Esileht Kodunurk ainete asendamine küpsetamisel

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: ainete asendamine küpsetamisel

Mul on konkreetsed küsimused:

kui mul on plaadikoogi retseptis ette nähtud 2 dl nisujahu, aga ma tahan sellest osa asendada täisteranisujahuga, siis kui suure osa ma võin asendada, nii et see kook ikka veel koos püsiks? tean, et päris kõike ei või, osa peab jääma tavalist.
teiseks, kas tavaline nisujahu vs täistera asendatakse suhtes 1:1 või kuidagi teisiti?

kolmas küsimus on veelgi konkreetsem – mis on hapukoore mõte kohupiimakoogi kattes? pool klaasi hapukoort 3 kandilise paki lahja kohupiima kohta tuleks panna. aga mul pole hapukoort, poodi ei saa minna, kõik muud ained on olemas ja hullult tahaks seda kooki teha. mis juhtub, kui ma selle hapukoore lihtsalt ära jätan? või millega saaks asendada, kodus on näiteks maitsestamata jogurtit ja tavalist piima, kas need kõlbavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 23:46; 17.04 09:45; 17.04 16:37; 18.04 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInu arvamus: sa võid kasvõi kõik nisujahu täisteranisujahuga asendada – mingit \”koospüsimist\” se küll ei mõjuta. Veidi mõjutab aga värvust ja maitset. Mina magusat kooki täisteranisujahuga ei teeks. Äärmisel juhul asendaks kuni poole jahukogusest.

Hapukoore võid asendada maitsestamata jogusti või piimaga. Minu kogemuse põhjal on hapukoore ülesanne sellisel koogil kohupiima vedelamaks muuta. Eks ta annab muidugi iseloomulikku maitset ja konsistentsi ka, aga selle ma vajadusel ohverdaksin. koguseliselt pane asendusainet sama palju, kui algses retseptis oli hapukoort.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jahu kohta ei oska öelda, pole endal kogemusi, aga hapukoore olen asendanud kohupiimakreemiga. Proovi ilma vedeldamata seda kooki teha, pole just hea. Piima võib ka nats panna.
Kas sa teed täna kooki või tegid juba öösel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jahu kohta ei oska öelda, pole endal kogemusi, aga hapukoore olen asendanud kohupiimakreemiga. Proovi ilma vedeldamata seda kooki teha, pole just hea. Piima võib ka nats panna.
Kas sa teed täna kooki või tegid juba öösel?[/tsitaat]

Aitäh! Täna teen 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 23:46; 17.04 09:45; 17.04 16:37; 18.04 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan ainult täisterajahu juba 6 aastat. Muud kodus ei olegi. Ikka 1:1

Vahe on tõepoolest värvis + täisterajahust ei teki kunagi taignasse kimpe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen asendanud pool kuni 2/3 jahukogusest täisterajahuga või üldse muud sorti jahuga. Aga arvesta, et maitsevahe on ja tuntav. 1:1 asendus ikka.

Hapukoore asemel vedeldamiseks sobib maitsestamata jogurt või piim küll, aga mina ei paneks 1:1 hapukoorega, paneks vähem. Tunde järgi, et segu tuleks parajalt paks. Ma arvan, et kui 1:1 hapukoor piimaga asendada, siis tuleb väga vedel see täidis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Annan teada, et tavalise nisujahu asendamine täisteraga andis tulemuseks väga mõnusa, sellise koredama ja tumedama olemisega koogipõhja,
seda ma küll ei ütleks, et magusat asja ei võiks täisterajahust teha.
Aga kohupiimakate jäi kuivavõitu, ma ei tea, kas oli süüdi hapukoore asemel lisatud piim (panin sama palju kui retseptis oli hapukoort ette nähtud) või mingi muu asjaolu. Kõlbab süüa küll, aga nii mahlakas ei ole, kui tavaliselt kohupiimakook. Seda siis hapukoore tähtsusest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 23:46; 17.04 09:45; 17.04 16:37; 18.04 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panen segan alati kohupiima jogurtida, kuid ei arvesta retsepti koguseid, vaid panen maitse järgi. (piimaga ei ole proovinud ja ei usu, et hea mõte on)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Annan teada, et tavalise nisujahu asendamine täisteraga andis tulemuseks väga mõnusa, sellise koredama ja tumedama olemisega koogipõhja,
seda ma küll ei ütleks, et magusat asja ei võiks täisterajahust teha.
Aga kohupiimakate jäi kuivavõitu, ma ei tea, kas oli süüdi hapukoore asemel lisatud piim (panin sama palju kui retseptis oli hapukoort ette nähtud) või mingi muu asjaolu. Kõlbab süüa küll, aga nii mahlakas ei ole, kui tavaliselt kohupiimakook. Seda siis hapukoore tähtsusest :)[/tsitaat]

Kohupiim oli sul tõenäoliselt mingi lahja. Teatavasti on kõik head asjad siin maailmas seadusevastased, ebamoraalsed või paksuksajavad. Hapukoor lisab rasvasust. Iseasi, et pool klaasi sellise kohupiimakoguse puhul ei puhu pilli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kohupiim oli sul tõenäoliselt mingi lahja. Teatavasti on kõik head asjad siin maailmas seadusevastased, ebamoraalsed või paksuksajavad. Hapukoor lisab rasvasust. Iseasi, et pool klaasi sellise kohupiimakoguse puhul ei puhu pilli.[/tsitaat]

Muuseas ei olnud kohupiim lahja. Retseptis on lahja ja tavaliselt olengi lahjaga teinud ja tuleb mahlane, aga seekord oli poes 8%-ne soodushinnaga ja võtsin selle.
Just mõtlesin, et edaspidi vaja ikka lahjaga teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 23:46; 17.04 09:45; 17.04 16:37; 18.04 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen muretaignapõhjal kohupiimakooki sellise täidisega. Tuleb piisavalt mahlane:

Täidis:
400 g kohupiimapastat (need kiletorud)
1 dl hapukoort (20%)
1 dl suhkrut
1 tl vanillisuhkrut
2 muna
2 dl mustikaid – ei ole tähtis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk ainete asendamine küpsetamisel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.