Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aidake rumalat- kinnisvara ostmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Aidake rumalat- kinnisvara ostmine

Postitas:
Kägu

Tere!

Kõigepealt palun mitte naerda, et nii rumalaid küsimusi esitan 😀

Mul on olemas laenuga korter, kuid selle ostmine oli kerge- varasemalt elasin üürikas, oli olemas sissemaks ja ostsin otse omanikult.
Nüüd sooviksime vahetada selle suurema vastu. Pangas nõustamisel käidud, hinnapiirid teada. Teada ka see, et ametliku taotluse saame teha mõne kuu pärast, kui mulle on esimene VH laekunud (hetkel RSP). Ja selge on ka see, et kuna meil mingit lisa vaba raha ei ole (sissemakseks vms), siis on meie ainuke võimalus uue kodu saamiseks olemasolev maha müüa. Ja kindel on ka see, et soovime ostetavas korteris teha täieliku kapitaalremondi- korter karbini paljaks, uus elektrisüsteem, torud, akendest, ustest rääkimata (no olgu, aknad võivad olla, kui nad namvähem on). Mis tähendab, et remondiperioodil (u 2 kuud) sees elada ei saa (ka eelmine kord tegin nii, aga siis elasin üürikas ja see polnud probleem.

Nii. Ja nüüd ma ei suuda kahest variandist aru saada, kuidas on parem toimida? Kuidas tavaliselt toimitakse?

a) Panen oma korteri müüki, samal ajal otsin endale üürika ja kolime perega sinna. Kui korteri müüdud, tagastan pangale laenu ja ülejäänud raha jääb mulle arvele. Hakkame otsima uut korterit, leiame, ostame ära, remondimehed peale ja siis lõpuks kolime sisse. Otsimine, ost, remont= kokku u 6 kuuline periood üürikas (mis perega on üsna tülikas). Lisaks oht, et ÄKKI juhtub nii, et tagastan vana laenu ära ja hoolimata nõustamisl räägitust mulle uut ei anta. On see üldse võimalik? Lisaks, üürikad on üsna kallid ja raske on leida kedagi, kes sooviks ainult 6 kuuks üürida.

b) Leian kõigepealt uue sobiva objekti, saan müüja nõusse, et ta ootaks, kuni mul korterile ostja olemas ja siis teeks ostu ja müügitehingud samal päeval. Ei ole aru saanud, mis peaks olema müüja motivatsioon nt kuu aega oodata, kuni ma ostja leian? Lisaks miinuseks see, et ma ei pruugi oma korteri eest saada raha nii palju, kui esimese variandiga, kuna mul on selle müügiga kiire. Plussiks on see, et ma ei ole päevagi ilma oma kinnisvarata. No ja siis kui uus korter käes, siis saaks seal elada selle aja, mis ma otsin üürikat+ näiteks remondimees lõpetab veel eelmist objekti ja tuleb paar ndl oodata, kuni ta tööle saab hakata. Kokku siis üürikas elamise periood u 2-3 kuud (remondi jagu).

c) ?

Lisaks veel muud küsimused, et kas võtta maakler vms.

Tunnen end rumalana, aga nagu öeldud, esimene kinnisvaraost oli ilma olemasoleva müügita. Tuttavad on enamasti saanud koduvahetuslaenu, meie seda ei saa.

Oskab keegi nõu anda? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

variant a puhul, et müüd maha ja hakkad alles siis otsima võib see üürikas periood venida väga pikaks. Tuttav müüs hiljuti korteri ja uute ostjatega on kokkulepe, et elab seal sees, kuna uus korter vajab samuti remonti. Bronnis uue korteri ära ja maksis korteri müügist kinni (vana korter oli kallim, kui uus).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

variant a puhul, et müüd maha ja hakkad alles siis otsima võib see üürikas periood venida väga pikaks. Tuttav müüs hiljuti korteri ja uute ostjatega on kokkulepe, et elab seal sees, kuna uus korter vajab samuti remonti. Bronnis uue korteri ära ja maksis korteri müügist kinni (vana korter oli kallim, kui uus).

