Esileht Kodunurk Aia privaatsemaks muutmine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Aia privaatsemaks muutmine

Postitas:

Naaber võttis krundilt ilusad suured männid ja kuused maha ja nüüd on üks aiakülg nii lage. Ta küll pani väikesed kuused kasvama, aga sellega läheb ju nii kaua aega. Kuidas ma saaks seda olukorda lahendada? Mida panna kasvama aia äärde? Aed ise ei ole väga kõrge ning sinna piirkonda ka ei sobiks see.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuldsõstar, kontpuu on kiirekasvulised.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa tahad ruttu ja kiirekasvulist, siis otsi puukoolist suureks kasvanud püramiidelupuid. neil on küll ilmselt ka suur juurepall ja natuke raske istutada, kuid garanteerib selle, et sul juba 1-2 aastaga on korralik kõrge hekk, mida võid alati ka lühemaks pügada, kui vaja on. samuti on hekk tihe ja roheline ka talvel, mida lehtpuuhekk ei ole.
kontpuu miinuseks on see, et ajab väga palju juurevõsusid, millest on hiljem raske lahti saada (sõstra kohta ma ei tea). ja kontpuu on mürgine, mida pead arvestama, kui sul on lemmikloomi või väikesi lapsi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kontpuu miinuseks on see, et ajab väga palju juurevõsusid, millest on hiljem raske lahti saada (sõstra kohta ma ei tea). ja kontpuu on mürgine, mida pead arvestama, kui sul on lemmikloomi või väikesi lapsi.

HUvitav, kui kiiresti neid võsusid tulema hakkab? Mul on Siberi kontpuu Sibirica ja pole ühtegi juurevõsu 5a joksul tekkinud:S Lodjapuu-põisenelas “Darts & Gold” on ka kiire kasvuga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on võrkaed, siis kõige kiiremad on ronivad rohttaimed: kressid, kassitapp ja humal – kevadel paned, juuli keskpaigaks on aed juba läbipaistmatu. humal on püsik ja jääb aastateks.

kui on paneelidest aed, mis rohkem raskust talub, siis metsviinapuu. saad paari aastaga korraliku seina. istikuid saad igalt tuttavalt, kel aias see kasvab: paned pika jupi piki aeda mulla peale, nats mulda peale ja igast lehesõlmekohast hakkab kasvama ülessuunas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa tahad ruttu ja kiirekasvulist, siis otsi puukoolist suureks kasvanud püramiidelupuid. neil on küll ilmselt ka suur juurepall ja natuke raske istutada, kuid garanteerib selle, et sul juba 1-2 aastaga on korralik kõrge hekk, mida võid alati ka lühemaks pügada, kui vaja on. samuti on hekk tihe ja roheline ka talvel, mida lehtpuuhekk ei ole.

Ma olen naabrite tõttu kolmest küljest elupuudega piiratud, elan nagu surnuaias. Näha ka neid enam ei suuda. Meie tänaval on väga paljudel elupuuhekk, üks istutas sel kevadelgi omale. See üleküllus ajab oksele. Mina ei suuda aru saada, millega see surnuaiapuu inimesi võlub. Et on talvel ka läbipaistmatu? Istutage mände, on olemas ka madalamaid sorte.

Kui mingi asi on igal teisel, siis hakkab minus miski vastu.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 19:47; 10.08 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kontpuu miinuseks on see, et ajab väga palju juurevõsusid, millest on hiljem raske lahti saada (sõstra kohta ma ei tea). ja kontpuu on mürgine, mida pead arvestama, kui sul on lemmikloomi või väikesi lapsi.

