Esileht Tööelu, raha ja seadused. Aidake leida amet, eriala

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Aidake leida amet, eriala

Postitas:
Kägu

Õdedel on madal palk ja raske töö. Ma arvan, et mingi kosmeetiku, kodu sisustamise, lilleseadja, stilisti vms sinnasuunda amet sobiks teemaalgatajale rohkem kui täiesti ebaglamuurne ja üldse mitte ilumeelt rakendav õe amet.

Meditsiinilise haridusega saad teha tasuvamaid iluprotseduure, seda pidasin silmas. Ilusüste, laserravi, niite panna, ravipediküüri jne, jne. Need on kõik väga tasuvad protseduurid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, florist tundub normaalne. Laiemalt midagi aianduse suunas. Veel laiemalt, millegi kujundaja. Mille, sõltub juba huvidest ja valmisolekust katsetada ja vajadusel uut eriala omandada. Graafiline disain, kujundugraafika jmt märksõnad – asi, mida on tegelikult igal pool vaja, kõike-kõike-kõike on vaja kujundada, teha just seda, mida sa ütled – vaadata, et kõik sobiks, oleks silmale ilus, korras, puhas, täpne. Palka võib saada nii viletsat kui ka väga head. Saab õppida eri linnades, eri tasanditel, erineva hariduste baasil, erineva ajaga, lihtsalt huvikursustest kutsehariduse ja kunstiakadeemiani välja. Paljuski on kujundustööd arvutipõhised ja tuleb sundasendi teema sisse. Aga nt omaette või vabama atmosfääriga kontoris arvutiga töötades on see siiski tunduvalt vähem probleem, kui kliendi ees küürutades. Saad muretseda omale ergonoomilised lauad-toolid, ise töötan arvutiga – kord kontorilaua taga, kord tugitoolis, kord püsti, kedagi ei huvita, kas teen iga 45 min tagant törtsu joogat või mitte.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin tõsimeeli keegi soovitab kellelgi küünetehnikul, kes ei suuda suhelda ja on keskealine, NOTARIKS hakata?

Mina soovitaksin hakata hoopis tuumafüüsikuks. Siis saab ühtlasi ka need riided ilusad ja kokkusobivad hoida, nagu soov oli.

Jah, mina soovitasin. Arvesta sellega, et selle teema peale võivad sattuda ka 10 aastat nooremad ja kõik, kes alles lähevad õppima. Teema pealkiri on nii üldine, et sealt ei selgu vanust ega midagi. Eesmärk on nüüd, kus üldse läheb kõrgkoolidesse astumine kiberaskeks, ikka juba mõelda. Ka lapsevanematel. Väga paljudel on raske endale leida sobivat eriala.

Mis puutub imestamisse, siis ära imesta midagi. Kui sa vaatad praegu ja üldist presentatsiooni, ok, ühel poolel oli kordi raskem oma case’i esitleda, siis näed, et haridus ei tähenda alati midagi. Ok, taga on tiim jne, aga näha on, mida inimene oskab, ja oskas päris hästi.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

link

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodukoristaja. Häid koristajaid otsitakse tikutulega taga. Suhtlema eriti ei pea, liikuv töö ja saab asju ilusaks teha. Ma olen aru saanud, et tasul pole viga, kui ilma vahendajata ise teenust pakkuda.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Graafiline disain, kujundugraafika jmt märksõnad – asi, mida on tegelikult igal pool vaja, kõike-kõike-kõike on vaja kujundada, teha just seda, mida sa ütled – vaadata, et kõik sobiks, oleks silmale ilus, korras, puhas, täpne. Palka võib saada nii viletsat kui ka väga head. Saab õppida eri linnades, eri tasanditel, erineva hariduste baasil, erineva ajaga, lihtsalt huvikursustest kutsehariduse ja kunstiakadeemiani

Selles valdkonnas õppimiseks ja tegutsemiseks peab eelkõige annet olema.  Eriala valikul tulebki alustada sellest, et tood välja oma tugevused ja eeldused. Millegipärast alustatakse alati sellest otsas, et mulle suhelda ei meeldi, järelikult see töö ei sobi. No mõtle ometi välja, mis sulle siis meeldib, mis sul hästi välja tuleb ja tuju heaks teeb, millega tegelemist sa naudid. Ja siis vaata edasi, kas see seondub mingi traditsioonilise ja olemasoleva elukutse või ametiga, või on selle tegevusega võimalik ise ettevõtluse korras raha teenida ja luua just selline töökoht ja amet nagu ise heaks arvad.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Graafiline disain jätab Eesti mastaapides vähesema suhtlemisoskusega inimesed ikkagi töötuks.