Oi, see on ka tõesti variant ju, vot ei tulnudki selle peale 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kus su kinnisvara asub, aga ehk on liiga optimistlik loota, et oma korteri kuu ajaga maha saad müüdud. Siin Pärnus on keskmine müügiaeg aasta. Kui just muidu ära ei anna, aga seda sa ei saa teha, sest siis jääb uue korteri sissemaks väiksemaks. Mina, lähtudes jälle Pärnust, paneksin korteri müüki, aga enne ei üüriks midagi, kui ostja olemas on. Siis on nagunii kuni kuu välja kolimiseks ja selle ajaga jõuaks üürika ka otsida. Üürikas olles hakkaks uut korterit vaatama.
Maakleri osas – võid proovida esiti ise müüa (aga pildid olgu korralikud) ja kui paari kuu jooksul huvilisi pole, siis vast võiks kas hinda alla lasta või maakleri võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See eeldab, et uuel omanikul ei ole kiire korteriga, tuttava puhul osteti korter mingile sugulasele – kuna hind ja asukoht väga hästi sobisid, siis sobis ka see, et endine omanik elab seal sees ja maksab kommunaale. Samas lasi ta natuke hinda ka alla. Uue korteri bronn oli selleks ajaks ka tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No uus ostja peab siiski sellega nõus olema, et peale tehingut veel pool aastat korterit kätte ei saa, kuna vana omanik ei kolu välja. Võib-olla tema elab ka üürikas ega soovi enam üüri maksta!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Variant A kindlasti. Teisel variandil sul ei ole ju üldse võimalik prognoosida, millal ja mis hinna eest sa oma korteri müüdud saad. Ja kui üürika pead nagunii võtma, on mugavam ju võtta kohe vanast välja kolides, kui kaks korda kolida oma asjadega (ma ei tea muidugi, palju sul asju on).

Mul üks tuttav kasutas ka sellist varianti, et võttis pangast nii palju laenu, et ostis kohe uue välja tingimusega, et müüb vana korteri teatud aja jooksul maha (pandi mingi kuupäev) ja siis selle raha annab pangale. Seni siis elas vanas korteris ja tegi uues remonti. Aga see kah samasuguse riskiga nagu see sinu B variant – kas ja mis hinna eest müüdud saad.

Maaklerit pole küll vaja, kui sa vähegi inimestega suhelda suudad ja kinnisvaraveebi kuulutuse lisatud saad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel üks küsimus:

Kui ma olen leidnud sobiva uue objekti, müüja on nõus ootama ja minu korter on müüki läinud ( paneksin oma korteri müüki alles siis, kui uus leitud, kuna mu olemasolev kinnisvara on selline, mida on kerge müüa, samas uuele sellised soovid, et seda pigem väga ei liigu) siis taotluse pangale saan teha alles siis, kui mul on reaalne ostja olemas? Et siis laenutaotluses oleks näidatud, et vana korteri müügist soovin katta uue sissemakse? Või piisab, kui mul on hindamisakt oma korterile, mille peale siis pangale näidata, et on reaalne nii ja nii palju saada? Kuid sellisel juhul tekib küsimus, et kaua panga positiivne otsus kehtib? Aga samas, kui teha laenutaotlus alles siis, kui tõesti ON konkreetne ostja olemas ja selgubki, et ma tõesti ei saa laenu, siis on ju müüja asjatult minu järgi oodanud ja ostja ka pettunud?

(Jah, mul on endal ka piinlik nii eluvõõras olla 🙁 )

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kus su kinnisvara asub, aga ehk on liiga optimistlik loota, et oma korteri kuu ajaga maha saad müüdud. Siin Pärnus on keskmine müügiaeg aasta. Kui just muidu ära ei anna, aga seda sa ei saa teha, sest siis jääb uue korteri sissemaks väiksemaks. Mina, lähtudes jälle Pärnust, paneksin korteri müüki, aga enne ei üüriks midagi, kui ostja olemas on. Siis on nagunii kuni kuu välja kolimiseks ja selle ajaga jõuaks üürika ka otsida. Üürikas olles hakkaks uut korterit vaatama.

Maakleri osas – võid proovida esiti ise müüa (aga pildid olgu korralikud) ja kui paari kuu jooksul huvilisi pole, siis vast võiks kas hinda alla lasta või maakleri võtta.

Kahetoaline korter, hea remondiga, viisakamas magalapiirkonnas- üsna selline kinnisvara, mis peaks hästi müüma, usun, kui hinnaga üle ei paku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Variant A kindlasti. Teisel variandil sul ei ole ju üldse võimalik prognoosida, millal ja mis hinna eest sa oma korteri müüdud saad. Ja kui üürika pead nagunii võtma, on mugavam ju võtta kohe vanast välja kolides, kui kaks korda kolida oma asjadega (ma ei tea muidugi, palju sul asju on).

Mul üks tuttav kasutas ka sellist varianti, et võttis pangast nii palju laenu, et ostis kohe uue välja tingimusega, et müüb vana korteri teatud aja jooksul maha (pandi mingi kuupäev) ja siis selle raha annab pangale. Seni siis elas vanas korteris ja tegi uues remonti. Aga see kah samasuguse riskiga nagu see sinu B variant – kas ja mis hinna eest müüdud saad.

Maaklerit pole küll vaja, kui sa vähegi inimestega suhelda suudad ja kinnisvaraveebi kuulutuse lisatud saad.

