Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aitame Tõnu Raadikut!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )

Teema: Aitame Tõnu Raadikut!

Postitas:
Tähesära

Olen nõus, et absoluutselt võis härra Raadikuga nii olla. Aga siis lähebki aega, et see selgeks teha. Kui tõesti oli tegu 150 000 tervisekindlustusega, siis tekib kergesti kahtlus, et tegu võis olla pettusega. Ega nemad seal Mehhikos ei tea ju, et Eesti arstiabi on väga kvaliteetne

kes pettis, mida öelda üritad?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
SpiderCat

Keegi ei ole kedagi selle juhtumi juures petnud. Tahan lihtsalt öelda, et selliseid kindlustuspettusi tuleb ette ja seepärast ongi teenusepakkujad ettevaatlikud.  Kannatavad ausad inimesed.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
kolmega

Keegi ei ole kedagi selle juhtumi juures petnud. Tahan lihtsalt öelda, et selliseid kindlustuspettusi tuleb ette ja seepärast ongi teenusepakkujad ettevaatlikud. Kannatavad ausad inimesed.

Konkreetsel juhul ei saa BTA küll kindlustuspettust kahtlustada, sest 150 000 on max kaitse, mida nad ise pakuvad.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
khhm

Tõsiselt keegi siin arvab, et südamehaige läheb kindlustuspettust Mehhikosse läbi viima?

+22
-1
Please wait...

Postitas:
xxxxx

See ju naljanumber. Et südamehaige läheb teise riiki, laseb endale infarkti teha ja siis läheb õnnele lootma?

+9
-4
Please wait...

Postitas:
K4gu

See ju naljanumber. Et südamehaige läheb teise riiki, laseb endale infarkti teha ja siis läheb õnnele lootma?

“Laseb endale infarkti teha”? Kuidas see käib?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

x riikides tasub ka meditsiinilise teenuse koha pealt veidi ettevaatlik olla, sest valge naiivne eurooplane on ju tore lüsimasin ja leitakse terviserikkeid, mida sul tegelikult pole. Küll tema kindlustus kinni plekib.  Kolmandates riikides on elu olelusvõitlus ja arstid pole erandid.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
zimzalabim

Keegi kommenteeris delfis nii

“Nagu alati, kui faktid kipuvad head lugu ja sissetrampitud väiteid ümber lükkama, Delfi lihtsalt ignoreerib neid ja ei avalda või avaldab natukene ja maksumüüri taga. Kindlustaja lehel on timeline välja toodud ja peretütre väited ei pea vett, aga kes nö kannatajate vigureid ikka päevavalgele tahab tuua. Ikka peab olema kapitalist paha ja lihtne inimene kannataja. Ka teisest uudisest tuleb välja et öösel kogutud rahaga pole siiani oppi alustatud. Ja ükski väljaanne ei tee uudist, et miks RAID valetas kui ütles et “Raadik läks nüüd lõikuslauale”. Pole kaks päeva läinud. Lihtsameelsetelt lihtsalt tõmmati raha paanikas ära ja tegelikult oli aega maa ja ilm. Nüüd enda õigustamiseks proovitakse kindlustajat süüdlaseks teha, sest muidu tuleb välja, et raha korjati ilmaasjata ja enneaegselt. Pole esimest korda kui FB kampaania üle võlli läheb. Igasuguste tarbimismängude ja loteriide üle teeb riik järelevalvet, aga kui keegi tahab 100 tuhat FBs üleöö kokku koguda siis pole kellegi asi kontrollida miks ja kuidas. “

Kas tõesti pole operatsioon siiani toimunud? Sest väideti, et juba on opilaual.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
kolmega

Kas tõesti pole operatsioon siiani toimunud? Sest väideti, et juba on opilaual.

Täna hommikuks meie aja järgi oli opp tehtud https://kroonika.delfi.ee/artikkel/95659019/tonu-raadiku-kasututar-terviserike-tabas-tonut-parast-ujumist 

need väited, et juba laual, toimusid muidugi tunde ja tunde varem juba, seda küll.

