Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aitame! Imeline ja samas kohutav lugu ühe ema võitlusest.

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Aitame! Imeline ja samas kohutav lugu ühe ema võitlusest.

Postitas:
Kägu

Leidsin hiljuti internetiavarustest ühe blogi.. seda lugedes, nende loole kaasa elades olen valanud pisaraid nii kurbusest kui rõõmust. Imetlen kui tugev on üks naine, ema! Nende võitlus on lõpule väga lähedal, loodan südamest, et lõpp tuleb võidukas, aga nad vajavad veel veidi abi, et sinna jõuda. Ehk on ka siin inimesi, kes neile kaasa elavad, neid aidata soovivad.
Lepiks kokku- minu suur palve- ilkumisi siia mitte panna!

http://voitlusepilepsiaga.blogspot.com/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Aitame! Imeline ja samas kohutav lugu ühe ema võitlusest.

Ma arvan, et see on umbes 20. teema Perekoolis viimase aasta jooksul sellest blogist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellisel juhul südamest vabandan. Liigun siin siiski suhteliselt harva ja pole püsikülastaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on siit läbi käinud jah, aga miks mitte uuesti vahepeal sellele tähelepanud pöörata, kõik ei istu ju iga päev perekoolis ja võibolla pole kursis. Toetasin ise ka viimati, et nad soome ravile saaks. Mõtlen ikka, et kui tugev peab küll üks ema olema….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga vapper ema, selle sõna kõige otsesemas mõttes! Südamest soovin, et laps saaks terveks ja ema närvid üles ei ütleks. Emaarmastus ON kõikvõimas!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

aga mina ikka ei saa aru, mis seda kõike tehakse soomes, meil tartus on ka väga häid arste, miks siis kogu aeg see soome ja soome.
ema ise ei tule oma tunnetega eelkõige seda blogi lugedes toime, et loeme aga siis ema heietusi, kas lapse käest on üldse keegi küsinud, et tahaks, et temast sedasi üldse kirjutatakse.
tean emasid, kelle lastele on tehtud väga mitmeid keerukaid oppe, siinsamas meie riigis, kus asjad on õnnetusnud, seega ei loe heleni kirjatükki ja sealset elu mingiks kangelaseluks, tavaline haige lapsega elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei viitsi mingeid suvalisi linke avada.Avage sisu siia lühikokkuvõttena.
Neid rahakogumis missioone on juba nii palju,et varsti pole mõtet Eesti Loto pileteid ostagi.Suurem sanss on internetis korjanduse läbi miljonäriks saada.Kaastundlike inimesi on ilmas nii palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan, et see on umbes 20. teema Perekoolis viimase aasta jooksul sellest blogist.[/tsitaat]

Ja mina nägin esimest korda. Just praegu loen ja pyyan ka omalt poolt aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

iga jutt algab sõnaga \”nii\”.
ei nori, jäi lihtsalt silma.

ei viitsinud ka läbi lugeda, aga sain nüüd teada, et epilepsia on kasvaja?