Seda varianti pank meile ei võimalda (see, et enne ostad uue ja siis müüd vana), kuna see on võimalus pigem suurte sissetulekutega inimestele, sest pank arvestab, et peame olema võimelised teatud perioodi teenindama kahte laenu (tegelikult oleme muidugi võimelised, sest see oleks ju umbes sama, mis laen+ üürikas korraga, aga kui nii siis nii.)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olemasolev müüki, samal ajal hakkad uut otsime. Kui müüdud, maksad vana laenu ära, ülejääk arvele ootama. Võtad üürika sellisesse kanti, kus ka elada tahate, ja elate seal kuni uus leitud ja remont tehtud.

Kindlasti ei arvestaks sellega, et ostja nõustub kuid ootama (2-4 nädalat on mõeldav), ja ka mitte sellega, et müüja nõustub ootama, kuni teil vana müüdud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olemas ju ka koduvahetuslaen. Meie saime nii teha.
Leidsime uue korteri (uusarendus), ostsime selle laenuga (alguses oli jutt, et ei pea sissemaksu tegema, hiljem siiski mõned tuhanded pidime). Kui uus korter ostetud notaris, siis panime vana müüki (ka laenuga korter), kuu aja pärast oli juba vana korteri notar. Sealt läks siis 20% sissemaksu. Pank andis esialgu pool aastat aega vana müüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olemas ju ka koduvahetuslaen. Meie saime nii teha.

Leidsime uue korteri (uusarendus), ostsime selle laenuga (alguses oli jutt, et ei pea sissemaksu tegema, hiljem siiski mõned tuhanded pidime). Kui uus korter ostetud notaris, siis panime vana müüki (ka laenuga korter), kuu aja pärast oli juba vana korteri notar. Sealt läks siis 20% sissemaksu. Pank andis esialgu pool aastat aega vana müüa.

No inimene ju kirjutab, et seda talle ei võimaldata!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja selge on ka see, et kuna meil mingit lisa vaba raha ei ole (sissemakseks vms), siis on meie ainuke võimalus uue kodu saamiseks olemasolev maha müüa.

Kas vana korterit lisatagatiseks ei saa panna, et osta uus sissemaksuta? Siis algul tõesti maksta 2 laenu ja kui vana müüdud saab, tasute selle osa pangale ära.

Kui pank pole nõus 2 laenu samaaegselt jätma, siis tundub, et olete nagunii veidi üle oma võimete hetkel mõelnud:
-kui plaanite korterit vahepeal üürida, siis ka see on kulu, mida pank laenu andmisel arvesse võtab ja kui ta ei arva, et 2 laenu korraga suudate maksta, siis ei arva sedagi
-kui õnnestubki leida nii mõistlik ostja, kes teil 2 kuud sees lubab elada (pean seda ebatõenäoliseks), siis selle eest tuleb teil tasuda – korteri hind sellevõrra alla lasta või maksta ise ostjale nö “üüri” selle aja eest – jälle asjaolu, mida pank arvestab.

Ma arvan, et pöörduge panga poole tagasi nendesamade küsimustega, mida siia kirjutasid ja rääkige reaalsed võimalused läbi, mida pank on valmis pakkuma (just nende vahepealsete suuremate kulude ajal) Ja kindlasti hinnake oma võimalusi ka reaalselt (see “kui peab siis peab” ei kõla väga julgustavalt, kui peaks teile ise laenu andma). Näiteks ei ole reaalne ootus, et vana korteri ostja lubaks teil seal sees veel mõnda aega elada tasuta.
Kas vanemate vm juures ei ole võimalik peatuda kuni remont tehtud, et vahepealseid elamiskulusid kokku hoida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu variant C oli järgmine:
1) alustasin olemasoleva elamise müüki ja uue otsinguid
2) leidsin sobiva mida osta ja võtsin uue teise laenu ning ostsin ära
3) pool aastat hiljem sain esialgse kodu müüdud, maksin laenu nr 1 ära ning osa ka laenust nr 2

