Esileht Kodunurk Aidake valida õmblusmasinat

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Aidake valida õmblusmasinat

Postitas:

Soov osta õmblusmasinat. Õmmelda kavatsen kodutekstiile, endale ja lastele riideid, mõned hilbud tahavad parandustöid jms, ehk siis vaja korralikku kodukasutaja masinat. Tähtis on, et saaks õmmelda venivat kangast ka. Kuna valik on suur ja iga müüja kiidab ikka enda oma, siis otsustamine raskeks tehtud 🙂 Palun öelge teie, kes kodus õmblete, mida peaksin kindlasti silmas pidama? Mis te arvate sellest masinast http://www.euronics.ee/tootekaart/30506/Kodumasinad/Omblus-_ja_tikkimismasinad/BM-3600

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti vertikaalne pool! Horisontaalne ei ole nii töökidel. Seetõttu ma välistaks juba sinu valiku eos. Brother iseenesest on hea masin, aga teise poolisüsteemiga siis.
Lisaks peaks sisu metallist olema. Metall ei kulu kiirelt. Sõna \”õlivaba\” on ohtlik, kuna see tähendab automaatselt plastikut!
Elektoonikaga ole ka ettevaatlik. Üks suurepärane mehhaanik ütles mulle, et elektroonika juhib sind, mehhaanilist juhid sina.
ISe olen ma keskmisest kõvasti suurem koduõmbleja – teenin sellega elatist. Minu leib tuleb selle masina alt: http://shop.kl24.ee/omblusmasinad_sewing_machine/0/readmore/3371/See Parimat ei oska tahta! Lust õmmelda igasugust materiali!
Sulle soovitaksin sama mudeli eelkäijat ja soodsamat masinat: http://shop.kl24.ee/omblusmasinad_sewing_machine/0/readmore/2910/
Hetkel Karnaluksis head pakkumised tallakomplektidega 🙂