0
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Minu jaoks on ootamatu see, et kas tõesti on nii, et akuutse terviserikkega haiglasse sattunud inimesele ei tehta elupäästvat operatsiooni, vaid hakatakse esmalt uurima, kas inimene suudab opi eest maksta?

+14
0
Please wait...

Postitas:
kolmega

Minu jaoks on ootamatu see, et kas tõesti on nii, et akuutse terviserikkega haiglasse sattunud inimiesele ei tehta elupäästvat operatsiooni, vaid hakatakse esmalt uurima, kas inimene suudab opi eest maksta?

Elu oli juba päästetud, see kõnealune opp paistis olevat selleks, et infarktid ei korduks. Kuni sellises seisus inimene haiglas arstide järelvalve all on, ei tohiks enam ohtu elule esineda. Ses suhtes oli see väljend elupäästev opp natuke… mitte päris asjakohane. Aga täiesti arusaadav, et niisugusse olukorda sattunud lähedased on paanikas ja mures ning kõik paistab palju mustemates värvides kui peaks.

Edit: Praegu vaatasin, et BTA on oma FB lehel jaganud väga tasakaalukalt ja põhjalikult selgitusi. Mitte kuskilt ei tule välja, nagu oleks inimene eluohtlikus seisundis kindlustuse otsust ootama jäetud. JKR esineb muidugi oma tuntud headuses 🥱

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Susannah

Minu jaoks on ootamatu see, et kas tõesti on nii, et akuutse terviserikkega haiglasse sattunud inimiesele ei tehta elupäästvat operatsiooni, vaid hakatakse esmalt uurima, kas inimene suudab opi eest maksta?

Elu oli juba päästetud, see kõnealune opp paistis olevat selleks, et infarktid ei korduks. Kuni sellises seisus inimene haiglas arstide järelvalve all on, ei tohiks enam ohtu elule esineda. Ses suhtes oli see väljend elupäästev opp natuke… mitte päris asjakohane. Aga täiesti arusaadav, et niisugusse olukorda sattunud lähedased on paanikas ja mures ning kõik paistab palju mustemates värvides kui peaks.

Edit: Praegu vaatasin, et BTA on oma FB lehel jaganud väga tasakaalukalt ja põhjalikult selgitusi. Mitte kuskilt ei tule välja, nagu oleks inimene eluohtlikus seisundis kindlustuse otsust ootama jäetud. JKR esineb muidugi oma tuntud headuses 🥱

Probleem oligi selles, et haiglas arstide valve all oli inimese seisund stabiilne, kuid selleks, et ta sealt ka välja ja omal jalal kõndimagi saaks, jah, ilma et infarkt kohe korduks, oli vaja uut oppi, esimesest ei piisanud. Mis elu jätkamise tingimus see nüüd on, et inimene on arstide järelvalve all – peabki sinna jääma või?

+10
-7
Please wait...

Postitas:
trioemme

Nii ongi kui klient on välismaalane. Sealkandis on teisef kombed.

+4
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Elu oli juba päästetud, see kõnealune opp paistis olevat selleks, et infarktid ei korduks. Kuni sellises seisus inimene haiglas arstide järelvalve all on, ei tohiks enam ohtu elule esineda. Ses suhtes oli see väljend elupäästev opp natuke… mitte päris asjakohane. Aga täiesti arusaadav, et niisugusse olukorda sattunud lähedased on paanikas ja mures ning kõik paistab palju mustemates värvides kui peaks.

Liis Epleri abipalves oli lause, et ilma selle opita Raadik elavana Eestisse ei jõuaks – seepärast tunduski mulle, et op, milleks raha sooviti, oli elutähtis.

+5
0
Please wait...

Postitas:
kolmega

Probleem oligi selles, et haiglas arstide valve all oli inimese seisund stabiilne, kuid selleks, et ta sealt ka välja ja omal jalal kõndimagi saaks, jah, ilma et infarkt kohe korduks, oli vaja uut oppi, esimesest ei piisanud. Mis elu jätkamise tingimus see nüüd on, et inimene on arstide järelvalve all – peabki sinna jääma või?

