Esileht Tööelu, raha ja seadused. Aidake leida amet, eriala

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Aidake leida amet, eriala

Postitas:
Kägu

Olen omadega ummikus. Olen aastaid töötanud küünetehnikuna. Kahjuks ei sobi see ala mulle, sest sundasend mõjutab tohutult tervist.

Ma pole väga kunagi teadnud, mida õppida, sest ma ei tea isegi, mis ameteid üldse olemas on.

Mulle sobiks liikuv ja praktiline, kuid mitte füüsiline ja istuv töö. Mis eriala õppida?

Olen 34. Ma ei ole kindlasti hea suhtleja. Hoian parem omaette ja ajan ise oma asja. Mulle meeldib, et kõik oleks täiuslik, veatu. Mulle on olulised mu riided ja nende kokkusobivus. Ka kodu kujundus peab olema peensusteni läbimõeldud, puhas.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pane aeg karjäärinõustamisele töötukassasse. Tahad raha eest kallimat teenust, siis Fontesesse.

Uuri töötukassa kodulehte. Seal on mingi test, milline amet sobiks.

Ametialad jne on aga edu.ee veebilehel.

Hakka pihta 🙂

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küünetehnikuna oled ju nagunii pidanud ka klientidega suhtlema.

Ma pakuks et võiksid õppida sisekujundaja assistendi eriala. Paugust sisearhitekti ei julge soovitada aga kui arvad, et võiks proovida, siis miks mitte.

Link assistendi erialale: https://www.tthk.ee/opetatavad-erialad/tekstiili-ja-nahatootlus/sisekujundaja-assistent/
Sisekujundaja assistent tekstiilialal mõtleb loovalt, arendab ruumide kujundamiseks sisekujunduslike ideid ja -tooteid ning valmistab sisustustooteid ja -elemente (tarbeesemed, kardinad, tekstiiltoolid, lambivarjud, kodutekstiilid) ja turustab neid erinevates müügikanalites. Õppe käigus omandatakse stiiliõpetuse, värvusõpetuse, klienditeeninduse, ettevõtluse, portfoolio koostamise alased teadmised ning oskused kasutades erialaga seonduvaid infotehnoloogilisi- ja teisi esitlusvahendeid ning erialalisi arvutiprogramme.

See küll on põhihariduse baasil, aga ehk tasub uurida midagi sinnakanti.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa ei karda mingeid elektrilisi tööriistu, siis ehk võiks sobida ka mingi mööbli restaureerimise eriala. Seda õpetatakse paljudes koolides üle Eesti.

https://www.ehituskool.ee/esileht/sisseastujale/erialade-info/mooblirestauraator-4

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida see mitte füüsiline tähendab? Mu arust sa välistasid enam-vähem kõik tööd. Paljud liikuvad ja mittefüüsilised tööd nõuavad head suhtlemisoskust. Paljud omaette nokitsejad on istuvad tööd. Mis ei ole istuv, on füüsiline, nt mingid käsitöölised ja meistrimehed, füüsiliselt kergem käsitöö on sageli istuv jälle ja kas sundasendeid võib esineda. Mislisaks eespool toodutele veel alles jääb: sportlane? elektrik? Kunstnik? Isegi restaureerijatel on ilmselt mingeid sundasendeid vaja kasutada. Näitleja, kui su suhtlemisprobleem seal takistuseks ei saa, sest tekst on küll ette antud, aga samas on hea suhtlemisoskus veenval näitlemisel ikkagi väga abiks. Kokk-kondiiter, kui sa neid piisavalt füüsiliseks ei pea. Muidugi tegelikult sa võid ju ka kasvõi raamatupidajaks hakata või muu istuva töö tegijaks ja siis saad nt sellise töölaua lihtsalt võtta, mille taga just seista ongi mugav. Veel sobiksid ilmselt kuskile haigla registraatoriks, sinna lähevad tavaliselt halva suhtlemisoskusega inimesed tööle.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel sobiksid ilmselt kuskile haigla registraatoriks, sinna lähevad tavaliselt halva suhtlemisoskusega inimesed tööle.

10 punkti.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel sobiksid ilmselt kuskile haigla registraatoriks, sinna lähevad tavaliselt halva suhtlemisoskusega inimesed tööle.

10 punkti.

Ärge alahinnake inimest, mina annaks ikka traditsioonilise 12 punkti.

Aga ametiks soovitaks koristajat. Ei ole väga füüsiline, kuid liikuv ja praktiline, suhtlema peab ainult harjavarrega.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uuri töötukassa kodulehte. Seal on mingi test, milline amet sobiks.

