Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aivar Mäe

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 808 )

Teema: Aivar Mäe

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud
4.5 foorumis tuleb vältida valetamist, laimu, vulgaarsust, inimväärikuse alandamist;
Perekooli Moderaator

+10
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui palju on neid naisi, kes on võimelised kellegi vastu kätt tõstma? Kui palju on neid naisi, kes on võimelised oma ülemuse vastu kätt tõstma, kui uut töökohta pole kerge leida?

Isegi kui ei olnud noor neiu, siis meil kõigil ei ole oskust kiirelt üllatavale käitumisele reageerida. Mind tohutult häirib see suhtumine, et “aga miks ta nii riides siis oli/miks ta vastu ei löönud – ju siis meeldis?”. Äkki võiks rohkem teisi naisi toetada ja neid mõista?

Olen sinuga nõus! Mu kommentaari tonaalsus oli tõesti pisut seksistlik. Päris nii ma siiski ei mõelnud. Ja ahistaja käitumist ei õigusta kindlasti mitete.

Sellega olen nõus, et naine ei ole süüdi, et ta on “valesti” riides vmt. Pigem imestasin, et kedagi ajab selline seik hirmust värisema. Aga ma olen ka juba vanamutt ja ilmselt elus palju karastunud ja hinges kalestunud. Sellepärast tunduski see hirmust värisemise koht arusaamatu.

Aga jah, eks kõrvalt arvata ja oletada a la: mina oleks küll virutanud, teinud, öelnud…, on ju ikka lihtsam…

Aitäh, et kaasa mõtlesid 🙂 Me võrdleme enda kogemusi teiste omadega ning imestame, miks teised nii ei käitunud, ometi on kõigi elukogemused ju nii erinevad. Ma ise ei suutnud ka kahekümnendate alguses enda eest veel seista, see oskus tuli ikka vanusega ja enesekindluse kasvuga.
Mul on mitmeid töökaaslasi, kes teevad väga spetsiifilist tööd, ja neil polegi võimalik mujal tööd leida, ja kasvatavad üksi lapsi… Kas nad hakkaks oma bossile vastu? Ma kardan, et mitte, pigem nad kannatavad ja üritavad selle kuidagi alla suruda. Aga kas see on õige? Kas üks ema/isa sooviks, et tütre boss aeg-ajalt teda pepu peale patsutab või dekolteest sisse passib?

+28
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Et kui inimene on kultuuriliselt teinud riigile teeneid, siis tuleb silm kinni pigistada ja süüdistada *tänapäeva õrnukesi*? Ega kontserdimaju kinni ei panda, leitakse lihtsalt teised inimesed asemele. Selliseid ahistajaid tulebki karistada, et oleks vähem neid inimesi, kes sama moodi tahaksid käituda.

No teine variant on siiski veel. Ei pea elama mingis karistamise maailmas. Tuleb õpetada ühed piire tõmbama ja teised neid austama. See piiride tõmbamise oskus on siiski sama oluline kui piiridest kinni pidamise oskus. Ja kes ise ei saa piiri tõmmatud, selle eest tõmbab keegi teine. Aga sellist ära kohitsetud maailma, kus keegi ei julge midagi öelda ega teha, sest äkki keegi solvub, ka ei tahaks.

+10
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 177 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tuttav teema, mul on samuti ühe tuntud inimese ahistamisest mitmeid jutte rääkida, samas ma tean, et nüüd aastaid hiljem, ei aita mind keegi. Õnneks alles hiljuti üks naine rääkis samast perverdist oma intervjuus ja muidugi hakati ähvardama, “sul pole tõendeid”, aga vähemalt mitukümmend naist võiks veel suu lahti teha. Tihti on tuntud inimestel suur hulk mõjuvõimsaid inimesi ümber, eriti poliitikuid ja nemad aitavad selliseid teemasid kinni mätsida. Kes usub, et nõukogu liikmed ei teadnud Mäe sellisest küljest? Ma ei usu.
Vaadates kuidas Monika Helme Õhtulehes sõna võtab, siis selline suhtumine on vägagi tuttav, käsi peseb kätt ja kõik vaikivad. Nagu Eestis pedofiilide puhulgi.
Mis puutub Estoniasse, siis mul on ühe tuttava baleriini eravestlusest jäänud mulje, et selles majas on palju rohkem mädakohti, kui ainult peadirektori näppimine ja ahistamine. Loodetavasti lastakse Mägi lahti, võib-olla lastakse siis baleriinidel rohkem tantsule keskenduda.

