Esileht Väikelaps Ainult 2 hambaga aastane . Normaalne ?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Ainult 2 hambaga aastane . Normaalne ?

Postitas:

Mure siis selline , et laps sai 10. märtsil aastaseks . 2 alumist hammast tulid novembri kuus ja nüüd nagu ei midagi enam … Samas`sõbranna
sama vanal lapsel tuleb juba 10. hammas . Muretsema paneb , on see normaalne , et hambaid aastasel nii vähe ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reegel on see, et kui enne 1a. laps hakkab kõndima, siis vähe hambaid suus ja vastupidi. Muretsemiseks pole põhjust, igaühel omal ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nooremal tuli esimene hammas 1a1k2p vanuselt. Peale seda lõikus 4 hammast suht järjest. Laps hakkas natukene enne 10kuuseks saamist kõndima..nii, et peab isegi varajane kõndimine paika 🙂

Üldiselt ütles mulle arst, et kui 3 aastaselt 20 hammast suus on normaalne. Enne seda kuidas lõikuvad on suht individuaalne.

Vanemal tüdrukul tulid ka esimesed hamabad 2nädalat enne aastaseks saamist. 🙂 suvel saab ta 3 ja hetkel veel 1 hammas puudu, siis kõik 20 suus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel 1aastasel pole veel ühtegi hammast..
Ja on ikkagi normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]organza kirjutas:[/small]
[tsitaat]Reegel on see, et kui enne 1a. laps hakkab kõndima, siis vähe hambaid suus ja vastupidi. Muretsemiseks pole põhjust, igaühel omal ajal.[/tsitaat]

laps hakkas alles 1a7-8k kõndima, kuid hambaid tulid ka hilja, et aastaselt oli vist ka 2-3 hammast ainult, aga kui tulid, siis tulid kõik kolinal järjest, et 2-aastaselt olid kõik suus, mis olema peavad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel tuli esimene hammas 1 a 1 kuu vanuselt, kõndima hakkas 1a 3 kuu vanuselt. Samas 1a 4 kuu vanuselt hakaks ta juba lihtlausetega üsna soravalt rääkima. Kaheseks saades olid kõik vajalikud hambad suus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse hakkas kõndima 10 kuuselt ja hambad hakkasid ka kümnekuuselt kasvama. Kohe tuli 4 tükki korraga, natukese aja pärast veel kuus. Kõik kuu aja jooksul. Siis naersimegi sõbrannaga, kes muudkui küsis, et millal minu lapsel siis lõpuks hambad tulevad, et tema lapsel hakkasid vara tulema, minu omal hilja, aga aastaselt oli minu omal neid hambaid poole rohkem kui tema omal. Sellel pole absoluutselt mingit tähtsust, millal nad tulevad, mingisugust arengutaset see ei näita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]organza kirjutas:[/small]
[tsitaat]Reegel on see, et kui enne 1a. laps hakkab kõndima, siis vähe hambaid suus ja vastupidi. Muretsemiseks pole põhjust, igaühel omal ajal.[/tsitaat]

Reegleid ei ole:)
Meil kaksikud hakkasid kõndima 1a. 3 nädalat ja 1a1 kuu ja poisil tuli Esimene hammas nähtavale 1 nädal enne 1. aastaseks saamist. Tüdrukul tulid hambad palju hiljem.
Ei kahelnud siis nende normaalsuses ja ei kahtle praegu ka kui nad saavad 5.a.

Anna aega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]organza kirjutas:[/small]
[tsitaat]Reegel on see, et kui enne 1a. laps hakkab kõndima, siis vähe hambaid suus ja vastupidi. Muretsemiseks pole põhjust, igaühel omal ajal.[/tsitaat]

Vot seda reeglit hakka küll või uskuma… minu esimene laps hakkas 9k kõndima ja esimene hammas tuli 11k. Aastaselt oli 2 hammast. Teine laps, praegu 1a4k – hambaid suus 15, aga ei kõnni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9 elukuuks oli suus 7 hammast hakkas vabalt kõndima 10 elukuul hetkel 1a7k ja suu on hambaid täis:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel polnud 1a2kuuselt veel ühtegi hammast suus ja kui tulid, siis kõik korraga.
Nüüd on ta 7,5-aastane ja piimahambad veel kõik suus, paar tükki loksuvad – ilmselt tulevad jäävhambad samamoodi hiljem kui on tavapärane.

Hammaste vahetumise aeg ongi muuseas päritav, mul endal samamoodi polnud 1-aastaselt veel ühtegi hammast suus, aga tulemata need ju ei jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Ainult 2 hambaga aastane . Normaalne ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.