Tegin ajaviiteks seda testi ja sain tulemuse, et mulle ei sobi mitte ükski töö. Kõigi valdkondade tase oli madal.

Töötan IT-s, olen kõrgelt hinnatud ja eluga rahul. Seal testis küsiti, kas tahan postiljoniks või näitlejaks või ajakirjanikuks saada jne. No ei taha noh.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu
  • See test annab tulemuse, kui seda eesmärgipäraselt, mitte ajaviituseks teha. 🙂
+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma oleksin nii õnnelik, kui TA suguse küünetehniku leiaks, kes ei taha minuga suhelda. Võtsin küüned maha, sest ei suuda iga kolme nädala tagant poolteist tundi võõra inimese laterdamist kuulata. Tee küüned korda ja läheme laiali, ei ole ju keeruline.

Juuksuri õnneks leidsin, kes sai aru, et ma ei soovi suhelda. Kohale jõudes teretame, ta viipab tooli suunas ja kui saab valmis, siis ütleb, et valmis. Ma vastan aitäh ja suundume leti juurde maksma. Käin tema juures iga kuu ja ei pea seletama mida ma tahan. Ta juba teab. Ideaalne teenindaja.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu
  • See test annab tulemuse, kui seda eesmärgipäraselt, mitte ajaviituseks teha. 🙂

Eesmärgipäraselt vastates ma järsku tahan postiljoniks hakata või mis su mõte oli?

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juuksuri õnneks leidsin, kes sai aru, et ma ei soovi suhelda. Kohale jõudes teretame, ta viipab tooli suunas ja kui saab valmis, siis ütleb, et valmis. Ma vastan aitäh ja suundume leti juurde maksma. Käin tema juures iga kuu ja ei pea seletama mida ma tahan. Ta juba teab. Ideaalne teenindaja.

Päris koomiline 🙂

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesmärgipäraselt vastates ma järsku tahan postiljoniks hakata või mis su mõte oli?

Itika kohta oled ikka suhteliselt tuhm 😀  ja sel on põhjus.

Kui olla oma tööga rahul ja hinnatud, ei tehta testi mõttega. Tegelikult on see nn vabavara AASK test, millega võib kaude panna paika kutsesuunad. Selle testiga ei ütelda, et hakka õige postiljoniks vmt.

Elukutse kui sellise üle mõtleb inimene siis, kui elu ta selle fakti ette paneb. Suur osa ei oska niisama paarikümmet ametinimetustki ütelda, rääkimata tegevustest, mis nendega koos käivad. Või eeldustest, mis tööks vaja.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma oleksin nii õnnelik, kui TA suguse küünetehniku leiaks, kes ei taha minuga suhelda. Võtsin küüned maha, sest ei suuda iga kolme nädala tagant poolteist tundi võõra inimese laterdamist kuulata. Tee küüned korda ja läheme laiali, ei ole ju keeruline.

Koomiline kelle arvates, mõistan suurepäraselt ja juuksuris käin samamoodi.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ennist soovitati siin kuskil otsida ülal pidav mees ja ei peagi tööl käima.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ennist soovitati siin kuskil otsida ülal pidav mees ja ei peagi tööl käima.

Ma olen liiga bitch selleks, et mõni mees mind omale diivanikaunistuseks tahaks. Ei allu peremehele.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen liiga bitch selleks, et mõni mees mind omale diivanikaunistuseks tahaks. Ei allu peremehele.

Mitte diivanikaunistuseks, vaid laste emaks. Aga selleks oled ka bitch?

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan notariks. Käib sinu iseloomuga kokku. Püsivust on muidugi vaja nii õppes kui tööelus.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pakun teemaalgatajale floristi ametit. Suhtlemist on, aga vähe, töö ei ole füüsiliselt raske, töö ei ole otseselt istuv, kuigi aega-ajalt ja soovi korral saab istuda ka. Saab teha ilu, on praktilise väljundiga, saab isegi inimeste riietusele vastavaid seadeid soovitada ja kujundada.

Küünetehnikuna on ilmselt võimalik rohkem teenida, aga kui tervis ei kannata küünetehnikuna töötada, siis võibolla oleks alternatiiviks?

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte diivanikaunistuseks, vaid laste emaks. Aga selleks oled ka bitch?

Ülalpeetav on ülalpeetav. Kui just paariaastaste vahedega 16 last ei tee ja pensini emapalga peal ei ole. Suurte laste kõrvalt saab vabalt tööl käia ja ei pea kellegi armust elama.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Florist peab vägagi suhtlema!

