Esileht Kodunurk aiatarkadele

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: aiatarkadele

Postitas:

Istutasin eelmisel aastal uue peenra ja üks püsilill on välja läinud. Oli vist monstera? Imelik küll, kiidetakse just vähenõudlikuks lilleks. Aga see selleks. Mõtlen, mida sinna asemele istutada? Monsteraga ei viitsi uuesti katsetada. Siis veel vaatasin, et kas on lille, mis just praegu õitseb? Pojeng mul on seal peenras ja õitseb ka. Aga midagi muud veel? Vaatan turul lillemüüjate lette ka, et tühjad praegu. Ega vist praegu väga midagi ei õitsegi? Tulbid-nartsissid läbi, liiliateni vist läheb veel paar nädalat aega. Daaliateni ka. Väikesed daaliad mõtlen. Suured, need meetrikõrgused, mul alles 20-sentimeetrised.
Kas on midagi, mis praegu õitseb peale pojengi?
Aga võib soovitada ka midagi muud, muul ajal õitsevat. Mitte väga kõrge ei tohiks see taim olla. Kuna mul on peenar kolmes rindes: taga kõige kõrgemad, ilupõõsad. Siis keskel kõrgemakasvulised püsikud: pojeng, floks, kõrged daaliad. Ees on madalamad. Sellised kuni 50 cm võiks olla.
Peenar on lauspäikeses. Astilbe seega ei sobi.
Veel üks küsimus. Kui on vaja rododendron ümber istutada, kas siis sügisel või kevadel on seda parem teha? Istutasin ta kõrvuti murtudsüdamega ega osanud arvestada, et murtudsüda nii ohjeldamatult vohama hakkab. Minu ilus rodo ei paista sealt lokkava murtudsüdame alt-tagant väljagi. Peaks vist rodo pool meetrit teisele poole kolima. Elab ta selle üle? Või kolida pigem murtudsüda? Selle murtudsüdame ma eelmisel kevadel kolisin vanast kohast praegusesse asukohta ja temale see ümberistutamine ei teinud midagi. Vohab edasi nagu ennegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 20:02; 11.06 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KUS sa elad???
monstera on troopiline taim, eestis saab teda kasvatada vaid küttega kasvuhoones või toataimena korteris.
ja isegi, kui sa elaksid seal, kus nad looduses kasvavad, siis ei saa sul kindlasti saml ajal pojengid aias olla, sest need vajavad eestimaist jahedat kliimat.

Kas on midagi, mis praegu õitseb peale pojengi?

mul õitsevad hetkel aias:
valged pargiroosid, kollased liiliad, valge murtudsüda (roosad õitsesid juba ära), mõned priimulad, kibuvits, roosa viirpuu, ebaküdooniad, karulauk oma valgete õitega, lillad kurekellad, meelespead (suvi läbi), petuuniad ja mingi punane ollus veel.
punasel roosipõõsal on kohe-kohe avanev pung,
pojengid lähevad lahti vast 3-4 päeva pärast,
ühel väiksel kirsil oli veel ka paar oksa õites.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte monstera vaid monarda?
Mine äärelinna jalutama, näed, mis õitseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lupiinid. Laugulised.
Samas, see kevad on ilma mõistes segane olnud, ei tasu järeldusi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iirised ja päevaliiliad õitsevad praegu, lupiinid ka. Kõik pikaealised ja üsna vähenõudlikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte monstera vaid monarda?

Mine äärelinna jalutama, näed, mis õitseb.

Aitäh! Oled tark inimene, said mu veast aru ega hakanud tänitama 🙂 Monarda jah.

Aga mis selle rododendroniga teha? Kas istutada ümber, kas ta taluks seda? Teine variant oleks sealt murtudsüda ära võtta.
Sel aastal on jah loodus segi, paar nädalat ajast ees ja mai lõpus õitsesid paljud taimed korraga, mis tavaliselt korraga ei õitse. Muidu on see lillevaba aeg olnud jaanipäeva paiku, just surnuaiapühade ajal, nii et otsi taga lilli kalmule viimiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 20:02; 11.06 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal juhul kevadepoole on parem ümber istutada kui sügisel, juurdumiseks jääb rohkem aega. Ja mida suurema mullapalliga, seda parem. Praegu on õudkuiv muidugi, mis tahes istutatu tahab hullusti kasta.
Teine asi, et mis sorti muld sul seal üldse on? Rododendronid sageli mingis lubjasema mullaga piirkonnas jäävad üldse kiduma, kui neile turbaplokkidega vooderdatud ja spetsiaalse rodomullaga täidetud pesa ei tee.
Praegu õitsevad nt mägijumikad, kurekellad, igasugused päris madalad alpiaiataimed. Helmikpöörised ja hostad on ilusad ka siis, kui nad ei õitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul õitsevad peenras praegu (lisaks pojengidele) kõrgetest taimedest: laugud, lupiinid, sinilatv (valge), iirised, võhumõõgad e. siberi iirised, karikakrad, kirju liilia, murtudsüda, idamagun e. karvane moon, kurekellad, lavendel, tõrvalill, ka habenelgid just alustasid.
Kuutõverohi hakkab lõpetama, aga tavapärase st. jahedama kevadega ta ikka õitseks päris kaua veel.

Päevaliiliad veel ei õitse, aga juba on õienupud peal.
Tuliliiliatel ja vanaaegsetel keisrikroonidel läheb veel aega vist, kuigi pungad on juba näha.
Tulinelk ka alles kasvatab vart pikemaks, aga tõnnikesel on silmnähtavalt pungad peal. Sinisel käokingal ka vist enam ei kaua ei lähe, kui ilm selline püsib. Sõrmkübaralillel on ka juba esimesed õiekarikad varrel lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii mõndagi ikka õitseb. Mul 2 roosi juba õitsevad kenasti, samas 2 veel ei õitse 🙂 Kahjuks ma rooside sorte ei tea. Siis õitsevad mul ka nii lilla kui valge alpiaster, smas läks mul mõlemat ka 1 punt välja :/ Sisi on veel mingite pisikest evalgete õitega lilled , jälle nime ei tea 😀 Kohe-kohe hakkab õitsema kuningkepp, aga osade jaoks on see umbrohi 😀

Kurekellad ka õitsevad. Roosad juba pikemat aega, aga lillad on just alustanud.

No ja lisaks prageusel ajal aitavad õiteilu luua ka mõned suvelilled, eriti kui peenar on alles loomisel, siis ju vaja jätta lilledele paljunemisruumi ja vahepeal täidadki mustad alad üheaastaste suvelilledega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmikuteks on hetkel tähklavendel, salvei. Lisaks hea lõhn.
Murtud süda laiutab mul ka meeletult ja usun, et see kannatab kindlasti ümberistutamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk aiatarkadele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.