Lõpetuseks võiksid läbi lugeda selle teema: http://www.kodukauniks.ee/foorum/read.php?33,62887,page=15
Siin annab nõu oma ala meister ja minulegi andis ta suurepärast nõu masina valikul. Säästsin mitusada eurot ja ei usu, et kahetsema hakkan kunagi!
Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on hea, et selle teema leidsin. Olen ise sama probleemi ees, millist masinat osta. Olen samuti kodukasutaja. Valik on nii suur ja raske leida seda sobivat. Kõige olulisem on ikka töökindlus. Leidsin sellise pakkumise: http://shop.kl24.ee/kordumatud_pakkumised_offer/#s493. On see kodukasutajale sobiv masin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ylle12011 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küll on hea, et selle teema leidsin. Olen ise sama probleemi ees, millist masinat osta. Olen samuti kodukasutaja. Valik on nii suur ja raske leida seda sobivat. Kõige olulisem on ikka töökindlus. Leidsin sellise pakkumise: http://shop.kl24.ee/kordumatud_pakkumised_offer/#s493. On see kodukasutajale sobiv masin? [/tsitaat]
Tavalisele koduõmblejale on see hea ja lihtne masin. Janome on üldse väga-väga hea kodumasinate tootja. Sisu metallist, osa korpusest ka. See tagab parema püsivuse ja stabiilsuse.
Kerged plastikust masinad kipuvad laual kiiremal käigul jooksma panema.
Kui rahaga priisata ei ole, siis pigem kindlasti juba see masin. Saad töökindla ja korraliku masina 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Uuri, kas korralik eestikeelne juhend ka kaasa antakse. Uued masinad on niipalju keerlised, et mingi kaheleheküljene juhend jääb kaugelt väheseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 12:58; 10.02 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe kirjeldust – masinal on korralik 30lk suurune Eesti keelne kasutusjuhend kaasas 🙂
Minu oma on spiraalköites ja plastik kaante vahel veel, usun, et Janomel on kõik sellised siis. Väga põhjalikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karnaluksist soovitaksin sellepärast ka osta, et seal on hiljem VÄGA sõbralik järelteenindus ja hooldus. Mina valiks sealt nende masinate hulgast, mitte kodumasinate poest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul ei oleks Brotherit ja ma seda nii vähe ei kasutaks, siis ostaks ka Janome 🙂 Plastik-brother on muidu edev küll, teeb igasugu õmblusi ja nööpauk on tore, aga nagu eespool mainitud, siis paksemate kangaste või mitmekordsete õmblustega (a la teksariie jmt) jääb jänni, see pusa lihtsalt ei mahu talla alla, rääkimata edasiminekust, lisaks teeb ta ka päris kõva häält, kogu plastik vibreerib ja masin peaaegu et hüppab. Nii et kui ma omal ajal vaese inimesena poleks Anttilast Brotherit ostnud, oleks mul ilmselt hetkel Janome, mida käisime ühes poes näppimas ja proovimas. Võimalik, et kui kunagi peaks ikka suurem õmbluskirg peale tulema, vahetan isegi masina välja. Seega täiendan Janome fännide ridu, ise seda omamata 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurisin ka seda foorumit, mille linki Lootusekiir soovitas ning leidsin Janome kohta ainult kiitvaid sõnu. Töökindluse mõttes tundub kindel valik olema. Seega- kuna olen juba ammu masinat otsinud, siis tellisin Karnaluksist Janome ja loodan, et vastab minu ootustele:). Aga veelkord-tänud kaasamõtlemise eest, sest ilma selle aruteluta ei oleks ma selle masinani ilmselt jõudnud ja arvatavasti oleks valik langenud Singerile vmt. Kaunist talve jätku!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma õmblen vähe. kui mõni aasta tagasi valisin, siis läksin õmblusmasinate poodi. seal lasin endale seletada. minu valik oli PFaff. siiani olen rahul.aga hinnaklass oli kõrgem kui ülaltoodud masinal-ca 4000 krooni maksis.
mul on hooldusvaba masin, aga ta on päris raske. seega ei usu, et vaid plastik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pfaff on ülikõva tegija tööstuslike masinate alal. Kui sõna \”hooldusvaba\” tähendab seda, et ei pea õlitama, siis võivad olla tähtsamad kohad plastikust. Mis vähese kasutuse korral on ok, aga kui midagi minema peaks, siis on sellega ka kõik kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lootusekiir, ma vaatasin ja lugesin nende kahe õmblusmasina kohta neilt linkidelt, mida siin jagasid. Vist on nii, et enamik operatsioone (vajalikke) on vist samad? Lugesin välja, et sellel kallimal on õmbluste arv suurem, aga kas sa ütleks täpsemalt, mida see kallim masin teeb lisaks võrreldes selle odavamaga? Kuidas on lood trikooõmblustega (venivatega) ja mitu kihti riiet sa saad maksimaalselt talla alla pista tavaõmbluse puhul (mitte-trikoo)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mea Culpa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lootusekiir, ma vaatasin ja lugesin nende kahe õmblusmasina kohta neilt linkidelt, mida siin jagasid. Vist on nii, et enamik operatsioone (vajalikke) on vist samad? Lugesin välja, et sellel kallimal on õmbluste arv suurem, aga kas sa ütleks täpsemalt, mida see kallim masin teeb lisaks võrreldes selle odavamaga? Kuidas on lood trikooõmblustega (venivatega) ja mitu kihti riiet sa saad maksimaalselt talla alla pista tavaõmbluse puhul (mitte-trikoo)?[/tsitaat]
Seee kallim, mis minul on, teeb ühe etapilist nööpauku. Talla alla käib raam, piiraja tõmban ülevalt alla. Raami sisse käib nööp. Sean masina nööpaugule ja vajutan talda. Terve nööpauk ilma midagi keeramata ja liigutamata. Ainult lõika lahti 🙂 Üks video: http://www.youtube.com/watch?v=cv6u9Yu12vg
Super mugav asi, kui õmmelda keskmisest rohkem.
Lisaks on minu masinal presstalla tugevuse reguleerimise võimalus.

Kahe soodsama masina vahe on ja pistete arvus. Odavamal on neid lihtsalt vähem.

