Esileht Kodunurk Aidake palun menüüga

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Aidake palun menüüga

Postitas:
Kägu

Vaja 4 päevaks menüüd järgmise lubatud-keelatud ainetega. Pole iialgi kala ega kana keetnud v.a supiks, kuid köögiviljad pole lubatud, mida sinna lisada?

Menüüst tuleb kõrvaldada suure kiudainesisaldusega toiduained: puuviljad, marjad (väikseseemnelised marjad, viinamarjad, kiivid), juurviljad, köögiviljad (tomat, kapsas, kurk), seened, pähklid, seemned, täisteratooted (pudrud, leib, müsli).

Söögiks sobib näiteks keedetud või aurutatud valge kala, keedetud kana, piimatooted, munad, juust, sai, margariin, kartul, nisujahust küpsised ja pastatooted, tarretis, puljong ilma köögiviljadeta, jäätis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis eesmärgl vôi milleks 4 päeva selline toituine?

Pakuks koorene kanapasta ja koorene kalapasta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omlett, riivjuust sisse ja kodujuust kõrvale.
Keedumunad, praemunad.
Valge kala aurutad soola ja tilliga, keedukartul kõrvale.
Ahjukartulid kodujuustu või hapukoorega.
Kartulivorm kana ja juustuga, munapiim peale.
Või makaronivorm samamoodi.
Prantsusepärased praesaiad.
Pannkoogid.
Sõrnikud.
Makaroni-piimasupp.
Juustusaiad ahjus.
Kui marju ei või kasutada ainult seemnete pärast, siis mahlast kisselli või tarretist vahukoorega.

Mingi sooleoperatsiooni järgne dieet?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mul emal koloskoopia uuring ja juhised on soolepuhastuseks sellised, neli päeva enne protsetuuri. Kummaline on, et ei ole lubatud täistera leib, kuid valge sai on ok. Pasta on hea idee, pean ainult mingi teise sordi ostma, sest kodus on ainult täistera pasta. Milline tavaline sai ja pasta on hea maitsega? Ainuke millest ma aru ei saa on kas praetud toidud on lubatud (pannkoogid-praesai-praemuna).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.google.com/search?q=panzani&client=safari&channel=iphone_bm&prmd=imnxv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjHpMLkvqPzAhXus4sKHRr5CD4Q_AUoAXoECAMQAQ&biw=390&bih=664&dpr=3
Mulle meeldivad selle firma omad. Praetud toidud pole lubatud. Sellepärast ka keedetud/aurutatud kala ja liha. Kartulipüree juurde sobib aurutatud kala.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna kana on lubatud keeta võib seda ehk ka ahjus ilma rasvaineta küpsetada – tunduvalt maitsvam kui keedetud.

Hommikusöögiks mulle endale meeldib näiteks keedetud muna (kuumalt) purustada väikeses koguses või ja soolaga ja süüa nö sellist munaputru.

Kartulist saab kartuliputru teha piima ja võiga – nt kana kõrvale.

Eelmainitud kanapasta.

Küüslauk lubatud? Kartul viilud sisse, määrida küüslauguvõiga ja ahju, enne päris valmimist juust peale. Mmm…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kala ja kanaga saab teha ka muna-makaroni-juustuga salati. kui margariin, piimatooted ja munad on lubatud, siis vast võib ka majoneesi kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tuli kohe meelde kala poola kastmes (keedetud valge kala, keedumuna + kartul)
Oi küll see oli maitsev söök.
Polegi peale lapsepõlve seda enam kusagil saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga te reageerite üle. Vbl see kõik on tõesti kusagil niimoodi kirjas, kuid tegelikult ei ole selline kulmudel võimlemine üldse vajalik.

Söögu lihtsalt need päevad kergemaid toite ja nagunii see soole ettevalmistus tõmbab torud täiesti tühjaks. Vot seda peab eelmisel õhtul korralikult tegema.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummaline on, et ei ole lubatud täistera leib, kuid valge sai on ok.

Valges saias on võrreldes (täister või rukki)leivada imevähe kiudaineid.

Eks siis riis, pasta, ka kuskuss nt, saialised, kõrvale kalad (ahju, koorekastmega, juustuga). Arvan ka, et täiesti äärmustesse ei pea laskuma, piisab kergemini seeditavast toidust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pasta on hea idee, pean ainult mingi teise sordi ostma, sest kodus on ainult täistera pasta.

No eks see ole maitse asi, minu lapsed nurisevad täistera pasta peale, et ei taha pudrumakarone, endale ka tegelikult ei maitse väga. Durum jahust võiks tehtud olla, siis säilitab  keetes oma vormi, väga odavad muutuvad keetes plödiks massiks. Värvilisi asju ei tohi  ka paar päeva enne süüa https://www.kliinikum.ee/patsiendiinfo-andmebaas/koloskoopia/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hommik: mannapuder võiga,

Lõuna: kana- nuudlisupp( sisaldab peale kana ainult nuudleid), röstsai. Magusaks kohupiimakreem.

oode: röstsai kalaga

Õhtusöök: Sobib lõunast jäänud kana- nuudlisupp või pelmeenid.

Vahepaladeks vesi või keefir

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna kana on lubatud keeta võib seda ehk ka ahjus ilma rasvaineta küpsetada – tunduvalt maitsvam kui keedetud.

Keedukana üks mu lemmik!!

Keedan vängemas puljongis pehmeks, juurde peterselliga bešamellkaste ja aedviljad (teemaalgatajale kartulid, bataadid, (suvi)kõrvits, pasta vm). Ka külma mädarõikakastmega on hea.

Keedukalast salat või leivamääre on mõnus, munatoite saaks teha nii, et tüdimus tuleb ????

Minu jaoks oleks küll tõsine karistus kui ma seeni ja aedvilju ei tohiks tarbida.
Loodan, et TA ema elab selle igavikuna tunduva nelipäevaku üle ja naaseb ruttu tavaellu ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Aidake palun menüüga