Esileht Pereelu ja suhted Aiatööd

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Aiatööd

Postitas:

Ostsime eelmine sügis endale maja.Aed on üsna suur ja ilus.Enne elasid seal inimesed kes kasutasid igat sentmeetrit et kasvatada aiasaadusi.Peale majaostu esimese asjana lasin kasvuhoone lammutada, seejärel juurisin välja kõik põõsad ning hävitasin lillepeenrad.Kui ämm nägi seda, mis mul tehtud oli pidi saama südamerabanduse.Kevadel külvasime muruseemne ja nüüdseks pole peale muru ning paari pirnipuu aias midagi.Mulle selline aed meeldib. Kevadel hakkas ämm uurima, et millal uue kasvuhoone ehitame ja ikka muru asemel peaks olema porgandipeenrad. Olen talle aastaid üritanud selgeks teha, et aiatööd ei ole minu jaoks.Mul puuduvad oskused,vajadused ning tahtmine sellega tegeleda. Nüüd on mees hakanud ka rääkima, et ikka mingid lilled võiks kasvada maja ees ning kasvuhoone lammutamine oli halb mõte.Ütlesin talle et keegi ei keela tal tegeleda agronoomiaga kuid mina ei taha ega viitsi.Mida ma nüüd peaksin tegema-hakkama mingeid sibulaid ja kartuleid kasvatama vastu tahtmist ning toppima majaesise pituunaid täis, et ämma silmis olla hea minia või lihtsalt ignoreerima kogu jama?Olen terve elu elanud linnas ja enamjaolt korteris.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 16:09; 09.08 22:34; 10.08 09:14; 11.08 12:53; 11.08 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees võib ise ka teha mõne peenra ja lilli istutada, pärast nende eest hoolitseda, saab sellega kindalsti hakkama. Kui sina seda ei soovi, siis ei pea sina seda tegema. Ämm hoidku üldse eemale, tal oma aed, kus ta valitseja on:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga milleks siis sellise aiaga maja ostsite? ma olen aru saanud, et suure aiaga maja ostetakse ikka siis, kui hirmsasti tahetakse sellega tegeleda – lilli ja aiasaadusi kasvatada. Enamik siinsetest korterirottidest igatseb oma aiast, nüüd tuli üks, kel oli jaksu see osta aga ei taha tegeleda. No on ikka inimestel hädad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll selleks suure aiaga maja ei muretsenud, et seal ainult \”lilli ja aiasaadusi kasvatada\”.
Jah, lilled, püsikud, puud-põõsad jm iluaia juurde kuuluv on mul küll, aga need on sellised, mis nõuavad suht vähe hoolt.

Eelkõige lähtun mugavusest ja teen aias vaid niipalju kui hädavajalik, et aed ilus ja korras püsiks. Aeg-ajalt on täitsa mõnus aias nokitseda, aga kuna olen täiskohaga tööl käiv mitme lapse ema, siis rohkemaks puudub mul aeg ja jaks.
Isegi muru niidab meil robotniiduk.

Söödavatest asjadest kasvavad mul ainult mõned mustikad-maasikad, maitsetaimed ja üks ilus ploomipuu. Ei mingeid juurikaid vmt. Olen küll mõelnud õunapuude ja marjapõõsaste peale, aga hetkel ei näe nende jaoks soodsat kasvukohta.

