Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ainuke võimalus töölt ära tulla?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Ainuke võimalus töölt ära tulla?

Postitas:

Töötan töökohal mis kaugtööd ei võimalda ja tööle käimiseks pean iga päev kasutama ühistransporti. Kuna on üks tuttav inimene kes nakatus koroonaviirusesse ja on haiglas intensiivravil (kunstlikus koomas) mistõttu see haigus ajab hirmu peale, siis pakub huvi kas mul on mingeid võimalusi töölt koju jääda mingi ca kuuks ajaks vähemalt (ilma, et peaks töölepingut üles ütlema). Ühistranspordiga sõites mõtlen iga päev, et tea millal siis mina selle tõve külge korjan ka. Tavaliselt ikka korra aastas kipun mingit külmetushaigust põdema ja viimane kord köhisin oma kuu aega peale muude haigusnähtude kadumist. Üldiselt ei ole eriti tugeva tervisega inimene ja varajases nooruses olin pidevalt külmetushaigustega kodusel ravil. Ei tahaks seda viirust omale külge saada ja autoga tööl käimise võimalust kahjuks ei ole.

+8
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 23:59; 17.01 12:07; 17.01 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub natuke nagu mingi vaimse tervise probleem. Soovitaks psühhiaatrit külastada.

+18
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

1) Küsi palgata puhkust – äkki antakse.

2) Leiuta endale haigus. Mu sõbranna istus depressiooniga 4 kuud haiguslehel – keegi ei saa tõestada, kas sul see on või mitte.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

N95

Aga peaasi, et tööl käima ei peaks ja keegi elu kinni maksab.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tahaks seda viirust omale külge saada ja autoga tööl käimise võimalust kahjuks ei ole.

Seda autoga käimise võimalust ka kunagi ei tule, kui sa töö tegemise asemel erinevate hirmude tõttu kodus kapi taga istud.

+27
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see kuu aega aitab? arvad, et pärast seda on viirused maailmast kadunud?

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik, sõida ühistranspordiga tööle mitte päris tipptunnil. Kindlasti kanna ka maski, võimalikult kvaliteetset. Mina sõidan just nii ning kuna ka 90% ka teistest sõitjatest kannab maski, siis on üsna selge, et pole just kuigi tõenäoline saada ühistranspordist haigust külge. Lisaks olen täheldanud, et ka midagi muud ei hakka külge, kui korralikult maskiga sõita. Köha-nohu on tavaliselt selleks ajaks ikka paar korda olnud, sel aastal aga absoluuutselt mitte midagi.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see kuu aega aitab? arvad, et pärast seda on viirused maailmast kadunud?

Kuu aja pärast on ööpäevas nakatunuid ehk vähem kui praegu. Pealegi – varsti peaks vaktsiin ka ikka tavainimesteni jõudma.

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 23:59; 17.01 12:07; 17.01 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see kuu aega aitab? arvad, et pärast seda on viirused maailmast kadunud?

Kuu aja pärast on ööpäevas nakatunuid ehk vähem kui praegu. Pealegi – varsti peaks vaktsiin ka ikka tavainimesteni jõudma. ”

Kuu aja pärast pole ilmselt midagi veel suurt muutunud sest iga nakatunu nakatab edasi keskeltläbi 1,4 inimest. Tavainimeseni ei jõua vaktsiin enne märtsi kindlasti (eesliinitöötajatele kes pole tervishoiutöötajad prognoositakse veebr-märts) sest kõigepealt saavad esimesed saajad 2 süsti ning vaktsiinikoguseid riikidele just vähendati ajutiselt mis ajab vaktsineerimisplaani sassi. Seega kuidagi ehk venitaks selle 1 kuu haiguslehel või palgata puhkusel ära aga kui siis pole midagi muutunud, mis siis edasi?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Seega kuidagi ehk venitaks selle 1 kuu haiguslehel või palgata puhkusel ära aga kui siis pole midagi muutunud, mis siis edasi?

[/quote]

Hea küsimus. Murran ise ka selle üle pead – et kui venitakski 1 kuu ära, mis siis edasi saaks. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 23:59; 17.01 12:07; 17.01 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töölt ära tuled, siis kui suur on võimalus, et paari-kolme kuu pärast uue töö leiad (eeldusel et siis julged ühistranspordiga sõita), või on oht, et sellest töölt ära tulemisest algab pikaaegsem töötuseaeg.

