Esileht Beebi ja mitmikud Ainus soovitus – jäta laps nutma

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Ainus soovitus – jäta laps nutma

Postitas:

Meil on pisut nõudlikum laps. Sageli ülevaloleku n-ö teises pooles ei taha enam matil mängida, BB toolis olla vaid kõlbab olla ainult süles. Seejuures ei tohi teda süles hoidev isik istuda ega eriti seismagi jääda, siis teeb kuuekuune laps kohe päris kõva kisa. Nii ma siis tihti käingi lapsega mööda tuba ringi, sest mina nuttu välja ei kannata ja kuigi on raske, siis ikka olen nõus pakkuma talle seda üht asja, mis hoiab tuju normis – ringi kõndimist.

Aga saan selle eest muudkui kriitikat. Mees ei viitsi nii tassida ja kogu aeg ütleb, et laps on imelik, et niimoodi kõndimist tahab. Tihti võtab mees lapse sülle ja siis istub temaga diivanile, laps aga hakkab koledal kombel nutma. Mees siis tihti lihtsalt istub edasi ja laseb lapsel karjuda. Põhjenduseks ütleb, et laps kasutab meid ära, hellitame ta ära jne. Et miks tal ei kõlba istuda ja las nutab. (Kuna laps meil pole ka parim magaja, siis samuti mees pidevalt ütleb, et jätame siis lihtsalt nutma. Siiani ikka imetan, kussutan vms magama).

Ämm ütleb ka, et pole normaalne nii last kogu aeg kätel kanda, et äkki siis lasteaeda minnes ka ei ole nõus omaette olema?! Ja isegi mu ema ütleb, et kui lapsel halb tuju ja nutab, aga mähe vahetatud, süüa saanud ja maganud ka on, et pangu me ta siis kusagile turvalisse kohta ja las nutab.

Mul nüüd ongi segane olukord. Esiteks, kas lapsel on midagi viga, et ta tahab niimoodi süles tassimist? Või on see eakohane? Mis põhjus võib olla?

Teiseks mida öelda lähedastele, kes väidavad, et peaks lapse nutma jätma, muidu hellitame ära, õpetame jonnima ja manipuleerimima. Mis need teooriad tegelikult on ärahellitamise kohta? Olen aru saanud, et nii väikest vist ei saa ära hellitada.

Kuidas mehega last koos kasvatada, kui tema tahab pidevalt nutma jätta, mina ikkagi reageerida? Lõpptulemusena siis mina muudkui hoian ja kussutan last, sest ei taha nuttu ja tema teeb omi asju. Kuidas õige lapsega käituda ja mida mehele öelda?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 19:09; 25.06 20:18; 26.06 09:01; 27.06 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa lapsi tahabki aktiivset tegelemist. Ka oma teist last tassisin palju mööda tuna ringi. Kusjuures ta oskab nüüd väga hästi üksi mängida (4a). Esimene laps oli seevastu see ideaalne, kes ei nõudnud palju tähelepanu, aga samas nüüd  hiljem ei oska üksi üldse mängida (6a).

Kas oled proovinud laosega lihtsalt koos mängida, suhelda, aktiivselt tegeleda ilma tassimiseta? Loomulikult ei pea 6kuune oskama terve ärkvelolekuaega ise sisustada.

Magamajäämise osas – tee nii, kuidas sobib. Tissitamise ja kussutamise ning nutma jätmise vahele mahub veel palju võimalusi.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 19:55; 26.06 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil elu umbes selline: laps ärkab ja sööb. Siis enamasti läheme matile, mängime koos, võimleme, musitame, räägime. Oleme nii selili kui kõhuli. Natukeseks võin ta üksi ka jätta. Aga siis ühel hetkel ei taha enam olla ta maas ja sobibki ainult süles olemine. Mõnel päeval on seda tassimist vähem, aga mõnikord on laps kohe väga viril ja miski muu peale süles ringi kandmise ei sobi. Ja selline rütm siis nii pärast ööund kui pärast iga uinakut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 19:09; 25.06 20:18; 26.06 09:01; 27.06 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuuekuust ei saa ära hellitada. Ju siis ta tahabki lähedust, mingi hetk nad ei tahagi paigal olemist vaid ringi vaadata ja uudishimu kasvab jne. Lähedusega ei saa kedagi ära hellitada. Kohe kindlasti ei ole 3-aastane samasugune nagu ta oli 6-kuusena, no halloo. Nõmedad võrdlused. Ära muretse. Jumala ok on, kui nad tahavad süles olla ja lähedust ja parim, mida sina teha saad, ongi seda lapsele pakkuda. Minu laps on aastane ja on ka väga kaisulembene.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kandelina või -kotti. Endal kergem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil elu umbes selline: laps ärkab ja sööb. Siis enamasti läheme matile, mängime koos, võimleme, musitame, räägime. Oleme nii selili kui kõhuli.