Trikooõmblusega on lood head. Mina teen palju beebide riideid – pidzaamasid, bodysid, tudukaid jne. Need kõik on puuvillasest trikotaazist.
Üldiselt tuleb trikotaazi puhul natuke osata kangast ka käsitleda. Parema venivuse saavutamiseks on hea tööd venitada natuke, siis venib õmblus kaasa ja saab edukalt kasutada ka täiesti tavalist pistet.
Ttrele olen teinud lükrast retuuse ja see kangas jätab soovida. Nõel peab olema peenike ja kindlasti uus, lisaks peab kangast venitama tugevasti. Vastasel juhul kipub pisteid vahele jääma.
Minul on spetsiaalne trikotaazi tald ka, see venitab ja veab tööd ise kaasa ja nii jääb endal see vaev ära.
Kindlasti peab nõel olema terav, muidu võib jämeda ja nüri nõelaga puuvillase trikotaazi lihtsalt auklikuks õmmelda 🙁

Kui paksu kangast olen lasknud läbi? Siin tulebki mängu see presstalla tugevuse/surve reguleerimise võimalus. See teeb paksude asjade õmblemise natuke lihtsamaks.
Aga kui ma olen seda unustanud sättida, siis näiteks kahest teksaõmblusest veab ilusasti üle ilma probleemideta. Noh, kui kaks õmblust kohakuti juhtuvad, see teeb siis lausa 6 kihti? Pükste jalgevahele jääb selline õmblus, kui sammuõmblus viimaseks jätta.
Lisaks on paks koht teksadel säärte palistamisel. Kui teha topelt keeramine, siis jääb kohakuti kolm kolmekordset õmblust. Eks ikka tuleb käiku aeglustada ja ettevaatlik olla, aga üldiselt probleemi ei ole. Tuleb vaadata, et ilusti otse jookseks, rahulikult ja kindlasti peab nõel vastav olema.

Siin on hea video lisataldadest ja kuidas neid kasutada: http://www.youtube.com/watch?v=qVczdRK_K6s&feature=related
Mul on enamus neid lisana juurde ostetud (kallid on küll) ja oluliselt lihtsam on nendega toimetada.
Lisaks tasub youtubes otsingusse soovitav masina nimi panna ja peaks ka juhendeid tulema. Janomel on seal palju õpetusi. Ise uurisin ikka nädalaid neid videosid, sest masina ostuga ei tahtnud alt minna.
Edu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lootusekiir kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pfaff on ülikõva tegija tööstuslike masinate alal. Kui sõna \”hooldusvaba\” tähendab seda, et ei pea õlitama, siis võivad olla tähtsamad kohad plastikust. Mis vähese kasutuse korral on ok, aga kui midagi minema peaks, siis on sellega ka kõik kahjuks.[/tsitaat]
ma jah ei õmble väga palju. pigem parandan laste rõivaid, palistan mõne kardina.
kui elatist õmblemisega teeniks, oleks teine valik.
eelmine masin oli mul Singer 70-ndatest. ostatud omal ajal Rootsist kasutatuna. oli hea masin, aga ka seal olid mingid asjad sees plastmassist, mis aja möödudes ära kulusid.aga see masin teenis mind ca 15a, ja kes teab kui palju temaga enne veel õmmeldud oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See Janome on hetkel Cherrys saadaval 119 euriga –
https://cherry.ee/omblusmasin-janome

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd jälle janome cherrys pakkumisel. Kas on siis nii, et sõna Janome= hea masin või on ka sellel tootjal mitte nii töökindlaid masinaid? Selle mudeli nr 4400 kohta netist palju infot ei leia. Kas on mõistlik valik tavakasutajale (lihtsamad püksid, seelikud, kleidid)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodumasinate osas on Janome ikka omaklassiüks parimaid. See konkreetne Cherry masin on jah hea, mugav, töökindel ja mõistlik kodusele hobiõmblejale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

JANOME!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sattusin seda teemat alles nüüd lugema, kui juba teemaalgataja vist valiku teinud.
Janome on hea,kui ta kindlast kohast osta.
Et siis volitatud edasimüüjalt, nendeks on Kadaka teel olev Nõelasilm ja kindlasti ka Tehnika tn asuv õmblusmasinate pood Tallinnas ja Tartus Masintex.
Rohkem ei tea.
Võib-olla on neid veel.
Kindlasti ei müü ametlikult mõned netipoed ja üks pood Tallinnas kellel ka netipood.
Nimelt, kui nende ametlike müüjatega veidi pikemalt juttu ajada, selgub et need odavamalt aga mingeid muid masinaid müüvad firmad müüvad teise turu jaoks tehtud masinaid ja hoopis teise kvaliteediga.
Kahjuks seda ennem ei teadnud, ja pididn selle kadalipu läbi käima.
Nüüd kodus Euroopa jaoks tehtud Janome ja väga rahul olen.