kõike kordaminevat!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]aga mina ikka ei saa aru, mis seda kõike tehakse soomes, meil tartus on ka väga häid arste, miks siis kogu aeg see soome ja soome.
ema ise ei tule oma tunnetega eelkõige seda blogi lugedes toime, et loeme aga siis ema heietusi, kas lapse käest on üldse keegi küsinud, et tahaks, et temast sedasi üldse kirjutatakse.
tean emasid, kelle lastele on tehtud väga mitmeid keerukaid oppe, siinsamas meie riigis, kus asjad on õnnetusnud, seega ei loe heleni kirjatükki ja sealset elu mingiks kangelaseluks, tavaline haige lapsega elu.
[/tsitaat]
Aga kui ei saa aru siis palun, kirjuta Helenile ja küsi! Mida siin ilkumine sulle annab?
Aga ok, ma võin ju lahti seletada.
Operatsioon tehakse Soomes, sest Eesti arstid sellega hakkama ei saa! Loomulikult olid nad alguses ootel, et kuna siis see op siinsamas tuleb. Aga lõpuks tuli otsus ikka, et nemad siin seda operatsiooni teha ei suuda. Otsus Soome saata tuligi Tartu arstidelt. Kas keegi tõesti arvab, et niisama, igavusest nõutakse igasuguseid op-e ja uuringuid väljaspool Eestit? Kui seda oleks võimalik siin teha, siis haigekassa ei maksaks ju sentigi selle opi ega uuringute eest!
Ja loomulikult on tal raske toime tulla oma tunnetega. Proovi ennast hetkekski tema olukorda panna! Ise suudaksid täiesti rahulikuks jääda ja alati selgelt mõelda? Empaatia on Sulle vist väga võõra sõna? Mina küll ei suuda kohati mõista, kuidas sellises olukorras on veel võimalik normaalseks jääda. Sest see, mis on blogis kirjas, on ju vaid imepisike osa nendest muredest ja probleemidest, mis toob kaasa lapse haigus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]iga jutt algab sõnaga \”nii\”.
ei nori, jäi lihtsalt silma.

ei viitsinud ka läbi lugeda, aga sain nüüd teada, et epilepsia on kasvaja?

kõike kordaminevat![/tsitaat]
kasvaja võib samamoodi põhjustada epilepsiat.
Aga mina soovin jõudu ja jaksu emale, varsti varsti on kõik ja olete haigusest vabad. Meil kahjuks nii hästi ei ole, juba 4 aastat on lapsel epilepsia, põhjust ei tea(st kasvajat pole leitud). Minu lapse epilepsia on selline, mis ravimitele eriti alluda ei taha, hood käivad vaatamata rohtude võtmisele ikka igapäevaselt

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kasvaja võib samamoodi põhjustada epilepsiat.
Aga mina soovin jõudu ja jaksu emale, varsti varsti on kõik ja olete haigusest vabad. Meil kahjuks nii hästi ei ole, juba 4 aastat on lapsel epilepsia, põhjust ei tea(st kasvajat pole leitud). Minu lapse epilepsia on selline, mis ravimitele eriti alluda ei taha, hood käivad vaatamata rohtude võtmisele ikka igapäevaselt[/tsitaat]

Kas sa suhtled teiste vanematega kelle lapsel sama mure? Suhtlemisest on suur abi. Saab palju teada millest arstid ei pea oluliseks või unustavad rääkida. Lisaks on olemas tugi et sa ei ole oma murega üksi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tean seda ema, tuttavate kaudu. Tubli naine, ei hala niisama, vaid üritab oma pere olukorra parandamiseks ka reaalselt midagi ära teha. Sügisel näiteks korjas seeni, müüs siis tuttavate kaudu marineeritud seeni, marju korjas ka ja müüs neidki. Leidis 3 lapse (kellest üks raskesti haige) kõrvalt aega mööda metsi tuulata. Ausalt, imetlen.
Pere elu keeraski pea peale poisi haius, mis täiesti üleöö tuli. Haiguse süvenedes ei saanud ema enam tööl käia, sealt siis närune majanduslik olukord.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda peret toetasin ka mina ja toetan edaspidigi. Blogi on emale väga hea võimalus oma emotsioone endast välja saada. Kui see aitab teda, siis on ülihea, et on niisugune võimalus. Kes siin pahandas…loodan, et tea ei pea iial kogema sellist ¨okki- kui täiesti 100% terve laps haigestub äkitselt, ootamatult ja terve pere elukorraldus on päevapealt pea peale pööratud, see, mis oli eile, on igaveseks läinud ja homne ei ole kindel…
Elatakse üks päev korraga ja aeg-ajalt ei jätku jõudu et lootagi.
Aitäh teemaalgatajale meelde tuletamast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh teile kõigile!
See on lihtsalt nii ilus et te olemas olete!
Ma ei oskagi suuri sõnu teha. Lihtsalt aitäh teile!
Südamest!