Kõige lihtsam on teemaalgatajal kusagile tootmistööle ümber õppida.

Ta ei räägi ka oma eeldustest. Notariks…no see vajab ikkagi ekstra haridusteed ja õppimise oskust. A vbl perekoolikas tõepoolest hakkab päevaga notariks või müügijuhiks…

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on teemaalgatajal kusagile tootmistööle ümber õppida.

Ta ei räägi ka oma eeldustest. Notariks…no see vajab ikkagi ekstra haridusteed ja õppimise oskust. A vbl perekoolikas tõepoolest hakkab päevaga notariks või müügijuhiks…

Aastatega. Alustab 35selt õpinguid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klientide soove peab küsima ka küünetehnik. Florist ei pea suhtlema rohkem kui küünetehnik. Tema töö sisu pole kliendiga suhtlemises vaid erinevate kimpude, lilleseadete, dekoratsioonide jne tegemine. Kui teemaalgatajale küünetehnikuna suhtlemise pool seni on sobinud, siis ei näe ma küll põhjust, et ta floristina suheldud ei saaks.

Tehasesse tootmistööliseks teemaalgataja pigem ei sobi: sundasendid, töö ei pruugi olla puhas ja võib olla vägagi füüsiline. Tootmistöö, mis on puhas ja ei murra konti, on tavaliselt selline, millega kaasneb pidevalt teatud sundasendites olemine.

Juuksuriamet võiks ka sobida, seal saab rohkem asendeid vahetada kui küünetehnikuna.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin tõsimeeli keegi soovitab kellelgi küünetehnikul, kes ei suuda suhelda ja on keskealine, NOTARIKS hakata?

Mina soovitaksin hakata hoopis tuumafüüsikuks. Siis saab ühtlasi ka need riided ilusad ja kokkusobivad hoida, nagu soov oli.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin tõsimeeli keegi soovitab kellelgi küünetehnikul, kes ei suuda suhelda ja on keskealine, NOTARIKS hakata?

Keskealine ta praegu veel pole, see algab ikka pigem 40+. Aga ma ka tihti imestan, et soovitatakse, et hakka selleks või teiseks, kui jutt on ametitest, mis nõuavad väga pikaajalist õppimist, pole kerge sisse saada jne. Ja seda soovitatakse inimesele, kes on täiskasvanu ja pole varem ülikoolis käinud. Tema jaoks on selline asi ju veel raskem kui äsja gümnaasiumi lõpetanud noorel, kellel on just riigieksamid tehtud. Ja ka nemad ei saa igale poole sisse, kuhu vaid tahavad. Lisaks nendest veel umbes pooled kukuvad kõrgkoolist välja ja ei lõpeta.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen omadega ummikus. Olen aastaid töötanud küünetehnikuna. Kahjuks ei sobi see ala mulle, sest sundasend mõjutab tohutult tervist.

Ma pole väga kunagi teadnud, mida õppida, sest ma ei tea isegi, mis ameteid üldse olemas on.

Mulle sobiks liikuv ja praktiline, kuid mitte füüsiline ja istuv töö. Mis eriala õppida?

Olen 34. Ma ei ole kindlasti hea suhtleja. Hoian parem omaette ja ajan ise oma asja. Mulle meeldib, et kõik oleks täiuslik, veatu. Mulle on olulised mu riided ja nende kokkusobivus. Ka kodu kujundus peab olema peensusteni läbimõeldud, puhas.

liikuv töö on kulleritel, postiljonil, koerte jalutajal.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovitaksin hakata hoopis tuumafüüsikuks. Siis saab ühtlasi ka need riided ilusad ja kokkusobivad hoida, nagu soov oli.

Kahtlustan, et küünetehnikul läheb tuumafüüsikuna töötades igavaks.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palga suhtes ka mingeid ootuseid on? Võõrkeeli oskad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpi siis neid iluvärke juurde. Mul on sõbranna kosmeetik, teenib väga hästi. Kui pidevalt protseduurid vahetuvad, siis ei ole kogu aeg üks ja sama sundasend. Parem oleks muidugi õeks õppida, siis oleks valik suurem, mis protseduure saad teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Parem oleks muidugi õeks õppida, siis oleks valik suurem, mis protseduure saad teha.

Õdedel on madal palk ja raske töö. Ma arvan, et mingi kosmeetiku, kodu sisustamise, lilleseadja, stilisti vms sinnasuunda amet sobiks teemaalgatajale rohkem kui täiesti ebaglamuurne ja üldse mitte ilumeelt rakendav õe amet.

+1
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Aidake leida amet, eriala