Kõik õige, aga enamus nende lõimede all kaasaräakijaid ja kindlustusfirma kirujaid jätsid mulje, et BTA jättis reede õhtul inimese surema või vähemalt surmaohtu – ei jätnud ju, inimene oli otsustusprotsessi ajal haiglas meedikute järelvalve all. Aga jutt oli selline, et miks nad nii kaua otsustavad, inimene sureb ära vahepeal…

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Andy

Ootan juba huviga, mis sellest annetatud rahast edasi saab, kui kindlustusfirma operatsiooni kinni maksab. Kas kantakse annetajatele tagasi või läheb ka kuskile restoraniavamise fondi.

+6
-11
Please wait...

Postitas:
kolmega

Haigla oli nõudnud pärast kindlustuse eitavat vastust perelt kiirelt otsust, mis edasi saab, kas nad hakkavad 75 000 dollarit maksvaks operatsiooniks valmistuma või peab (monitoride külge ühendatud, jätkuvalt kriitilises seisus) haige sealt lahkuma.

Vabandust, aga ei ole usutav. Et pandi fakti ette kas maksate opi eest või ühendame lahti ja tõstame kriitilises seisus haige tänavale? Edasise hädavajaliku haiglaravi eest (et kriitilisest seisust välja saada) ju kindlustus oli valmis maksma, küsimus oli teises operatsioonis. Ja kui tõesti oli selline ultimaatum (ma eeldan, et sa tead, mida sa räägid, mitte ei spekuleeri niisama), siis on taunimistväärt selle Mehhiko haigla käitumine, mitte ei ole see kindlustusfirma süü.

Keegi siin enne kirjutas, et paljudes riikides on see turistide võimalikult suuremastaabiline ravimine äri – jumala eest, nii on, see ei ole mingi saladus. Ses suhtes ei saa kindlustajale küll kuidagi ette heita, et nad soovivad kontrollida, kas tegemist on hädavajaliku protseduuriga. See on ju nende (ja kaudselt meie, kindlustusvõtjate) raha, millest paljud Aasia ja L-Ameerika haiglad elavad.

Jah, kui ei oleks saanud opiks otsekohe raha kokku, olekski ilmselt ära surnud. Mida sina pere asemel teinud oleksid?

Ilmselt oleksin toiminud samamoodi, kui ise raha ei oleks kokku saanud, aga asi, mida ma kindlasti ei oleks teinud, on avalik kindlustusfirma süüdistamine sellises olukorras. Isegi kui alguses oleks võinud mu suust mõni krõbedam sõna tulla, siis praeguseks oleksin ma juba kindlasti avalikult vabandanud. Ja püüdnud vaigistada oma FB sõpru eesotsas JKRga, kes BTA tühistamisele ja lepingute lõpetamisele üles kutsuvad.

+5
-10
Please wait...

Postitas:
Vana-Ann

Huvitav, et kasutütre abipalves ei räägitud sònagi sellest, et tegelikult on üks operatsioon Raadikule juba tehtud ja kindlustus selle eest ka maksnud. Kas see ei ole nagu faktidega manipuleerimine vòi lausa petmine?

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Susannah

Huvitav, et kasutütre abipalves ei räägitud sònagi sellest, et tegelikult on üks operatsioon Raadikule juba tehtud ja kindlustus selle eest ka maksnud. Kas see ei ole nagu faktidega manipuleerimine vòi lausa petmine?

Palun ära usu kõike, mida Õhtuleht kirjutab. Operatsioone tehti ainult üks.

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Freya82

Ilmselt oleksin toiminud samamoodi, kui ise raha ei oleks kokku saanud, aga asi, mida ma kindlasti ei oleks teinud, on avalik kindlustusfirma süüdistamine sellises olukorras. Isegi kui alguses oleks võinud mu suust mõni krõbedam sõna tulla, siis praeguseks oleksin ma juba kindlasti avalikult vabandanud. Ja püüdnud vaigistada oma FB sõpru eesotsas JKRga, kes BTA tühistamisele ja lepingute lõpetamisele üles kutsuvad.

