Esileht Kodunurk Aia- ja metsasaaduste müük

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Aia- ja metsasaaduste müük

Postitas:
Kägu

Fb-st näen tihti, et eraisikud pakuvad müügiks oma koduaiasaadusi – kurki, tomateid või ka isekorjatud metsaande. Kuna mul on praegu ühtedest marjadest uputus, siis mõtlesin ka pakkuda.

Tekkis aga küsimus, kuidas nende pealt makse makstakse? Kas üldse peab makse maksma, kui müün näiteks liitri murakaid või kilo tomateid? See tähendab, et ei ole mitte mingit plaani müüa alalilselt ja suuri koguseid, vaid mõnikord, väikestes kogustes, seda, mis oma perest üle jääb.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võib müüa. Isegi neid, kes Suvi läbi metsamarju müüvad, ei kontrolli keegi. Murakas 20 eurot kg, metsmaasikas sama. Kui elada või teada häid korjekohti ja korilus meeldib, teenib väga hästi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi ei kontrolli. Aga kui väga tahta riiki toetada, paned järgmisel aastal deklarisse muu tulu reale kirja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korrektne vastus on see, et tuleb deklareerida tuludeklaratsioonis ning maksta TM, seda ka siis, kui vaid mõned kilod müüd. Iseasi on tõesti see, et vahele jäämise võimalus pea olematu. Kokkuostu viimisel on asi keerulisem, siis vist küsitakse dokumente ja need andmed peavad kokkuostjad MA-le esitama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokkuostu viimisel on asi keerulisem, siis vist küsitakse dokumente ja need andmed peavad kokkuostjad MA-le esitama?

Ei pea. Eraisikute andmeid ei esitata MAle. Kui käibemaks oleks mängus, siis deklareeritaks ostud, mis kuu jooksul ületavad 1000 eurot, nt FIE puhul saaks kõne alla tulla. Tavakodanik pole KMkohustuslane.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab nii nõrgamõistuslik olla?

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuidas saab nii nõrgamõistuslik olla?

Kellele see küsimus on suunatud?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab nii nõrgamõistuslik olla?

Palun, äkki tõesti täpsustad, kellele ja mida sa praegu öelda tahad!?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kohta on seadusepügalad täiesti olemas: https://maaelu.postimees.ee/6403917/seene-ja-marjamuuk-tuleb-deklareerida

Paari purgi või kilo müüki pole vaja deklareerida, aga kui tulu on juba tuhandetes, siis tuleks end asjaga kurssi viia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paari purgi või kilo müüki pole vaja deklareerida, aga kui tulu on juba tuhandetes, siis tuleks end asjaga kurssi viia.

Seesama su viidatud seadusepügal näeb ette, et deklareerida tuleks ka 10 eurot.  Aga kuna keegi ei kontrolli eraisikute rahavahetust, siis pole vahet, kas müüd paari euro või paari tuhande euro eest.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav kas siin ei võiks kasutada TMS punkti mille kohaselt ei maksustada isiklikus tarbimises oleva vallasasja võõrandamist?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab nii nõrgamõistuslik olla?

Palun, äkki tõesti täpsustad, kellele ja mida sa praegu öelda tahad!?

Ma ei hakka valvama suviti/sügiseti/talvel omaenda metsas, et kes kui palju mustikaid/seeni korjas ja selle osas väärteo avaldusi esitama (vargus). Või siis vastupidi, ma ei hakka neile seenelistele peale maksma oma kohaloleku eest, et palgiröövlid eemale peletas (sisuliselt saan kasu tasuta valveteenuse eest ja peaksin deklareerima).

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tasu oma seaduskuulekusega hulluks minna.

Kui palju sul neid marju siis üle on, saaksid juba mingi talupõllu mõõtu sissetuleku?

Kui müüd mõne ämbritäie, siis lihtsalt müü need rahulikult maha ja ära rohkem oma pead selle üle vaeva.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav kas siin ei võiks kasutada TMS punkti mille kohaselt ei maksustada isiklikus tarbimises oleva vallasasja võõrandamist?

See peaks kehtima juba korra ostetud asjadele nt kasutatud riided, mille pealt on korra juba riigile käibemaks tasutud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei hakka valvama suviti/sügiseti/talvel omaenda metsas, et kes kui palju mustikaid/seeni korjas ja selle osas väärteo avaldusi esitama (vargus). Või siis vastupidi, ma ei hakka neile seenelistele peale maksma oma kohaloleku eest, et palgiröövlid eemale peletas (sisuliselt saan kasu tasuta valveteenuse eest ja peaksin deklareerima).

Vabandust, aga mitte midagi ei saa aru.

Jutt käib enda korjatud aia- ja metsasaaduste müümisest, mitte sellest, et keegi tuleb sinu metsa endale seeni korjama.

Seega, sinu salvamine ja nõrgamõistulikuks nimetamine jääb täiesti arusaamatuks. Pigem on nõrk mõistus sellel, kes ei suuda teemaalgatuses küsitust aru saada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei hakka valvama suviti/sügiseti/talvel omaenda metsas, et kes kui palju mustikaid/seeni korjas ja selle osas väärteo avaldusi esitama (vargus).

