Esileht Kodunurk Aiapidajatele

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Aiapidajatele

Postitas:
Kägu

Niisama ajaviiteks. Mida juba olete külvanud-istutanud? Ma panin nädavahetusel kartuli ja osad seemned maha (peedi, porgandi), sibulate jaoks vist vara veel….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tippsibul, redis, till.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartul on valdavalt maha pandud, porgandi külvasin juba ammu, samuti pastinaagi. Tippsibulad on mulda pistetud. Eelmine nädal istutasin tomatid ja paprikad kasvuhoonesse. Nuikapsas kasvab juba jõudsalt, tillitaimed on veel väikesed. Jaapani lehtnaerist võib juba otsast sööma hakata. Peiulilled on hetkel toas, aga sel nädalal istutan õue. Kurk kosub veel toas ja saab kasvuhoonesse, kui sealt olen sinna kevadiseks kiiremaks edenemiseks toodud lilled välja istutanud.

Aga luuviljaliste pookimisega jäin sel aastal hiljaks. Vist ükski ei õnnestunud. Mul on palju juurevõsusid ja harjutan nende peal pookimist. Õuna- ja pirnipuudega saan juba hakkama, aga luuviljalistega mitte. Eelmisel aastal sai liiga vara, sel aastal liiga hilja…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Redis, till ja salat on juba kasvuhoones hoogsalt kasvamas, tomatitaimed samuti. Lilled on istutatud amplitesse/vaasidesse ning on kasvuhoones soojas. Avamaale ei ole veel midagi külvanud-

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma panin herned ja maitserohelise kasti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Porgand ja redis külma ei karda. Mul avamaale (ilma katteloorita) külvatud hernes, redis, porgand, murulauk, salat. Redis ja hernes on juba tõusnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on murulaugu mitu aastat vana puhmas juba paarkümmend sentimeetrit kõrge ja need, mis see puhmas eelmisel aastal ise külvas, ka tärganud. Aga porgandi herne lilled külvasin alles eile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Porgand ja redis külma ei karda. Mul avamaale (ilma katteloorita) külvatud hernes, redis, porgand, murulauk, salat. Redis ja hernes on juba tõusnud.

Täpselt samad sõnad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks murulauku külvama peab? Ma kolisin siia 20 aastat tagasi, istutasin ühe tuusti maha ja igal aastal kasvab võimsalt. Praegu olen juba mitu korda maha lõiganud ja salatisse seganud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisama ajaviiteks. Mida juba olete külvanud-istutanud? Ma panin nädavahetusel kartuli ja osad seemned maha (peedi, porgandi), sibulate jaoks vist vara veel….

Mitte midagi ei pane maha. Ja olemas olevaid põõsaid võiks ka keegi minu eest kärpida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartul sai nädalavahetusel maha pandud, ostsin liiga palju seemet ja porgandi jaoks ruumi ei jäänud. Eelmisel aastal ebaõnnestunud tippsibulatest tuli mitu tükki vagusid tõmmates üles, panin need viimase kartulivao otsa maha, pealsed olid juba umbes 10cm pikad. Eks näis mis neist sel aastal saab. Veidi tilli tahaks ka külvata, aga maad jurde kaevata ei kavatse, ilmselt läheb nende leitud sibulate vahele.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks näis mis neist sel aastal saab. Veidi tilli tahaks ka külvata, aga maad jurde kaevata ei kavatse, ilmselt läheb nende leitud sibulate vahele.

Ma ei kaeva juba aastaid maad üheaastaste taimede jaoks. Väga mugav on kasvatada kastpeenral, lillekastides, laiades amplites. Mul on ka palju  vanadest puutüvedest lõigatud “seibe”, seest tühjad. Täidan mullaga ja peenar iga taime jaoks olemas. Kõik need on ikka aias, mitte terrassil.
Till, basiiliku eri sordid, suhkruherned, tippsibul, rukola, erinevad lehtsalatid,  kressid, salvei, rosmariin – kõik amplid, kännud ja kastid kaunistavad aeda. Mõned on ukse kõrval, mõned püsilillede peenras, mõned sauna ääres.
Mu meelest ühtaegu mugav ja vahva vaadata kah. Ei mingit umbrohtu ega kitkumist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks murulauku külvama peab? Ma kolisin siia 20 aastat tagasi, istutasin ühe tuusti maha ja igal aastal kasvab võimsalt.