Olen nõus, et pole mõtet hakata aia orjaks, kui sa ise aiatöid ei naudi. Ämma heietusi ignoreeri ning su mees võib ju täiesti vabalt ise käed külge panna, kus aga soovib.
Näiteks meie kodus on nii toa- kui rõdulillede eest hoolitsemine täiesti mehe rida:-)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on täielik õigus oma koduaed jätta selliseks nagu see on. Ainult mehega pead kokkuleppele jõudma.
Ämmast saan ma ka aru. Ta lihtsalt ei suuda oma suud kinni hoida, kus peaks. Mina tema asemel ei ütleks midagi, aga ega sellest minu suhtumine sinnusse teab mis positiivne poleks. Mulle lihtsalt ei meeldi sellised mõttetud lagedad muruplatsid maja ümber. Ma ei tea, kuidas sa sisekujundusse suhtud? Kas maja peaks olema ilus või käib mingi karp küll? Kas tubades peaks olema ilus mööbel ja toad puhtad või pole sel tähtsust? Inimeste ilumeel on lihtsalt erinev. Mulle ei meeldi, kui aed on igav ja n.ö. alasti. Kui aus olla, siis isegi heinamaa on huvitavam kui sinu niidetud muruplats.
Ma ise olen suur aiandushuviline. Mul on tohutult kahju, et mu aed on ainult 800m2. Ma võin vabalt öelda, et minu aiast on vaimustuses nii aiandushuvilised kui ka sinusugused korteriinimesed. Ilu on ilu ja seda luua on fantastiline tunne. Ma lihtsalt ei kujuta ette, et ma lähen hommikul terassi peale ja mulle vaatab vastu tühi plats. Muide, ma olen Tallinna kesklinnas sündinud ja kasvanud. Nii mõnigi korteriinimene on suurem rohenäpp kui maainimene.
Minu soovitus sulle on, et tee paar väikest püsilillepeenart maja lähedale ja kata muld kooremult¨iga. Pane mõned põõsad, puud veel kuskile kasvama. Nii palju raha ja aega ikka peaks olema. Rohkem nende eest hoolitsema eriti ei pea. Ja ongi kõik rahul. Võibolla varsti oled sa ka ise rahul.
Unusta ära igasugused kartulid, porgandid. Neid jõuab poest alati osta. Kui tahad aga seda õiget magusat tomatit saada, võid need ka õue peenrale istutada. Selliseid sorte on täitsa olemas. Ma ei usu, et te kasvuhoonega viitsite jamada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 17:03; 11.08 10:33; 11.08 14:18; 11.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellest saan veel aru, et kasvuhoonet ja porgandipeenraid teha ei soovita, aga kui lilli üldse aias pole, on ka kuidagi kõle ja tühi see vaatepilt. muru on alati ilus, aga täiesti ilma lilledeta aed on ju jube?

kurb tegelikult, et majaomanikud ei oska enda ümber ilu teha. silme ette tuleb ühe tuttava era-aed, mis vastab täiesti sinu kirjeldusele, ainult et sealt puuduvad ka kõik puud. isegi rõdudel ega terrassidel ei ole lilli. on ainult kivist maja ja ilus muru. ja tuttav ei plaanigi sinna mitte midagi istutada, sellest on kõige kurvem.

lihtsalt huvi pärast küsin, mis sa teed, kui sulle näiteks poti-lilli kingitakse? kas need surevad ka mingi aeg välja toas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ütlesid ise ka ju, et aed on suur ja ilus. mis sellest siis koledaks oli vaja teha. 😛

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris naljakas, lisaks ämmale hakkavad ka võõrad käod veenma, et teise inimese tahe ja ilumeel ei maksa omas kodus midagi, lausa vägisi peab peenraid tegema ja lilli istutama. On teil ehk ka interjööri asjas kindlaid nõudmisi, ilma milleta teemaalgataja ei saa õnnelik olla? Aga mida patta panna? Selga-jalga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 18:32; 11.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh teate, mõned lihtsalt ei ole lilleinimesed :)! Mina ka ei ole, toas tõesti annavad ka kõik lilled otsad. Päris lage muruplats meie aed ka samas ei ole. On mõned viljapuud ja- põõsad, sest lapsed armastavad väga oma aia saadusi ise korjata ja süüa. Ühtlasi on meil aias väga huvitavaid ilupõõsaid jms (nii mõnigi aiandushuviline on väga kiitnud meie aia kujundust) mis samas absoluutselt hoolt ei vaja. Kord aastas sügisel lõikannad kõvasti tagasi ja kogu moos. Mulle väga meeldib, et kogu töö piirdub muru niitmisega ja kevadel vahel õnapuude kohendamisega.

