita paelussid inimestel ühtki vaevust.
Paeluss
Koeraviik ehk paeluss võib kimbutada lemmikloomi ja omakorda põhjustada inimestel paelusstõbe. Kirbud on paelusside vaheperemehed, lapsed võivad neid pere lemmikutega mängides kogemata alla neelata.
Haigust levitavad põhiliselt koerad ja kassid. Võimalikud sümptomid on kaalukaotus, ebamugavustunne alakõhus, kõhulahtisus ja isutus. Tihti ei tekita paelussid inimestel ühtki vaevust.
Haigust tekitab parasiit Toxoplasma gondii. Seda levitavad kassid, kes on parasiidi ainsad lõpp-peremehed. Inimese nakatumine toimub kas keskkonda sattunud toksoplasmade nakkuslike eluvormide allaneelamisel või nakatunud loomsete saaduste (sea-, veise- ja lambaliha) söömisel, kui neid pole piisavalt kuumtöödeldud.
Üldjuhul ei tekita parasiidi elutegevus täiskasvanud inimese organismis nähtavaid sümptomeid. Harva esineb palavikku, lihasevalu ja lümfisõlmede tundlikkust. Parasiit võib olla ohtlik raseduse ajal ja kujutab endast suurt riski pärsitud immuunsusega inimeste tervisele.
Zoonooside ABCs välja toodud haigustele lisaks võivad Eestis elavad lemmikloomapidajad tõenäoliselt kokku puutuda krüptosporidioosi, leptospiroosi, mikrosporoosi ja kampülobakterioosiga.
Selle asemel et pidevalt muretseda, kas lemmikloomadelt ehk mingit haigust ei saa, tasub olla lihtsalt karvaste-suleliste pereliikmete suhtes hooliv ja tähelepanelik. Nii rohkem kui vähem haruldasi zoonoose on terve raamatu jagu. Kui märkad lemmiku välimuses, käitumises või harjumustes ootamatut muutust, siis võta julgelt spetsialistiga ühendust, et põhjused kindlaks teha ja vajadusel ravi alustada. Sel moel hoiad nii enda kui ka lemmiklooma tervist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremaks ja ohutumaks viisiks kasse peletada on kasutada vett. Kassidele ei meeldi märjaks saada ega ka omi pehmeid käppi märjaks teha. Kui teate, millal ja millised kassid teie aeda tükivad, pange valmis pritsipudel, veepüstol või voolik ning ehmatage sellega kasse. Kass on arukas loom ja saab peagi aru, et selles hoovis ja sellel peenral ei tasu käia, kuna siis võib kasukas märjaks saada.

Kuidas see reaalelus välja peaks nägema? Võtan töölt lahti, ja patrullin pritspudeliga varavalgest hilisõhtuni ümber maja? Hambaorgid ja grillorgid ümber lillede? Lihtsam oleks mõned rullid aiavõrku osta ja see ümber lillepeenarde vedada.
Veel lihtsam oleks, kui inimesed oma lemmikuid oma territooriumil peaksid, kas rihma otsas või raadiopiirdega või kuidas iganes, see on juba omaniku otsustada.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 15:21; 09.04 08:54; 28.05 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina oma kodutänaval kassile otsasõitmise vältimiseks vastu tänavavalgustusposti sõidan ning oma pardakaamera salvestuse abil suudan tõestada, milline kass see oli (ja ma tean ja tunnen kõiki meie kandi vabakäigukasse nägupidi), siis minu autoremondi maksab kinni see kassiomanik. Olete valmis sellisteks kulutusteks?

Muidugi valmis.
Aga mitte “kulutuseks” vaid põnevaks ja humoorikaks kohtulahinguks, mis ellu pisut särtsu tooks.

Rahanõudega saadaks su sissejuatuseks muidugi kuu tagaküljele ja siis ootaks aastakese, kuni sa sealt naased ning oma kohtuasjaga alustatud saad. (su autoromu ilmselt siis seisab niikaua ja käid jala?)

Kui kohtuasja lõpuks käima saad, siis palkaks hea advokaadi, kes tõestaks, et su romul olid alla valed rehvid, su oma sõiduoskus oli null ning sul puudusid ka vajalikud sõiduprillid. Ja üleüldse, see sinu arvatav “minu” kass kuulub mingile firmale, mis on registreeritud Saalomoni saartele.

Ja et osava juhi puhul oleks piisanud vaid põdrakatsest, et kassist mööda saada ja linna vara (post) poleks üldse pidanud hävitama. Ehk siis sa saad trahvi avarii tekitamise ja posti lõhkumise eest. Lisaks oma juba vahepeal rooste läinud auto remondi tasumsele. (tõenäoliselt on selle aeg juba selleks ajaks möödas ning teda ootab juba vanametalli kaal Kuusakoskis)

Oled sa valmis selleks ootamiseks, kulutuseks ja lõpuks lüüasaamiseks?

