Esileht Tööelu, raha ja seadused. airbnb kaudu väljaüürijad- kuidas maksudega?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: airbnb kaudu väljaüürijad- kuidas maksudega?

Postitas:

Kaalun varianti oma tühjaks jäävat korterit panna raha teenima.
Kui palju maksate koristajale (ise kolin kodumaalt ära), kui palju tahab AIRBNB vahenduse eest ja palju läheb maksudeks? Tundub, et 55 eurost vist eriti endale ei jääks ja äri eriti sisse ei tooks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 09:54; 08.04 17:25; 13.04 06:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksan koristajale 10 eurot tund.

AirBNB lehel on kirjas, kui palju nemad vahendustasu võtavad.

Maksud on 20% ehk tulumaks.

Lisaks maksad tõenäoliselt ka sellele, kes võtmeid vahendaks ja üle vaataks, et voodi tehtud ja vetsupaber olemas. Ja erakorralisele koristajale kui ootamatult selgub, et regulaarne koristaja see päev ikka ei saa tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 10:57; 02.04 11:49; 02.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise kodumaalt ära olles on kindlasti mõistlikum ja rahulikum anda pikaajalisele üürile. AirBnB vajab ikka pidevat tegelemist. Vähemalt tuleks see kõik ise kohal olles enne sisse töötada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksan koristajale 10 eurot tund.

AirBNB lehel on kirjas, kui palju nemad vahendustasu võtavad.

Maksud on 20% ehk tulumaks.

Lisaks maksad tõenäoliselt ka sellele, kes võtmeid vahendaks ja üle vaataks, et voodi tehtud ja vetsupaber olemas. Ja erakorralisele koristajale kui ootamatult selgub, et regulaarne koristaja see päev ikka ei saa tulla.

Palga pealt makse pole? Et renditasu võib kohe pärast tulumaksu kasutusse võtta ja ei peagi seda endale palgana maksma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksan koristajale 10 eurot tund.

AirBNB lehel on kirjas, kui palju nemad vahendustasu võtavad.

Maksud on 20% ehk tulumaks.

Lisaks maksad tõenäoliselt ka sellele, kes võtmeid vahendaks ja üle vaataks, et voodi tehtud ja vetsupaber olemas. Ja erakorralisele koristajale kui ootamatult selgub, et regulaarne koristaja see päev ikka ei saa tulla.

Palga pealt makse pole? Et renditasu võib kohe pärast tulumaksu kasutusse võtta ja ei peagi seda endale palgana maksma?

Kuna teemaalgatuses polnud kirjas, et plaanis on oma korterit läbi firma hakata välja üürima, siis mina ei osanud küll palka ja sellelt makstavaid makse arvesse võtta. Firmast sa loomulikult oma raha lihtsalt niisama välja ei saa võtta.

Eraisikuna üürides ei tule omale mingit palka maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 10:57; 02.04 11:49; 02.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist ühe korteriga, siis kõikide teenuste sisseostmise puhul see üritus ei tasu ära.
Kui on mitmeid korterid, siis küll.

Ühe-kahe korteri puhul peab ise kõik algusest lõpuni tegema – koristama, pesu vahetama ja pesumajja viima, võtmed administreerima, kirjadele ja kõnedele vastama. Ainult siis on võimalik teenida enam kui lihtsalt rendile andes.

Maksudega vaatab igaüks kuidas saab. Minul on korterid ettevõttes ja maksan makse siis kui dividende võtan.
Eraisiku puhul kahtlen, kas kõiki kulusid isegi tuludest maha arvutada saab? Puhastusvahendite ostust rikutud madratsiteni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 11:52; 11.04 23:00; 13.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraisiku puhul kahtlen, kas kõiki kulusid isegi tuludest maha arvutada saab? Puhastusvahendite ostust rikutud madratsiteni.

mitte midagi ei saa maha arvata, ka mitte seda 20%, mida muidu üüritulult maha arvata võib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 13:29; 02.04 20:50; 04.04 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist ühe korteriga, siis kõikide teenuste sisseostmise puhul see üritus ei tasu ära.
Kui on mitmeid korterid, siis küll.