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on üks paras kombineerimine jah niiviisi osta-müüa. Mäletan, kunagi kui müüsin oma väikest nn neiupõlvekorterit, pisike odav korter, ja tahtsin osta suuremat, 3-toalist. Siis oli täielik ummik, et mul oli oma korterile tahtja, aga ma ei saanud müüa, kuna polnud leidnud uut korterit. Uut korterit ei saanud osta, kuna sissemaksu raha pidi tulema uuest korterist jne. Kui leidsin uue korteri, siis omakorda seal elav pere ei saanud kolida, kuna neil oli vaja raha korteri müügist, et osta endale uus korter. Selline umbsõlm laheneb siis, kui seal jadas on keegi, kes ei vaja vana korteri müügi raha uue ostmiseks. Kes müüb lihtsalt üleliigse korteri maha, nt pärandvara, või on lihtsalt rikas inimene.
Mina olen vahel näinud oma FB-s, et otsitaksegi inimesi, kes lühikest aega sees elaksid. Nt viimati üks pere läks aastaks USA-sse õppejõududeks, ja otsisid tuttavat, või vähemalt tuttava tuttavat, kes see aeg tahaks nende majas elada. Kui sa ise oled hetkel lapsepuhkusel ja tööl ei käi, äkki siis sobib ka variant, et elate kellegi maakodus see aeg? Saan aru, et sa räägid ajast nüüd kohe varsti, seega sügis-talv, kui inimesed ise oma maakodus väga ei käi. Saad ehk kellegagi kokkuleppele, et väikese tasu eest saad nende maakodus elada, näiteks 30-40 km Tallinnast, nii et mees sul saab veel Tallinnasse tööl käia (kui üldse ikka on tegu Tallinnaga, vabandan kui pole, aga eks põhimõte jääb samaks).
Emma-kumma vanemate juurde kolimine pooleks aastaks poleks variant?
Aga üldiselt ma soovitan sul hakata tegutsema mõlemas suunas. Nii müüma oma korterit (mis jah tõenäoliselt võtab vähem aega) kui ka otsima uut. Või siis alustate uue otsimisega. Käite vaatate mõned kinnisvarad ära ja selle käigus võib selguda, et sa päris sellist ikkagi ei taha, nagu praegu ette kujutasid. Ja siis paari nädala pärast panete ka oma korteri müüki. Kui meie 3-toalist müüsime, siis selle müük võttis meil 5 kuud. Meil oli oma praegune elukoht broneeritud ja olime juba valmis, et me jääme sellest broneeringu rahast ilma. Õnneks 12.tunnil ilmus meie korterile ostja.
See aeg, kui praegust elukohta müüte, võite seal rahus sees elada. Ongi mugavam ostjatele näidata. Tavapärane praktiga on vist, et kuu aega pärast müüki võib sees elada. Võid ehk saada kaubale, et elad paar kuud. Aga ei loodaks, et lubatakse sees elada kauem. Siis oleksid juba üürnik oma endises korteris. Kui keegi ostab investeeringuks, siis ta võib sellega isegi nõus olla. Aga sa ei saa selllele oma plaane üles ehitada. Pead olema valmis, et teile on vaja üüripinda kahe kodu vaheliseks ajaks. Aga minu meelest see pole keeruline, kui sul on raha. Üürikortereid ja ka maju on turul kõvasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja selge on ka see, et kuna meil mingit lisa vaba raha ei ole (sissemakseks vms), siis on meie ainuke võimalus uue kodu saamiseks olemasolev maha müüa.

Kas vana korterit lisatagatiseks ei saa panna, et osta uus sissemaksuta? Siis algul tõesti maksta 2 laenu ja kui vana müüdud saab, tasute selle osa pangale ära.

Kui pank pole nõus 2 laenu samaaegselt jätma, siis tundub, et olete nagunii veidi üle oma võimete hetkel mõelnud:

-kui plaanite korterit vahepeal üürida, siis ka see on kulu, mida pank laenu andmisel arvesse võtab ja kui ta ei arva, et 2 laenu korraga suudate maksta, siis ei arva sedagi

-kui õnnestubki leida nii mõistlik ostja, kes teil 2 kuud sees lubab elada (pean seda ebatõenäoliseks), siis selle eest tuleb teil tasuda – korteri hind sellevõrra alla lasta või maksta ise ostjale nö “üüri” selle aja eest – jälle asjaolu, mida pank arvestab.

Ma arvan, et pöörduge panga poole tagasi nendesamade küsimustega, mida siia kirjutasid ja rääkige reaalsed võimalused läbi, mida pank on valmis pakkuma (just nende vahepealsete suuremate kulude ajal) Ja kindlasti hinnake oma võimalusi ka reaalselt (see “kui peab siis peab” ei kõla väga julgustavalt, kui peaks teile ise laenu andma). Näiteks ei ole reaalne ootus, et vana korteri ostja lubaks teil seal sees veel mõnda aega elada tasuta.

Kas vanemate vm juures ei ole võimalik peatuda kuni remont tehtud, et vahepealseid elamiskulusid kokku hoida?

Ei, tasuta elamisvõimalusi meil kellegi juures ei ole. Oleme mõelnud reaalselt läbi, üüri tasumine ei käi meile üle jõu. Pank lihtsalt pigem arvestab konservatiivsemalt tavaliselt asju veidi. Loomulikult arvestame, et sel perioodil tuleb võib-olla kitsamalt majandada, kuid kuna olen ise ka pigem ettevaatlik asjades, siis kindlasti ma ei tee ühtegi otsust, mis võib lõppeda sellega, et olen kuuse all. Pole mitte kunagi mitte kuskil makseraskustesse sattunud 🙂

Huvitav, mis siis üldse variant on? Kas pank võtab vahepealset üürikaaega kuludena arvesse ka siis, kui on ette näidata tähtajaline üürileping? Et nt tõestada, et see kulu kaob ära koheselt, kui korter käes? (Eks remondi ajaks peaks siis uue võtma taas).