Ja kui kellelgi minust veel minimalistlikum maitse, siis jumala eest ei tuleks ma selle peale, et seda pahaks panna või veel vähem negatiivselt kommenteerida! Ma ei tea, mis inimene su ämm muidu on, aga jah, sul on kaks võimalust. Kas ignoreerida, või kui see ei lõpeta sind tüütavat tänitamist, siis ta viisakalt, aga kindlalt paiaka panna. Ja kui mees soovib mõnda peenart või lilli, siis tehku ja tegelegu, seda talle ju keelata ei maksa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 18:32; 10.08 22:38; 11.08 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei armasta ka ise suurt poti-põllumajandust. Endal paar peenart maitserohelise ja kurgi jaoks + kasvuhoone.Mõned lillepeenrad on ka.:)
Teen täpselt nii palju nagu mulle meeldib ja kui palju ma vajalikuks pean.
Kui oma maja ostsime, siis oli ka tunne, et eelmine omanik pani segiläbi lilleseemned taskusse, mis oli auguga ja jooksis siis sihitult mööda aeda :))
No sellist kompotti oli palju. Juurisin kõik halastamatult välja. Naabrid käisid teisel pool aeda ja halasid, no on alles inimene, kõik lilled kitkub välja.
Kiskusin jah, mulle ei meeldi, et tulbid on maja ees ja maja taga, nurga peal ja mujal ka. Teiste lilledega sama lugu….Tootsi peenar ei meeldi.
Niiet teemaalgataja, tee, mis sulle meeldib. Ära kuula teisi !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks sa üks laisk minia lihtsalt oled 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 19:35; 10.08 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka imelik oled ja just seepärast, et sa vilja kandvad puud-põõsad välja juurisid ja lillepeenrad hävitasid.
Ok juurikaid ei pea kasvatama või kasvuhoones küürutama, aga marjapõõsas kasvab suht muretult ise ja üldiselt ei vaja ka valmis püsilillepeenar mingit erilist vaeva. Lapsi teil ei ole? Pole mõnusamat asja kui suvel oma aiast marju noppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui endale meeldib, siis milles probleem?
ise küll ilma õiteta aeda ei tahaks. no vähemalt mõned suvelilled võiks ikka ampliga kuhugi panna, nendest on nii palju hingele rõõmu terve suve. tööd ka ei nõua peale kastmise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 20:48; 11.08 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paari lillepeenra vastu ei ole mul midagi, mõned puud-põõsad ka aias. Maitserohelise ja nö söögimaaskika( suvel hea võtta mõned värsked marjad) peenar on samuti omal kohal aga kõik muu on minu jaoks samuti müstika. Esimese asjana tegin selgeks, et mingit kasvuhoonet ei ole vaja. Muidugi esimesed aastad ei võetud mind kuulda aga nüüd ei ole enam kolm aastat kasvuhoonet olnud.
Mul tädid ikka küsivad, et kas maal kartulid, porgandid , herned-oad jms maha tehtud. No ei ole tehtud, sest ma ei näe sellel mitte mingit mõtet. Nad ise juba vanuses 75+ ja eluaeg aiasaadusi kasvatanud, ei suuda mõista, miks mõnel on lihtsalt suur muruplats. Ma ka ei ole selline aia-inimene; abikaasa soov oli maakohta omada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aed on ikka selleks, et lastel oleks kus mängida.Sisustasime aia pigem laste jaoks:liivakast,batuut, suvel toome basseini välja, paneme aiamööbli välja. Meil on aias saunamaja palkidest. Mulle meeldib et paar pirnipuud on.Marjapõõsad juurisin välja, sest mina ega lapsed ei fänna punaseid sõstraid. Muud seal polnud.Pealegi olid need vanad põõsad, mis ei pidavat enam saaki andma.Maja ees on meil sissesõidu tee kividest. Ma ei tahagi mingeid rippuvaid taimi ukse kohale kõikuma. Lihtsalt inimesed ei mõista miks ma ei soovi aiandusega tegeleda. Nii hea on muru lõhn kui see on värskelt niidetud.Need 5 kg maasikaid jõuan Nõmme turult ka osta kui peaksin vastu tahtmist midagi hakkama kasvatama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 16:09; 09.08 22:34; 10.08 09:14; 11.08 12:53; 11.08 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ostsime eelmine sügis endale maja.Aed on üsna suur ja ilus.Enne elasid seal inimesed kes kasutasid igat sentmeetrit et kasvatada aiasaadusi.Peale majaostu esimese asjana lasin kasvuhoone lammutada, seejärel juurisin välja kõik põõsad ning hävitasin lillepeenrad.Kui ämm nägi seda, mis mul tehtud oli pidi saama südamerabanduse.Kevadel külvasime muruseemne ja nüüdseks pole peale muru ning paari pirnipuu aias midagi.Mulle selline aed meeldib. Kevadel hakkas ämm uurima, et millal uue kasvuhoone ehitame ja ikka muru asemel peaks olema porgandipeenrad. Olen talle aastaid üritanud selgeks teha, et aiatööd ei ole minu jaoks.Mul puuduvad oskused,vajadused ning tahtmine sellega tegeleda. Nüüd on mees hakanud ka rääkima, et ikka mingid lilled võiks kasvada maja ees ning kasvuhoone lammutamine oli halb mõte.Ütlesin talle et keegi ei keela tal tegeleda agronoomiaga kuid mina ei taha ega viitsi.Mida ma nüüd peaksin tegema-hakkama mingeid sibulaid ja kartuleid kasvatama vastu tahtmist ning toppima majaesise pituunaid täis, et ämma silmis olla hea minia või lihtsalt ignoreerima kogu jama?Olen terve elu elanud linnas ja enamjaolt korteris.[/tsitaat]