No ilmselgelt tal ei ole seda tuusti. Ma ka eelmine aasta külvasin, see aasta juba söön. Ei tea kas teisel aastal lootus ka õisi näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks murulauku külvama peab? Ma kolisin siia 20 aastat tagasi, istutasin ühe tuusti maha ja igal aastal kasvab võimsalt.

No ilmselgelt tal ei ole seda tuusti. Ma ka eelmine aasta külvasin, see aasta juba söön. Ei tea kas teisel aastal lootus ka õisi näha.

Ma olen kasutanud neid Grüne Fee potinutsakuid, st maha istutanud, kui pealsed söödud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile külvasin maha porgandi, peedi ja salati. Lisaks tegin kiletunneli ja sinna alla panin seemnest suvikõrvitsad, arbuusid ja melonid. Kõrvitsa taimed kasvatasin ette ja need veel ootamas kasvuhoones. Selle pika peenra kaevamisega nägin nädal vaeva. Ei olnud plaanis arbuusi ja melonit see aasta panna. Muidu ikka kasvatasin taimed ette. Aga peenart oli nii palju, et katsetamiseks panin seemned otse mulda. Kui tuleb, siis tuleb ja kui ei, siis pole ka hullu midagi. Kartuli ja herne pani mees maha juba paar nädalat tagasi. Tõmbas kartulimaal paar pikka peenart ja viskas seemned sinna. Kolmas peenar oli ubade jaoks. Kartulit pani sellevõrra vähem. Mina vaatasin seda ahastusega pealt, sest umbrohujuuri oli see peenar täis. Praegu kasvabki seal umbrohi. Hernest veel ei paista. Tema põline maamees, mina kunagine linnavurle. Minu jaoks peavad peenrad piinlikult puhtad ja sirged olema. Et ikka silmale ka ilus vaadata.
Kasvuhoones hakkan mässama homme. Vana mulda võtan vähemaks ja uus asemele. Tomatid, kurgid, paprika ja tšilli on pottidega juba ootamas. Mõned emalt saadud salatitaimed ja till läheb ka kasvuhoonesse. Lisaks veel mõned maitsetaimed ja redis. Redist ei kannata väljas kasvatada. Ainult ussipuru tuleb sealt. Osa amplililli on istutatud, osa veel ootavad istutamist. Need jäävad veel kasvuhoonesse oma aega ootama. Sibula ja küüslauguga mina ei tegele. Meie peres neid ei sööda. Isegi murulauku mitte. Murulaugu põõsas on, aga see ilutaimena.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks peavad peenrad piinlikult puhtad ja sirged olema. Et ikka silmale ka ilus vaadata.

Sirged peenrad on kahjuritele hea saak, muudkui järjest mine ja söö. Paljas mullapind jällegi ei ole taimekasvule tegelikult hea. Tänapäeval soovitatakse pigem segaistutust, looklevaid peenraid ja multši. Saab nii ka silmale ilusa peenramaa teha tegelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks peavad peenrad piinlikult puhtad ja sirged olema. Et ikka silmale ka ilus vaadata.

Sirged peenrad on kahjuritele hea saak, muudkui järjest mine ja söö. Paljas mullapind jällegi ei ole taimekasvule tegelikult hea. Tänapäeval soovitatakse pigem segaistutust, looklevaid peenraid ja multši. Saab nii ka silmale ilusa peenramaa teha tegelikult.

mulle ei meeldi sirged, igavad minu jaoks, olen proovinud ümmargused teha, siis siksakid jne, mulle meeldivad peenrakrutskid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kasutanud neid Grüne Fee potinutsakuid, st maha istutanud, kui pealsed söödud.

Ja sellest kasvab juba 20 aastat võimsalt uuesti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kasutanud neid Grüne Fee potinutsakuid, st maha istutanud, kui pealsed söödud.

