Esileht Kodunurk Aiavooliku abi, palun

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Aiavooliku abi, palun

Postitas:
Kägu

Olen elupõline korterielanik ja leidsin nüüd kevadisi koristustöid tehes, et minu eluke oleks lihtsam, kui rõdu pesemiseks saaks tekitada sinna mingil moel veesurve. Kõrval on vannituba ja kui oleks piisavalt pikk voolik, võiks ma vannitoa akna kaudu selle rõdule tõsta. Vaja oleks mingi 7-8 m, et ulatuks ka rõdu kaugemasse serva.

Nüüd siis küsimus: kas tavalise kraani külge saab aiavooliku ühendada või millised ühendused neil on? Kas voolikutel on ühendused kaasas või neid peab eraldi ostma? Kas tavalise kraani veesurvest piisab, et nii kaugele mingi juga tekitada? Ideaalne oleks, kui saaks vooliku teise otsa veel dušiotsiku ka ühendada.

Palun, ärge väga palju mõnitage, kui see juhtumisi loll idee on. Ma pole eriti osav isetegija ega meisterdaja, lihtsalt tahaks teada, kas saab või ei ja mis juppe ma ehituspoest selleks otsima peaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine ehituspoodi ja küsi. Ma olen alati abi saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab ikka ja veesurvest piisab muidugi. Vooliku otsa soovitan mugavuse mõttes mitte dushiotsikut, vaid kastmisotsikut, sest vähemalt osadel neist on sobivamad funktsioonid, meie näit. kasutame terrassi pesemisel sellist tugevat lehvikukujulist juga (ja dushiotsikust ei saa enamasti ju vett sulgeda, siis peaksid pausi ajaks vannituppa jooksma).

Kui aga tahad tavalise valamukraani otsa voolikut ühendada, siis peaksid sealt ju iga kord seda nublakat (sõela) ära ja voolikut otsa kruttima ning sobiva liitmiku leidma (sellist ma pole ise kasutanud, aga neid on igasuguseid minu teada). Kui pesemist on rohkem, oleks ehk mugavam tekitada kuhugi toru külge spetsiaalne eraldi ühenduskoht selle vooliku jaoks. Kuhu seda mõitlik panna oleks, sõltub vannitoa paigutusest ja sellest, mismoodi seal see torude süsteem hetkel on- kuhugi olemasolevasse kohta saab eeldatavasti panna mingi kolmiku, näit sinna, kust wc pott või pesumasin vett võtab, ja sinna ühendada tavalise väikese kuulkraani, mille otsa tuleks see voolik. Kui parasjagu ei kasuta, tuleks vesi sealt kraanist kindlasti kinni keerata, sest kogemus ütleb, et need aiavoolikud ja otsikud hakkavad varem või hiljem kuskilt läbi laskma ja vett võib korraga päris palju tulla.

Aga ehituspoest saad küsida jah, kui täpsemalt välja mõtled, kuhu ja kuidas sa seda ühendust tahad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et sa elad esimesel korrusel või kuhu see vesi täpselt sealt rõdult voolama hakkab? Muidu kraani otsa saab voolikuid loomulikult ühendada.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu see must või lihtsalt vesi läheb sealt rõdult? Kui alumisele rõdule, siis unusta aga kohe see mõte.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et sa elad esimesel korrusel või kuhu see vesi täpselt sealt rõdult voolama hakkab? Muidu kraani otsa saab voolikuid loomulikult ühendada.

???

Mis mõttes, kuhu ta voolama HAKKAB? Ei hakka kuhugi, voolab edasi täpselt sinna kuhu varemgi — vastavaks otstarbeks paigaldatud väljaulatuvasse torusse, mis paikneb rõdu välisnurgas. Või kuidas sinu meelest vihma – ja lumesulamisvesi siiani mu rõdult minema on voolanud?

Kuhu see must või lihtsalt vesi läheb sealt rõdult? Kui alumisele rõdule, siis unusta aga kohe see mõte.

Mis imelikud korravalvurid siin kommenteerivad, mida teised mõelda tohivad või unustama peavad? Küsimus oli aiavooliku kohta, mitte ma ei pea siin aru andma oma rõdu arhitektuuri kohta.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vesi voolab loomulikult sinnasamasse kuhu ka vihmavesi.

Aga see ühendamine polegi nii iseenesestmõistetav – meil näiteks selline köögisegisti, millega ühtegi voolikuliitmikku ei õnnestu ühildada. Rõdu pesemiseks pean vannitoas pesumasina välja tirima nishist, ja seal taga on mingi ühendus kuhu saab vooliku külge panna.

Meil selline “isepikenev” voolik, mis tühjana hästi lühike, aga kui vesi sees siis 10 meetrit pikk.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen näinud otsikut mis ka täitsa tavalise kraanikausisegisti otsa käib. Tihend otsas ja sai kuidagi segisti külge kinni suruda klambriga, segisti sõela igatahes eemaldama ei pidanud.

Aga kui mu ülevalt naaber enda rõdu mitte vihmase ilmaga pesema hakkaks ma oleks ikka väga tige. Kuiva ilmaga mul võibolla pesu kuivab või padjad maas ja istun hoopis sülearvutiga rõdul. Tunnistan olen ka käinud ülevalt naabriga rääkimas, kui ta lilli kastes mu puhta pesu täis lödistas…ja see oli kõigest kastekann.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes, kuhu ta voolama HAKKAB? Ei hakka kuhugi, voolab edasi täpselt sinna kuhu varemgi — vastavaks otstarbeks paigaldatud väljaulatuvasse torusse, mis paikneb rõdu välisnurgas. Või kuidas sinu meelest vihma – ja lumesulamisvesi siiani mu rõdult minema on voolanud?