Ühistransport oli ja jääb ohuks, võid saada gripi, kõhuviiruse, koroona jne. Pigem mõtle läbi tööle sõitmise aeg, äkki on võimalik tööpäeva varem või hiljem alustada, et ei satuks tipptunnile. Topeltkaitse: mask + visiir (et kaitsa ka silmi)

Nagu eespool kirjutatud 1 kuu ei anna praeguses seisus mingit märgatavat muutust Eesti “koroonapildis”. Pikalt on nakatumine olnud ühtlaselt suur, vaktsiinitarned häiritud, tavainimeseni ei jõua see niipea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu või lähitulevikus uut tööd leida on suht võimatu, kui sa just mingu tippspetsialist või it-tegelane pole. Hangi endale respiraator (see, mis kaitseb sind viiruse eest) ja püüa käia jalgsi tööl, hea ilma korral saad ju rendiratas kasutada, kui julged/oskad. Haiguslehe saad võtta jah ehk kuuks ja loota, et siis olkord parem…ja kui pole parem, siis oled vähemalt kuu aega elu ja tervist võitnud, see ka asi ju. Päev korraga, kuniks on, milles rõõmu tunda…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuu aja pärast pole ilmselt midagi veel suurt muutunud sest iga nakatunu nakatab edasi keskeltläbi 1,4 inimest.

https://www.err.ee/1608070468/nakatumiskordaja-on-langenud-uheni

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin tööl autoga ja püüdsin muidu ka kontaktid minimaalsed hoida, kuid sain ikkagi koroona. Pigem pean õigeks (nagu eelpool ka soovitatud), püüda vältida tipptundi, kanda maski ja pesta käsi. Ilmselt ei tee ka immuunsüsteemi tugevdavad vitamiinid paha.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koli tööle lähemale, nii et saad jala käia.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta ffp3 maskid, kanna neid bussis, bussist väljudes desinfitseeri käsi, nägu ära näpi 🙂 kui mõtled positiivselt, ei juhtu sinuga midagi! Edu ja ole tubli! 🙂

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks nüüd viimane aeg hakata mõtlema oma tervise ja immuunsüsteemi tugevdamise peale. Mõõdukas värskes õhus liikumine, piisav uni, tervislikum toiduvalik? Muuseas, koroona pole ainus viirus, ega ammugi mitte haigus maailmas. Nõrga tervisega oled hea saak väga paljudele viirus- jm.haigustele. Mõned neist saavad su isegi koduseinte vahelt kätte.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Takso on nii odav, et kindlasti tasub ka taksoga käia vs töötuna ja rahatuna kodus istuda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin just sama öelda, et Bolt on nii odav, Jandex pidi täitsa tasuta olema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa maad tööle võid ehk ka jalutada, vähendad sellega ka ühistranspordis veedetud aega, lisaks on see niisama ka kasulik.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vastupidine häda. Sunnitakse töötama kaugtööl ja kuna teistega kokku ei puutu, siis eeldatakse, et teen ka haigena tööd edasi, mitte ei võta haiguslehte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalus kuu aega kodus olemiseks on oma korraline puhkus välja võtta. Praegu ilmselt ei ole puhkusegraafik veel kinnitatud ja seega saad puhkusele jääda avalduse alusel 14 päevase etteteatamisega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rendi endale kuuks ajaks auto. Saad täiesti puhta, desinfitseeritud auto(mitte citybee) ja peale sinu sinna keegi ei istu. Võta kohalikud rendifirmad ette ja küsi pakkumist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ühistransportist on seda ikka väga väike tõenäosus saada. Mina kardan eelkõige ikka mõnelt kolleegilt seda saada ja ühiskasutatavatest ruumidest tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks kohe tööst loobuda, ettevaatlik tuleb lihtsalt olla – vaadake koroonaosakondade meedikuid, kannavad korralikult kaitsevahendeid ja on terveks jäänud. Ma ei saa aru jällegi taksosoovitustest. Kas kusagil on tõestus, et seal viirus ei levi või et taksojuhid alati on terved? Mu teada paljudesse taksodesse ei ole küll ehitatud pleksiklaasist vaheseinu, mistõttu juht ise võib su nakatada. Lisaks sa iial ei tea, kes enne sees istus. Juht aga puutub lähedalt kokku igasuguste inimestega, pidevalt. Korra sõitsin taksos, kus juhil rippus kaelas mingi julla, nimetas seda ionisaatoriks ja väitis, et see tekitab tema pea ümber kaitsva mulli. Uurisin hiljem teaduskirjandust, ei leidnud adekvaatset kinnitust, et see mingi imevahend oleks – seega see juht arvab ise, et on kaitstud, aga tegelikult just ohtlikum. Ennem ma tõesti kasutaks ühistransporti, puhast maski loomulikult ja hoiaks inimestest eemale. Töö juures ma istuks ka koguaeg maskis  – ehk siis õnnestub terveks jääda. Ise õnneks saan enamus ajast kodus töötada ja tööle liigun jalgsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ainuke võimalus töölt ära tulla?