Ühe-kahe korteri puhul peab ise kõik algusest lõpuni tegema – koristama, pesu vahetama ja pesumajja viima, võtmed administreerima, kirjadele ja kõnedele vastama. Ainult siis on võimalik teenida enam kui lihtsalt rendile andes.

Maksudega vaatab igaüks kuidas saab. Minul on korterid ettevõttes ja maksan makse siis kui dividende võtan.
Eraisiku puhul kahtlen, kas kõiki kulusid isegi tuludest maha arvutada saab? Puhastusvahendite ostust rikutud madratsiteni.

Rikutud madratsi peaks AirBNB oma kindlustuse raames hüvitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 10:57; 02.04 11:49; 02.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas AirBnB kaudu saadud üüritulu maksustatakse teistmoodi kui tavaline üüritulu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 15:33; 02.04 21:18; 03.04 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas AirBnB kaudu saadud üüritulu maksustatakse teistmoodi kui tavaline üüritulu?

jah, ma juba kirjutasin, et tm läheb kogu summalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 13:29; 02.04 20:50; 04.04 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas AirBnB kaudu saadud üüritulu maksustatakse teistmoodi kui tavaline üüritulu?

jah, ma juba kirjutasin, et tm läheb kogu summalt.

Seda ma imestasingi. Kust ja miks selline erinevus tuleb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 15:33; 02.04 21:18; 03.04 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas üldse tavalist üüritulu maksustatakse? Et kui rendin välja ametlikult 400/kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele-
Üldiselt on nii, et esitad tuludeklari, kannad sinna saadud üüritulu ja maksad 20% sellest tulumaksuna riigile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on nii, et esitad tuludeklari, kannad sinna saadud üüritulu ja maksad 20% sellest tulumaksuna riigile.

Deklareeritakse jah kord aastas tuludeklaratsioonis, seal on vastav rida olemas. Kuid maksustatud on 80% üüritulust. St 400 eurost kuulub maksustamisele 320, ning sellest on tulumaks 64 EURi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 15:33; 02.04 21:18; 03.04 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina rendin oma korterit välja Bookingu ja Airbnb kaudu. Pean ka päevikut ajakulu kohta. Koristamise üritan teostada külaliste saabumise eel või järel vahetult, et ei peaks edasi-tagasi sõitma koju või tööle. Alati see ei õnnestu ja sõidan korterisse veel eraldi koristama.
Voodipesu ja rätikuid on topelt. Ühed on korteris ja teised samal ajal kodus pesemises ja triikimises. Korteris on kaks voodit ja seega korraga pesta 2 tekikotti, 2 lina, 2 padjapüüri, 2 saunalina, 2 väikest rätikut, vannitoa põrandarätik, köögirätik.

Toon välja viimase kahe nädala tegevused:
Sõit korteri juurde – 25 min
Koristamine ja voodipesu vahetus – 1h (algul oli ajakulu suurem, aga seadsin sisse kindla rutiini ja tegevuste järjekorra ja see lühendas aega).
Külaliste ootamine ja korteri üle andmine – 2h ja 20 min. Nii pikk aeg, sest kokku lepitud ajal ei saabutud.
Külalised peatusid kaks ööd.
Voodipesu pesemine kodus (energiakulu pesumasinale ja kuivatile). Triikimine 1h ja 5 min.
Korteri vastuvõtuks korteri juurde sõit 10 min(töö juurest lühem maa)
Vastuvõtt läks kiirelt ja ajakulu kirja ei pannud.
Koristamine ja voodipesu vahetus – 1h ja 25 min (sel korral jäeti ka nõud pesemata)
Kojusõit 25 min, aga töölt oleksin sama kaua sõitnud, seega arvesse ei lähe.
Sõit korteri juurde – 25 min
Külaliste ootamine ja vastuvõtt 30 min. Nemad soovisid infot ühistranspordi, taksode ja kaupluste kohta. Samuti teleka ja digiboksi kasutamise kohta. Mul on küll korterisse linnakaardid juhistega ja infokirjad välja prinditud, aga ikka ju vastad küsimustele, kui turist küsib mitte ei jookse uksest välja.
Külalised peatusid kaks ööd.
Sõit koju 25 min.
Voodipesu pesemine kodus (energiakulu pesumasinale ja kuivatile). Triikimine 1h ja 5 min.
Sõit korteri juurde töö juurest – 10 min
Korteri vastu võtmine ja sõit tööle tagasi 15 min.
Sõit korteri juurde ja koristamine 1h 15 min. Kuna sel hetkel polnud lähipäeviks broneeringut, siis igaks juhuks tuleb ikka kohe ära koristada.
Voodipesu pesemine kodus (energiakulu pesumasinale ja kuivatile). Triikimine 1h ja 10 min.
Kaks ööd oli korter vaba.
Sõit korteri juurde ja üle andmine 35 min.
Külalised peatusid kaks ööd.
Korteri vastu võtmine (kell 7 hommikul), koristamine ja sõit tööle 1h ja 35 min. Kuna olin nagunii nii vara kohal ja tööpäeva alguseni oli aega, koristasin kohe ära.
Voodipesu pesemine kodus (energiakulu pesumasinale ja kuivatile). Triikimine 1h ja 15 min.
Korter oli vaba ühe öö.
Sõit korteri juurde ja üle andmine 1h ja 30 min. Külalised hilinesid.
Külalised jäid neljaks ööks. Nii pikad peatumised pole tavalised. enamasti ikka paari öö kaupa.