Sissetulekud- minul Eesti keskmine, abikaasal rohkem. Kokku 3000 ringi, 3 ülalpeetavat. Muid finantskohustusi ei ole (kodulaen 200 eur hetkel). Ma ei oska öelda, miks meile koduvahetuslaenu ei pakutud 🙁

Aga mis siis üldse teha? 🙁 Kui vahepealne üürikas takistab neil meile laenu andmast, siis me ei saagi ju kunagi kuhugi kolida 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on üks paras kombineerimine jah niiviisi osta-müüa. Mäletan, kunagi kui müüsin oma väikest nn neiupõlvekorterit, pisike odav korter, ja tahtsin osta suuremat, 3-toalist. Siis oli täielik ummik, et mul oli oma korterile tahtja, aga ma ei saanud müüa, kuna polnud leidnud uut korterit. Uut korterit ei saanud osta, kuna sissemaksu raha pidi tulema uuest korterist jne. Kui leidsin uue korteri, siis omakorda seal elav pere ei saanud kolida, kuna neil oli vaja raha korteri müügist, et osta endale uus korter. Selline umbsõlm laheneb siis, kui seal jadas on keegi, kes ei vaja vana korteri müügi raha uue ostmiseks. Kes müüb lihtsalt üleliigse korteri maha, nt pärandvara, või on lihtsalt rikas inimene.

Mina olen vahel näinud oma FB-s, et otsitaksegi inimesi, kes lühikest aega sees elaksid. Nt viimati üks pere läks aastaks USA-sse õppejõududeks, ja otsisid tuttavat, või vähemalt tuttava tuttavat, kes see aeg tahaks nende majas elada. Kui sa ise oled hetkel lapsepuhkusel ja tööl ei käi, äkki siis sobib ka variant, et elate kellegi maakodus see aeg? Saan aru, et sa räägid ajast nüüd kohe varsti, seega sügis-talv, kui inimesed ise oma maakodus väga ei käi. Saad ehk kellegagi kokkuleppele, et väikese tasu eest saad nende maakodus elada, näiteks 30-40 km Tallinnast, nii et mees sul saab veel Tallinnasse tööl käia (kui üldse ikka on tegu Tallinnaga, vabandan kui pole, aga eks põhimõte jääb samaks).

Aga üldiselt ma soovitan sul hakata tegutsema mõlemas suunas. Nii müüma oma korterit (mis jah tõenäoliselt võtab vähem aega) kui ka otsima uut. Või siis alustate uue otsimisega. Käite vaatate mõned kinnisvarad ära ja selle käigus võib selguda, et sa päris sellist ikkagi ei taha, nagu praegu ette kujutasid. Ja siis paari nädala pärast panete ka oma korteri müüki. Kui meie 3-toalist müüsime, siis selle müük võttis meil 5 kuud. Meil oli oma praegune elukoht broneeritud ja olime juba valmis, et me jääme sellest broneeringu rahast ilma. Õnneks 12.tunnil ilmus meie korterile ostja.

See aeg, kui praegust elukohta müüte, võite seal rahus sees elada. Ongi mugavam ostjatele näidata. Tavapärane praktiga on vist, et kuu aega pärast müüki võib sees elada. Võid ehk saada kaubale, et elad paar kuud. Aga ei loodaks, et lubatakse sees elada kauem. Siis oleksid juba üürnik oma endises korteris. Kui keegi ostab investeeringuks, siis ta võib sellega isegi nõus olla. Aga sa ei saa selllele oma plaane üles ehitada. Pead olema valmis, et teile on vaja üüripinda kahe kodu vaheliseks ajaks. Aga minu meelest see pole keeruline, kui sul on raha. Üürikortereid ja ka maju on turul kõvasti.

Selle peale oleme ka mõelnud, kuid peres on 1 auto ja laps kes käib Tallinnas nii koolis kui trennis. Uhh, nii keeruline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja siis teeks ostu ja müügitehingud samal päeval.

Selline variant pole võimalik, kui kinnisvara(d) laenuga ostetakse. Kuna uue kodu ostmisel on vaja, et hiljemalt notari kuupäeva hommikul oleks notarile sissemaksu summas raha kantud, kuid see sissemaksu raha vōib sul eelmise kodu ostja kontolt 3 tööpäeva tulla.

Koduvahetuslaenu ei soovita, pead väga väga palju juurde maksma.