HUvitav, kui kiiresti neid võsusid tulema hakkab? Mul on Siberi kontpuu Sibirica ja pole ühtegi juurevõsu 5a joksul tekkinud:S Lodjapuu-põisenelas “Darts & Gold” on ka kiire kasvuga.

meil maal oli, täpset sorti ma küll ei tea, vist punane, ja jeerum küll, kus ajas võsusid. aga vist sõltubki siis sordist 🙂
tavaline elupuu mulle ka ei meeldi, aga püramiid või mingi kurdlehine või kollane sort on jälle teistmoodi. aga nojah, kui see surnuaiaga seostub, siis muidugi. kõige kiirem on tõesti viinapuu (püsikuna) ja kress või lillehernes üheaastasena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kukerpuud, näiteks “Atropurpurea”kasvavad väga kiiresti ja on dekoratiivsed. On ka teisi suuremaid kõrgemaid sorte. Marjad ei ole mürgised, astlate tõttu ei tule isegi kass läbi. Kontpuud üldiselt juurevõsusid ei aja. Väga ilus on kolkvitsivia ja kadvab suht kiiresti, aga pisut kapriisne, igal pool ei ole nõus kasvama ja õitsema. Aedhortensia võiks ka sobida või tuhkpuu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No Brabant elupuu on 10x odavam kui plank ja kasvab 50cm aastas, kui latva ei kärbi. Mitte üks teine asi ei kasva sama kiiresti. Surnuaiakas on küll ja iga kell eelistaks sirelit vms, aga sirel kasvab suureks 10 aastat. Seal, kuhu kohe müüri ette vaja, ei ole teist sama head lahendust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kuidas üks mänd ja kuusk privaatsust annab? Need on ju kõrged puud. Annavad varju, aga mitte privaatsust.

On ka selliseid sorte, mis ei kasva kõrgeks ja ei laasu alt. Mägimänd on ka hea valik, nendelgi sortidest puudust ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 19:47; 10.08 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mägimännid ja pagan võtaks on küll alt laasunud. Mingit erilist varju nad küll ei anna. Eks nad ole mingi 25 aastat vanad ka.

Küsimus on hoolduses ja pügamises.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka elupuuhekk ja just Brabant. Valitud sai naabrite tõttu, pidevalt on peremehel mingid jauravad ja õllesed sõbrad külas, vahepeal töllerdavad palja tagumikuga otse saunast õuele. Aga kõige rohkem segab siiski lärmamine ja roppuste kasutamine, nagu sidesõnad neil need. Eelmisel sügisel istutasime, praeguseks on julge 25 cm juurde kasvanud ja seda isegi selle põuase suvega.

Kui naaber kuulis, et me hekki hakkame istutama (teavitasime teda loomulikult), siis küsis, et kas äkki me Smaragdi ei tahaks panna. Ei tahtnud, kaks korda aeglasemalt kasvab ja on kaks korda kallim. Muidu kuju ja värv on neil ilusam, aga mul ükskõik, peaasi, et naabri saab rohkem ära eraldatud.

Kuusehekid on ka muidu ilusad, aga nendega on see häda, et kui üks kuskilt ära kuivab, siis on keeruline asendada. Elupuuga on kergem.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 22:26; 11.08 15:02; 11.08 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuusehekid on ka muidu ilusad, aga nendega on see häda, et kui üks kuskilt ära kuivab, siis on keeruline asendada. Elupuuga on kergem.

Kuuseheki istutamisel on omad reeglik. Kõigepealt tuleb istutada vähemalt kahes reas ja nagu maleruutu, jättes piisavalt kasvuruumi. Võib ka kolmes kui soovi ja ruumi on. Kui nüüd neist mõni ära kuivabki, siis ei ole sellest midagi ja auku ei teki. Pealegi annab vahel kui esimesi väsimusmärke näha midagi ette võtta. Siit ka nõuannet http://www.haljastus.org/mida-peaks-arvestama-kuuseheki-istutamisel/
http://urbandendro.blogspot.com/2016/05/mida-panna-tahele-kuuseheki-omanikel.html

