Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aidake mõista väljendeid-

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Aidake mõista väljendeid-

Postitas:
Kägu

– peen, peenutsev, snoob.

Ajendatuna siis siit populaarsetest teemadest kui teatud sõnu (näiteks laulus) kasutavad inimesed ei taha seda kuulata, siis on nad peenutsevad, kuna anatoomiliselt ja meditsiiniliselt on kõikide kehaosade ja eritiste kasutamine ok. Kelle kõrv ei kannata, on peenutsev.

Samuti teemas, kus inimesed oma peolaudu kirjeldavad, saab lugeda, et keegi on peen iroonilises võtmes.

Kunagisest snoobiteemast sain teada, et kui sa ei lähe (ei julge, ei tihka) n.-ö. otse voodist poodi minna, oled snoob.

Kuidas teie neid mõisteid mõistate? Kes on see kõige “hullem”? Minule isiklikult meeldivad peened inimesed: pean neid kombekateks, vaoshoituteks, stiilseteks. Seega minu jaoks on peen olemine kompliment.
Peenutsemine oleks nagu eputamine ja snobism igati ülepakutud käitumine ja olek.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas teie neid mõisteid mõistate? Kes on see kõige “hullem”? Minule isiklikult meeldivad peened inimesed: pean neid kombekateks, vaoshoituteks, stiilseteks. Seega minu jaoks on peen olemine kompliment.

Inimene peaks olema loomulik, mitte peen. Sinu kirjeldus vastab hea lastetoaga inimesele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peen on umbes kaheksas erinevas kontekstis kasutatav sõna, kuid üldjoontes viitab peen tõesti sellisele kvaliteedimärgiga käitumisele.
Peenutseja – isik, kes peab peeneid kombeid üleliia tähtsaks
Snoob – igasugustes asjades ja enamikes olukordades moereegleid ja käitumisreegleid liiga tähtsaks pidav inimene, kuid eriti siis, kui ta ei kuulu sellisesse klassi, et peaks neid üleliia tähtsaks pidama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
talent

Kunagisest snoobiteemast sain teada, et kui sa ei lähe (ei julge, ei tihka) n.-ö. otse voodist poodi minna, oled snoob.

Snoobiteemas oli veel see, et kes restoranis toitu kahvli “seljalt” sööb, on snoob ja tahab muljet avaldada. Otse loomulikult toodi näiteks kartulisalat ja “aga kuidas siis sousti kätte saab” (see käis kartuli katkitampimise kohta ka).
😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peen on umbes kaheksas erinevas kontekstis kasutatav sõna, kuid üldjoontes viitab peen tõesti sellisele kvaliteedimärgiga käitumisele.

Snoob – igasugustes asjades ja enamikes olukordades moereegleid ja käitumisreegleid liiga tähtsaks pidav inimene, kuid eriti siis, kui ta ei kuulu sellisesse klassi, et peaks neid üleliia tähtsaks pidama.

Snoob, peenutseja, tõusik- sünonüümid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aidake mõista väljendeid-

– peen, peenutsev, snoob.

Need ei ole väljendid vaid sõnad. Perekoolis kasutavad neid kompleksides maakad kõige kohta, millest nad aru ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen snoob, kuid hakkan praegu otse voodist poodi minema. Näiteks ei ostaks ma mitte kunagi tamarise kingi, aga ei räägi sellest. Ei kommenteeri, kui keegi teine ostab, sest tegelikult ma vist ei tunnegi kedagi, kes neid ostaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks mõistatada, kui teadasaamiseks on kindlad kohad. Muide, ei ole need sünonüümid, vähemalt mitte täielikult. Ja eriti mitte tõusik ei kuulu sellega ligilähedaseltki samasse patta.

Peen vt tähendused 3 – 6: https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=peen&F=M

Snoob: https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=snoob&F=M

Tõusik: https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=t%C3%B5usik&F=M

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks mõistatada, kui teadasaamiseks on kindlad kohad. Muide, ei ole need sünonüümid, vähemalt mitte täielikult. Ja eriti mitte tõusik ei kuulu sellega ligilähedaseltki samasse patta.

Jätaks selle EKI? Sealt oskab igaüks vaadata. Hoopis teine asi (ja seda ka küsisin), kuidas keegi neid sõnu iseenda jaoks lahti mõtestab.
Kui sa muidugi ei oska oma sõnadega seletada, siis on teine asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mind võib teemaalgataja vabalt snoobiks nimetada, kuna leian, et nende väljendite puhul pole siin midagi “mõtestada”. Neil on oma kindel tähendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mind võib teemaalgataja vabalt snoobiks nimetada, kuna leian, et nende väljendite puhul pole siin midagi “mõtestada”. Neil on oma kindel tähendus.

