Esileht Imetamine aidake imetamist selgeks saada

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: aidake imetamist selgeks saada

Postitas:

Mul probleem nädalase lapsega. Toidan rinnaga aga ta imemisvõte on kehv ja nibud tänu sellele katki. Nibud pole just kõige paremad ka, üsna lamedad on.
Probleem seisneb selles, et laps ei tee suud piisavalt lahti, et rind korralikult suhu haarata. Isegi kui vahel saab suu päris lahti ja rinna talle suhu torkan (enne surun oma sõrmedega nibu nö väiksemaks, et suurema ampsu suhu saaks), siis imemise ajal ta ikkagi libistab oma alahuule nii nibuotsa alla.
Tundub, et tema imeb niipidi, et ülahuul on nibuvälja ülemises ääres ja alahuul on otse piimaaugukese all. Nii tekitab ta teise muhu õige koha asemele ja see on katki ja veritseb.

Oskab keegi seletada, kuidas saada laps suud avama ja kuidas saada tiss talle õigesti suhu. Imetamine on juba nii valus, et pisarad tulevad silma lausa…

(olen proovinud erinevaid asendeid ka, pikali tuleb kõige paremini välja, aga ikkagi ei saa võtet õigeks)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii on raske nõu anda. Kas sa imetamisnõustaja juurde minna ei saa? Teevad puust ette ja punaseks, näitavad täpselt, et kuidas asjad käivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke imetamisnõustaja meil siin linnas on hetkel välismaal. Telefoni teel sain nõustamist, aga teooriat tean isegi ju.. Praktikat oleks vaja või et keegi kuidagi paremini seletaks.

Meil pole veel esimest arstivisiiti olnud, seega keelekida vaatamise kohta midagi ei tea.

Kui nüüd seda patjadega asendit vaadata, siis kui kõrgel laps mu rinna suhtes olema peaks? Kas rind peaks ka padjale toetuma? Või peaks ikka ülespoole jääma? Kui ma ise rätsepistmes diivanil istun (kahjuks mugavamat kohta pole, teine variant on pikali voodis) ja padja sülle võtan, siis see on nii madalal, et kui laps ka sinna külili panna, siis laps rinda haarata ei saa, ta peab pea ikka ülespoole suunama. Siis peaks lapse keha asendit ka muutma eks…Aga kui tal nägu üles poole vaatab, siis ta ei saa ju pead kuklasse ajada, et suud võimalikult lahti teha? Oeh, nii raske on asjast aru saada…
Väga tahaks imetamisnõustaja juurde saada… ei tea kas kohalik sünnitusmaja kah sellise mure puhul aitab? Haiglas olles tegelikult nõustati küll, aga see nägi välja nii, et võtsin asendi sisse ja minu rind topiti lapsele suhu. Ise laps haarata ei saanud, jõudis vaid suukese avada ja mina ka ise kuidagi aidata ei saanud. Ainult siis sain tissi tagasi ise panna kui laps rinnast lahti lasi, aga selle aja peale oli nõustaja juba palatist läinud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikali voodis on ju väga hea asend- proovi pigem seal kui istes ei õnnestu (istes ongi tegelikult lapsel lihtsam võtet muuta imemise jooksul).
Mõlemad külili, siis on lapsel ka kergem pead liigutada. Ja lapse kõrgust rinna suhtes sinul enda üles-või allapoole liikumisega reguleerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid proovida ka nö \”laid-back nurturing\”-meetodit:
http://www.biologicalnurturing.com/
See on asend, mis on äärmiselt sobilik kõigile neile, kel on misiganes probleemid imemisega (kipuvad magama jääma, pusklevad rinna vastu, ei haara õigesti jne jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka raskusi sellega. Rinnale saan ta nüüd ilusti, aga ta ei taha õigesti imeda. Ei viitsi oma suud piisavalt lahti hoida. Õnneks mul nibud katki pole, aga jube valus on ikka.
Alguses sünnitusmajas me ei saanud üldse hakkama, aga õnneks oli teisel päeval väga tore ämmaemand, kes käis mitu korda ja aitas meid niikaua, kui ilusti ise hakkama saime.
Mul on kõigemugavam süles imetada, lapse pea rinnaga kohakuti. Küllili söödan vahest öösiti, siis jääb kiiremini magama. Muidu mitte, kuna ta saab siis nii palju susserdada, et mul palju raskem teda õigesti suunata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Heidi00 ja Nikinaki!

Mul oli ka probleem imetamisega. Kasutasin siet.ee teenuseid. Kahel korral käis üks naisterahvas kodus ka ja siis ise käisin ITK-s nõustamisel. Oli abi ja nüüd õige imemisvõte. Mina imetan istuli ja harven külili. Kasutan ka imetamiseks mõeldud patja.
Ma loodan, et saad kiiresti asja korda. Ära kaota lootust 🙂 Usu mind ta hakkab õigesti imema. Ise olin ka korraks stressis aga pole põhjust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lexus, kas see nõustamine kodus maksab ka midagi? Mul tullakse ka esmaspäeval koju mind nõustama 🙂 Sain samuti siet.ee kontaktidest 🙂

Aga muidu täna natuke parem juba. Sain kuidagi nii hakkama, et laps ei tekitanudki muhku nibu kõrvale vaid imes nibu ilusasti välja. Istuli asend on ikka kõige parem. Proovisin täna istuli ja laps padjal ja ise ühe käega toetasin lapse pead. Nii tundus täitsa hea, kuigi ise ma siis selga toetada ei saa, istun sirge seljaga diivani äärel. Öösel on ilmselt tüütu, aga õnneks laps on siiani 20-minutilised söögiajad teinud. Selle aja elab üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nikinaki kadestan, mul vahepeal, eriti just õhtuti, võiks ta väikeste vahedega lausa tundide viisi rinna otsas istuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

heidi, see vist peaks tähendama, et ta tekitab piima sulle. Ma olen aru saanud, et kui tita tahab, siis peab lubama, niimoodi piim tekibki. Laps tellib 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka luban! Ta nii armas ju seal tissi otsas. Natukene väsitav on lihtsalt. Eriti just kui see öösiti nii on. Loodan väga, et see läheb mööda mingi aeg 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nikinaki: mina maksin siet.ee tädile 20 eurot kord kui meil kodus käis 🙂 Aga see oli seda väärt! Edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsisin, et kas maksab ka midagi, ta ütles, et nõustamine on tasuta. Aga ilmselt ostan ikkagi kommikarbi või midagi. Kummaline oleks lasta tal niisama ära minna 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Imetamine aidake imetamist selgeks saada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.