Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aitame Tõnu Raadikut!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )

Teema: Aitame Tõnu Raadikut!

Postitas:
Vassikati

FBs on selline abipalve. Loodan, et tegemist ei ole pettusega:

Minu kasuisa, armastatud muusikut ja näitlejat Tõnu Raadikut tabas Mehhikos reisil ootamatult eluohtlik südamerike. Arstide sõnul vajab ta viitamatult südameoperatsiooni, aga vaatamata kehtivale kindlustuslepingule keeldub BTA kindlustus haiglale operatsiooni eest maksmast. Väidavad, et kindlustuskaitse katab eluohtlikud olukorrad, KUID mitte südameoperatsiooni (?!?). Ilma selleta ei jõua Tõnu elusana kodumaale. Mida sellises olukorras teha??? Veel olukorras, kus iga hetk on kriitiliselt arvel. Kuidas saab kindlustusfirma jätta inimese lihtsalt võõrale maale niimoodi surema?

Edit: oleme südamest tänulikud igasuguse kaasamõtlemise, heade soovide ja nõuannete eest. Ja kes selle hullu summa (75 000 dollarit) kokkukogumise abistada tahab ja saab, siis “Tõnule toetuseks” saab teha kandeid minu kontole – EE142200001103257377, Liis Epler

Edit 2: head inimesed on juba hakanud annetusi tegema🥺🙏🏻kui kindlustusega selle probleemi ära vaieldud saab ja nad oma kohustuse inimesele lepingujärgset abi osutada siiski täidavad, kannan teile kõigile teie toetused tagasi!

+13
-6
Please wait...

Postitas:
Simone2

Mina annetasin. Vaesemaks ei jää, kuid ehk talle on veidigi abi.

Müstika, et kindlustusfirma lepingus oli sees, et hüvitatakse eluohtlik ravi, aga reaalselt lasevad lihtsalt üle. Ja teine asi, et see südameoperatsioon nii kallis on. Tean, et see ongi kulukas, aga 75 000 on ikka jõhker.

Loodan, et saab raha õigeaegselt kokku, sest siin on olukord üsna ajakriitiline.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
saskia2

Inimesed, kes reisivad interkontinentaalselt, on ilmselt piisavalt jõukad, et praegusel ajal arvestada lisakuludega maaramatuks ajaks sihtkohas viibimiseks ning arstiabiks. Vabandust, aga annetan pigem selleks, et mõni vanamemm saab elektriarve tasutud, kusjuures ta pole kunagi Eestist kaugemale jõudnud, onju. Terve elu siin töod rüganud ja nüüd ei suudagi süüa osta, sest elektriarve võtab 80% pensionist. Nende murede kõrval on mingi vabal tahtel Mehhikosse reisimine ja seal terviseprobleemi ilmnemine lapse piss.

Kaugreisidel ei kaida viimaste säästude eest. Kui käiakse, siis tuleb tervisemure korral ka vahendid leida.

Aaslaiud äsja meeles, milleks üldse keegi sama reha otsa peaks astuma?

+18
-49
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
eunuhh

Inimesed, kes reisivad interkontinentaalselt, on ilmselt piisavalt jõukad, et praegusel ajal arvestada lisakuludega maaramatuks ajaks sihtkohas viibimiseks ning arstiabiks. Vabandust, aga annetan pigem selleks, et mõni vanamemm saab elektriarve tasutud, kusjuures ta pole kunagi Eestist kaugemale jõudnud, onju. Terve elu siin töod rüganud ja nüüd ei suudagi süüa osta, sest elektriarve võtab 80% pensionist. Nende murede kõrval on mingi vabal tahtel Mehhikosse reisimine ja seal terviseprobleemi ilmnemine lapse piss.

Kaugreisidel ei kaida viimaste säästude eest. Kui käiakse, siis tuleb tervisemure korral ka vahendid leida.

Aaslaiud äsja meeles, milleks üldse keegi sama reha otsa peaks astuma?

Saad aru ka, millistest summadest juttu on? Reis maksab paar tuhat või ka tasuta kui on mõne kutsuja kulul ja ta on seal nt koolitaja või esineja, meditsiinikulud sellise operatsiooni puhul võivad ulatuda sadade tuhandete juurde. Seetõttu ongi reisikindlustus teenusena välja mõeldud. Ei ole muide üldse odav teenus, raha neile võtta meeldib, aga välja maksmisest üritavad iga hinna eest hoiduda. Ärimudel sellel põhineb, aga see juhtum täiesti absurd.

Kahjuks Aasalaiud tegid nii skeptiliseks, et ei julge ka kanda. Aga enda reisikindlustust sellelt ettevõttelt enam ei osta.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Freya82

Juku-Kalle Raid FBs kirjutab, et Raadik juba opilaual ja hetkel paanika maas.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Tuuletiib

Mul on hea meel tõdeda, et olenemata ühest hiljutisest inetust annetamisskandaalist on inimesed nõus siiski edaspidi ka headusse uskuma ja tõelisi abivajajaid aitama.

