Esileht Ilu ja tervis Aidake mul alkoholismiga võidelda

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Aidake mul alkoholismiga võidelda

Postitas:
Kägu

selleks et aju end uuesti ringi programmeeriks, peaks olema puhas vähemalt üks aasta.

Selleks, et aju mõjutada, ongi välja mõeldud naltrexone.
Mille abil aju umbes tunni ajaga orienteerub ringi, et alkoholi tarbimine ei ole mõnus ega lahe tegevus.
Vaid, et näiteks viina joomine on lihtsalt üks üsna vastiku maitsega vedeliku sissekallamine.
Joodikud ju ütlevad ka, et ega muidu ei jooks, kui pähe ei hakkaks.
Naltexonega ikka pisut küll ka hakkab, aga teistmoodi ja mingit muud mõnu joomisega ei kaasne.
Ehk siis kaotad asja vastu huvi.

Kui sa sellest midagi kuulnuki pole ega teada ei tahagi, siis muidugi võid oma pead vastu lauda taguda.

p.S. Naltexone vist suudeti nüüd Eestis ka ära keelata (alkotootjad + riik muidugi), aga toimeainetega ja teise nimega ravimid on siiski olemas. Perearst neid peast muidugi ei tea, aga google vast neil on.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mõtlesin selle teema peale ja panen puhtalt enda subjetiivsed mõtted teele. Ehk on abiks.
Mida alkohol tegelikult meiega teeb – tuimestab tundmusi, surub meid rõhuvad asjad allapoole või leevendab neid. Emotsioonid ju meie keha elustavadki ja kui need on rõhuvad, siis tunneme end pidevalt väsinuna, apaatsena, tuimana ning kaugel pole füüsilised haigused. Inimene peaks end hästi tundma ilma mingi lisa stimulandi või tuimestusega. Seega, kui niisama end hästi ei tunne, siis oleks aeg hakata enda koht siin viimaks üles leidma. St. eeskätt saama sõbraks iseenda olemusega, kõikide puuduste, vigurite, eripärade ja välimusega. Puurida hästi sügavale, seal kus kõik need traumad, blokeeringud, hirmud ja turvatunde puudused asetsevad. Nutta. Seal eksisteerib konflikt, mida alko aitab tuimestada. Viimane eemaldab need tundmused ja aitab mõnda aega justkui “end hästi tunda”. Tean omast käest – hirmud ja rahulolematus. Tahaks kasvõi korra nädalas olla vaba ja spontaanne.

Mõtle, kasvõi niipidi..oletame, et oled üksikul saarel, kogu maailmast eraldatud, sa ei tea, et eksisteerivad üldse linnad, autod, majad, poed, sõbrannad, töökohad-ülemused, ajakirjad jne. Ainult sina ja sinu saar. Ja oletame, et sul on seal ka kast rummi. Kuidas su päev välja näeks – esmane vajadus, et saaks /leiaks süüa. Oletame, et jõgi, mis saart läbib on kalarikas. Lisaks elab saarel metsloomi hea lihaga. Vahendid nende püügiks on olemas. Lisaks on saarel puuvilju, mille kättesaamine ei nõuaks suurt vaeva. Ühesõnaga – nälga sa ei jää. Mõtted on puhtad kogu maailma jamast, keegi ei arvusta ega anna hinnanguid. Vaid sina ja sinu keha ning hing. Ei ärevust, pinget, survet ega suuri kohustusi. Tunned end TURVALISELT ja HOITUNA. Päev algab rahulikult täpselt sinu vajaduste järgi, päike tõuseb, vaade on imeline. Vbl. esimesel nädalal paned paar pdl hõlma alla, vbl. ka teisel..aga siis …äkki tüütab ära ja sa näed, et SEE ei anna tegelikult midagi juurde. Tuimestab….mida? Sinu hinge ja su TEGELIKKU olemust. Ehk, kui sa seal saarel nüüd mõnda aega figureerid, siis saadki viimaks sõbraks iseendaga. Võtad ennast vastu täielikult sellisena nagu oled siia maailma kutsutud 🙂 ja näed, et sa ei vaja seda pdl rummi enam. Hakkad end viimaks armastama, see on võimas vabastav tundmus.

Alkoga sa tõrjud iseennast pidevalt eemale ja tuimestad oma hirme. Minu hirm oli nt suhtlemine naistega ja “krampis” olek, ei suutnud olla vaba. Kartsin pidevalt neid jälgivaid silmi ja seda, et ma nagu ei kuulu sellisena siia nagu ma olen. Alko aitas lõõgastuda ja vabamaks muutuda. Aga siis kui mõju kadus, olin jälle kahvlis. Rahulolematu, vähese kreatiivsuse ja loovusega, üle-ja liiga kaugele mõtlev. Pinges vaimuga..lõpuks läks keha pingesse.