Kokku oli majutustulu selle aja eest 429.-; vahendustasu bookingule 65.-. Kommunaalkulud korteril on praegu ca 80.-, internet ja kaabel TV 31.- . Poole kuu kohta seega ca 50.- Vetsupaber, majapidamispaber ja koristustarbed lisaks. Tulumaksu maksan dividendide välja võtmisel ja korter pole mu ettevõtte ainus sissetulek.
Rahaline tulu, kui ei arvesta oma aega, kütust sõidule, elektrikulu pesu pesemisele ja tulumaksu jääb poole kuu kohta ca 305.- Kui need ka maha võtta, siis jääb vast nii 200 euri kanti. Suvel rohkem, kui pole kütmiskulu ja külastajaid on rohkem.

Seda pole vähe, aga näiteks terve veebruari oli korter külastajatest tühi, jaanuaris oli neid vaid alguses. Suvel on broneeringuid rohkeim. Aasta lõikes teenin ikka rohkem kui pikaajalise üürniku puhul oli. Aga omal on tööd ja tegemist rohkem. Õnneks on mul töö selline, et saan igal ajal ära käia. On ka aegu, kus peatutakse vaid kahe öö kaupa ja siis käidki ja annad/võtad võtmeid ja koristad ja pesed/triigid. Siia pole arvestatud aega, kui käin vetsupabereid, nõudepesunuustikuid ja pesemisvahendeid juurde ostmas. Selleks peab ka ruum olema oma kodus, kus neid hoiustada.

Kui ma peaks selle jaoks kellegi palkama, kes seda minu eest teeb, siis ma tõesti ei usu, et see ennast ära tasub ühe korteri puhul. Ma olen lasknud mõned korral heal tuttaval üle anda või vastu võtta (tasu 5.- kord), kui ise ei saa seda teha. Selle kõige juures peab ajaliselt paindlik olema. Ma olen korterit ka kell 2 öösel üle andnud, kui väikse beebiga pere saabus.
Lahkumise puhul olen mõni kord lubanud jätta võtmed tuppa ja ukse lukku lasta, sest soovitakse lahkuda varahommikul või lausa öösel. Aga tegelikult tahaks ikka vastu võtta ja veenduda, et kõik on korras. Inimesed on vahest parajad põrsad küll…

Ma ei kurda ja võtan seda tegevust hetkel kui lisatööd ja pisikest hobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 19:45; 04.04 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane kägu, aitäh, et jagasid oma kogemust nii üksikasjalikult, oli huvitav lugeda. mõlgutasin ka nüüd, pärast remondi valmimist, mõtteid, et äkki prooviks hoopis airbnb-ga pikaajalise üürniku asemel (ma ise ei töõta ja korteriga seonduv oleks siis väikseks vaheldusekski), aga ei ole kindel, et see rahaliselt tasuvam oleks. mis sinu korteri kuuüür muidu oleks? ja kuidas sa asukohta hindad, kas turistile pigem atraktiivne või eelistatud puhtalt hinna tõttu (võrdluses hotellidega)? mul on muidugi ka väiked kahtlused seetõttu, et suvel peaksin siis linnas kinni olema, mis mulle väga ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 13:29; 02.04 20:50; 04.04 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel selle, et külalisi oodates ma ei istu ka seal niisama. Teen samal ajal käsitööd või loen raamatut.