Lisaks teab, millisest kindlustusfondist edaspidi kauge kaarega mööda käia.

Kiiret taastumist armastatud muusikule!

+26
-2
Please wait...

Postitas:
värskekartul

Praegu just lugesin uudist, et kindlustusfirma otsustas operatsioonikulud siiski hüvitada. Ilmselt sellepärast, et tegu siiski tuntud inimesega ja avalik huvi suur. Oleks mingi suva tüüp olnud, siis oleksidki üle lasknud.

+34
-3
Please wait...

Postitas:
xxxxx

Mul on ka üllatus, et kindlustusfirma maksab. Kuidas see saab nii olla. On 2 varianti kas maksab või ei-oleneb mida lepingusse kirjutataud. Spekuleerin lihtsalt, et kui Tõnul oli südamega ennem probleeme, siis kindlustusfirma ei käsitlenud seda nagu õnnetust-lihtsalt spekulatsioon. Aga miks siis kindlusfirma ei jää oma sõnade juurde?See maksmine tundub ka selline asja kinni mätsimine, sest tegemist tuntud nimega.

+23
-3
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

Praegu just lugesin uudist, et kindlustusfirma otsustas operatsioonikulud siiski hüvitada. Ilmselt sellepärast, et tegu siiski tuntud inimesega ja avalik huvi suur. Oleks mingi suva tüüp olnud, siis oleksidki üle lasknud.

Kindlustusfirma ei maksa mitte operatsioonikulud, vaid intensiivravi kulud. Operatsiooni eest maksmist nad ei ole maininud.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Kindlustusfirma ei maksa mitte operatsioonikulud, vaid intensiivravi kulud. Operatsiooni eest maksmist nad ei ole maininud.

Mille poolest intens. ravi rohkem õnnetusega seotud on kui operatsioon, et seda makstakse?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Mis nad siis järgmine kord suva tüübile vastavad, kes sarnase juhtumiga hüvitist soovib – et maksame nägude järgi mitte lepingu järgi?

+8
0
Please wait...

Postitas:
värskekartul

Mis nad siis järgmine kord suva tüübile vastavad, kes sarnase juhtumiga hüvitist soovib – et maksame nägude järgi mitte lepingu järgi?

Juhtumid pole kunagi sada protsenti identsed, mingi nüanss ikka erineb ja sellega ennast välja vingerdavadki.

+9
0
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Erakorraline operatsioon on ju ootamatu tervisehäda. Kuidas saab kindlustus öelda, et nad ei maksa kinni seda? Austraalias olles maksis mu kindlustus kinni isegi selle, kui olin kuu aega köhas olnud ja arsti vastuvõtul  pidin käima.

+11
0
Please wait...

Postitas:
koristan

Erakorraline operatsioon on ju ootamatu tervisehäda. Kuidas saab kindlustus öelda, et nad ei maksa kinni seda? Austraalias olles maksis mu kindlustus kinni isegi selle, kui olin kuu aega köhas olnud ja arsti vastuvõtul pidin käima.

Just, normaalne reisikindlustus ei võrdu õnnetusjuhtumi kindlustus.

See katab ka pagasi kadumise/varguse, ootamatu reisi ära jäämise või katkemise, kui keegi kodustest on raskel haigestunud ja tuleb kodumaale tagasi pöörduda, kohapealsed ravivajadused ja ravimid ka haigestumise, mitte ainult õnnetuse korral jne. Lugege oma reisikindlustuse tingimusi enne lepingu allkirjastamist/ostmist.

+5
0
Please wait...

Postitas:
xxxxx

xxx

Ma soovitan võtta alati kõige kallim reiiskindlustus ja vaadata max määra. Ma võtaks juba tänasel päeval paarsada tuhat vb isegi kuni miljon kindlasti. See 100k-150k ei kata enam midagi. Eriti kui vaja intensiivis inimene nt eralennukiga kuskilt üle ookeani ära tuua. Meelerahu maksab rohkem, kui see paar euri reisikindlustuses

+3
-3
Please wait...

Postitas:
kolmega

Eriti kui vaja intensiivis inimene nt eralennukiga kuskilt üle ookeani ära tuua.

Sellist asja ei hakka keegi tegema, ükskõik mis poliisil max kindlustussumma on.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Ma soovitan võtta alati kõige kallim reiiskindlustus ja vaadata max määra. Ma võtaks juba tänasel päeval paarsada tuhat vb isegi kuni miljon kindlasti.

Milline kindlustus selliseid miljonilisi lepinguid pakub?

+7
0
Please wait...

Postitas:
SpiderCat

Andmete kogumine võtab aega. Eriti, kui tegu on teisel pool maakera juhtunuga. Seetõttu ei saagi kindlustus kohe lõplikku hinnangut anda.