Kui jah, siis vähemalt oled teretulnud üritamast.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 19:11; 08.04 22:20; 09.04 08:00; 09.04 08:22; 10.04 15:43; 29.05 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremaks ja ohutumaks viisiks kasse peletada on kasutada vett. Kassidele ei meeldi märjaks saada ega ka omi pehmeid käppi märjaks teha. Kui teate, millal ja millised kassid teie aeda tükivad, pange valmis pritsipudel, veepüstol või voolik ning ehmatage sellega kasse. Kass on arukas loom ja saab peagi aru, et selles hoovis ja sellel peenral ei tasu käia, kuna siis võib kasukas märjaks saada.

Kuidas see reaalelus välja peaks nägema? Võtan töölt lahti, ja patrullin pritspudeliga varavalgest hilisõhtuni ümber maja?

see on ka kindlasti võimalus, aga mul nt mees tegi liikumisanduriga süsteemi, mis vallandas vee niipea kui kass meie vastistutatud hekki märgistama tuli.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 09:46; 30.05 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen vist liialt heasüdamlik olnud meie küla kassidega…kurrutanud ja suhelnud nendega sõbralikult, kui mu aeda on sattunud.. ja nüüd see maksab vaikselt kätte..

Teised pigem kõssitavad ja hurjutavad eemale!
Nüüd omal ka julkad seal, kus olema ei peaks… :S
Ja lisaks mõnus kogunemispaik neil, nojah.

Küla metsas koosneb umbes kümnest majapidamisest ja pooltes neist pesitsevad ka hiirte ning mullamuttide hirmud.. Pluss naaberkülast üks munadega triibik. Ülejäänud on kõik kesksoolised.

Linnulennult loen kokku 5 kassi, kes mu hoovi armastavad külastada, mõni näib siia lausa suvitama kolinud olevat (terrassile pikutama)!? Mihkel. Uhke musta-valgekirju isane suht vanaldane kõuts. Kogu küla kunn, kasside hierarhias 🙂 Ainult see väljastpoolt munadega Triibik teeb talle omakorda tuule alla…ja sedagi mõistagi minu hoovis!

Ehk siis kummaline on, et neil kõigil on just minu aed välja valitud: nii armsateks kohtumisteks (ninapidi uudistamised) kui ka lahinguteks. Kui kõlavad sireenid ja kasside kätš, siis raudselt minu aias!

Samas mu enda kass on vägagi koduhoidev (eksemane). Oli juba 3 a maal elanud (varem linnamiisu) ja naabrid ei teadnudki, et mul üldse kass on… ju hulkumas ei käinud.

Kassid mulle meeldivad väga (mõnusad iseseisvad tegelased)…seega ju käivad edaspididgi (A)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte keegi ei tea, et essumideks kaevab kass augu ja laseb sinna? Pärast kraabib veel mulla ilusti peale.
Aga siin kõik upuvad julkadesse.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 07:34; 24.05 10:05; 25.05 16:48; 30.05 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte keegi ei tea, et essumideks kaevab kass augu ja laseb sinna? Pärast kraabib veel mulla ilusti peale.

Aga siin kõik upuvad julkadesse.

võibolla kuskil ideaalmaailmas, minu õue läbikäigukassid lasevad oma julga rahulikult mulle peenrasse ja ei kraabi midagi, kuigi mõnus pehme muld. aga ausalt öeldes eelistangi ma seda, et ei kraabi, vastasel korral ei jääks mu peenrast ju midagi järgi. kraabitakse ainult siis, kui on vaja endale (jälle minu peenrasse) peesitamislohk teha.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 09:46; 30.05 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi valmis.

Aga mitte “kulutuseks” vaid põnevaks ja humoorikaks kohtulahinguks, mis ellu pisut särtsu tooks.

Rahanõudega saadaks su sissejuatuseks muidugi kuu tagaküljele ja siis ootaks aastakese, kuni sa sealt naased ning oma kohtuasjaga alustatud saad. (su autoromu ilmselt siis seisab niikaua ja käid jala?)

Kui kohtuasja lõpuks käima saad, siis palkaks hea advokaadi, kes tõestaks, et su romul olid alla valed rehvid, su oma sõiduoskus oli null ning sul puudusid ka vajalikud sõiduprillid. Ja üleüldse, see sinu arvatav “minu” kass kuulub mingile firmale, mis on registreeritud Saalomoni saartele.