+29
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

minu meelest need kultuuriinimesed ongi vähe vabama suhtumise ja värgiga. aga ju keegi lootis saada mingi hea koha, aga ei saanud. nüüd on v.viha ja kahju, et enda pihta lubas puutuda 😉

no või midagi sellist.

mul läks ükspäev vastassoost kolleeg seljatagant mööda, kihtass koht oli. võttis kahe käega õlgade ümbert kinni ja… möödus must lähedalt. mis ma nüüd siis teen… hakkan lõugama, et ahistas? näppis? käperdas?

Minu arust on v.viha pigem see, kui naised ei suuda teistele naistele kaasa tunda. Kas sa seda artiklit üldse lugesid? Täispikkuses. Neid naisi polnud üks-kaks, neid oli kümne ringis.

+37
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanemuise kolleegid Aivar Mäe käitumisest: naisterahvana võib olla väga meeldiv, kui mees märkab sind kui naist
Eesti Ekspressis ilmus lugu Estonia teatri juhist Aivar Mäest, keda kümmekond endist ja praegust töötajat süüdistavad naiskolleegide käperdamises ja alandamises. Mäe kunagised kolleegid Vanemuisest teavad teda spontaanse naljamehe ja innustava juhina.
Loe lähemalt: https://www.elu24.ee/7002419/vanemuise-kolleegid-aivar-mae-kaitumisest-naisterahvana-voib-olla-vaga-meeldiv-kui-mees-markab-sind-kui-naist?_ga=2.197778409.759361357.1592820335-841029722.1587989794

+2
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks tal ole selline komme kogu aeg küljes olnud. Olen A. M.- ga umbes ühevanune. 80ndate alguses oli ta ju ka mingil määral laulja. Ühel peol tantsisime ja ta hakkas ikka väga ühemõtteliselt mulle ligi ajama. Tollal sai selgelt talle märku antud, et nii mölakas ei tasu olla.

Mingit traumat #metoo stiilis ma mõistagi ei saanud. Aga jah, usun küll, et ta tänapäeva õrnukesed võib ära ehmatada.

Paneks õige vangi vanamehe? Las mädaneb.

Tühja neist arvukatest kontserdimajadest.

Maailm on täis inimesi, kes teatud olukordades ei talitse ennast. 100 prossa neist lahti saada ei ole realistlik.

Vaata, üks asi on see, kui mees ajab naisele peoolukorras ligi. Teine asi on see, kui see toimub töökeskkonnas, kus mehel on naise üle kõrgema ametipositsiooni tõttu ka võim.

Ja see, et ei talitse ennast – kui tegemist on asutuse juhiga, siis peab ennast ikka alluvatega suhtlemisel talitsema küll. See ei saa olla mingi läbiräägitav asi.

+40
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanemuise kolleegid Aivar Mäe käitumisest: naisterahvana võib olla väga meeldiv, kui mees märkab sind kui naist

Siin tekib küsimus, et kas sinu mees sind ei märka siis kui naist?
Või polegi sul meest?

Samas ka küsimus, et kas see Mäe märkas ainult neid naisi, keda kodus ei märgatud?

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mäe Mäeks kuid ma ei saa aru naistest, kes peavad sellist käitumist naljaks ja isegi täiesti normaalseks. Ehk siis, kui teie laste isad või teie isad niimoodi käituksid, siis itsitate ja pakatate uhkusest?!
Ma usun 100% neid süüdistusi- ta on selline elu- ja naistemees.

Ma ei ela enam Eestis ja tunnen kohutavat kergendust, et ei pea enam sellist ahistamist tööl kogema.
Eestis elades oli lihtsalt nilbe, kui koledad vanamehed pidevalt tulid mingitel tähtpäevadel naisi musitama (enamus neist siiski karjust heameelest) või piilusid ukseaugust, mida naised oma kabinettides tegid. Minu sõbrannat ütles, et selline asi oli tavapärane ka tema töökohal ühes linnavalitsuses. Neid juhtumeid on tohutult palju ning enamasti eesti naine kannatab ära kuna pöörduda pole suurt kellegi poole ning peale pikka ning alandavat uurimist jääb süüdi ohver!