Mulle pole siiani veel ühtegi vihmatoruga ühendatud rõdu silma jäänud. Ju on sul siis mingi eriline projekt. Tavaliselt on rõdul väike kalle ja rõdu serv ei ole alt kinnine – vihmavesi rõdule ei kogune ning mingeid lompe rõdule ei teki. Vihma ajal on kõikide rõdud ühtmoodi märjad. Ning vihmavesi on vihmavesi.

Kui ma nüüd võtaks vooliku ning hakkaks oma rõdu surve alt tuleva veega üle uhama, siis osa sellest veest maanduks alumise ja võimalik, et ka tema alumise rõdu peal. Ja see vesi ei oleks ju võrreldav vihmaveega, sellist padukat on pigem harva. Lisaks ei teeks ma sellist pesu ju vihmase ilmaga. Aga kui samal ajal naudib naaber oma rõdu või on pannud pesu sinna kuivama? Ja ma saadaks talle oma sopavee kaela? Päris kindlasti ei hindaks mu naabrid seda.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle pole siiani veel ühtegi vihmatoruga ühendatud rõdu silma jäänud. Ju on sul siis mingi eriline projekt. Tavaliselt on rõdul väike kalle ja rõdu serv ei ole alt kinnine – vihmavesi rõdule ei kogune ning mingeid lompe rõdule ei teki. Vihma ajal on kõikide rõdud ühtmoodi märjad. Ning vihmavesi on vihmavesi.

uutes majades on rõdud kenasti rennide ja torudega ühendatud. Kui survepesuriga seal uhan, siis alumisele naabrile ei jõua tilkagi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta survepesur.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta survepesur.

Küsimus oli siiski vooliku vannitoa kraani külge  ühendamise kohta.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta survepesur.

Küsimus oli siiski vooliku vannitoa kraani külge ühendamise kohta.

Aa, küsimuse väliselt nõu anda ei või?
Selge, nikerda siis edasi oma voolikutega.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta survepesur.

Küsimus oli siiski vooliku vannitoa kraani külge ühendamise kohta.

Aa, küsimuse väliselt nõu anda ei või?

Selge, nikerda siis edasi oma voolikutega.

Nagu survepesur töötaks ilma vee ja voolikuta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Survepesurile võid ka ämbrist tegelikult vee võtta – ma just nii teengi, kui kevadiseks rõdupesuks Kärcheri rendin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi selline vidin on täitsa olemas: https://www.k-rauta.ee/p/adapter-gardena-18210-20/ggs6

Kui hästi tokmib, ei oska kommenteerida, sest ise pole kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Survepesurile võid ka ämbrist tegelikult vee võtta – ma just nii teengi, kui kevadiseks rõdupesuks Kärcheri rendin.

Kuidas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks ka vooliku asemel pigem survepesurit, sellega hea aeg-ajalt ka vannituba üle käia.

Survepesur on korteris palju mugavam kasutada kui aiakastmisvoolik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan vastajaid, mul on nüüd rõdu puhas. Rahustuseks ühiskondlikelele korravalvuritele, ei, naabreid ei uputanud.

Tuhnisin mööda internetti, leidsin, et ongi olemas, ostsin sellise komplekti ja vooliku ja badabing, rõdu on puhtam kui iial varem.

https://www.gardena.com/int/products/watering/garden-sprayer/pim982672723/970548901/

Aitäh, kägu, kes sa Gardena omasid soovitasid, sain otsa kätte, kust otsima hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks ka vooliku asemel pigem survepesurit, sellega hea aeg-ajalt ka vannituba üle käia. Survepesur on korteris palju mugavam kasutada kui aiakastmisvoolik.

Ma ei kujuta ette, mida asja korteris sees teha survepesuriga. Minutiga kõik lainetab ju. No vannitoas on äravool, aga mujal ju pole? Õues muidugi kasutan, pesen autosid ja mööblit, terrasse ja sauna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et sa elad esimesel korrusel või kuhu see vesi täpselt sealt rõdult voolama hakkab? Muidu kraani otsa saab voolikuid loomulikult ühendada.

???

Mis mõttes, kuhu ta voolama HAKKAB? Ei hakka kuhugi, voolab edasi täpselt sinna kuhu varemgi — vastavaks otstarbeks paigaldatud väljaulatuvasse torusse, mis paikneb rõdu välisnurgas. Või kuidas sinu meelest vihma – ja lumesulamisvesi siiani mu rõdult minema on voolanud?

Kuhu see must või lihtsalt vesi läheb sealt rõdult? Kui alumisele rõdule, siis unusta aga kohe see mõte.

Mis imelikud korravalvurid siin kommenteerivad, mida teised mõelda tohivad või unustama peavad? Küsimus oli aiavooliku kohta, mitte ma ei pea siin aru andma oma rõdu arhitektuuri kohta.

Unusta palun selline lollus küll ära

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin uuesti – kuidas saab survepesuri tarbeks võtta ämbrist vett?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin uuesti – kuidas saab survepesuri tarbeks võtta ämbrist vett?

Osale pesuritest pole veesurvet vaja, saavad ka imemisega hakkama.

“Kõik STIHL pesurid on kasutatavad ka ilma trassisurveta e. imevad vett veekogust või anumatest. Imemiseks on vaja spetsiaalset tugeva seinalist imuvoolikut ja põhjaklappi filtriga.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Aiavooliku abi, palun