Esileht Hobinurk Äike ja suur koer

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Äike ja suur koer

Postitas:
Kägu

Las ta olla sellise ilmaga siis toas

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

eks peate teda koolitama. kunstlikult tekitama talle hirmuolukordi ja siis harjutama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimased äikeseilmad on tekitanud probleemi, et varem üsna rahulikult käitunud Kaukaasia lambakoer (6aastane) onviimase kuuga muutunud äiksega pööraseks. Närib läbi elektrijuhtmeid, ronib mööda aeda üles (1,5m kõrgune aed), paneb jooksu. Naabrid on lähedal (elame külas) ja selline plehkupanek ei ole aktsepteeritav. Ketikoeraks ei tahaks ka looma muuta (lisaks kardan ka tigedaks minemist). Asja teeb keerulisemaks see, et päeval pole kedagi kodus et teda rahustada.

Kellel on olnud samalaadset probleemi, kuidas hakkama saite? Aedik on olemas, sealt kaevati 2m pikkune tunnel välja…

Mul ka kaukaaslane seega tean et tegu on tugeva ja ettevõtliku loomaga. Ka on nad üsna leidlikud. Midagi on teda ehmatanud või keegi kiusanud vastavalt kui enne ei kartnud.
Kui on äike ja keegi kodus siis minge vihmast hoolimata tema juurde ja käituge julgelt, ärge tehke äikesest välja. Käituge temaga tavaliselt, kutsuge mängima jne. Kumba ta kardab kas välgu valgusefekti või müristamist? Vastavalt sellele võib neid ise kuidagi tekitada ja teist see keda ta juhina tunnustab on tema juures. Läheb muidugi juba enne. Ta jälgib karjajuhi käitumist ja juhindub sellest. Kui juht ei karda ega tee väljagi, siis väheneb ka tema hirm.
Toon näite. Jalutasime koeraga ja juhtus nii, et täpselt siis kui olime poolelioleva maja kõrval visati kolmanda korruse kõrguselt hunnik laudu alla. Korralik pauk käis, meie ei teinud väljagi, tema jälgis seda ja tegi nähtavasti järelduse, et karta pole vaja. Samamoodi ei huvita teda jalgratturid ja rulluisutajad. Meie ei teinud väljagi kui need möödakihutasid, tema otsustas juhinduda meist.
Kaevamiste vältimiseks sai aia äärde tehtud ca 0.5m laiune ja umbes sama sügav kraav ja see betoonseguga täidetud. Edasised üritused edu ei toonud ja lõpetas kaevamise.

+1
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Hobinurk Äike ja suur koer