Mul on südamest hea meel, et on julgeid naisi, kes hakkavad sellisele haigele käitumisele vastu- teades, et võivad töö kaotada ning omavad eneseväärikust.

+36
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei ela enam Eestis ja tunnen kohutavat kergendust, et ei pea enam sellist ahistamist tööl kogema.

Oh jätke juba järele see “ma ei ela enam Eestis, küll seal oli kõik nii rõve”-teema. #metoo liikuminegi ei saanud alguse Eestist, nii et pole mõtet väita nagu oleks siin mingi meesahistajate kants. Seksuaalset ahistamist töökohal on võimalik kogeda üle maailma ja nagu näha, siis teatud valdkondades eriti hullusti kõigi unistuste täitumise maal Ameerika Ühendriikides, kus elu peaks olema ju eriti kuldne.

+35
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis elades oli lihtsalt nilbe, kui koledad vanamehed pidevalt tulid mingitel tähtpäevadel naisi musitama (enamus neist siiski karjust heameelest) või piilusid ukseaugust, mida naised oma kabinettides tegid.

Ilusad noormehed muidugi ei tulnud siin Eestis musitama, jama värk igatepidi. 😀

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole kerge juhtida loomeinimesi.

+5
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jajaa, maailmas on Eesti see ainus mädaplekk, kus “vanamehed ahistavad” 😀 Võta vihavastane tablett sisse, täna on võtmata.

Aga teemast veel – ühest küljest on muidugi ilge ise midagi sellist läbi elada, teisest küljest on aga ka ilge, kuidas selliseid asju läbi ajakirjanduse aetakse. Ajakirjanduse võim on tänapäeval üüratu ja kontrollimatu. Nipsust hävitatakse elusid ja karjääre, pärast kui kohus asja ei kinnita, tehakse selle kohta pisike uudis ja korras (näiteks Spacey).
Ei jaksa enam lugeda, kuidas ikka üks vägistas ja teine katsus ja kolmas vaatas valesti ja neljas maksis vähem palka kui mehele ja … oeh. Minge kohtusse, kaevake, las õppinud inimesed otsustavad, kas on süü või mitte – ja kui on, vat siis kirjutame ajalehes ja kirume kõik kooris. Aga miks peab kõigepealt ajakirjanduses midagi kirjutama?

+16
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jajaa, maailmas on Eesti see ainus mädaplekk, kus “vanamehed ahistavad” 😀 Võta vihavastane tablett sisse, täna on võtmata.

Aga teemast veel – ühest küljest on muidugi ilge ise midagi sellist läbi elada, teisest küljest on aga ka ilge, kuidas selliseid asju läbi ajakirjanduse aetakse. Ajakirjanduse võim on tänapäeval üüratu ja kontrollimatu. Nipsust hävitatakse elusid ja karjääre, pärast kui kohus asja ei kinnita, tehakse selle kohta pisike uudis ja korras (näiteks Spacey).

Ei jaksa enam lugeda, kuidas ikka üks vägistas ja teine katsus ja kolmas vaatas valesti ja neljas maksis vähem palka kui mehele ja … oeh. Minge kohtusse, kaevake, las õppinud inimesed otsustavad, kas on süü või mitte – ja kui on, vat siis kirjutame ajalehes ja kirume kõik kooris. Aga miks peab kõigepealt ajakirjanduses midagi kirjutama?

Ma olen täpselt sama meelt. Ei suuda ma kaasa tunda inimestele, kes hakkavad asja ajama ajakirjanduse kaudu ja anonüümselt. See lugu on pealegi hea näide kehvast ajakirjandusest: ajakirjanik peaks suutma säilitada erapooletuse, aga see lugu mõistab Aivar Mäe selgelt hukka, kuigi esialgu on vaid ühe poole ütlused ja teise poole ütlused. Nii need asjad ikka käima ei peaks. Täpselt nii ongi: tunned, et tehti liiga, siis pöördu kohtusse.

