Esileht Kodunurk Ainult klimbid

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Ainult klimbid

Postitas:

Tere! Tahaks teha klimbisuppi, aga ainult nii, et on ainult klimbid. Kas on üldse võimalik nii teha klimbisuppi? Retseptides soovitatakse kana või piimaga, aga ise ei taha. Olen supitegemises suht algaja ja seega küsin teie arvamust! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi puljong võiks ju ka olla, seega veidi liha või juurvilje võiksid ikka keeta 😀
Saaremaal on muide selline söök täitsa olemas, nimeks pallid – pannakse klimbitaignale veel pekitükke sisse ja siis keedetakse soolvees. Neid palle süüakse hapukoorega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma põline saarlane:D Pole kuulnudki, aga tahaks proovida, soolapeki tükike seal sees oleks super:)

Aga kimbisupp on üldiselt piimaga.

Muidugi saab ka teha puljongivees neid(võid ka tavalises vees teha muidugi) aga ma ei kujuta sellist \”suppi\” ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need jo tavalised käkid. Üks retsept nt. söuke:

ODRAJAHUKÄKID. 50-100 g pekki, 1 sibul, köömneid, soola, 2 kl. vett, 4-5 kl. odrajahu (rukkijahu).

Kuubikuteks lõigatud pekk ja sibulad kergelt pruunistada, lisada maitse­ained, vesi ja jahu, segada hästi ühtlaseks massiks ja vormida märgade kätega kanamunasuurused käkid. Keeta lihasupis või lihaleemes (10-15 min.). Lauale anda kuumalt lihasupi juurde.

Aga loomulikult tegi iga perenaine oma maitse järgi. Loomatapu ajal veri kah sisse ja on verekäkid. Väga head, just odrajahust eriti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]niini kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need jo tavalised käkid. Üks retsept nt. söuke:

ODRAJAHUKÄKID. 50-100 g pekki, 1 sibul, köömneid, soola, 2 kl. vett, 4-5 kl. odrajahu (rukkijahu).

Kuubikuteks lõigatud pekk ja sibulad kergelt pruunistada, lisada maitse­ained, vesi ja jahu, segada hästi ühtlaseks massiks ja vormida märgade kätega kanamunasuurused käkid. Keeta lihasupis või lihaleemes (10-15 min.). Lauale anda kuumalt lihasupi juurde.

Aga loomulikult tegi iga perenaine oma maitse järgi. Loomatapu ajal veri kah sisse ja on verekäkid. Väga head, just odrajahust eriti.[/tsitaat]

Mu lapsepõlve kõige õudsem söögielamus oli odrajahukäkid hapukoorega, mida vanaema mind sööma sundis. Kusjuures ta teadis, et ma ei söö hapukoort (siiamaani ei söö).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui klimpe puljongis keedad siis ongi ju lihtsalt klimbid. Ei pea tegema tingimata piimaga klimbisuppi. Mina sööngi lihtsalt puljongis keedetud klimpe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka saarlane. Minu ema tegi ikka klimbisuppi nii, et keetis kana vōi lambalihast puljongi ja selle sisse lasti klimbid. Liha söödi eraldi supi kōrvale. Mulle meeldib rohkem klimbidupp koos kartuli- ja porganditükkidega, seda ei pea mu ema ōigeks supiks. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:44; 23.02 18:45; 24.02 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi issand, i-padiga ei saa tapitahti kirjutada! Vabandan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:44; 23.02 18:45; 24.02 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis supp see on, kus on ainult klimbid? Klimbid klimbikeeduvees? Parem tõesti kalla see vesi siis päris ära ja söö neid nt hapukoore või mingi muu kastmega.

Aga klimbisuppi võib teha:
piimaga
kanasupile klimpe lisades
lihasupile klimpe lisades
aedvilja-hakklihasupile klimpe lisades
mustikasupile vm kissellile klimpe lisades – see siis magus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

i-padiga saab ikka täpitähti kasutada, hoiad näppu u,o,a tähel ja ilmub terve jada täppidega versioone, siis muudkui libistad sõrmega õigele ja voila. Iphone-ga õnnestub nii, ehk saad sa tahvelvariandiga ka nii.

Mina teen klimpe keedutaignast, lisan sinna ka hakitud maitserohelist ja küüslauku, selliseid võib küll süüa niisama (keedetult ikka jah)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen nii, et tükeldan ühe kartuli ja ühe väiksema porgandi, panen keema. Lisan terapipart, Vegetat ja siis klimbid. Väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]i-padiga saab ikka täpitähti kasutada, hoiad näppu u,o,a tähel ja ilmub terve jada täppidega versioone, siis muudkui libistad sõrmega õigele ja voila. Iphone-ga õnnestub nii, ehk saad sa tahvelvariandiga ka nii.

[/tsitaat]

Küll see Perekool on tore koht. Kirusin oma HTC-d, et ei ole täpitähti 🙂 Aga oh seda imet…need tähed on täitsa olemas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]i-padiga saab ikka täpitähti kasutada, hoiad näppu u,o,a tähel ja ilmub terve jada täppidega versioone, siis muudkui libistad sõrmega õigele ja voila. Iphone-ga õnnestub nii, ehk saad sa tahvelvariandiga ka nii.

Mina teen klimpe keedutaignast, lisan sinna ka hakitud maitserohelist ja küüslauku, selliseid võib küll süüa niisama (keedetult ikka jah)[/tsitaat]

I-pad teeb t2pit2hti mul kull, aga siia foorumisse ilmuvad need sellise segadusena nagu eespool n2ha vois.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:44; 23.02 18:45; 24.02 12:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Ainult klimbid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.