Kuidas meie tegime: vana kinnisvara müüki, samal ajal oleks hea, kui juba uus leitud ja teed panka selle kohta päringu. Müüsime vana ära, aega läks vaid kuskil kuu aega, maksime laenu osa tagasi, mis veel alles oli ja hakkasime uue kodu laenulepingut ajama, ca nädal hiljem oli uue kodu notar.

See eeldusel, et su kinnisvara müügiga väga kaua ei lähe. Õnneks on hetkel kinnisvaraturg väga aktiivne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sissetulekud- minul Eesti keskmine, abikaasal rohkem. Kokku 3000 ringi, 3 ülalpeetavat. Muid finantskohustusi ei ole (kodulaen 200 eur hetkel). Ma ei oska öelda, miks meile koduvahetuslaenu ei pakutud 🙁

3000€ viie inimese peale? oled ikka kindel, et saate laenu nii palju kui loodate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahetoaline korter, hea remondiga, viisakamas magalapiirkonnas- üsna selline kinnisvara, mis peaks hästi müüma, usun, kui hinnaga üle ei paku.

Kui sa ise oled täiesti kindel, et ostetava korteri karbini paljaks kisud hoolimata seisukorrast, miks sa siis nii kindel oled, et ostjale sinu remont hea on.
PS akende vahetus kortermajas ei pruugi nii lihtne olla, töökaaslane tahtis ka ostetud korteris viisakas magalapiirkonnas aknaid vahetada, hea et enne ühistust küsis. Tuli välja, et neil vahetatakse kogu majal korraga, isetegevuse puhul oleks trahvi saanud. Viisakas magalapiirkonnas oleks ju loogiline, et majal on ühne välisilme, mitte iga aken isemoodi, samuti trepikojas uksed näiteks ühesugused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3000€ viie inimese peale? oled ikka kindel, et saate laenu nii palju kui loodate?

Me ei soovi palju, kuumakse oleks alla 300 euro. Usun, et pole liiga ambitsioonikas soov. Nädal tagasi käisime nõustamises, pakuti rohkem, kuo ise soovisime

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me ei soovi palju, kuumakse oleks alla 300 euro. Usun, et pole liiga ambitsioonikas soov. Nädal tagasi käisime nõustamises, pakuti rohkem, kuo ise soovisime

Küsin veelkord, kas olemasolev korter lisatagatisena tuli jutuks? Kui see oli ostetud sissemaksega ja laenu omajagu tagasi makstud, siis peaks selle väärtuses ju ressurssi olema.

p.s. Kuidas remonti finantseerite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsin veelkord, kas olemasolev korter lisatagatisena tuli jutuks? Kui see oli ostetud sissemaksega ja laenu omajagu tagasi makstud, siis peaks selle väärtuses ju ressurssi olema.

p.s. Kuidas remonti finantseerite?

Ei, seda varianti ei pakutud, ei osanud ka ise küsida.

Remonti finantseerime nii, et olemasoleva korteri müügist jääb ka konservatiivse prognoosi korral pärast laenu tasumist üle umbes 30-40% uue korteri väärtusest. Sisse maksaksime aga ainult 20% ja ülejäänu (u 20 000) jääb remondiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, tasuta elamisvõimalusi meil kellegi juures ei ole. Oleme mõelnud reaalselt läbi, üüri tasumine ei käi meile üle jõu. Pank lihtsalt pigem arvestab konservatiivsemalt tavaliselt asju veidi. Loomulikult arvestame, et sel perioodil tuleb võib-olla kitsamalt majandada, kuid kuna olen ise ka pigem ettevaatlik asjades, siis kindlasti ma ei tee ühtegi otsust, mis võib lõppeda sellega, et olen kuuse all. Pole mitte kunagi mitte kuskil makseraskustesse sattunud 🙂

Huvitav, mis siis üldse variant on? Kas pank võtab vahepealset üürikaaega kuludena arvesse ka siis, kui on ette näidata tähtajaline üürileping? Et nt tõestada, et see kulu kaob ära koheselt, kui korter käes? (Eks remondi ajaks peaks siis uue võtma taas).

Aga mis siis üldse teha? 🙁 Kui vahepealne üürikas takistab neil meile laenu andmast, siis me ei saagi ju kunagi kuhugi kolida 🙁

ei usu, et vahepealne üürikas oleks takistuseks laenu saamisel. Minge panka (mitmesse) läbimõeldud (konservatiivse) plaaniga: sissetulekud vs olemasoleva korteri oletatav müügiaeg ja -hind, reaalne üüri periood ja kulu, uue korteri planeeritud ostuhind, remondi kulu ja aeg. Saate pangalt esialgse laenupannumise, sellele vastavalt tegutsetegi edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Remonti finantseerime nii, et olemasoleva korteri müügist jääb ka konservatiivse prognoosi korral pärast laenu tasumist üle umbes 30-40% uue korteri väärtusest. Sisse maksaksime aga ainult 20% ja ülejäänu (u 20 000) jääb remondiks.