Helen

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle pere looga kursis ka mina ja tõepoolest on see ema supertubli. Ei taha ja oskagi ette kujutada poolt seda valu, mis tabab ühe ema südant kui tema lapse mõistus tasapisi hääbub, arstid tituleerivad loo lootusetuks. Läbi selle ema meeletute võitluste, meeleheitlike tegude on nad lõpuks jõudnud oma nii kaugele, et on antud lapsele paranemislootus.
Ta on ju ka inimene kõigi oma tunnete, emotsioonide valu ja vigadega. Ja selline koorem on liiga raske kanda igaühele. On ime, et ta siiani terve mõistuse säilitanud.
Mina kutsun küll üles kõiki kel võimalik ja kel tahet teda toetama, et saaks ühiskond tagasi ühe täisväärtusliku kodaniku, pere tagasi normaalse elurütmi.

Nb! Neile kes ka siin virisevad, et abipalujaid on liialt palju- oleme ausad- meie ühiskond lihtsalt hakkab tibusammudega jõudma sinna tasemele, kus osatakse näha oma ninaesisest kaugemale. Märgatakse neid, kelle elu on raskem. kel läheb paremini mõistab ka seda, et toetades neid, kelle saatus on raskem teeme me ühiskonna tervikuna tervemaks. Ja see on kasulik kõigile. Sai nüüd hirmus aateline tekst, aga lihtsalt kahju on vaadata kui palju on veel silmaklappidega inimesi kel napib empaatiavõimest ja kel piiratud maailmanägemine, enesekeskne suhtumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka ei saa aru, kiidetakse Eesti arste ja nyyd siis ikka Soome? keegi võiks selgitada, mitte miinustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina ka ei saa aru, kiidetakse Eesti arste ja nyyd siis ikka Soome? keegi võiks selgitada, mitte miinustada.[/tsitaat]

Milliseid selgitusi sa ootad? Eelpool juba tehti puust ja punaselt ette, et Eestis arutati selle operatsiooni teostust, kuid siiski loobuti, sest tegu oli äärmiselt keerulise operatsiooniga(ajuoperatsioon) ja leiti, et nad ei ole piisavalt pädevad seda opi läbi viima. Ema ei andnud alla vaid pani mängu kõik oma raha, sissetulekud, säästud ja viis lapse Soome arstide hoole alla, kus siis üks või oli kaks opi( vabandan, et täpselt ei mäleta) edukalt läbi viidi. Ees ootab õige operatsioon ja juba on ka aeg paigas. See on väga suur saavutus, sest see ema on kõik üksi korda ajanud. Järelduseks – lõpetage ta kallal ilkumine! Muideks, arvamust saab ka mõttes avaldada!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina ka ei saa aru, kiidetakse Eesti arste ja nyyd siis ikka Soome? keegi võiks selgitada, mitte miinustada.[/tsitaat]

Mis siin ikka selgitada. Ei ole piisavalt kogemusi, tehnikat jne. Nii \”lihtne\” see asi ongi. Ja see on väga hea, et nad siiski veel tunnistavad, et ei saaks nende opidega hakkama ja edasi suunavad kuhugi, kus on kogemusi/oskuseid ja saadakse hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Milliseid selgitusi sa ootad? Eelpool juba tehti puust ja punaselt ette, et Eestis arutati selle operatsiooni teostust, kuid siiski loobuti, sest tegu oli äärmiselt keerulise operatsiooniga(ajuoperatsioon) ja leiti, et nad ei ole piisavalt pädevad seda opi läbi viima. Ema ei andnud alla vaid pani mängu kõik oma raha, sissetulekud, säästud ja viis lapse Soome arstide hoole alla, kus siis üks või oli kaks opi( vabandan, et täpselt ei mäleta) edukalt läbi viidi. Ees ootab õige operatsioon ja juba on ka aeg paigas. See on väga suur saavutus, sest see ema on kõik üksi korda ajanud. Järelduseks – lõpetage ta kallal ilkumine! Muideks, arvamust saab ka mõttes avaldada![/tsitaat]

Tean seda naist isiklikult ja pean vajalikuks veidike täpsustada- nimelt on nad käinud Soomes ühel korral uuringutel ilma operatsioonita, teisel korral toimus ajusisene uuring elektroodidega, mis aitas teha kindlaks kahjustatud piirkonnad ja nüüd siis ees ootamas see kõige viimane reaalne operatsioon, kus ajust eemaldatakse haige osa ja kasvaja.