Lilled võiksid ikka olla ja oma aia marjad on palju paremad kui poes .
Lastel ka hea süüa põõsast oma marju .
Kurb mõelda ,vaesed lapsed .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 22:50; 09.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S Mu 6aastane tütar tihti pistab nii musti- kui ka punaseid sõstraid põõsast mõnuga suhu .
Rääkimata oma õuntest või maasikatest .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 22:50; 09.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ka pole peale muru midagi. aga mitte et ma ei tahaks, tahaks ikka mõnd peenart, kus maasikad oleks ja tilli-lilli natuke. 1 lillepeenar on ja seal käivad kassid asjal. ma ei tahaks neid kassi asjatatud maasikaid süüa.
meil on kõrval aiad umbes samasugused. muru, enamuses muru. nii kui kassid musta mulda näevad kasutavad nad juhust. nõme lugu. laste liivakastigi pidi seepärast ära likvideerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See soov peenarde järgi võib tekkida äkki. Ja kuna teil aed olema, siis saad seda alati teostada, kui vajadus tekib. Kui mehel on vajadus lillede ja kasvuhoone järele, las ta siis teeb. Ütled, et sina talle appi ei tule, et kui ta oma jõududega kõik äratehtud saab, siis las teeb. Mehe jutt on ilmselt ema juttude tagajärg, sest talle tundub et mõni lillepeenar ja 3 tomatitaime kasvuhoones päästaks teda ema survest, et te elate valesti.
Küsimus ilmselt ei ole niivõrd porgandites ja kasvuhoones, vaid selles, et mehe ema sekkub teie pereasjadesse. Et tema arutab, mis on sinu ja su mehe jaoks õige ja mis mitte. Olen üsna kindel, et kui sind rahulejätta paariks aastaks, tekib maitseaine peenar ja kasvuhoone vaikselt tagasi. Hetkel oled sa lihtalt pahane, et sul ei lasta olla nii nagu sa tahad. Ja sul on täiesti õigus nõuda oma elu. Sinu elu pole kellegi teise asi. See on sinu ja su pere asi. Nii et kui tõesti su mehel on tugev kalduvus aiandusele, las ta asub ise tegutsema. Võimalik et tema tehtud tulemus hakkab sulle meeldima. Ja kui teil on vahendeid, võtke endale aednik. Las teeb teile aia, mis sobib ja käib seda hooldamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha peenraid,lilli ega muud maltsa enda aeda.Ainult muru tahan.Vastikust tekitab mõte, et peaksin hakkama käsi mullas hoidma..Me elame Tallinnast väljas ca 8 km.See nagu pole väga maakoht.Mulle meeldib mu aed sellisena nagu on.Kui nüüd aus olla, siis ei meeldi ka toalilled.Kõik mu sugulased ja tuttavad on teadlikud, et potililli pole mulle mõtet kinkida-ma ei hoolitse nende eest.Üks draakonipuu, mis 5 a tagasi kingiti on imekombel ellu jäänud.
Mõned üksikud lõikelilled meeldivad aga ka ei sooviks neid igapäevaselt oma toas näha.