Rahvusvaheline, projektipõhine – seega kohati väga nõudlik ja pingeline eriala.

Loomingulistele-andekatele sobib-

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis näed, et haridus ei tähenda alati midagi. Ok, taga on tiim jne, aga näha on, mida inimene oskab, ja oskas päris hästi.

Notaril siiski paraku on haridus kohe absoluutselt primaarne.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pane kokku mingi online kursus: kodukorrastus, oma stiili leidmine, oma värvide leidmine, korrektne riietusstiil vms. Ja hakka seda turundama, õpi instagramis: katriinm.

Kui ikkagi suhtlemispuue ei ole nii suur, siis saad neid ka teenusena pakkuda, one-on-one shopping, personaalstilistika, kodukorrastus, konmari jne.

Hakka koolitama uusi küünetehnikuid, paku algtaseme või edasijõudnute ja kaunistuste koolitusi. Materjalid kirjutad-prindid neile ette, lihtsalt seisad kõrval ja juhendad, märkad nende vigu ja parandad. Ei ole ju suurem suhtlemine kui klientidega.

+2
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen omadega ummikus. Olen aastaid töötanud küünetehnikuna. Kahjuks ei sobi see ala mulle, sest sundasend mõjutab tohutult tervist.

Ma pole väga kunagi teadnud, mida õppida, sest ma ei tea isegi, mis ameteid üldse olemas on.

Mulle sobiks liikuv ja praktiline, kuid mitte füüsiline ja istuv töö. Mis eriala õppida?

Olen 34. Ma ei ole kindlasti hea suhtleja. Hoian parem omaette ja ajan ise oma asja. Mulle meeldib, et kõik oleks täiuslik, veatu. Mulle on olulised mu riided ja nende kokkusobivus. Ka kodu kujundus peab olema peensusteni läbimõeldud, puhas.

Mine grimmikooli ja õpi grimmikunstnikuks. Hiljem võid kasvõi Hollywoodini välja end töötada. Ükski päev pole igav, suhelda on staaridega keelatud (Eestis mitte), palk on hea.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis näed, et haridus ei tähenda alati midagi. Ok, taga on tiim jne, aga näha on, mida inimene oskab, ja oskas päris hästi.

Notaril siiski paraku on haridus kohe absoluutselt primaarne.

Sa ei saanud aru. Ma ütlesingi, et 35selt õppima. Näite tõin kahe advokaadi pealt, kes mõlemad käinud ülikoolis, kuid üks palju nõrgemas, aga kohtus esutleb paremini ja peab ennast paremini üleval. Samas tema kolleegid samast firmast, kes vanemad, ei paistnud nii silma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ainuke probleem on töö juures sundasendist tingitud mured, siis soe soovitus hakata jõusaalis käima. Mind aitas täiega selja valudest vabaneda selja treenimine.

Mingi basic kogukeha kava umbes 2-3 korda nädalas ja usun, et olemine on paari kuu pärast juba palju parem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakka suunda mudima 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et sa võiks iluteemade juurde jääda a la jumestaja, juuksur jne. Olgem ausad, kui sa nüüd juristiks läheb õppima, siis see eelnev töö sulle mingeid boonuseid kandideerimisel ei too ja sa konkureerid endast tunduvalt noorematega. A kes eelistaks palgata algaja 40-aastase juristi 25-aastase asemel?  Sinu detaile märkav silm ja täiuslikkuse iha on ilumaailmas vajalik.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ainuke probleem on töö juures sundasendist tingitud mured, siis soe soovitus hakata jõusaalis käima. Mind aitas täiega selja valudest vabaneda selja treenimine.

Mingi basic kogukeha kava umbes 2-3 korda nädalas ja usun, et olemine on paari kuu pärast juba palju parem.