Ja et osava juhi puhul oleks piisanud vaid põdrakatsest, et kassist mööda saada ja linna vara (post) poleks üldse pidanud hävitama. Ehk siis sa saad trahvi avarii tekitamise ja posti lõhkumise eest. Lisaks oma juba vahepeal rooste läinud auto remondi tasumsele. (tõenäoliselt on selle aeg juba selleks ajaks möödas ning teda ootab juba vanametalli kaal Kuusakoskis)

Oled sa valmis selleks ootamiseks, kulutuseks ja lõpuks lüüasaamiseks?

Kui jah, siis vähemalt oled teretulnud üritamast.

Ja siis lendab veel ka lehm mööda ja laseb lehmakoogi otse mu auto kapotile… Kujutlusvõime on sul hea. Aga reaalsuses on selle jaoks kindlustus ning sinult hakkab neid kahjusid sisse nõudma kindlustusfirma.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 21:58; 30.05 11:32; 30.05 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis lendab veel ka lehm mööda ja laseb lehmakoogi otse mu auto kapotile… Kujutlusvõime on sul hea. Aga reaalsuses on selle jaoks kindlustus ning sinult hakkab neid kahjusid sisse nõudma kindlustusfirma.

Kasko puhul maksad sa omavastutuse ära ja su auto tehakse nagunii korda.
Liikluskindlustuse puhul kindlustad sa ära selle auto, millele sa otsa sõidad. Mis antud juhtumist puudub. (ok, ilmselt liiklus maksab kinni ka vajadusel posti ja kindlasti mitte sinu auto).

Mis kindlustusest sa räägid? Mingeid kassilugusid ei taha neist mitte kumbki kuulata…:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 16:08; 31.05 08:49; 31.05 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis lendab veel ka lehm mööda ja laseb lehmakoogi otse mu auto kapotile… Kujutlusvõime on sul hea. Aga reaalsuses on selle jaoks kindlustus ning sinult hakkab neid kahjusid sisse nõudma kindlustusfirma.

Kasko puhul maksad sa omavastutuse ära ja su auto tehakse nagunii korda.

Liikluskindlustuse puhul kindlustad sa ära selle auto, millele sa otsa sõidad. Mis antud juhtumist puudub. (ok, ilmselt liiklus maksab kinni ka vajadusel posti ja kindlasti mitte sinu auto).

Mis kindlustusest sa räägid? Mingeid kassilugusid ei taha neist mitte kumbki kuulata…:)

See on kasko case. Kui kindlustuslepingu alusel on kannatanule kahju hüvitanud kindlustusselts, läheb viimasele tema poolt hüvitatud kahju ulatuses üle kindlustusvõtjale kuuluv kahju hüvitamise nõue. Ehk siis minul tekib nõue kassiomaniku vastu, kindlustus hüvitab kahju ja sellega seoses läheb nõue üle kindlustusandjale, kes selle kahju põhjustajalt sisse nõuab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 21:58; 30.05 11:32; 30.05 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kasko case. Kui kindlustuslepingu alusel on kannatanule kahju hüvitanud kindlustusselts, läheb viimasele tema poolt hüvitatud kahju ulatuses üle kindlustusvõtjale kuuluv kahju hüvitamise nõue.

Sa oled neid Aderi kindlustuspettuse jutte liiga palju lugenud ja need on sulle meelde jäänud.
Mitte ükski kasko ei hakka mingit külakassi kuskilt taga ajama, ole kindel. Neil on igal juhul odavam isegi su 1500€-ne auto tervenisti välja maksta, kui hakata jamama mingite kohtuasjade (mis alles aasta pärast ju toimima hakkab), sinu pardakaametate ja üldse umbluuga.

Puhka jalga, ühesõnaga, seekord taas keerasid pisut üle võlli oma perekooli fantaasiaga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 16:08; 31.05 08:49; 31.05 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte keegi ei tea, et essumideks kaevab kass augu ja laseb sinna? Pärast kraabib veel mulla ilusti peale.

Aga siin kõik upuvad julkadesse.

Mõni kass tõesti teeb seda. Minu isiklik käis kasvuhoonesse auke kaevamas ja julki matmas (nüüd on öösel kasvuhoone kinni ja peldikuks tuleb talle turbane naistenõgese peenar teha), kuigi ta väga korrektselt seda siiski teha ei viitsinud.
Aga olen korduvalt näinud erinevaid kasse lihtsalt murule kakakmas. Tuleb, vaatab ringi, kükitab, väljutab julga ja lahkub.