Ja sellest kasvab juba 20 aastat võimsalt uuesti?

Võib-olla on seal tema lapselapsed – kui lased murulaugu seemneteni kasvada, siis on sul neid puhmaid küllaga. Ma lausa kirun end, et on nuhtlus – kes neil piparmündikasti lubas ronida?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellistel teemadel hea ka ona asukoht lisada, kuna lõunas ja põhjas võib sama kultuuri istutamine 2nädalase vahega toimuda ilma tõttu.

Mina Harjumaal. Maas on hernes (2 külvi 1,5 ndl vahega – katsetan varajast külvi, kui si**sti, siis uuesti????). Porgand. Kasvuhoones on salat, redis. Tomat. Ja esimest korda katsetan paprikaga – aga eriti ei jaga sellest midagi, aga mis si…..

Vb panen ndlvahetusel sibula katteloori alla ja kurk kasvuhoonesse – eks vaatan ka ilmateadet pühapäeval. Tilli võiks küll ära külvata (avamaa kurgi vahel kasvatan), mul tilli isekülv ei toimi eriti. Seetõttu korjan sügisel alati seemne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kasutanud neid Grüne Fee potinutsakuid, st maha istutanud, kui pealsed söödud.

Ja sellest kasvab juba 20 aastat võimsalt uuesti?

Mina rääkisin 20 aastast. Ostsin poti murulauku  puukoolist, see kasvab küll 20 aastat juba. Ei olnud Grüne Fee.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja esimest korda katsetan paprikaga – aga eriti ei jaga sellest midagi, aga mis si…..

Paprika tundub mulle üks lollikindlamaid asju üldse. Kui mu poeg lasteaialaps oli, siis korjas ta ükskord suvalise poepaprika seemneid, et tema hakkab paparikat kasvatama. Panime need siis millalgi talvel potti idanema (enam täpset aega ei mäleta, googeldasin millal peaks külvama). Kasvasid ilusad taimed pea-aegu kõigist seemnetest, istutasime tomatitega samal ajal kasvuhoonesse,  kõik taimed kandsid ilusti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kasutanud neid Grüne Fee potinutsakuid, st maha istutanud, kui pealsed söödud.

Ja sellest kasvab juba 20 aastat võimsalt uuesti?

Mina rääkisin 20 aastast. Ostsin poti murulauku puukoolist, see kasvab küll 20 aastat juba. Ei olnud Grüne Fee.

Vabandust, ma lihtsalt hõikusin kolmandana vahele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kasutanud neid Grüne Fee potinutsakuid, st maha istutanud, kui pealsed söödud.

Ja sellest kasvab juba 20 aastat võimsalt uuesti?

Noh, mul on vist umbes viis aastat juba poenutsakust kasvama pandud murulauk kasvanud. Eks 15 aasta pärast tulen ütlema, kas 20 aastat ka kasvas:D

Aga mu vanemate majas on küll murulauk terve igaviku kasvanud, millalgi 40+ aastat kolisid sinna, siis ka selle murulaugu maha panid. Kas seemnest võiui saad kuskilt taimed, seda ma ei tea. Ja needsamad nutsakud ja neist ise külvanud nutsakud  ilma lisaks  külvamata on siiani kasvamas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka sellest iroonilisest Ja sellest kasvab juba 20 aastat võimsalt uuesti? hüüatusest aru ei saanud.

Mu maakodus on see ka kasvanud terve elu, ühe koha peal ja nii kaua kuni end mäletan. Ja vanust on mul 51.  Ei ole mingit igal aastal uuesti istutatud, vaid ongi püsitaim.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka sellest iroonilisest Ja sellest kasvab juba 20 aastat võimsalt uuesti? hüüatusest aru ei saanud.

Vabandust, mina küsisin seda ja see oli ausõna uudishimulik küsimus, mitte hüüatus.
Mul ei ole õnnestunud Grüne Fee pottidest kasvama panna taimi seni, aga proovin murulauguga.
Tõesti ei olnud mõtteski kedagi haavata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

p.s. “Kasvas võimsalt uuesti” oli võetud varasema postituse kommentaarist, mitte pandud irooniaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Aiapidajatele