Mu eksmees kasvatas rõdul maitsetaimi ja muud sellist. Mitte kordagi ei puutunud ma neid ja veel vähem tegelesin nendega.Ei mäelta, et oleksin neid kastnud kunagi.Täiesti külmaks jätab.

Ma tean, et paljud teist naudisks seda näpud mullas istumist kuid mina vihkan seda.Lihtsalt ei oska oma aias mingitest lilledest rõõmu tunda ja ammugi mitte ei paku huvi hakata midagi ise kasvatama. Olen veidrik ja tean seda aga mulle meeldib nii.Ma ei ole kunagi käinud mitte üheski aianduspoes ega aiandussaadet vaadanud.Mu naabriks on üks florist kes kunagi ütles, et kui ma talle annaks võimaluse, siis istutaks mu aega igasuguseid taimi ja hoolitseks nende eest.Keeldusin sest mulle meeldib mu aed sellisena nagu on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 16:09; 09.08 22:34; 10.08 09:14; 11.08 12:53; 11.08 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nii kasvuhoone, peenramaa, marjapõõsad kui viljapuud (ja aed on suu-uur…). Ma ilmselgelt ei ole kuigi tubli aiapidaja, sest mulle tundub, et muru niitmisega on oluliselt rohkem tööd kui nt porgandi- ja hernepeenardega 🙂 Kui muru niidab nagunii mees või naabripoiss, siis pole muidugi vahet.

Aga tagantjärele targalt – mina oleks esimese suve ära kannatanud, mis puudutab viljapuid ja marjapõõsaid. Ja minu arust on hea, kui mehel on arvamus selle kohta, milline aed ta kodu võiks ümbritseda (kuidas selline tulemus saavutada, on juba eraldi küsimus). Ämma puhul oleneb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, eks igal õhel oma lõbu, oskaks vaid teemaalgataja postituse peale öelda.
üldjuhul on vana aeda säilitada oluliselt odavam kui see likvideerida ja nullist uus rajada, sest istikud ja taimed on hullult kallid.

ise ostsime ka aastad tagasi ühe vana maja. aed oli nagu dzungel. ka meile pakuti varianti, et rajage uus aed, aga meil oli alguses maja elamiskõlbuliseks muutmisegagi nii palju tööd, et otsustasin, et kõigepealt vaatame, mis maa seest kevadel välja tuleb (maja enne ostmist vaatamas käies nägin rinnuli rohu sees äraõitsenud pojenge ning eeldasin, et ühtteist huvitavat võib veel olla. ja õigesti tegime.

igaljuhul oleme nüüd, aastaid hiljem teada saanud, et meie maja endine manalatele läinud omanik oli tõeline iluaiandusfänn, meil on aias päris palju üsna haruldasi ilupöösaid-puid, nii et lapsed saavad tihti kooli bioloogiatundi kaasa viia õisi ja oksi, mida paljud klassikaaslased pole eales näinud.

me ainult pügasime ja kärpisime ja niitsime. ära lammutasime kasvuhoone rusud ning tõstsime mõned püsililled ümber. keset muru ilutsevad pojengid või roosipõõsad või suur raberberipuhmas on lihtsalt kena või kasulik.
marjapöösaid oli vähe ja need jäid paika. samuti õunapuud. maha võtsime vaid mõned haiged puud ja kreegivõsa.

pisike peenranurk on ka, kasvatan veidi maitserohelist, mida hea peenralt otse toidule lisada. isegi jõululauale olen samal hommikul lumehärmatises rohelist peterselli korjanud.