 

Esiteks päris kõike ei pea ka tõesti kaasa tegema! 🙂 Kui laps soovib selili olla, siis ei pea ise tingimata selili olema ning ka koos kõhuli keerama. Ema võib vabalt ka istuda! 🙂

Aga…selle tassimise osas ma soovitaksin ka samamoodi ergonoomilist kotti. Endal kohe miljon korda kergem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks karjub kotis nagu hullumeelne. Sünnist saadik nii. Mõnikord karjub end seal magama, aga niisama rahus ärkvel ei soostu olema. Niisama süles tahab ka olla ainult näoga minust eemale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 19:09; 25.06 20:18; 26.06 09:01; 27.06 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuuekuust last ei saa küll ära hellitada ja tema harjumused jõuavad veel sada korda muutuda. Tõenäoliselt hakkab tal lihtsalt igav ja uni hakkab peale tulema, siis muutub virilaks. Paari kuu pärast nagunii on juba mingid teised teemad. Mina nutma ei jätaks, kui just pole konkreetselt vaja joosta ülekeevat pudrupotti päästma vms.

Mingi evolutsiooniline selgitus oli ka, miks neile tassimine meeldib, umbes et loomapoegi ka ema tassib ohutusse kohta, allikat ei viitsi otsida praegu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 13:52; 28.06 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks karjub kotis nagu hullumeelne. Sünnist saadik nii. Mõnikord karjub end seal magama, aga niisama rahus ärkvel ei soostu olema. Niisama süles tahab ka olla ainult näoga minust eemale.

Täpselt nagu mu teine laps. Aga 6-kuuselt hakkas ta juba käputama (roomama enne 5-kuuseks saamist). Kui istuma-liikuma  hakkab,  jääb tassimist kohe vähemaks, sest pääseb ise asju uudistama.

Praegu 3. laps küll alles 1,5k, aga nt hommikud sellised: ärkab-sööb, siis natuke tassin, et toit vajuks ( refluks), siis mängumatile selili, jääb üksi. Sel ajal kasin end vannitoas. Enne kööki siirdumist näitan end korraks lapsele, räägin paar sõna, liigutan mänguasju. Siis üritan köögis hommikusöögi valmis saada. Kui laps ei taha enam selili olla, siia lamamistooliga kööki, kiigutan vaheö varbaga ja söön samal ajal. Vahel kolib söömise ajal sülle . Kui söödud, siis natule tassin ja üritan taas tekile panna, vajadusel jään kõrvale istuma. Vajadusel jälle tassin erinevates asendites, kuni väsib.

6-kuusega näen palju rohkem võimaluso aktiivseks tegevuaeks, sh tassimise asemel müramine, vanem võimleb last raskusena kasutadea, lapse kiigitamine erinevas asendis peegli eea jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 19:55; 26.06 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tuttav tunne 🙂 pea vastu, ma usun, et kohe varsti hakab paremaks muutuma olukord.

Mu oma nüüd 6 kuune ja juba toimetab vahest  30 min ise oma ette.

Aga enne oli suht sarnane olukord, sobis ainult ringi tassimine ja ta mul päris pirakas. 😀

Ma kasutasin erinevaid võtteid, nt meeldis talle voodi külge käiv karusell, kinnitasin selle kindlalt laua külge ja beebi põrandale teki peale. Vahetasin selle küljes mänguasju, kui ära tüdined. sain vahest ta oma 10-15 min sinna uudistama.

Ka mängukaar meeldis ja võis hoida teda tegevuses, eriti kui mõni mänguasi häälega oli.

Babybjorni tool, mille ta saab ise oma liigutami-sega õõtsuma panna. Kui süüa tegin tõstsin selle enda ette, siis sain hakkida ja sama aeg lapsele jutustada midagi.

Printisin mustvalgeid kujundeid välja ja kleepisin tema vaatevälja, neid vaatas vahelduseks.

 

Iga tegevus võitis mulle 5-15 min aega käsi puhata 😀

Jõudu ja jaksu sulle!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps saab kohe-kohe 6 kuuseks ning samamoodi veame teda süles ringi päris palju.