Seadust sa küll nüüd ei tunne.

Teised inimesed võivad sinu metsast seeni ja marju korjata. See ei ole vargus. Samuti võib seal metsas rahulikult jalutada. Kuni sul metsale aeda ei ole ümber tõmmatud ja silti väljas ei ole, et eramaa võivad teised seal korilust harrastada.

 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei hakka valvama suviti/sügiseti/talvel omaenda metsas, et kes kui palju mustikaid/seeni korjas ja selle osas väärteo avaldusi esitama (vargus). Või siis vastupidi, ma ei hakka neile seenelistele peale maksma oma kohaloleku eest, et palgiröövlid eemale peletas (sisuliselt saan kasu tasuta valveteenuse eest ja peaksin deklareerima).

Vabandust, aga mitte midagi ei saa aru.

Jutt käib enda korjatud aia- ja metsasaaduste müümisest, mitte sellest, et keegi tuleb sinu metsa endale seeni korjama.

Seega, sinu salvamine ja nõrgamõistulikuks nimetamine jääb täiesti arusaamatuks. Pigem on nõrk mõistus sellel, kes ei suuda teemaalgatuses küsitust aru saada.

Kui aru ei saa siis tuleb kooli minna. Keegi ei salva kedagi!
Ma ei hakka oma metsa täis tikkima iga 10m vahega sildiga Eravaldus, et mustikakorjajad korrale kutsuda. Ma ei pea maksuametile selgitama, et “käisin oma metsas suvel ja etskae, mustikad valmis, palju on ja osa sai naabrinaine, ta andis mulle seevastu kurke/tomateid”. Kuidas on võimalik nii labiilne olla?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aru ei saa siis tuleb kooli minna. Keegi ei salva kedagi! Ma ei hakka oma metsa täis tikkima iga 10m vahega sildiga Eravaldus, et mustikakorjajad korrale kutsuda. Ma ei pea maksuametile selgitama, et “käisin oma metsas suvel ja etskae, mustikad valmis, palju on ja osa sai naabrinaine, ta andis mulle seevastu kurke/tomateid”. Kuidas on võimalik nii labiilne olla?

Mis sa kraaksud siin! Sul ju polegi mingit metsa olemas, mille kuritarvitamist sa siin nii ilmekalt kirjeldad.

Sul, Revolver, on ainult võlad. Vaid oma märgades unenägudes võid end metsaomanikuks unisada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võib müüa. Isegi neid, kes Suvi läbi metsamarju müüvad, ei kontrolli keegi. Murakas 20 eurot kg, metsmaasikas sama. Kui elada või teada häid korjekohti ja korilus meeldib, teenib väga hästi.

Kas just väga hästi. Ega see korjamine pole ka kerge. Jõudu kõigile, kes korjata jaksavad ja looduses kõmbivad. Ja et oleks, mida müüa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab nii nõrgamõistuslik olla?

Sa jagad enda muret natuke vale teema all, kirjuta terviserubriiki!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei hakka oma metsa täis tikkima iga 10m vahega sildiga Eravaldus, et mustikakorjajad korrale kutsuda. Ma ei pea maksuametile selgitama, et “käisin oma metsas suvel ja etskae, mustikad valmis, palju on ja osa sai naabrinaine, ta andis mulle seevastu kurke/tomateid”. Kuidas on võimalik nii labiilne olla?

Mida sa selle viimasega küll mõtlesid?  Ja su naabrile antud mustikad või kingiks saadud tomatid ei huvita maksuametit karvavõrdki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab nii nõrgamõistuslik olla?

Palun, äkki tõesti täpsustad, kellele ja mida sa praegu öelda tahad!?

Miks sa matsi palud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav kas siin ei võiks kasutada TMS punkti mille kohaselt ei maksustada isiklikus tarbimises oleva vallasasja võõrandamist?

See peaks kehtima juba korra ostetud asjadele nt kasutatud riided, mille pealt on korra juba riigile käibemaks tasutud.

Kust selline arusaam, näiteks kui asi on ostetud nõukajal kui polnud mingit käibemaksu siis seda müües pean makse maksma? Lisaks sellele seadus ei ütle kaua see asi peaks minu omanduses olema jms. Mina arvan, et seda punkti võiks vajaduse korral täiesti proovida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paari purgi või kilo müüki pole vaja deklareerida, aga kui tulu on juba tuhandetes, siis tuleks end asjaga kurssi viia.

Seesama su viidatud seadusepügal näeb ette, et deklareerida tuleks ka 10 eurot. Aga kuna keegi ei kontrolli eraisikute rahavahetust, siis pole vahet, kas müüd paari euro või paari tuhande euro eest.

Ehh, jah. Kirjutasin valesti, mõtlesin, et selline tegevus väikeses mahus on tulumaksuvaba, ehk sellelt ei tule tulumaksu maksta. Aga deklareerima jah peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Aia- ja metsasaaduste müük