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 01:02; 12.08 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elupuu on pea ainus võimalus kiiresti aasta ringi rohelist haljastust saada. Kõik need mägimännid jms kasvavad aastaid olematult vähe ja siis ühel hetkel robinaga taevasse. Kellele elupuu surnuaeda meenutab, võib muidugi tõesti oma aia kassitappu täis istutada, siis on kindel, et naabrid hulluks peavad ja surmani vihkavad… Nii rumalat soovitust (kassitapp haljastusena, tule taevas appi!) pole tõesti iial kuulnud. Inimesed võitlevad sellega aastakümneid ja surevad ise enne kui see jubedus, mõni aga arvab, et hea kiirekasvuline haljastustaim…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naaber kuulis, et me hekki hakkame istutama (teavitasime teda loomulikult), siis küsis, et kas äkki me Smaragdi ei tahaks panna. Ei tahtnud, kaks korda aeglasemalt kasvab ja on kaks korda kallim.

Sa vastanud, et jaa, ikka tahame, kui teie pool kinni maksate. Või nad arvasid, et kulu on teie mure, aga taimevaliku osas peaksid nad saama kaasa rääkida?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen naabrite tõttu kolmest küljest elupuudega piiratud, elan nagu surnuaias. Näha ka neid enam ei suuda. Meie tänaval on väga paljudel elupuuhekk, üks istutas sel kevadelgi omale. See üleküllus ajab oksele. Mina ei suuda aru saada, millega see surnuaiapuu inimesi võlub.

Mina ei saa aru, miks mõned elupuud aina surnuaiaga seostavad? Minul lähem side 4 surnuaiaga ja mitte üheski neist ei ole mingit elupuu küllust. Või mis seos neil on?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naaber kuulis, et me hekki hakkame istutama (teavitasime teda loomulikult), siis küsis, et kas äkki me Smaragdi ei tahaks panna. Ei tahtnud, kaks korda aeglasemalt kasvab ja on kaks korda kallim.

Sa vastanud, et jaa, ikka tahame, kui teie pool kinni maksate. Või nad arvasid, et kulu on teie mure, aga taimevaliku osas peaksid nad saama kaasa rääkida?

Tegelikult isegi pakkusid, aga nad tahtsid nii,et pool hekki oleks nende pool aeda ja teine pool siis meie pool. Pikemalt enam kuulata ei tahtnud, ütlesin, et tänan pakkumast, aga meil juba puud tellitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 22:26; 11.08 15:02; 11.08 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see elupuud=surnuaed on mingi vanemate inimeste teema, minul ka surnuaiaga ei seostu, samas oma isa suust olen ka seda juttu kuulnud. Nii et selles mõttes ma elupuud valikust välja ei jätaks. Küll aga on tõsi see, et kui sa midagi nii palju igalpool näed, siis lihtsalt õudselt tüütab ära.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida räägivad Riigikohtu otsused kinnistu piiril puude mahavõtmise või siis elupuude müüri istutamise kohta?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt, et mõni puu mahavõtmine eramaalt on Riigikohtusse üldse jõudnud. Ja heki istutamist ei saa üldiselt keegi keelata. Vaidluseks võib minna vaid kõrguse tõttu, aga 2m hekk on igati lubatud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 22:26; 11.08 15:02; 11.08 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida räägivad Riigikohtu otsused kinnistu piiril puude mahavõtmise või siis elupuude müüri istutamise kohta?

Mis see siia puutub? Kes tahab keda kohtusse kaevata, sina mõlemad, nii teemaalgataja ja naabrid või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 01:02; 12.08 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin juba mainitud lodjap-põisenelas on väga kiire kasvuga ja dekoratiivne. Neid on mitmeid sorte, roostekarva lehtedega, päris tumepunaste lehtedega ja ka erkkollaseid. Kollased sordid kasvavad küll punasest aeglasemalt. Samas, talvel ei aita nad küll kuidagi ja lehtivad kevadel ka üsna hilja.

Kui piirdeaiast ilma ei taha jääda, siis metsviinapuud ära sinna küll ronima lase. Lippaia mädandab kenasti läbi ja võrkaia surub oma raskuse all maha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kress või lillehernes üheaastasena.[/quote]

Kressi võivad suve keskel kapsaussid suht olematuks süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Aia privaatsemaks muutmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.