Ahah. No palun siis räägi mulle ka, kes on peen inimene, millega paistab silma peenutseja, miks sina pead ennast snoobiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub, et perekoolis nimetatakse peenutsejateks ja snoobideks neid, kes käituvad teistmoodi kui nimetaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Snoobiteemas oli veel see, et kes restoranis toitu kahvli “seljalt” sööb, on snoob ja tahab muljet avaldada. Otse loomulikult toodi näiteks kartulisalat ja “aga kuidas siis sousti kätte saab” (see käis kartuli katkitampimise kohta ka).

😀

Hiljuti avastasin, et mu abikaasa sööb ka alati toitu kahvli seljalt. Huvitav muidugi, et ma seda varem polnud märganud, aga nüüd käib laste viisakalt sööma õpetamine ja siis tuligi välja see… Ta tõepoolest sööb nii kodus ka. Ehk siis pole ainult snoobluse küsimus vaid ka lastetoa.

Please wait...
Postitas:
talent

😀

Hiljuti avastasin, et mu abikaasa sööb ka alati toitu kahvli seljalt. Huvitav muidugi, et ma seda varem polnud märganud, aga nüüd käib laste viisakalt sööma õpetamine ja siis tuligi välja see… Ta tõepoolest sööb nii kodus ka. Ehk siis pole ainult snoobluse küsimus vaid ka lastetoa.

Ausalt öeldes noa JA kahvliga mina muudmoodi ei oskagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätaks selle EKI? Sealt oskab igaüks vaadata. Hoopis teine asi (ja seda ka küsisin), kuidas keegi neid sõnu iseenda jaoks lahti mõtestab.

Kui sa muidugi ei oska oma sõnadega seletada, siis on teine asi.

Vaata, tegemist ei ole ilukirjanduslike keelekujunditega, mille puhul võiks tõesti arutada, kes mida kuidas mõistab. tegemist on kirjakeelse sõnavaraga, kirjakeel = normeeritud keel, kus sõnadel on juba olemas oma kokkuleppelised ja normeeritud tähendused. Need ongi kirjas sõnaraamatutes. Täiesti mõttetu on nende tähenduse üle alustada mõttevahetust “aga rahvas arvab”. Kui sa ei tea mõne sõna tähendust, siis see on ainult hariduslik küsimus ja kõige lihtsamini lahendatav sõnaraamatu abil, mitte mingi foorumi korraldamisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen snoob, kuid hakkan praegu otse voodist poodi minema. Näiteks ei ostaks ma mitte kunagi tamarise kingi, aga ei räägi sellest. Ei kommenteeri, kui keegi teine ostab, sest tegelikult ma vist ei tunnegi kedagi, kes neid ostaks.

Kas keegi üldse ostab Tamarise kingi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ei või osta Tamarise kingi, mis neil viga on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eee .. oo .. jubeda lõikega mutikingad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://ee.nsking.eu/tamariscollection

Mutikingad – kohe kõik? Terve kollektsioon?
Mille järgi te neid ära tunnete?

Lisaks, kuidas keegi teab, mis jalanõusid ta tuttavad kannavad?
Et siis kohe nii kindlalt võivad midagi väita?
Selline jutt ongi peenutsemise musternäidis – pean ennast kellestki paremaks ja halvustan teiste valikuid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen aru saanud, et Riekeri kingad on mutikingad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju mudeleid küll, aga mitte kõik. Ei kannata ka “mutikingi”, kuid mul on ühed väga head Tamarise saapad (klassikalise elegantse lõikega)- ka väga moeteadlikud inimesed on neid kiitnud ja uurinud, mis mark ja kust ma sain. Ja ka ühed madalad kingad on mul Tamarise omad.
Aga see on tõepoolest snoobitsemine, kui võtad hoiaku, et “mitte ealeski” ei kannaks ja “ma ei tea ka kedagi, kes kannaks”. Natuke selline “ma jala ei käi ja vett ei joo” suhtumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mutikingi tee

Mina kui mutikingade sage kandja tean, et mutikingi teevad mitmed firmad. Lisan veel Clarks ja Ecco. Aga leiab ka mujalt. Ja muidugi ei tähenda see ilmselt, et kõik selle firma toodang on mutikingad, lihtsalt suurem osa kingavalikust äkki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline jutt ongi peenutsemise musternäidis – pean ennast kellestki paremaks ja halvustan teiste valikuid.