Ta tahab tohutult tegelemist. Enamus ajast on üleval, teeb päeval 3-4 30min uinakut. Nii me siis mängime ja võimleme ja kärutame temaga. Üksi on ta nõus asjatama max 10min lamamistoolis. Kõhuli põrandal sobib tal olla vaid paar minutit, siis hakkab nutma. Kui sülle võtta, on kohe naeratus näol tagasi.

Lisaks jääb ta magama ka ainult süles, kui temaga kõndida ühest toast teise. Kui liiga vara voodisse tõsta, hakkab nutma. Peab päris sügavalt õlal/rinnal magama jääma. Nutma last ei jäta. Mees tassib teda ka, aga olen tähele pannud, et minu süles uinub kiiremini.

Me mehega pole selle peale tulnudki, et hellitame lapse ära. Ju ta vajab lähedust ja meie oleme nõus seda talle pakkuma. Teistelt ei ole meie etteheiteid kuulnud, aga neile võidki ju öelda, et lapsed on erinevad ja kedagi pole süles kooli viidud. Küll muutub iseseisvamaks, kuhu tal kiiret?

Eks süles kandmine on raske ja kui mees vahepeal pole nõus üle võtma, siis kahjuks soovitusi anda ei oskagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laisk mees, kui ei viitsi end liigutada ja oma mugavust lapse heaolust paremaks peab. Tee ikka oma sisetunde järgi, pärast hiljem võid kahetsema jääda, et teiste nõu kuulasid ja mõelda, et oleks teisiti käitunud, siis võib-olla oleks lapse iseloom teine vm. Kui teed enda sisetunde järgi, siis vähemalt ei jää kripeldama sul midagi. Las mõni lastearst, spetsialist teeb mehele selgeks või vaidleb temaga. “Tavainimesi” nad nagunii uskuda ei taha.

Kõhukott (Tula FTG, Liliputi) või kandelina on mugav, saab käed vabalt last kanda.

Vähemalt, kui kõndima hakkab, siis läheb tunduvalt kergemaks 🙂 siis kõnnib ise endale huvipakkuvate asjade juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh teile kõigile heade sõnade, toetuse ja nõuannete eest! Olen nüüd kindlam, et meie laps pole kuidagi veider ja möllan aga edasi, kuniks seda aega veel on, mil ta pole niivõrd iseseisev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 19:09; 25.06 20:18; 26.06 09:01; 27.06 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee ikka oma sisetunde järgi. Minu vanaema ka kunagi soovitas mehel meie 3 kuune laps teise tuppa nutma jätta, et mitte ära hellitada. Mina olen kuskilt lugenud, et u 6 kuune laps hakkab aru saama, et ta saab nutma puhkemisel tähelepanu, aga ega ta seda ju halva pärast ei tee, vaid vajabki tegelemist/lähedust.

Mehel lase need siinsed teiste emade vastused läbi lugeda ning lisaks ennast lapse kasvatuse osas harida. Õige nutt ja jonn alles tulevad ca 1a pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiseks mida öelda lähedastele, kes väidavad, et peaks lapse nutma jätma, muidu hellitame ära, õpetame jonnima ja manipuleerimima.

Manipuleerimine on nii suuri kognitiivseid võimeid nõudev tegevus, et kuuekuune lihtsalt ei oskagi niimoodi mõelda. Selles vanuses on lapse vajadused ikka üsna sirgjoonelised ja mingeid keerulisi pikaajalisi plaane ta vanemate ümber sõrme keeramiseks ei tee 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 13:52; 28.06 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on pisut nõudlikum laps. Sageli ülevaloleku n-ö teises pooles ei taha enam matil mängida, BB toolis olla vaid kõlbab olla ainult süles. Seejuures ei tohi teda süles hoidev isik istuda ega eriti seismagi jääda, siis teeb kuuekuune laps kohe päris kõva kisa. Nii ma siis tihti käingi lapsega mööda tuba ringi, sest mina nuttu välja ei kannata ja kuigi on raske, siis ikka olen nõus pakkuma talle seda üht asja, mis hoiab tuju normis – ringi kõndimist.

Aga saan selle eest muudkui kriitikat. Mees ei viitsi nii tassida ja kogu aeg ütleb, et laps on imelik, et niimoodi kõndimist tahab. Tihti võtab mees lapse sülle ja siis istub temaga diivanile, laps aga hakkab koledal kombel nutma. Mees siis tihti lihtsalt istub edasi ja laseb lapsel karjuda. Põhjenduseks ütleb, et laps kasutab meid ära, hellitame ta ära jne. Et miks tal ei kõlba istuda ja las nutab. (Kuna laps meil pole ka parim magaja, siis samuti mees pidevalt ütleb, et jätame siis lihtsalt nutma. Siiani ikka imetan, kussutan vms magama).