lilled aias annavad hea võimaluse alati külla minnes lillekimbu kaasa võtta. ka abikaasa on mõnikord autot välja ajades tulnud tagasi ahastuses: mul on kolleegil täna sünnipäev, kas meil mingeid sobivaid lilli praegu õitseb. o midagi ikka leiab aprillist oktoobrini, sest midagi ikka õitseb. püsikud eriti hoolt ka ju ei vaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma sain ka endale aiaga maja. Esimesel aastal juurisin kõik lilled välja, et olgu muru. Siis tegin ühe roosipeenra, siis teise. Nüüd on aed põõsaid täis, kasvuhoone ja oma porgandipeenar. Oma aialapp on nii mõnus. Ei pea olema suured peenrad, lihtsalt enda jaoks. Eks ajaga muutuvad eelistused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Nescafe kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ignoreeri kogu jama.
Ka neid postitusi siin mis üritavad sind veenda kui hea ja oluline ja vajalik on ikka marjapöösas ja lillepeenar.
Inimeste soovid ja vajadused on erinevad ja sina pead lähtuma enda omadest.[/tsitaat]

aga milleks siis üldse teema siia kirja panna?
Et saaks ikka kuulda enda südamerahuks, kui vastik ämm tal ikka on.
Räägiks inimene, et mulle ei meeldi peenrad ja lilled. ga ei, just, et ÄMM võttis teema üles, see on see kogu point.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 19:35; 10.08 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no vot, mina põline linlane, maakohas on siiani vanemad toimetanud, aga isa jäi jalutuks ja vajab ema abi, niiet pidin eelmine aasta ise suurema osa aiatöid ära tegema. ainus, mis kurvaks teeb, on see, et maakoht on elukohast 28 km eemal, võiks olla nii, et astud oma õue 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just likvideerisin eelmiste omanike teise lillepeenra. minul on lapsed, mina ei saa kasida neid peenraid ja kasta ja kasta ja kasta.
tegin küll uue pikema peenra püsikutega, kuhu kaloss vahele ei mahu, seega ka umbrohi ei mahu. laisa inimese peenar ühesõnaga.

Vt inimesel ikka muutuvad need tahtmised, täna muru, homseks tüdib sellest ja teeb peenra. vähemasti on võimalus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lisberg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Just likvideerisin eelmiste omanike teise lillepeenra. minul on lapsed, mina ei saa kasida neid peenraid ja kasta ja kasta ja kasta.
tegin küll uue pikema peenra püsikutega, kuhu kaloss vahele ei mahu, seega ka umbrohi ei mahu. laisa inimese peenar ühesõnaga.
[/tsitaat] Misasja? Mis mõttes umbrohi ei mahu peenrasse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui peenras ruumi pole, mahub sinna alati vähemalt üks naat! Tegelikult ka. 🙂

Aga sinu aed ju. Ise tead, milliseks selle kujundad: muruväljak, kartulimaa, ohakapõld või asfaltplats kahe pingiga. Ämm võib jagada omapoolset arvamust, aga ta ei saa teha ettekirjutusi.
Kui mees on peenrahuviline, siis eeldan, et ta on sul selline igati terve ja tugev hakkaja härra. Las käärib käised üles ja hakkab tegutsema! Sa ulata veel särava naeratusega labidas kätte ning soovi jõudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis täitsa siiras küsimus seda teemat lugedes- milleks üldse aed sellisele inimesele, kes tegelikult aeda ei soovi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.08 22:11; 11.08 09:29; 11.08 09:51; 11.08 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul tekkis täitsa siiras küsimus seda teemat lugedes- milleks üldse aed sellisele inimesele, kes tegelikult aeda ei soovi?[/tsitaat]

???
Ta ju soovib aeda, sellist aeda, nagu tal on. Mitte sellist, nagu see varem oli. Või sellist, nagu ämm tahab.

Täiesti hämmastav, milliseid aianatse siin ringi liigub. Nede stiili aed või üldse mitte. Kes arvab erinevalt, on imelik. Ja tohutult siis on veel selliseid postitusi kiidetud. Tule jumal appi, tõesõna. Inimene ütleb konkreetselt, et lilled talle ei meeldi, viljakandvad taimed, mille vilju reaalselt tarbitakse, jäid ka kõik alles. Ja ikkagi inimesed ohivad, et no lilled võiks ikka olla… vaesed lapsed jne. Ma ei suuda praegu tõesti ära imestada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 18:32; 10.08 22:38; 11.08 14:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Aiatööd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.