Aga miks nad ei või kaitsta seda vaadet, kuidas neile olukord oli? Tütar kirjutas kindlustusfirma FB lehel kommentaari, et kindlustusfirma teatas haiglale, et vajalikku operatsiooni kindlustus ei kata ja PÄRAST SEDA algatati rahakogumine, sest isa vajas abi. Kommentaarid on sealt nüüd kindlustusfirma poolt kustutatud. Milleks kustutada, kui saad konkreetseid faktiväiteid ümber lükata? Järelikult ei saanud kindlustusfirma seda konkreetset fakti ümber lükata, et haiglale teatati, et kindlustus seda summat ei kata.

Kindlustusfirma jaoks on see ilmselgelt PR-sõda ja nad võivad rääkida mida iganes, et oma mainet kaitsta.

+8
-10
Please wait...

Postitas:
Vana-Ann

Kui see nii on, siis miks sa ei kommenteeri seal Òhtulehe artikli all, et sul on kindlad andmed, et tegu on valega? Praegu ikka usutakse rohkem Òhtulehe lugu kui suvalist kägu Perekoolis.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Tänasest ÕL selgub ,et tänu sellele rahmeldamisele maksti nüüd mehiklastele topelt? Ei usu ,et sealt mingi tagasimakse enam tuleb.Sama lugu kui sele ajukasvaja poisiga. Seal ju sakslased ka ei tagastanud ettemakstud raha kuigi operatsiooni ei tehtud

+4
-3
Please wait...

Postitas:
xxxxx

Kas ma saan nüüd õigesti aru. Kindlustusfirmad katavad ainult nn vooliku otsas olemise ja voodikoha. Mingid operatsioonid jne on su nn eralõbu?

Mis mõtet sel kindlustusel siis üldse on?

Teiseks BTA vabandab, et oli nädalavahetus… OOt-oot inimene peab ootama terve nädalavahetuse hing ripub õhkõrnalt soolikad väljas, kuni kindlustusprouad esmaspäeva hommikul kell 9 tööle tulevad? Kas see abi ei peaks olema 24h???

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Freya82

Tänasest ÕL selgub ,et tänu sellele rahmeldamisele maksti nüüd mehiklastele topelt? Ei usu ,et sealt mingi tagasimakse enam tuleb.Sama lugu kui sele ajukasvaja poisiga. Seal ju sakslased ka ei tagastanud ettemakstud raha kuigi operatsiooni ei tehtud

Mis rahmeldamisele? Naisele ja tütrele öeldi, et kindlustus andis haiglale teada, et lõikuse raha ei kaeta kindlustusest ja edasi enne ei tehta miskit, kui on garantiikiri olemas. Lugesin, et haigla nõudis eraisikute garantiikirja, et inimene lõikusele saaks. Kindlustus alguses ütles EI ning siis mõtles ümber ja ütles JAA.

Miks selle saksa juhtumiga üldse võrreldakse – täiesti erinevad olukorrad ju.

Sõõrumaa andis 10000 ja ei ole kosta, et tema kuidagi rahulolematu oleks.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
kolmega

Ma Õhtulehte ei ole lugenud, aga kahest operatsioonist rääkis ka kindlustusselts. Sa ütled, et nad valetavad?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
on-ce-c

Eestis vähemalt ei nimetata avatud rindkerega südameoperatsioonile eelnevaid uuringuid operatsioonideks. Võimalik, et Mehhikos on tegu operatsioonidega.
Eestis algab sellistel juhtudel erinev kombinatsioon (loetelu ei ole lõplik): EHHO, sh ka söögitoru kaudne, RO, KT, AG, MRT (viimane ka Eestis väga kallis). Ja alles siis kukutakse Teie rindkere lahti saagima. Võimalik, et Mehhikos käib vastupidi: ja siis keerutatakse opi laua ääres pöidlaid, et mis me nüüd siis edasi teeme.