Ämm ütleb ka, et pole normaalne nii last kogu aeg kätel kanda, et äkki siis lasteaeda minnes ka ei ole nõus omaette olema?! Ja isegi mu ema ütleb, et kui lapsel halb tuju ja nutab, aga mähe vahetatud, süüa saanud ja maganud ka on, et pangu me ta siis kusagile turvalisse kohta ja las nutab.

Mul nüüd ongi segane olukord. Esiteks, kas lapsel on midagi viga, et ta tahab niimoodi süles tassimist? Või on see eakohane? Mis põhjus võib olla?

Teiseks mida öelda lähedastele, kes väidavad, et peaks lapse nutma jätma, muidu hellitame ära, õpetame jonnima ja manipuleerimima. Mis need teooriad tegelikult on ärahellitamise kohta? Olen aru saanud, et nii väikest vist ei saa ära hellitada.

Kuidas mehega last koos kasvatada, kui tema tahab pidevalt nutma jätta, mina ikkagi reageerida? Lõpptulemusena siis mina muudkui hoian ja kussutan last, sest ei taha nuttu ja tema teeb omi asju. Kuidas õige lapsega käituda ja mida mehele öelda?

Ei usu, et lapsel midagi viga on. Beebid kasvavad nii kiiresti, et vajavad lähedust oma arenguga toimetulemiseks. Siis ongi nii, et nii kaua, kui jaksan, tassin. Kui enam tõesti ei jaksa, siis ei tassigi ja panen lapse käest, olen lihtsalt ta kõrval, teen pai ja kalli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja isegi mu ema ütleb, et kui lapsel halb tuju ja nutab, aga mähe vahetatud, süüa saanud ja maganud ka on, et pangu me ta siis kusagile turvalisse kohta ja las nutab.

Issand jumal, ega laps mingi robot pole, et kõht täis, mähe vahetatud – siis ongi kõik vajadused rahuldatud. Ei ole, kaugel sellest. Mõni laps ongi suuuure läheduse vajadusega.

Tore, et sinul vähemalt emainstinktid töötavad ja saad aru, et see on vale, lasta lapsel nutta.
Lisaks, see aeg möödub kiirelt. Varsti sa igatsed seda aega, kui su väike beebi veel vajas sind.
Sugulasedkes sellisel teemal tänitama hakkavad, saadaksin lihtsalt peesse. Või viisakamalt väljendudes, ütleksin, et kasvatan enda last nii nagu kõige õigemaks pean.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikest last küll ei saa ära hellitada,see on üks iganenud jutt????Meil oli ka üks laps nõudlikum ja pidi ka tassima ja arenguhüpete ajal oli pea võimatu käest panna aga kõik see on mööduv ????Aga soovitaks lugeda raamatut “Nututa uni” ja “Imelised nädalad”  aitab last palju paremini mõista ja kui endal  aega pole siis ilmselgelt ei teeks isal nende raamatute lugemine paha,seda peaks ju ometi mõistma et iga laps erinev ja mõni vajabki rohkem tähelepanu

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures minu mees ei tahtnud ka jonniva/nutva lapsega süles ringi käia. See vast mingi meeste loogika – kui tegevus ei paku tulemust, siis miks ressurssi raisata, nutta võib ka diivanil issi kõrval, kes samal ajal arvutis. Ajas ka närvile tollel hetkel, sest ise olin  sülelapsega elust surmväsinud (magamine süles, õueskäigud süles, öösel rahutu jne) ja lisakäsi oli väga vaja. Õnneks möödus see aeg kiiresti.

Sugilaste poolt olen ka kuulnud rumalusi, a’la et mõni laps lihtsalt tahabki ennast enne magamaminekut tühjaks nutta, et uni parem oleks jne. Selliste soovituste peale vastasin, et mina ei lase oma lapsel üksi nutta. Tavaliselt piisas konkreetses vormis “mina” sõnumist: “mina nii ei tee”, “ma ei pea seda õigeks”, “minu lapsel on suur lähedusvajadus”. Sain aru, et need on paljuski nõukaaja raamatutest õpitud tarkused. Vahel ütleksingi, et nüüd on teised soovitused, mis värskemate uuringute poolt kinnitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ainus soovitus – jäta laps nutma