See muudab ka ju asja. Varem ei olnud öeldud, et remonti ei saa enne alustadagi kui vana korteri müügist raha käes…
Ega teil muud varianti kui üürikorter väga vist pole, eelmine soovitus täpse plaani ja eelarvega (sh kulud remondile ja üürile) panka(desse) minna on hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuleb kõne alla siis, kui sul on vana korteri väärtusest üle 70% makstud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me rääkisime pangaga oma plaanid läbi ja saime ligikaudse hinnangu oma laenuvõimekusele. Seejärel panime oma korteri müüki kui uus näiliselt sobiv objekt oli silmapiiril. Uue vara müüja oli nõus broneerima müüdava vara seniks kuni pangast laenuotsuse saame. Peale positiivse vastuse saamist pidime siiski tasuma ka bron raha, et ojekti ikka endale saaksime.

Oma korterile ostja leidmine võttis 2-kuud (müüsime ise), müügiga seotud asjaajamine veel u 1-kuu. Ise ennustasime reaalseks müügiperioodiks u 6-kuud. Ostja soovis korterit kohe kätte saada, st võtmed andsime üle järgmine päev peale notarit. Seega sellisele variandile ei maksa loota, et ostja laseb sul sees elada seni kuni leiad endale sobiva objekti.

Kuna meil alles valmiv objekt ja müügist osaliselt saadud tulu läheb uue objekti sissemakseks, siis laenutaotluse tegime ka selliste selgitustega ja mingit hindamisakti enda korteri kohta ei pidanud esitama, aga me arvestasime ka minimaalse saadava tuluga (kindluse mõttes tellisime hindaja kohapeale, kes andis nö suusõnalise korteri väärtuse hinnangu, seda ka pangale ütlesime). Pank tegi uue objekti laenuotsuse ära etteulatuvalt ehk leping on sõlmitud, aga rahade liikumine toimub hiljem kui objekt valmib. Vahepealse aja elamegi vanemate juures ja korteri müügist saadud tulu nö seisab seni meie käes. Seda küsis ka pank kohe, et kus kavatseme vahepeal elada kui kohe sobivat objekti ei leia. Koduvahetuslaenu me ei soovinud ise.

Mina aga mõtlesin siin lugedes, et oled kindel, et kap remonti vajava korteri jaoks laenu saate? Ja et 20 000€ on remondiks piisav, eriti kui te ei tee seda ise? Meil läks mõned aastad tagasi oma endise korterile san remonti ise tehes ca 13 000€ (seal sees polnud vannitoa-wc remonti), materjalid tõime enamjaolt Lätist. Seega mulle tundub 20 000€ vähevõitu kogu elektrisüsteemi jm vahetuseks koos töörahadega.

Igaljuhul mina otsiks enne sobiva objekti ja samal ajal müüks enda oma, vastasel juhul võib üürikas elamise aeg venida määramatult pikaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me rääkisime pangaga oma plaanid läbi ja saime ligikaudse hinnangu oma laenuvõimekusele. Seejärel panime oma korteri müüki kui uus näiliselt sobiv objekt oli silmapiiril. Uue vara müüja oli nõus broneerima müüdava vara seniks kuni pangast laenuotsuse saame. Peale positiivse vastuse saamist pidime siiski tasuma ka bron raha, et ojekti ikka endale saaksime.

Oma korterile ostja leidmine võttis 2-kuud (müüsime ise), müügiga seotud asjaajamine veel u 1-kuu. Ise ennustasime reaalseks müügiperioodiks u 6-kuud. Ostja soovis korterit kohe kätte saada, st võtmed andsime üle järgmine päev peale notarit. Seega sellisele variandile ei maksa loota, et ostja laseb sul sees elada seni kuni leiad endale sobiva objekti.

Kuna meil alles valmiv objekt ja müügist osaliselt saadud tulu läheb uue objekti sissemakseks, siis laenutaotluse tegime ka selliste selgitustega ja mingit hindamisakti enda korteri kohta ei pidanud esitama, aga me arvestasime ka minimaalse saadava tuluga (kindluse mõttes tellisime hindaja kohapeale, kes andis nö suusõnalise korteri väärtuse hinnangu, seda ka pangale ütlesime). Pank tegi uue objekti laenuotsuse ära etteulatuvalt ehk leping on sõlmitud, aga rahade liikumine toimub hiljem kui objekt valmib. Vahepealse aja elamegi vanemate juures ja korteri müügist saadud tulu nö seisab seni meie käes. Seda küsis ka pank kohe, et kus kavatseme vahepeal elada kui kohe sobivat objekti ei leia. Koduvahetuslaenu me ei soovinud ise.