Ma pole teemaalgataja, aga kuidas alustada jõusaalis käimist? See polegi nii lihtne, et lähed jõusaali ja kukud treenima. Ma ei oska seal mitte midagi peale hakata.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sundasendid ja sellest tulenevad terviseprobleemid on enamikes ametites (mul elupõlise arvuti taga töötajana on probleem rühiga, alaseljaga ja aeg-ajalt ka parema käega). Kindlasti tasub käia jõusaalis, joogatamas, pilateses või kus iganes sobivas kohas. Ise õppisin massaaži ja tahtsingi teha kardinaalse elumuutuse aga siis uurisin vaikselt kursusel käivatelt massööridelt sissetulekute kohta ja selgus et 100% massööre peaagu polnudki. Kes oli kõrvalt kusntnik, kellel kõva med.haridus all ja selle baasilt tuhat erinevat teraapiat pakkuda, oli kosmeetik, tõlk jne. Minu paar head tuttavat kosmeetikut läbisid õeõppe med.koolis. Minu meelest on see kasulik ja praktiline haridus, kun med.haridusega inimesel avanevad lisauksed mitmete teraapiate tegemisel kuni ilusüstideni välja kui see valdkond huvitab. Iluvaldkonnas on tõusvas trendis siiani läinud ka ripsmete paigaldus ja kui hea käsi on siis miks mitte püsimeik. Püsimeigis ei jaksa klient kaua lobiseda ka, sest ei ole mõnus rääkida kui keegi lainerijoont nikerdab samal ajal. Sama ka ripsmetega, pead silmad kinni lamama ja lõpuks tuleb uni või tüdimus peale.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et sa võiks iluteemade juurde jääda a la jumestaja, juuksur jne. Olgem ausad, kui sa nüüd juristiks läheb õppima, siis see eelnev töö sulle mingeid boonuseid kandideerimisel ei too ja sa konkureerid endast tunduvalt noorematega. A kes eelistaks palgata algaja 40-aastase juristi 25-aastase asemel? Sinu detaile märkav silm ja täiuslikkuse iha on ilumaailmas vajalik.

Nii on ükskõik, mis erialaga, kui täiesti nullist alustada. Pole vahet, mitu aastat peab õppima,  profiks saadakse kümne aastaga keskeltläbi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, florist tundub normaalne. Laiemalt midagi aianduse suunas. Veel laiemalt, millegi kujundaja. Mille, sõltub juba huvidest ja valmisolekust katsetada ja vajadusel uut eriala omandada. Graafiline disain, kujundugraafika jmt märksõnad – asi, mida on tegelikult igal pool vaja, kõike-kõike-kõike on vaja kujundada, teha just seda, mida sa ütled – vaadata, et kõik sobiks, oleks silmale ilus, korras, puhas, täpne. Palka võib saada nii viletsat kui ka väga head. Saab õppida eri linnades, eri tasanditel, erineva hariduste baasil, erineva ajaga, lihtsalt huvikursustest kutsehariduse ja kunstiakadeemiani välja. Paljuski on kujundustööd arvutipõhised ja tuleb sundasendi teema sisse. Aga nt omaette või vabama atmosfääriga kontoris arvutiga töötades on see siiski tunduvalt vähem probleem, kui kliendi ees küürutades. Saad muretseda omale ergonoomilised lauad-toolid, ise töötan arvutiga – kord kontorilaua taga, kord tugitoolis, kord püsti, kedagi ei huvita, kas teen iga 45 min tagant törtsu joogat või mitte.

Soovitada inimesel hakata graafilise disainiga tegelema, kui tal pole kunstiharidust ega suurepärast suhtlusoskust, on ummikteele suunamine. Selliseid asju õpetatakse Eestis kahes kunstikõrgkoolis ja kahes kunstiharidust andvas kutseõppeasutuses. Pluss veel muud koolid ja kursused, kus vastavaid programme ilma põhjalikuma kunstialase harimiseta õpetatakse. Pluss muidugi isepusijad-jutuubivaatajad. Ehk siis on ületootmine nagu raamatupidajatelgi, keda ka õpetatakse rohkem, kui on töökohti, ja lisaks arvab igaüks, kes programmi käima oskab panna, et ta oskab raamatupidamist ka. Keegi ei võta isehakanud kujundajat või raamatupidajat tööle, aga oma käe peal saab hakkama see, kellel on tohutu suhtlusringkond, suurepärane suhtlusoskus ja tohutu enesekindlus. Sest ega soss-sepast kujundaja või raamatupidaja klient ju enamasti ei saa aru, et talle teeb soss-sepp tööd, sest ise ta ei tea niigi palju.

Kägu, kes vaatab lähisugulase pulmafotot, mille on teinud fotograaf, kes oskab fotoaparaadiga ümber käia, aga kompositsioonist ei tea mitte midagi, st kõik, mis saab valesti olla, sellel fotol ka valesti on. Valus kohe vaadata, aga noorpaar oli rahul, sest nad ise näevad pildil kenad välja.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

A kes eelistaks palgata algaja 40-aastase juristi 25-aastase asemel?

Minul on tõsiselt kahju, kui inimesed tegelikult ka eelistavad nooremaid professionaale. Miks küll? Kas mitte enam nii prink nahk on nii kole vaadata või häirib see, et naine pole enam parimas lastesaamiseas (meeste vanus tööle kandideerides ju takistuseks pole)? Miks peaksid need kriteeriumid olema tööandjale või kliendile olulised?