Mina soovitaks sul kõiksugu tabeltid ja see muu valge kraam eemale lükata ja hakata iseendaga põhjalikult tööle. Kui sina ja su hing suutis sind viia alkoholismi teele, siis suudab ta sind ka sealt välja aidata. Esimesena otsiks endale väga hea (holistilise) terapeudi. Rännakud minevikku, lapsepõlve, traumadega kohtuma ja neid uuetsi läbi elama ning ümber programmeerima – EFT nt. Võimas värk – enne kui ei ole teinud ja kogenud, vaid lugenud, ei usuks ka mis imejõud sellel on. Emotsioonide salvestusi saab ümber muuta, võtta emotsioon/trauma sealt ära.
Otsige koos üles sinu armastusenergia – see on maailma kõige võimsam energia ja kõige alus. Seda on võimalik endas kogeda, seejärel hakkad ka väga palju, peaaegu kõike enda ümber hoopis teise pilguga nägema ning ka hindama. Saad pinged maha, muutud loovaks ja vabaks. Oled VASTU VÕETUD ja VÕTAD ISE VASTU. Kõik sellisena nagu ON. Siis kaob ka VAJADUS alko järgi. Usu, 100% töötab! 🙂

Seesama mees 36

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega, kui niisama end hästi ei tunne, siis oleks aeg hakata enda koht siin viimaks üles leidma. St. eeskätt saama sõbraks iseenda olemusega, kõikide puuduste, vigurite, eripärade ja välimusega. Puurida hästi sügavale, seal kus kõik need traumad, blokeeringud, hirmud ja turvatunde puudused asetsevad. Nutta.

Põhimõtteliselt on see jutt õige. Ainult, et ma ei kujuta ette, kuidas täiskohaga töö, pereelu ja muude kohustuste kõrvalt selleks aega leida. Ja kuidas oma käimasolevat analüüsi ja nutta lahistavat ema perele selgitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas teemaalgatajal vahepeal läinud on?
Ma olen kägu, kes andis eelpool ka enda teema lingi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei!

Kõige paremini aitavad asendustegevused, alkohoolikuks ma end ei pea, aga veinist ei ütle üldjuhul kunagi ära, kui pakutakse. 🙂

Pudel veini kodus õhtu jooksul pole mingi probleem, üle selle joon, siis tunnen, et làheb paljuks ja hakkab pähe liialt. Nädalas kulub u 3 pudelit veini. Aga minu silmis see pole probleem vôi ilmtingimata halb. Minu jaoks on alkohoolik see, kel muu elu hakkab joomise pàrast kannatama. Kui muutud joomise tôttu vàgivallatsejaks, kakerdajaks vôi jood ennast màluauku. Kui ei jàrgmine pàev voodist tôusta ega tööle minna jne.

Keegi siin mainis, et alkohol paneb loomingule piiri peale, minul hakkab just mõte lendama ja saan oma looomingulisele tööle palju kergemini hoo sisse, aga eks see ole individuaalne vist.

Minul aitas hästi, kui hakkasin õhtusel ajal jôusaalis kàima. Jõuad kell 22 koju, parajalt keha àra väsitatud, vaatad kella ka veel ja mõtled, et polegi enam nii hilja mõtet pudelit avada enam.

Ei tea kus linnas elad, vōiksime koos jõukas kàima hakata.

Kas elad ûksi vôi koos perega? Kui tihti jood? Kas igapàevaselt?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei!

Kõige paremini aitavad asendustegevused, alkohoolikuks ma end ei pea, aga veinist ei ütle üldjuhul kunagi ära, kui pakutakse. 🙂

Pudel veini kodus õhtu jooksul pole mingi probleem, üle selle joon, siis tunnen, et làheb paljuks ja hakkab pähe liialt. Nädalas kulub u 3 pudelit veini. Aga minu silmis see pole probleem vôi ilmtingimata halb. Minu jaoks on alkohoolik see, kel muu elu hakkab joomise pàrast kannatama. Kui muutud joomise tôttu vàgivallatsejaks, kakerdajaks vôi jood ennast màluauku. Kui ei jàrgmine pàev voodist tôusta ega tööle minna jne.

Keegi siin mainis, et alkohol paneb loomingule piiri peale, minul hakkab just mõte lendama ja saan oma looomingulisele tööle palju kergemini hoo sisse, aga eks see ole individuaalne vist.

Minul aitas hästi, kui hakkasin õhtusel ajal jôusaalis kàima. Jõuad kell 22 koju, parajalt keha àra väsitatud, vaatad kella ka veel ja mõtled, et polegi enam nii hilja mõtet pudelit avada enam.

Ei tea kus linnas elad, vōiksime koos jõukas kàima hakata.

Kas elad ûksi vôi koos perega? Kui tihti jood? Kas igapàevaselt?

kus sa ise elad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on alkohoolik see, kel muu elu hakkab joomise pàrast kannatama. Kui muutud joomise tôttu vàgivallatsejaks, kakerdajaks vôi jood ennast màluauku. Kui ei jàrgmine pàev voodist tôusta ega tööle minna jne.

paraku alkohoolik ise sellest aru ei saa ja teisi ei usu, kui talle seda tema kohta räägitakse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lugesin seda teemat ja ma näen kuidas inimene tunneb ennast ohvrina. Seni, kuni sul on enesehaletsus, seni ei saa midagi korda.
Alkoholism on sinu probleemi tagajärg, seega sa pead tegelema probleemi endaga.
Psühholoog, mis muud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas TA-l läheb?

Teistelt alkoholiga kimpus olnutelt ja nüüd kaineid päevi nautivatelt küsin, kuidas olete jõudnud selleni, et saate ISE aru, et midagi on vaja muuta? Mis on lõpuks aidanud?

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Esileht Ilu ja tervis Aidake mul alkoholismiga võidelda