Mina aga mõtlesin siin lugedes, et oled kindel, et kap remonti vajava korteri jaoks laenu saate? Ja et 20 000€ on remondiks piisav, eriti kui te ei tee seda ise? Meil läks mõned aastad tagasi oma endise korterile san remonti ise tehes ca 13 000€ (seal sees polnud vannitoa-wc remonti), materjalid tõime enamjaolt Lätist. Seega mulle tundub 20 000€ vähevõitu kogu elektrisüsteemi jm vahetuseks koos töörahadega.

Igaljuhul mina otsiks enne sobiva objekti ja samal ajal müüks enda oma, vastasel juhul võib üürikas elamise aeg venida määramatult pikaks.

Mõned aastad tagasi tehtud kapitaalremont (samuti elekter ja kõik-kõik) läks 10 000. Teevad samad inimesed, seega arvan, et üle 20 000 ei lähe (korter seekord suurem ja eks hinnadki tõusnud). Mul ei ole ka ülearu luksuslik maitse, armastan lihtsus, pigem panustan sellele, mis seinte sees ja põranda all, ehk et enne olgu lõppviimistlus vähem fancy, aga olgu tehniliselt heas korras. Ma kusjuures arvasin, et maksin pigem palju tookord, aga tundub, et vist siis mitte. Pretensioone ei ole mul 3 aasta jooksul kordagi olnud, tõesti põhjalikult ja ilusasti tehtud kõik.

Aga jah, ka endale hakkab nüüd tunduma, et õige on leida esmalt objekt, mida osta, seda enam, et minu enda korter on tõesti turul enamminevaid asju (kahetoaline, mitte esimene ega viimane korrus jne).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie variant oli E) 🙂

Ehk siis vaatasime uue elamise linnast eemal välja ja kauplesime 1 kuu maksetähtaega kokkuleppega, et müüja ise elab soovi korral selle kuu seal. Maja oli umbes 7 kuud müügis olnud ja me ei kaubelnud hinda üldse.

Ette maksime mõned tuhanded, ütleme et 8000 (ülekandega pangaarvele), kirjutasime omakäelise paberi, et temajatema ja minajamina oleme otsustanud sooritada seljasel kuupäeval ostu-müügitehingu, mille kohaselt temajatema müüb mulle hinnaga seejasee tollejatolle objekti. Eelsissemaksu summas see ja see on temajatema kätte saanud. Temajatema kohustub müüma ja minajamina kohustun maksma toljatol päeval seljasel ajal notaris sealjaseal summa seejasee, misjärel saavad tolejatolle kinnisvara omanikeks perekond minajamina. Nemadjanemad vabastavad kinisvara ja annavad üle võtmed hiljemalt 24 h jooksul pärast notaris vormistamist . Umbes selline tekst. Allkirjad all. Ja panime ka kohe notari aja kuu aja pärast.

Tegelikult…me kirjutasime selle dokumendi alla panga ooteruumis, arvestusega, et seal on turvakaamerad ja kui kumbki pool hakkab jamama, saab kohus ehk selle salvestise pangalt välja nõuda. See oli rohkem selline nalja-turvalisus küll – aga müüja soov. See oli siin siiski massiivses osas ainult usalduse küsimus. Müüja oli ühe riigiasutuse kõrge asjapulk, mehe klassivend ja meie mehega oleme täiesti kontrollitava taustaga inimesed ametikohtadel, kus pettus, kui me tahaksime seda teha, rikuks kogu elu.

Panime oma maja müüki samal päeval. Panime turuhinnast 5-6% madalama hinna. Kuna tekkis paari päevaga mitu võimalikku ostjat, oli maja müüdud ja müük notaris vormistatud 9 päevaga. Müüsime küll 5-6% odavamalt, aga ostja tasus kõik notari jms kulud (tavaliselt need makstakse pooleks) ning asja sai kiiresti maha. Lõpuks oli/on Tallinna kinnisvara nii ülehinnatud, et ka see mõni % kaotust tundus nagu võit. Ostjaga leppisime kokku, et kolm nädalat hiljem (ehk hiljemalt kaks päeva pärast ostu notarit) vabastame.

Kolisime otse ühest majast teise nii, et aitasime ostetud majast müüjatel mööblit välja kanda ja nemad meil meie mööblit sisse kanda. Sama lugu ka väljakolimisel – uued aitasid meid välja kolida ja meie neil asju sisse kanda.

Mis oleks juhtunud, kui me poleks saanud maja müüdud kuu ajaga? Siis oleksid need tuhanded, mis me müüjale maksime, jäänud nö trahviks. See oli ka selles paberis kirjas kuidagi. See aga polnud usutav, sest me olime hinnas paindlikud, eluase oli ihaldatud piirkonnas ja kaasaegne. Mõnede lisavoorustega, mis hinnas ei kajastunud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aidake rumalat- kinnisvara ostmine