See üks tegelane siin vist lihtsalt trollib. Aga kui tõsiselt mõtleb, siis võibolla mõtleb ringi, kui tema nunnu kass varjupaika on viidud (ja kuna ta loomadest ei hooli, on see ilmselt kiibita ning talle ei antagi teada kus ta kass on). Mina olen oma aiast sel aastalgi hulkuva kassi kinni püüdnud ja varjupaika viinud. Elan maal, aga mina ka ei pea hulkuvate loomade pärast kannatama. Ega minu loomad. Tõenäoliselt oli see isend peremeheta, aga see ei olegi nii oluline, kui kass juba pikalt on võõral territooriumil pahandusi tekitanud.
Ja kindlasti kiibistage oma kiisud ära, sest siis on lootust, et kui teie kass kogemata seiklema on putkanud ning selle käigus auto rataste all otsa pole leidnud, saate ta varjupaigast tagasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui tõsiselt mõtleb, siis võibolla mõtleb ringi, kui tema nunnu kass varjupaika on viidud

Ta ju kirjutas, et kassil on lausa GPS- kiip kaelas.
Sellega näeb ju nagunii igal ajahetkel, kus ta kass on, kas sinu peenras või tagatoa diivanil, vahetki pole…:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 16:08; 31.05 08:49; 31.05 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on olemas ultraheliga kassipeleteid, mida inimesed ei kuule, aga kassid ei kannata kuulata. kui omal kassi-koera pole ja raatsid mõnda aega patareidele raha kulutada, siis torka aed täis.
https://www.amazon.com/Repellent-Weatherproof-Ultrasonic-Mosquito-Repeller/dp/B07NY8S56T/ref=zg_bs_3024143011_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=64W95Y6Z3BRBPNR2ZX31

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kogemusi pole, aga äkki leiab siit mingeid nippe:
https://lemmikloom.delfi.ee/kass/vooras-kass-pissib-aeda-kuidas-naabruskonna-kassid-koduaiast-eemal-hoida?id=86598439

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 15:09; 25.06 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Kohilast pärit, mu vanemad ja õed elavad seal, ise elan Kalamajas ja mõned korrad nädalas käin Telliskivis kontoris. Peatuse ja Renardi juures elab lausa kassikoloonia, praegu on jälle mitmed pojad. Mul endal on kodus Tööstuse tn kolooniast pärit kassid. Kui pole silmi lahti teinud ja ei märka, ei tähenda, et neid pole.

Kohilas on see pidev probleem ja koguaeg FB-gruppides üleval. Kui neid gruppe veel polnud, räägiti sellest niisama. Ei meeldi need vabakäigukassid kellelegi ning neid on siin mürgitatud, õhupüssist tulistatud kui ka Viljandi mnt tapamajja (Hoiupaik) viidud. Ka sadistide poolt pooduna on leitud.

Kassipeletajad ei aita. Aitab püügipuur ja varjupaik (Mitte Viljandi mnt oma!) ja koer, kes neisse hästi ei suhtu. Mõni vihasem kõuts võib ka aidata, aga võib juhtuda hoopis nii, et saab aina ise peksa ja maksate enda kassi raviarveid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 17:12; 26.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekspressis avaldatud artikli ja uurimuse kohaselt tapavad kassid Eestis miljoneid linde. Number tundub suur, aga isegi kui oleks 10x väiksem number, siis on see liiga suur. Just kasside murtavad väikelinnud on need, kes kahjureid hävitavad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 00:17; 09.04 08:06; 26.06 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekspressis avaldatud artikli ja uurimuse kohaselt tapavad kassid Eestis miljoneid linde. Number tundub suur, aga isegi kui oleks 10x väiksem number, siis on see liiga suur. Just kasside murtavad väikelinnud on need, kes kahjureid hävitavad.

Artikkel põhineb Marko Mägi uurimustööl ja tal on ise selle kohta nii mõndagi öelda olnud, et teda ära kasutati raierahu vastaste poolt üritades süüd enda pealt kasside kaela veeretada: https://heureka.postimees.ee/6572859/marko-magi-kassidega-metsa-raiuma-ehk-kuidas-raierahu-debatt-mulle-kannale-astus

Vabakäigul kasse pidada ei tohiks, aga too Ekspressi artikkel on raierahu vastaste promokampaania, et nad ei peaks seadusi järgima ja saaksid edaspidigi igal aastal pesitsusajal rahulikult linde tappa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 17:12; 26.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust sellist püüdmispuuri saada võiks? Mul on täiega kopp ees, naabrite kassid käivad kogu aeg mu ürdipeenras kakal. No ei ole tore, paned seemneid kümneid kordi maha, kõik kraabitakse segi ja laiali. Mina isegi ei tea, kelle kassid need on, sest kõrval kortermajad. Püüan kassid kinni ja viin varjupaika. Olgu sellel lõpp.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Kodunurk Aia ja aiamaja kaitsmine vabakäigu kasside eest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.