Esileht Hobinurk Aidake vanaisa

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Aidake vanaisa

Postitas:

Tervitus

Olen üks mulgist igavlev vanamees, kes käib mitmeid aastaid seda foorumit lugemas – põnevam kui ajakirjandus, tulehakatuseks vaid ei kõlba.

Nüüd küsiks nõu ka. Olen jõuluvaheajaks päälinna komandeeritud, lapselapsi kantseldama ja mul on üks mõte. Lapsed 7 ja 12. Tütar on mul nö ärimutt, oma kontor ja puha.
Võtaks kätte ja teeks lastega emale jõuluüllatuse – mõni ise maalitud lillepott, tass, seinakell, kontorisse, et natuke head kodusoojust ja head aurat oleks.

Otsisin internetist keraamikavärve, googeldasin nii ja naa, midagi ka leidsin, aga segaseks jäi.

Kui keegi ütleks mulle, kust ja milliseid keraamikavärve osta ning kuidas nendega toimetada (osa tahab ahjus kuumutamist, need on vist püsivamad), siis oleksin kogemuste jagamise eest väga tänulik.

Eevald

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 20:18; 12.12 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astu mõnda kunstitarvete poodi ja seal peaks müüja oskama piisavalt pädevalt sind nõustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astu läbi kauplusest Skizze (Pirni tänaval). Sealt saad kogu vajaliku info ja värvid ja ilmselt ka poti, mida värvida.

Kas see enam Vunder ei olegi?
Aga jah, seal on kõike. Sinna viivad bussid 43 ja 42, Pirni peatus.
Teine hea kunstipood on Lõime peatuses, VIP on selle nimi või midagi muud nõmedat, kuid kunstikraami on seal palju. Troll 9, bussid 32 jaa 33.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, daamid!

Pirni tänavat tean küll, Lõime peatus on vast Põhja-Tallinn.
Ma liiklen autoga, kohale saamine ei ole probleem, vanaisa võib ja oskab ka Google Maps-i kasutada.
Aga kas kellelgi on kogemusi värvide ja nende kestusega, näiteks tassid ja nende pesu? Et ikka kestaks tarvitamisel.

On ehk keegi kodus midagi sellist teinud ja oskab täpsustada?

Või isegi mõnda salongi-töökoda, kuhu saab aja broneerida?

Luban, et hää lahenduse ja kogemuse korral annan teada, kuidas meil läks.

Peaaegu piinlik nii nõudlik olla, aga soovin, et hästi välja tuleks.

Eevald.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 20:18; 12.12 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun ka, et ise poodi kohale minnes saad kõige asjalikumat infot. Nt tassi kasuks otsustades uuri, kas see pärast värvimist ka nõudepesumasinas pesta kannatab.

Selles vanuses lastega on minu meelest just kõikse parem kunsti teha. Oskavad juba puhtust pidada ja käsi on kindel. Oma 10-a tütrele kingiti sünnipäevaks kruus, millele on pealejoonistamiseks juba musta kontuurjoonega ette tõmmatud ja komplektis on kaasas ka sobivad keraamikavärvid. Nii on eriti lihtne- laps saab kujundi ära värvida ning lisaks nime vms peale kirjutada. Seinakella oleme ka kaunistanud- ostsime poest lihtsa valge kella ja lapsed tuunisid ära.

Kui värvi üle jääb, võib nendega kas või kive värvida. Kivide korjamine loodusest koos lastega on omaette mõnus tegevus. Tuttav vanaema käis lastega kive korjamas, värvisid peopessa mahtuvad kivid ära ja panid aknavahesse või verandaservale ritta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii südamlik teema. Kusjuures ma tean sind, vanaisa “Eevald” – seda pikaaegase Perekooli kasutajana. 😉 Aga jõudu ja edu igatahes!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri sealt, ehk saad abi: https://noorkeraamik.ee/meist/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahoi!
Ma arvan, et kõige parem lahendus sellele loole on siin https://www.klaasjasavi.ee/
Kohepeal Nõmmel on n-ö stuudio. Maja on hubane ja inimesed lahked, teavad kindlasti mida kuumutada ja mida külmutada! Seal on lihtsalt väga tore olla. Ärge peljake ka helistada!
Päkapikk F

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas kellelgi on kogemusi värvide ja nende kestusega, näiteks tassid ja nende pesu? Et ikka kestaks tarvitamisel.

On ehk keegi kodus midagi sellist teinud ja oskab täpsustada?

Või isegi mõnda salongi-töökoda, kuhu saab aja broneerida?

Vunderis saadki nõu ja abi selle koha pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vanuses lastega on minu meelest just kõikse parem kunsti teha. Oskavad juba puhtust pidada ja käsi on kindel. Oma 10-a tütrele kingiti sünnipäevaks kruus, millele on pealejoonistamiseks juba musta kontuurjoonega ette tõmmatud ja komplektis on kaasas ka sobivad keraamikavärvid. Nii on eriti lihtne- laps saab kujundi ära värvida ning lisaks nime vms peale kirjutada. Seinakella oleme ka kaunistanud- ostsime poest lihtsa valge kella ja lapsed tuunisid ära.

Kui on üks asi, mis on minu meelest lastest kunstihuvilistele pakkuda nõme ja loovust pärssiv, siis on see etteantud joonis/jooned, mille vahele värvida.
Urr.
Laske lastel ise joonistada. Nii on tulemus kõige ägedam ja omamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vanuses lastega on minu meelest just kõikse parem kunsti teha. Oskavad juba puhtust pidada ja käsi on kindel. Oma 10-a tütrele kingiti sünnipäevaks kruus, millele on pealejoonistamiseks juba musta kontuurjoonega ette tõmmatud ja komplektis on kaasas ka sobivad keraamikavärvid. Nii on eriti lihtne- laps saab kujundi ära värvida ning lisaks nime vms peale kirjutada. Seinakella oleme ka kaunistanud- ostsime poest lihtsa valge kella ja lapsed tuunisid ära.

Kui on üks asi, mis on minu meelest lastest kunstihuvilistele pakkuda nõme ja loovust pärssiv, siis on see etteantud joonis/jooned, mille vahele värvida.
Urr.
Laske lastel ise joonistada. Nii on tulemus kõige ägedam ja omamoodi.

Mõtlesin seda lugedes sama – selline “eriti lihtne” variant on hea vaid juhul, kui see 10-aastane laps on ilma igasuguse kunstiandeta ja sellest valusalt teadlik. Siis sobib tõesti kinkida “no pildi äravärvimisega saab nii suur tüdruk ometi hakkama??” sorti asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Aidake vanaisa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.