Teie ravikulud Eestis: https://www.riigiteataja.ee/akt/129122021071

+5
0
Please wait...

Postitas:
kolmega

Kellel ÕL-le ligipääsu pole, siis BTA on artikli oma FB lehele pannud ja asjad saavad palju selgemaks. Esimene operatsioon kindlustuse raha eest oli juba neljapäeval… (seda ütleb BTA esindaja, mitte ajakirjanik ega tema anon allikas ja ma ei näe põhjust selles kahelda, vale tuleks ju kohe välja). Samamoodi ütleb teise kindlustusseltsi esindaja, et sellistel puhkudel on tavapärane käik, et ekspertarstid annavad oma hinnangu, kas tegemist on elupäästva protseduuriga (ja kas tingimata tuleb seda teha avatud rinnakuga) ja mingit venitamist BTA poolt ei olnud. Juttu on ka sellest räpasest ärist kindlustusega kaetud gringode ravimisel.

(Päris hea ja tasakaalukas artikkel, pean ma ütlema. Siiamaani olen ÕL suhtes üsna üleolev olnud.)

Eestis vähemalt ei nimetata avatud rindkerega südameoperatsioonile eelnevaid uuringuid operatsioonideks. Võimalik, et Mehhikos on tegu operatsioonidega.

On sul andmeid, et tegemist oli just uuringuga?

+3
-4
Please wait...

Postitas:
kolmega

Sul on õigus, piinlikud valed tulevad tõesti välja. Neljapäevane uuring (jah, mul on andmeid, et uuring, mitte operatsioon) tehti pere rahade eest, kindlustus ei olnud ka sellele garantiid andnud.

Tundub, et sa oled teemaga kursis, miks sa ei esita kindlustusfirmale avalikku vastulauset/küsimust? Ja millega kindlustus põhjendas seda, ei maksa? Pere saab, TR nõusolekul muidugi, ravisse puutuvat infot ja ravidokumente jagada, kuid kindlustaja ei saa. Uuring-protseduur-operatsioon – need ongi sellised asjad, et tavainimese jaoks üks ja spetsialisti jaoks teine. Mõne inimese jaoks on operatsioon ainult avatud lõikus, aga olemas on ka laparoskoopilised operatsioonid. Avalikult ei ole öeldud, millise tervisehädaga oli tegemist, aga kui me südamest ja infarktist räägime, siis nt pärgarterite sondeerimine ja laiendamine tehakse ühe protseduuri käigus ja on selline asi, et võibki tavakeeles saada külge kas uuringu, protseduuri või operatsiooni sildi.

Ma olen siin küll pealtnäha kindlustaja kaitseks sõna võtnud, kuid tegelikult olen ka mina huvitatud ikkagi sellest, et pilt oleks tõene.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Freya82

Tundub, et sa oled teemaga kursis, miks sa ei esita kindlustusfirmale avalikku vastulauset/küsimust?

Pere ilmselgelt ei taha kuskil perekoolis eg kommentaariumites midagi möllata. FB lehelt kustutab kindlustusfirma kommentaarid ära. Ise nägin pereliikme kommentaari seal, mis hiljem koos teiste kommentaaridega (mh Juku-Kalle Raidi kommentaaridega) oli kustutatud. Seal oli esitatud avalik küsimus – see aga kustutati kindlustusfirma poolt.

Perel piisavalt toetajaid, kes ei sea nende motiive kahtluse alla. https://elu24.postimees.ee/7431316/raadiku-pere-kavatseb-bta-kohtusse-kaevata-vandeadvokaat-see-selgub-siis-kui-sudamed-rahulikumalt-tuksuvad

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Andy

Pere ilmselgelt ei taha kuskil perekoolis eg kommentaariumites midagi möllata.

See on küll huvitav, et kuni raha vaja on, siis möllatakse igal pool ja igas kanalis; kui raha koos, siis on “jätke meid rahule”?

+15
-14
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aitame Tõnu Raadikut!