Südameoperatsioon on muidugi erinev asi meedikute ja tavainimeste jaoks. 75 000 dollariga vaevalt et mingit päris operatsiooni teha saab. Ilmselt on tegu ikkagi infarkti ja südame veresoonte sondeerimisega. Mis tõepoolest pole haigus, mie EI hüüaks tulles…

+4
-11
Please wait...

Postitas:
SpiderCat

Muide, Eestissegi on tulnud inimesi, kes teadlikult on ostnud odava tervisekindlustuse (näiteks õppima tuleku ettekäändel) ja siin hakanud teesklema, et nende südamerike avaldus alles nüüd. Et äkki saab niimoodi kvaliteetse arstiabi, kuna oma koduriigis seda kas ei saaks või oleks see nende jaoks liiga kallis. Iial ei tea, mis võib “abivajaja” tegelik motiiv olla… Kahju küll, aga mina Eesti maksumaksjana ei ole kohustatud mingi kaukaaslase südameoperatsiooni kinni maksma.

+1
-13
Please wait...

Postitas:
on-ce-c

Midagi jäetakse rääkimata.
Ootan Eestis oma teist ja kolmandat avatud rindkerega südameoppi juba aastaid ja ei roni seetõttu kuskile välismaale. Isegi Eesti teise otsa maakoju minnes võtan viimase epikriisi paberil kaasa, et kui mind kuskilt leitakse …

+6
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Hansmann

Kuni miljon eurot on täiesti tavaline, kas kõik Eesti kindlustused ei paku ve?

Mul on tervisekindlustus  10 miljoni dollarit:) Leping on aasta peale ja kehtib kuni 2 kuu pikkustel reisidel.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Andmete kogumine võtab aega. Eriti, kui tegu on teisel pool maakera juhtunuga.

Tai on ka päris kaugel, aga LHV kindlustus suutis meie aja järgi hilisõhtul kiiresti leida Tais lähima haigla ja organiseerida transpordi sinna saamiseks.

Ei olnud mingit kemplemist, et kas läksid juba Eestist haigena või said seal viiruse.

+7
0
Please wait...

Postitas:
SpiderCat

Tai on ka päris kaugel, aga LHV kindlustus suutis meie aja järgi hilisõhtul kiiresti leida Tais lähima haigla ja organiseerida transpordi sinna saamiseks.

Ei olnud mingit kemplemist, et kas läksid juba Eestist haigena või said seal viiruse.

Viirus ja eeldatavalt ateroskleroosist tingitud südamehaigus on ikka erinevad asjad.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
kolmega

Kuni miljon eurot on täiesti tavaline, kas kõik Eesti kindlustused ei paku ve?

Eestis tõesti kõik ei paku nii kõrget katet, kuid 500 000 ja miljoniline kate on siiski täiesti saadaval enamikel kindlustusfirmadel. BTA-s paraku maksimum 150 000. Mulle tuli üllatusena, et keegi nii väikest max katet üldse pakub. Ma ei julgeks sellise poliisiga Euroopast väljapoole küll minna.

+10
0
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Ma soovitan võtta alati kõige kallim reiiskindlustus ja vaadata max määra. Ma võtaks juba tänasel päeval paarsada tuhat vb isegi kuni miljon kindlasti.

Salvas tegin suvel kindlustuse Norrasse minnes miljonile. Ei olnud väga kallis isegi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
kolmega

Selliste kulude tegemiseks ei ole reeglina vaja kindlustusfirmaga üldse ühendustki võtta.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Ootan Eestis oma teist ja kolmandat avatud rindkerega südameoppi juba aastaid ja ei roni seetõttu kuskile välismaale. Isegi Eesti teise otsa maakoju minnes võtan viimase epikriisi paberil kaasa, et kui mind kuskilt leitakse …

Võibolla varem ei olnud südamega probleeme.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Viirus ja eeldatavalt ateroskleroosist tingitud südamehaigus on ikka erinevad asjad.

Arvad, et enne haiglasse sõitu määrasid noored kohe ise endale diagnoosi ära?

+1
0
Please wait...

Postitas:
SpiderCat

Võibolla varem ei olnud südamega probleeme.

Olen nõus, et absoluutselt võis härra Raadikuga nii olla. Aga siis lähebki aega, et see selgeks teha. Kui tõesti oli tegu 150 000 tervisekindlustusega, siis tekib kergesti kahtlus, et tegu võis olla pettusega. Ega nemad seal Mehhikos ei tea ju, et Eesti arstiabi on väga kvaliteetne.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
xxxxx

See katte summa võib suur näida, aga paljudes riikides võib intensiivi päev ainuüksi olla 10k päev-sisaldamata mingeid oppe-raha kulub kiiresti

Reisikindlustus on alati see asi, kus ei tasu kokku hoida.

+5
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aitame Tõnu Raadikut!