Esileht Kodunurk Aidake mõelda, mida magusat teha kapis leiduvast

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Aidake mõelda, mida magusat teha kapis leiduvast

Postitas:

Istun siin haige lapsega kodus ja nii tahaks midagi head (magusat) saada. Ja no ei oska midagi välja mõelda. Tavaliselt otsin mõne hea retsepti ja siis ostan poest vajamineva juurde. Aga nüüd olukord teine, sest poodi ei saa minna.

Mida teie teeksite magustoiduks, kui kodus leidub: farmi köögi toorjuust, hapukoort, mune, nisujahu, ploomikompotti ja erinevaid moose, sügavas on marju (jõhvikad, mustikad, veidi sõstraid), kõvaks läinud kodune leib (seemnetega, selline vist leivasupiks ei sobi?). Piima ja võid on ka, kuid neid ei taha magusaks väga palju raisata, st piiratud kogus, sest võid armastab (nõuab) laps niisamagi. Piim kulub soojalt meega joomiseks ja pudru keetmiseks.

Ise mõtlesin selliseid asju nagu leivasupp (aga õuna ega õunamahla pole ning leib on päevalilleseemnetega), kräsupea (sokolaadi isegi on natukese, oskan ka ise sokolaadiglasuuri teha, samas lapsele pole sokolaad eriti hea), biskviittort (pole ei kohupiima ega vahukoort, millega harjunud tegema…. kas hapukoore ja/või farmi toorjuustuga jääb hea?). Ploomikompotti ka niisama ei söö, küll aga sobiks biskviidiga…kuid jällegi vahukoort ega kohupiima ei ole.

Otsisin netist lisaks leivasupile ka karamellkisselli retsepti aga no ei taha niipalju piima selle peale kulutada.

Ehk oskab keegi ideid pakkuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seemneleivast saab väga hea leivasupi:D Minule vähemalt meeldib, aga eks see ole maitse asi.

Pane oma toiduained näiteks nami-nami.ee-s otsingu filtrisse ja midagi ikka välja tuleb sealt.

Endal tuleb antud koostisainetest pähe ainult rullbiskviit, muffinid, pavlova kook, kodune kook biskviidist toorjuustu-hapukoore kreemiga on ka kindlasti väga hea, eriti kui veel mingeid marju ka lisada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaerahlbeid on, küpsetuspulber, sooda, tärklis jne… selliseid asju ikka on.
Aga või ja piimaga on nadi, neid saaks ainult natukese käiku lasta, sest vajame neid muudes toitudes. Mul ei tule pähe ühtegi ilma võita kõpsetist peale biskviidi.

Kontrollisin just külmkapi üle ja selgus, et võid ei saagi üldse kasutada, kui siis väikse killukese 10-20g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

muffineid võid teha- kui viitsid ise ümber kalkuleerida need ameerika mõõdud (mul on nende mõõtudega topsikuid ka, seega ei ole dl-ks ümber teinud)
1 muna
1/3cup piima
1/3 cup toiduõli
4spl suhkrut

1,5cup jahu
0,5tl soodat
1tl küpsetuspulbrit
1/4tl soola

sega omavahel muna, piim, õli ja suhkur, siis kuivained ja lisa märg segu kuiva sisse, sega kahvliga vaid seni, kuni on enam-vähem ühtlane, jahuklompe võib jääda. (väga kõvasti ja kaua segades jääb kuiv)

küpsetada 175c 20-25min

Kuivainete sisse võid segada külmutatud marju, ja näiteks poole muffini vahele lusikaga toorjuustu, peale võid raputada suhkru-kaneeli segu.

See on minu igaks-juhuks kui kodus pole mittemidagi retsept, hea just seepärast, et ei nõua võid, palju mune ega vahustamist jms, samuti võib sisse panna purustatud banaani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.toidutare.ee/aabits.php?id=10808

Selle retsepti järgi paks biskviit, ainult mune olen pannud 5, sest mul on 30 cm läbimõõduga lahtikäiv vorm. Ka vahustan munavalge ja -kollase eraldi. Munad petan toasoojaks soojas vees;)

Kui biskviiditaigen valmis ja vormis, olen peale suranud kaneeli ja suhkruga õhukesed õunaviilud, mis vajuvad küpsedes taigna sisse. Viimati tahtsin proovida ka toorjuustu- või kohupiima tutsakaid siia-sinna, aga kahjuks ei olnud. Miks mitte proovida sama kooki marjadega teha.

Kook saab paks ja õhuline ning kaob maru kiirelt kõhtu;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vast on juba kook valmis. Aga kui ei ja kodus peaks ka pärmi olema, siis võib ju saia küpsetada ja moosiga süüa. Nt
http://nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=9634

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid. Aga tegin koogi asemel leivasuppi. Laps kahjuks keeldus aga endale küll maitses, tuli täitsa nagu päris välja. Natukese liialdasin ainult jõhvikamahlaga.

http://nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=1610

Homme teen vb midagi teie pakutust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Aidake mõelda, mida magusat teha kapis leiduvast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.