+13
-30
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et kui inimene on kultuuriliselt teinud riigile teeneid, siis tuleb silm kinni pigistada ja süüdistada *tänapäeva õrnukesi*? Ega kontserdimaju kinni ei panda, leitakse lihtsalt teised inimesed asemele. Selliseid ahistajaid tulebki karistada, et oleks vähem neid inimesi, kes sama moodi tahaksid käituda.

Kahjuks mingi osa ühiskonnast mõtleb tõesti nii.

Mäletate, kui oli see ühe teatrijuhi skandaal, kes peksis oma armukese haiglavoodisse. Kuna ta oli väga populaarse teatri juht, siis leidsid väga paljud (paljud perekooli käod nende seas), et kuna tal on riigi ees nii suured teened, siis tuleb silm kinni pigistada. Süüdi on hoopis see lits, kes asja võimendas ja intsidendist kasu tahtis lõigata. Et paljud suurkujud on vastuolulised, keerulised ja tundliku natuuriga inimesed ning sellega tuleb leppida, kui nad teinekord mõne prohmaka teevad. Nende teened ühiskonna ees kompenseerivad selle kõik.

Ministri maha karjutud “lõpetage kanakarja kambakas!” illustreerib minu kommentaari eredalt. Samuti see, kui mõni kuu pärast juhtunut pidas president pika kõne vägivallast ja vägivalla vastu oma aastapäevakõnes, ja seejärel suundus pika sammuga EV sünnipäevapidu jätkama kõnealusesse teatrisse…

+23
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma olen täpselt sama meelt. Ei suuda ma kaasa tunda inimestele, kes hakkavad asja ajama ajakirjanduse kaudu ja anonüümselt. See lugu on pealegi hea näide kehvast ajakirjandusest: ajakirjanik peaks suutma säilitada erapooletuse, aga see lugu mõistab Aivar Mäe selgelt hukka, kuigi esialgu on vaid ühe poole ütlused ja teise poole ütlused. Nii need asjad ikka käima ei peaks. Täpselt nii ongi: tunned, et tehti liiga, siis pöördu kohtusse.

Aga siis ei oleks ajakirjandust olemaski, sest kui keegi neile keelt ei kannaks. Kus sa tead nagu keegi ajas asju anonüümselt, isegi politsei ja prokuratuur lekib meil võimsalt.
Kui kedagi käpitakse, siis kuulub see siiski politsei uurimise alla, niisama siin kohtusse minna pole mõtet.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selge 🙂
Aga no päriselt, kas ainult mulle tundub selline käitumine ulme, mida seal kirjeldati, või võibki Mäe selline olla?

Kui peadirektor vaatab sekretäri dekolteest sisse, siis see toiming veel ei ületa sündsuse(tuse) piire. Esiteks on inimesel (puhas) aluspesu seljas, mis varjab kõik olulise. Teiseks peaks iga tervet naist meelitama tõdemus, et tema keha vastu ülemus üldse huvi tunneb. Alati on võimalik öelda, et “Käpad eemale!” ja ükski mees sellest ei solvu kuna siivas olek annab ahvatlevale daamile läheneja jaoks võlu juurde. Hoopis rusuvam on olukord, kui direktor vaatab vidukil silmil ennast atraktiivseks pidavat naist nagu pesemata vitriinakent, läbi mille tahaks tähtsamaid asju silmitseda

+3
-43
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mäletate, kui oli see ühe teatrijuhi skandaal, kes peksis oma armukese haiglavoodisse.

“Peksis armukese haiglavoodisse”??????? 😀 Sa mõtled seda, kuidas Tiit Ojasoo tõukab naist nii, et too kukub lumehange? Ja “õnneks ei saanud näitlejanna nii suuri füüsilisi vigastusi, et oleks pidanud kiirabisse minema“? Haiglavoodi???? Vat just sinusuguste pärast ongi vaja, et iga süüdistus käiks läbi kohtu. Sa ju ei suuda olukordi kirjeldada objektiivselt, vaid ainult omapoolse kujundusega, paned süüdimatult pool otsa ning antud juhul võltsid juttu lausa täielikult.

+30
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mäletate, kui oli see ühe teatrijuhi skandaal, kes peksis oma armukese haiglavoodisse.