Kirjutama ajendas aga ka ühe vastaja väide, et trikotaa¸i tuleb uue ja terava nõelaga õmmelda.
Vale.
Uue aga ümaraga hoopis-nimelt müüb enamus õmblustarvikute poode spetsiaalselt trikotaa¸ile mõeldud nõelu. Nende kasutamisiga on umbes 8 töötundi ja nad on kõike muud kui teravad.
Soovitan.
Ja enam ei jää pisteid vahele ega tulle auke kangasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Janomed võib küll ainult kiita! Tallinnas müüvad veel nt Karnalux, Rosemary, Marevik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 12:58; 10.02 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kuulnud/lugenud seda \”teise turu\” juttu aga ei oska seisukohta võtta, sest see selline kuulujutu tasemel. Kui hetkel aktuaalset cherry pakkumist vaadata, siis sellist masinat leiabki vene lehtedelt ….. hind on ka teine (nt 4690rub, mis on 116euri) See paneb küll arvama, nagu olekski erinevatel turgudel erinevad hinna….
Sellel masinal küll pidi olema sertifikaat olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul brother, maksis mngi 3800 eeku nii 2006a kanti, ostsin müüja soovitusel, et ise ka kasutab. aga plastikust hammasrattad kusagil seal sees ja kulus ikka ülikiiresti läbi. läksin poodi halama, et ei tööta, siis laiutati käsi, et oi ei tea, kus parandatakse(garantii oli läbi); kodumasinate remont saatis mind otsapidi kirikusse, et seal üks peeter siis parandab, noh onu peeter pani siis uue plasthammasratta,mis varsti jälle läbi oli. nii õnnetu olen selle viletsa ostu pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sellest õmblusmasinast teab keegi midagi. Vaatan, et tal kõik nupud peidetud kaane alla ja see vist ka kehva et saab kasutada ainult väikest niidirulli. Aga kuidas muidu selle firma masinad on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 13:05; 18.03 10:39; 22.07 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millisest \”sellest\”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sellest õmblusmasinast teab keegi midagi. Vaatan, et tal kõik nupud peidetud kaane alla ja see vist ka kehva et saab kasutada ainult väikest niidirulli. Aga kuidas muidu selle firma masinad on?[/tsitaat]

Vabandust, link on kuhugi kaotsi läinud 🙂
Lisan siis siia http://www.hansapost.ee/p/omblusmasin-bernette-15/226575714

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 13:05; 18.03 10:39; 22.07 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tellisin omale detsembris Janome IT 1018, olen väga rahul. Ainuke asi, et õmbleb ainult mingite kallimate niitidega. Alguses õmblesin kodus oleva puuvillase niidiga, see tekitas õmblemisel palju ebemeid ja siis masin hakkas pisteid vahele jätma, arvasin, et masin juba katki esimesel õmblemisel. Siis aga ostsin Kangas&Nööbist need peaaegu 2-eurised niidirullid, peale seda enam probleeme pole.

http://shop.kl24.ee/omblusmasinad_sewing_machine/0/readmore/8143/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsisin üles vana teema ja soovin küsida nõu.
Täna Cherrys hea hinnaga õmblusmasin https://cherry.ee/osav-husqvarna-omblusmasin-sewing-worldist Kas see on hea masin??
Muidu vaatasin seda masinat http://shop.kl24.ee/omblusmasinad_sewing_machine/0/readmore/3371/ aga pole veel jõudnud ostma minna. Nüüd siis hakkasin mõtlema, et kumba osta, hinnavahe ka täitsa olemas.
Tänud kes oskab head nõu anda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 13:05; 18.03 10:39; 22.07 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lootuskiir!
Palun vaata see masin ka üle: http://shop.kl24.ee/omblusmasinad_sewing_machine/0/readmore/8156/
Olen siiani Brotheri masinaid kasutanud(see mul juba teine).tekkis mõte masin välja vahetada.Kogemus teiste masinatega puudub.Õmblen nii endale,kui ka sõbrannadele! 😀
Tänades K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Kodunurk Aidake valida õmblusmasinat

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.