Ei pea paremaks, aga Tamarist küll ei kanna.
PS. See on suht alati aru saada kui tegemist on Tamarise jalatsitega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rieker on ka mutikingad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

NS King müüb üldse üldiselt ainult mutikingi. Mitte midagi osta pole sealt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt see mutikingadest kõneleja on see, kes nende tikk-kontsade otsas värisedes kõndida püüab. Sealjuures seksikalt ja võrgutavalt kunstripsmete vahelt pilke mööduvatele meestele heites, aravates, et ta on vastupandamatu kaunitar. Ta ei aimagi, et tegelikult vangutavad vaatajad pead ja peavad tead lihtsalt napakaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui erinevad on inimeste arusaamised asjadest! Mina pole küll osanud Tamarist just selleks kõlbmatuks pidada. Mul ühed suvised pitsilised baleriinad on ka Tamaris. Nii et selles suhtes ma pole snoob, vaid aus matsirahva esindaja.
Aga asi läheb kurvemaks, kui siirdume kulinaariavaldkonda. Nimelt ma armastan väga igasuguseid carpaccosid ja tartar´e, kammkarpidest rääkimata. Sealiha hapukapsaga on mu meelest selline vanema generatsiooni juubelitoit. Ei julge öeldagi, et joon ainult hoolikalt valitud kuivi veine. Kõige hullem, proseccot ei joo. Kui kellegi sünnipäeval tervituseks pokaal prosecco või poolmagusa vahuveiniga pakutakse, natuke limpsin ja siis panen vaikselt käest ära. Joon šampanjat ja valitud cavasid.
Kas ma olen snoob? Kui võtame rangelt snoobi tähenduse: “moenõudeid ja käitumisreegleid üleliia tähtsaks pidav inimene, peenutseja. Saabus nagu tõeline snoob, lilleõis revääritaskus.” Kas me saame öelda, et uuemate maitsete eelistamine ja mineraalsete maitsete eelistamine puuviljastele-lillelistele jookide puhul, on moenõuete ja käitumisreeglite üleliia tähtsaks pidamine?
Aga siirdume jälle maa peale tagasi. Kui võtame muusika valdkonna, siis ma olen jälle aus mats. Selline küllaltki mainstream rockmuusika on minu lemmik. Aga klassikalisest muusikast ma ei saa midagi aru. Kas mul on õigus öelda, et inimesed, kes käivad klassikalise muusika kontserditel, on snoobid? Mina ei saa sellest aru, mina ei käi. Millegipärast ei peeta klassikalise muusika austajaid snoobideks. Aga Bach on ju muusikas sama, mis šampanja jookide seas. Bach või midagi muud, Händel, Krieg, ega mina neist eriti muud ei tea, kui nimesid.
Ühtede inimeste maitse on viimase peale arenenud muusika valdkonnas. Teistel inimestel toidu- ja joogimaailmas. Miks ühed on kultuursed inimesed, aga teised on snoobid?
Patust Poolt ma siiski ei fänna, no see on nagu krõpsud ja limonaad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja-jah, see “tore” “räägin nii, nagu meeldib, aga aru peate saama nii, nagu mõtlesin …

Please wait...
Postitas:
talent

Mul ühed suvised pitsilised baleriinad on ka Tamaris.

Kuule, ära jama! Pitstennised/-baleriinad ja Javerid on kägede teada nii teine eesti kui veel vähegi olla saab. Sul veel kompotikirsiks Tamarise omad!

Kui üldse keegi mutikingi teeb, siis Aaltonen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No minu meelest on peenutseja see, kes enda valikut paremaks peab ja teisi halvustab.

Nt seal toiduteemas. On täiesti arusaadav, kui inimesele meeldivad rohelisel padjal veiseliha, creme brulee ja lambaribi. Aga kui see inimene räägib/kirjutab sellest teisi halvustavas võtmes ja rõhutab, kuidas ikka tema oskab hästi süüa teha ning toitu hindavad ja nautivad inimesed sööksid kõike tema tehtut hea meelega, unustades ära selle, et inimeste maitse võib siiski ka erinev olla, siis on tegmeist juba peenutsemisega. St toitu ei hinnata enam selle järgi, mis endale maitseb, aga selle järgi, mida arvatakse olevat peen nautida. Ja ei unustata seda kõva häälega rõhutamast, kuidas neil on ikka peen maitse.

Kui kultuuriteemadega paralleele tuua, siis ka nt klassikalist muusikat või väärtkirjandust hindav inimene ei naudi ju ühtviisi iga klassiku teoseid. Ikka on mingid oma maitseelistused. Jah, teatakse, mis on väärt kirjandus ja muusika, aga päris iga asi ei pea endale nauditav olema. Ei pea minema Meie meest kuulama või Darja Dontsovat lugema, aga ei saa öelda, et kui tõsine muusika meeldib, siis meeldib absoluutselt kõik ja kõik kes mingit konkreetset klassikut ise nautida ei oska, on lollid matsid, kes ei tea asjadest midagi. Ausalt öeldes ma ei ole kedagi tõsise muusika asutajatest (ja mu tutvusringis on neid palju) kuulnud halvustamas kedagi nende muusikamaitse pärast. Küll aga on toiduteemas üsna tavaline teiste halvustamine ja enda saba upitamine. Selline enda saba upitamine teebki inimesest snoobi minu arvates.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aidake mõista väljendeid-