“Peksis armukese haiglavoodisse”??????? 😀 Sa mõtled seda, kuidas Tiit Ojasoo tõukab naist nii, et too kukub lumehange? Ja “õnneks ei saanud näitlejanna nii suuri füüsilisi vigastusi, et oleks pidanud kiirabisse minema“? Haiglavoodi???? Vat just sinusuguste pärast ongi vaja, et iga süüdistus käiks läbi kohtu. Sa ju ei suuda olukordi kirjeldada objektiivselt, vaid ainult omapoolse kujundusega, paned süüdimatult pool otsa ning antud juhul võltsid juttu lausa täielikult.

Aga see ongi inimlik, sa ise paned ju ka pool juurde tavaliselt.

0
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks ajakirjandus? Aga ilmselt sellepärast, et kuskilt oli viimane tilk karikasse ja abi ega nõu pole kuskilt loota. Ja isegi kui sul võib olla 100% õigus, siis ohvreid alavääristatakse ikkagi, sealt saab teise sahmaka.
Tegelikult on neid torusid õnneks küll, et asi kasvõi edasi hakkaks liikuma, olgu see meie Weinsteini sarnane juhtum või mitte. Pealtnägija, kaua võib, suud puhtaks, Kuuu-uurija, et nimetada mõned ja sõna-ajakirjandus. Kindlasti satub sisse ka imelikke lugusid, aga enamasti ongi need need, et enam kuskilt abi ei saa ega oska küsida. Ajakirjandus tõstab teema, nüüd peavad instantsid ka jalad kõhu alt välja võtma ega lootma, et äkki läheb mööd, meie ei saa midagi teha, kogu aeg on nii olnud või lihtsalt ei viitsi. Neeed lood tekivad alati kohale, kus juba paljud õiglustunne ja väärikus on riivatud. Ja väga tihti on need juhtumid, kus jõu- ja võimupositsioonil on karistamatuse tunne ja ta teebki, sest saab teha. Need, kes lõpuks sõna võtavad, neil sellest võimu kuritarvitamisest mõõt täis ja annavad ka teistele märku, et ei pea ikka lõpuni kannatama ja ei ole ikka nii, et kui inimene on juht, siis saab ta olla totaalne diktaator, kes poob ja laseb. Me elame õnneks/loodetavasti teistsuguses riigis ja ühiskonnas.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga see ongi inimlik, sa ise paned ju ka pool juurde tavaliselt.

Loomulikult ei pane. Ja veider, et sa ei märka, et sina liialdad sõnadega ühes valdkonnas, Mäe teises – aga sina oled enda arust õige, tema aga on süüdi.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole kerge juhtida loomeinimesi.

Mida kommentaari. Et kui on raske juhtida, siis peab ahistama hakkama või?

+21
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui peadirektor vaatab sekretäri dekolteest sisse, siis see toiming veel ei ületa sündsuse(tuse) piire. Esiteks on inimesel (puhas) aluspesu seljas, mis varjab kõik olulise. Teiseks peaks iga tervet naist meelitama tõdemus, et tema keha vastu ülemus üldse huvi tunneb.

Sa eksid. Siin on ilmselt hõivatud ja mittehõivatud naiste vaatepunktid erinevad.

Kui mingi “Peadirektor” vaatab MINU naise dekolteest sisse, siis tal ei lõpe see hästi.
Sind, kui minu tervet naist ei ei pea kõditama mingi perverdi vahtimine.