Me kõik saame vanemaks. Parem on juba praegu enda ümber levitada arusaamist, et vananemine ei ole häbiasi ja ka lausa 60-aastane inimene on midagi väärt, ka tööalaselt.

Teemaalgataja võib juristiks õppida, kui ta soovib. Aga kui suurt huvi pole, siis pole küll mõtet. Mina seda ideed välja ei pakkunud, sest õppimisaeg on liiga pikk lihtsalt katsetamiseks ning tema kirjeldusest ei tulnud kuskilt välja, et tal juura vastu oleks huvi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole väga kunagi teadnud, mida õppida, sest ma ei tea isegi, mis ameteid üldse olemas on.

Oi appi. Äkki siis vaatad algatuseks, mis ametid üldse maailmas olemas on?

Tuumafüüsik – juba pakuti.

Matemaatik?

Jurist?

Arst?

Keemik?

Bioloog?

IT spetsialist?

Midagi-lihtsat- ja- jõukohast? Paku ennast Lidli kaubapaigutajaks? See võiks ju täitsa hea mõte olla?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oi appi. Äkki siis vaatad algatuseks, mis ametid üldse maailmas olemas on?

Tuumafüüsik – juba pakuti.

Matemaatik?

Jurist?

Arst?

Keemik?

Bioloog?

IT spetsialist?

Midagi-lihtsat- ja- jõukohast? Paku ennast Lidli kaubapaigutajaks? See võiks ju täitsa hea mõte olla?

Milleks pakkuda ameteid mis on nagunii väga haruldased ja eeldavad juba varajasest noorusest peale antud suunale keskendumist. Erandeid leidub, aga keskealiselt ei saada arstiks, tuumafüüsikuks, bioloogiks jne. Ja lihtsate ametite valik on tunduvalt mitmekesisem kui kaubapaigutaja. Enamus rahvastikust teeb lihtsamat tööd ja sinna alla liigitaks ma ka tavalise keskmise kontoritöötaja.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

A kes eelistaks palgata algaja 40-aastase juristi 25-aastase asemel?

Minul on tõsiselt kahju, kui inimesed tegelikult ka eelistavad nooremaid professionaale. Miks küll? Kas mitte enam nii prink nahk on nii kole vaadata või häirib see, et naine pole enam parimas lastesaamiseas (meeste vanus tööle kandideerides ju takistuseks pole)? Miks peaksid need kriteeriumid olema tööandjale või kliendile olulised?

Me kõik saame vanemaks. Parem on juba praegu enda ümber levitada arusaamist, et vananemine ei ole häbiasi ja ka lausa 60-aastane inimene on midagi väärt, ka tööalaselt.

Teemaalgataja võib juristiks õppida, kui ta soovib. Aga kui suurt huvi pole, siis pole küll mõtet. Mina seda ideed välja ei pakkunud, sest õppimisaeg on liiga pikk lihtsalt katsetamiseks ning tema kirjeldusest ei tulnud kuskilt välja, et tal juura vastu oleks huvi.

No aga mis professionaal sa oled kui keskealisena alles lähed mingit eriala õppima, millega sul varasem kokkupuude puudub? Ei saa sind ju panna ühele pulgale teise keskealisega, kes lõpetas sama eriala noorelt ja pärast seda pikalt valdkonnas töötanud. Tema tõesti on professionaal, keda ma eelistaks iga kell palgata noore asemel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et sa võiks iluteemade juurde jääda a la jumestaja, juuksur jne. Olgem ausad, kui sa nüüd juristiks läheb õppima, siis see eelnev töö sulle mingeid boonuseid kandideerimisel ei too ja sa konkureerid endast tunduvalt noorematega. A kes eelistaks palgata algaja 40-aastase juristi 25-aastase asemel? Sinu detaile märkav silm ja täiuslikkuse iha on ilumaailmas vajalik.

Nii on ükskõik, mis erialaga, kui täiesti nullist alustada. Pole vahet, mitu aastat peab õppima, profiks saadakse kümne aastaga keskeltläbi.

Selle eelduseks on et ametikoht võimaldab arenemist. Oht on, et leiad tagasihoidliku kohakese, sest noored sinna madala palga pärast ei taha ja ei arene seal 10 aastaga kuhugi. Siis tuleb koondamine või pankrot ja oledki oma juura paberiga kaubapaigutaja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole teemaalgataja, aga kuidas alustada jõusaalis käimist? See polegi nii lihtne, et lähed jõusaali ja kukud treenima. Ma ei oska seal mitte midagi peale hakata.