Soomes seetõttu, et Eesti arstid pidasid kasvaja asukohta liiga kehvaks, et seda operatsiooni ise ette võtta. See tunnistaus tuli neilt aga ilmselgelt liiga pika venitamisega- ei tahtud tunnistada oma kõhklusi. Praeguseks aga asi nagu öeldud juba lõpusirgel, vaja vaid veel rahalist tuge ja palju pöidlaid pihku, et viimane ja suurim operatsioon läheks hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõike ei lugenud läbi, aga:
1. mis siis, et 20. korda? Mina nt nägin esimest korda.
2. mis vahet seal on, kas op toimub Eestis, Soomes või minupärast Kongos. Me räägime LAPSE elust!
3. mina aitasin ja saatsin üleskutse ka oma lähematele sõpradele.
4. palun jumalat, et minul iial sellist abi vaja ei lähe. Kui aga nii juhtub, siis tean, et on inimesi, ka võõraid, kes aitavad ka mind.

Please wait...
Postitas:
sipsik

[tsitaat]Kõike ei lugenud läbi, aga:
2. mis vahet seal on, kas op toimub Eestis, Soomes või minupärast Kongos. Me räägime LAPSE elust!
4. palun jumalat, et minul iial sellist abi vaja ei lähe. Kui aga nii juhtub, siis tean, et on inimesi, ka võõraid, kes aitavad ka mind. [/tsitaat]

Väga hästi öeldud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma arvan, et see on umbes 20. teema Perekoolis viimase aasta jooksul sellest blogist.[/tsitaat]

Ma loen perekooli ikka pidevalt, aga seda teemat pole küll märganud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks, et mingit oppi edukalt teha, peab olema teatud kogemus, teatud arv sarnaseid patsiente. On väga praktiline inimene suunata sinna, kus on rohkem vastavat kogemust. Loogiline ju. Mu ema nt elab Tartus. Aga ühel teataval opil käis Tallinnas. Sealne arst olevat Eestis ainus, kes seda oppi teeb. Ja kuna seda tüüpi lõikusi on vähe, siis ei ole mõtet hakata Tartusse kedagi ka välja õpetama.

Please wait...
Postitas:
Friday

[tsitaat]Kõike ei lugenud läbi, aga:
4. palun jumalat, et minul iial sellist abi vaja ei lähe. Kui aga nii juhtub, siis tean, et on inimesi, ka võõraid, kes aitavad ka mind. [/tsitaat]

sekundeerin. Mitte kunagi ei saa me kindlad olla, et me ise või meie lähedased ükspäev võõrast abi ei vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul samuti pöidlad pihus, et kõik hästi läheks. Rahaliselt kahjuks aidata pole võimalik, küll aga saadan teele palju häid mõtteid ja soove.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minul samuti pöidlad pihus, et kõik hästi läheks. Rahaliselt kahjuks aidata pole võimalik, küll aga saadan teele palju häid mõtteid ja soove.[/tsitaat]

Aitäh! Raha on vajalik selleks et saaks tehtud kõik mis vaja ning kõht oleks täis. Head soovid ja head mõtted toidavad veel kaua hinge. Kannan teid südames! Teid kõiki kes te mu lapsele mõtlete ja head talle soovite. Pean seda nii oluliseks ja see annab palju jõudu.
Sellel teekonnal on olnud valu kõrval ka palju imelist. Nii palju inimeste siirust ja headust. See on olnud hindamatu.

Aitäh, Helen

Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aitame! Imeline ja samas kohutav lugu ühe ema võitlusest.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.