Pikaajalise üürimise korral sain kuus 280.- pluss kommunaalid. Praegu küsiks 300.- pluss kommunaalid.
Aasta lõikes kokku teenin lühiajalise rendiga 1800 – 2000 eurot rohkem. Suvekuudel on graafik tihe küll ja linnast pikalt ära olla ei saaks. Õnneks on paljud rentijad just nädalavahetuseti ja saabuvad reedel ning nädalavahetused on vabad mul koristamisest ja üle andmisest/vastuvõtmisest. Mul on ka piirang, et alla kahe öö ei saa broneerida ja broneerida saab vähemalt ühe päeva ette mitte samal päeval. See välistab suuresti need külastajad, kes soovivad pidutsemiseks pinda.
Eriti mugav, kui renditakse nädalaks või kaheks. Viimasel juhul viin vahepeal puhta voodipesu ja rätikud.
Kõige pikemaks rentis üks vene mees kuuks ajaks ja ta keeldus ka puhtast voodipesust ja rätikutest vahepeal. Ütles, et saab ise pesu pesemisega hakkama. See veidike muidugi hirmutab, et korter on kuu hõivatud ja ei oma ülevaadet. Aga kõik oli korras ja ta ütles, et soovitab oma kolleegidele ka, sest nende ettevõtte Eesti kontor asub korterist vaid paari minuti jalutuskäigu kaugusel.

Asukoht on selline, et kesklinna ja lennujaama on ühistranspordiga ca 10 minutit.
Turisti jaoks on oluline asukoht, köök ja köögitarvikud, pesumasin, wifi tasuta parkimine ja lemmikloomi luban ka võtta eelneval kokkuleppel.

Aga pean ennast veel kordama, et uskumatuid põrsaid on inimeste hulgas küll. Mida kõike endast maha ei jäeta. Mõnda asja ei usukski, kui ise ei näeks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 19:45; 04.04 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav on sellest airbnb köögipoolest kuulda. ise olen ainult kasutanud teenust, välismaal küll, vähemalt 10 korral. mu arust peaks põrsasluse vastu aitama tagasiside jätmine, kas ei ole siis nii? et kui külastaja jätab maha räpase ja lagastatud korteri, siis omanik kirjutab seda ka külastaja tagasisideks, ja kui see siis järgmine kord tahab mõnd korterit üürida, siis omanik loeb ja mõtleb, et oi, sellele põrsale ma ei üüri.

meil on mitu korda nii olnud, et pole omanikku näinudki. vahel on uks kokkulepitult lahti olnud, vahel on naabrinaine või ämm tulnud elamist näitama. äraminek on lausa enamasti nii olnud, et kästakse võti lauale või postkasti jätta. me oleme küll üritanud endast puhta elamise maha jätta ja tagasiside on kiitev olnud. vbl seepärast meid usaldataksegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

näiteks Hiiumaal vist ei õigustaks kui ise oled pealinnas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 09:54; 08.04 17:25; 13.04 06:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tassin kõik pesud pesumajja, milleks seda tööd ise teha?

+ luban päris tihti võtmed postkasti lasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 11:52; 11.04 23:00; 13.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tassin kõik pesud pesumajja, milleks seda tööd ise teha?

+ luban päris tihti võtmed postkasti lasta.

teadjamad, mitu ööd ühes kuus võiks näiteks Mustamäe korteri eest saada?
Pigem hankida selleks korter kesklinnas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 09:54; 08.04 17:25; 13.04 06:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus kahe korteriga: üks on vanalinna piiril, teine Uue-Maailma rajoonis.
Ja ütlen, et ööpäevarent töötab kõige paremini ikka päris kesklinnas.
Kesklinnast väljas peab lihtsalt palju odavamat hinda küsima + looma võimaluse majutada suurem seltskond korraga (6+ inimest) ja ikkagi ei lähe nii libedalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 11:52; 11.04 23:00; 13.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. airbnb kaudu väljaüürijad- kuidas maksudega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.