Kui sina oled vallaline naine ja lased sel sündmusel heameelega juhtuda, see on sinu teema. See on sinu vaba valik.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Njah, seksuaalse ahistamise lugusid Eestis töökohtadel on väga palju rääkida. Viimase 18 aasta jooksul.
Viimane lugu oli, kui keskealine autojuht, kes meie asutusse iganädalaselt kaupa tõi, alustas tralli, et enne kaupa kätte ei saa, kui keegi minu naiskolleegidest pole talle musi andnud. 50 a mees norib poisikese kombel füüsilist kontakti 28-30 a. naistelt ja ütleb, et ilma selleta ta enda tööülesandeid ei täida. Seda korduvalt. Kus siin see nali on? Kuidagi sai see kaup ikka kätte saadud ja lõpuks jõudis see info ka minuni. Võtsin transpordifirmaga ühendust ja see asi mõneks ajaks lõppes, et varsti uuesti alata…
Minu jaoks pea kõiki ettejäävaid naisi seksuaalselt ahistavad mehed kannavad enda laubal suurt silti, et nad on nii kohutavalt seksinäljas, rahuldamata ja see on nende jaoks ainuke võimalus naise keha puutuda (minu jaoks ilmselgelt neid keegi ei taha, vastasel korral nad ei peaks neid puudutusi varastama). Loomulikult on nende käperdamiste taga ka võimuiha, -vajadus jms, aga mina näen neid haledate meestena, kelledel ei ole erilisi võimalusi. Sõltuvalt enda positsioonist valitakse lihtsalt erinev stateegia enda tahtmise saavutamiseks. Sellest ka minu ainuke emotsioon nende suhtes, põlgus ja mul on ülimalt hea meel, kui seksuaalse ahistamise lugusid avalikustatakse ja seda sügavalt taunitakse!

+35
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No anna andeks, kui üht detaili valesti mäletasin. Mõte aga jääb TÄPSELT SAMAKS! Ta peksis naist korduvalt käte ja jalgadega, kuni too oli pikali.

http://www.pealinn.ee/newset/tiit-ojasoo-loi-naitlejannat-korduvalt-jalgade-ja-katega-n171314

https://kroonika.delfi.ee/news/kroonikaarhiiv/tiit-ojasoo-viha-on-tunda-saanud-ka-lapsed?id=82326966

Selles artiklis selgub, et ta on peksnud ka oma naist (kui avalikkus teab ühte korda, siis mis veel koduseinte vahel toimub?) ja kahte enda meessoost alluvat. Samuti on kabineti sein rusikahoope täis. Lisaks on ta käinud lastelaagris räuskamas ja laamendamas.

Tõesti, sinu kommentaar on ere näide sellest, kuidas teenetega inimese pahateod tuleb mahavaikida ja väiksemaks siluda.

+25
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidagi sai see kaup ikka kätte saadud ja lõpuks jõudis see info ka minuni. Võtsin transpordifirmaga ühendust ja see asi mõneks ajaks lõppes, et varsti uuesti alata…

Jah, ilge. Aga mina ei mõista, miks see info alles lõpuks sinuni jõudis? Miks need töötajad esimese asjana ei ütle oma ülemusele, et säherdune-mäherdune autojuht ajab ila ja takistab töötamist? Vat sellest saan ma sama vähe aru kui sellest mehest. Kaitseme, ei kitu???? Mina sinu asemel esitaks mõned küsimused järelemõtlemiseks ka neile naistele.

+10
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

No anna andeks, kui üht detaili valesti mäletasin. Mõte aga jääb TÄPSELT SAMAKS! Ta peksis naist korduvalt käte ja jalgadega, kuni too oli pikali.

http://www.pealinn.ee/newset/tiit-ojasoo-loi-naitlejannat-korduvalt-jalgade-ja-katega-n171314

Selles artiklis selgub, et ta on peksnud ka oma naist (kui avalikkus teab ühte korda, siis mis veel koduseinte vahel toimub?) ja kahte enda meessoost alluvat. Samuti on kabineti sein rusikahoope täis. Lisaks on ta käinud lastelaagris räuskamas ja laamendamas.

Tõesti, sinu kommentaar on ere näide sellest, kuidas teenetega inimese pahateod tuleb mahavaikida ja väiksemaks siluda.

See, kas keegi peksti vaeseomaks (“haiglavoodisse”) või löödi teda mõned korrad nii, et ohver viga ei saanud, pole “üks detail” vaid kogu asja põhiolemus.
Ojasoo juhtumi kohta on avaldatud igasugust soppa, igaüks on tõlgendanud nagu tahtis ning seetõttu avaldas prokuratuur täpsed detailid: üks kord tõukas, kaks korda lõi jalaga ja kannatanu tasakaalu ei kaotanud ning lahkus. See on fakt ja palun ära rohkem vaidle ega kasuta väljendeid a la “peksis haiglavoodisse” või “lõi korduvalt käte ja jalgadega”.
Samuti ära sildista mind ega minu kommentaare. Proovi olla sama objektiivne ja saame edasi rääkida. Või siis ole vait ja podise patja.