Esimene kord paned kirja aja persolaantreeneri juurde. Igaks spordiklubis/jõusaalis on üldiselt see võimalus. Ütledki, et soovid jõusaali tutvustust. Treener siis näitabki kuidas iga masinat kasutada, millele tähelepanu pöörata ja kuidas harjutusi õigesti teha. Võid ka endale jõusaali kava tellida või siis atsetad algul ise vastavalt tundele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga mis professionaal sa oled kui keskealisena alles lähed mingit eriala õppima, millega sul varasem kokkupuude puudub? Ei saa sind ju panna ühele pulgale teise keskealisega, kes lõpetas sama eriala noorelt ja pärast seda pikalt valdkonnas töötanud. Tema tõesti on professionaal, keda ma eelistaks iga kell palgata noore asemel.

Enamasti ei tuldagi keskeas välja sooviga täiesti nullist kannapööret teha. Ikka valitakse ligilähedane töö, sellisel juhul iluvaldkonnas. Teemaalgataja ei tea üldse, mida õppida ja mis ameteid on, tahab nullist alustada. Abiks võivad olla ka töökuulutused.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei tea üldse, mida õppida ja mis ameteid on, tahab nullist alustada.

Teemaalgataja siiski kirjutas seda, mis talle meeldib ja mispärast praegune amet enam ei sobi.

See on siiski enam kui “ei tea üldse”. Mõistlikke ideid on talle siin antud ka, sisekujundus, lilleseade, mööbli restaureerimine, juuksur, ka õendus – need on kõik tegelikult sarnased alad sellele, mida ta praegu teeb, mitte pärs täielik kannapööre. Nendest on juuksur minu meelest kõige kaheldavam, seal on palju püstiseismist ja sundasendeid. Õe töös jälle puudub loominguline element.

Need, kes siin on koristamist või kaubapaigutamist soovitanud, on lihtsalt õelad. Ma küll tean ühte inimest, kellele meeldib koristamise valdkond ja ta on selles ka oma ettevõtte teinud ja sel alal päris edukas, kindlasti on selliseid veelgi, aga päris kindlasti ei ole koristaja amet ei lihtne ega kerge, huvi korral võib olla küll päris rahuldustpakkuv töö, aga kui just ise ei ole koristusfirma omanik, siis ikkagi on koristamine jälle selline valdkond, mis nõuab füüsiliselt küllalt suurt pingutust ja täielikult puudub loominguline element, kuid mulle tundub, et see on teemaalgataja jaoks oluline. Mingi värvide kokkusobitamine jms.

Kutsekate erialad tasub läbi vaadata, paljudes kohtades on sessioonõpe. Ja seni kuni kool läbi ei ole, saab rahulikult küünetehnikuna edasi tegutseda. 35 ei ole nüüd mingi teab mis hirmus raugaiga, et ei võiks kutsekasse minna. Praegu väga paljud selleealised ja vanemad õpivad uusi erialasid, mu enda tutvusringkonnas suurim buum matkajuhte praegu. Vahepeal oli popp maastikuarhitektuur (ehk aiakujundus). Ma ise läksin ka 40selt uuesti ülikooli ja õppisin eriala, millega varem polnud üldse kokku puutunud (humanitaar läks majandusse). Nii et mina julgustan teemaalgatajat, et võta õppekavad ette, lappa läbi, vaata, mis kõnetab. Kui sellel aastal enam ei jõua minna, et vastuvõtt maha magatud, siis otsi kasvõi mingeid kursuseid, millelt saaksid eriala kohta parema ülevaate, siis tuleval kevadel juba kindel plaan olemas. Aga täiesti töötab ka pea ees tundmatus kohas vettehüppamine, võta lihtsalt sihiks, et lõpetad ära (mina tegin nii, kaks ainet olid küll väga rasked, ühte loengut pidin teisel aastal veel kordama, aga teisel katsel sain juba kenasti hakkama). Koolidel on tegelikult huvi selle vastu, et alustanud ka lõpetaks, mitte ei jookseks laiali, nii et kõik võimalused on selleks loodud, et sa saaksid alustatu lõpule viia. Kui ise kartma ei hakka, siis on kõik korras.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küünetehnik on terve aja kael õieli ja kummargil käe kohal.  Juuksur aga on palju liikuvam ja pigem pea püsti asendis, sest kliendi tooli saab tõsta. Ning seismisele vahelduseks võimalik ka ratastega pukktool toetamiseks alla lükata.

0
0
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Aidake leida amet, eriala