+14
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ojasoo on ilmselt mitte väga mees. Peksab naisi, et olla keegi.
Mäe kohta me ei tea seda sama.

Aga kui see viimane loll samuti tõesti üritas end mehena tõestada, siis … hoidku oma hobuseid.
Mehed on teistsugused.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, kas keegi peksti vaeseomaks (“haiglavoodisse”) või löödi teda mõned korrad nii, et ohver viga ei saanud, pole “üks detail” vaid kogu asja põhiolemus.
Ojasoo juhtumi kohta on avaldatud igasugust soppa, igaüks on tõlgendanud nagu tahtis ning seetõttu avaldas prokuratuur täpsed detailid: üks kord tõukas, kaks korda lõi jalaga ja kannatanu tasakaalu ei kaotanud ning lahkus. See on fakt ja palun ära rohkem vaidle ega kasuta väljendeid a la “peksis haiglavoodisse” või “lõi korduvalt käte ja jalgadega”.
Samuti ära sildista mind ega minu kommentaare. Proovi olla sama objektiivne ja saame edasi rääkida. Või siis ole vait ja podise patja.

Arusaadav, sa oled siis üks asjaosalistest, et tead paremini mis toimus? Ja et see, mis selle loo kohta ajakirjanduses on avaldatud, on puhas vale?

Minu arust oli artiklis kirjas, et videosalvestiselt on täpselt näha, mis toimus. See oli siis vist ilmselt lavastatud?

See, et mina mingi detailiga eksisin, ei tee selle kodaniku tegusid mitte kriipsu võrragi paremaks. Mina tõin vaid näite, kus inimest, kes avalikkus tunnustab, hakatakse kaitsma, puhtaks pesema ja tema tegusid siluma.

Et teemas püsida, võib sama paralleeli tuua ka käesoleva teema “kangelasega”. Näe, siin on kohe kari inimesi, kes õigustavad ahistajat. Ja see on lihtsalt ilge!

Patja võid ise podiseda!

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arusaadav, sa oled siis üks asjaosalistest, et tead paremini mis toimus? Ja et see, mis selle loo kohta ajakirjanduses on avaldatud, on puhas vale?

Minu arust oli artiklis kirjas, et videosalvestiselt on täpselt näha, mis toimus. See oli siis vist ilmselt lavastatud?

Kas sa ei märganud linki prokuratuuri avaldusest, mille oma postitusse panin? Sulle on täpselt seesama info käepärane, mis mullegi. Võta, loe, saad samavõrd asjaosaliseks kui mina. Jah, ajakirjandus avaldab tihti ka valeinfot, loomulikult – näiteks siis, kui tunnistajaks satub mõni sinusugune liialdaja-luuletaja. Või kui tunnistaja lihtsalt ei oska end väljendada või siis tõlgendab ajakirjanik midagi teisiti kui ütleja mõtles. Videosalvestis ongi selles juhtumis ainus õige algallikas ning prokuratuur tõigi välja, mida sealt nähti: kaks lööki jalaga ja üks tõuge käega. Nagu kirjutasin. Mitte lauspeksu ega haiglavoodeid. Aga ole nüüd pai ja viitsi vajutada lingile ning lugeda.

Et teemas püsida, võib sama paralleeli tuua ka käesoleva teema “kangelasega”. Näe, siin on kohe kari inimesi, kes õigustavad ahistajat. Ja see on lihtsalt ilge!

Ja samuti teemas püsimiseks – siin on ka hea näide, kuidas mõne inimese suust sünnib võimas laim ja ta ise justkui nagu ei taipagi, et laimab, enda arust ta kõigest “mäletas ühte detaili valesti” ja see pole üldse oluline ega muuda midagi … Äkki Mäe ka tegelikult puudutas töötaja käsivart, too mäletab aga, et patsutas tagumikku – see ju lihtsalt üks detail? Kahju, et sellised liialdajad solgivad ära päris ohvrite lood ning tekitavad tunde, et igal pool võib tegu olla “lihtsalt detailide valesti mäletamisega”.

+13
-9
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 808 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aivar Mäe