Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aivar Mäe

Näitan 30 postitust - vahemik 661 kuni 690 (kokku 808 )

Teema: Aivar Mäe

Postitas:
Kägu

Lubage meelde tuletada, et me rääkisime sellest, kas konkreetses massaažitoa juhtumis on ahistamisjuhtum või mitte. Me ei arutanud Estonia tööõhkkonna üle (ja siin ma jään tegelikult ikkagi ka eriarvamusele – isegi tööõhkkonna mõttes pole siin midagi vinguda – kedagi võib sügavalt solvata või seksuaalsena näida isegi juuste kohendamine või näiteks ringutamine). Väga halb komme on vastase vastuseid kontekstist välja rebida ja siis neid teise, sobivamasse keskkonda istutada.

Kes need me on? Mina olen kogu aeg selles teemas rääkinud tööle sobivas/mittesobivas kontekstis. Tööle ei sobi lisaks seksuaalsele ahistamisele ka näiteks oma isikliku elu demonstreerimine või ka näiteks töökius. See, et sina tahad seda just ainult seksuaalse ahistamise kontekstis näha ning võtad ainult sulle sobiva osa välja (et leidub mingi hulk inimesi, kes on kuulutanud, et nemad ennast ahistatuna ei tundud), ei tähenda, et seal kõik korras oli. Niipalju kui artiklitest kirjas oli, oli seal nii seksuaalset ahistamist, töökiusu kui ka lihtsalt tööle mittesobivat käitumist. Ja see, et kõiki ei ahistatud või osad ennast ahistatuna ei tundnud, ei muuda seda olematuks.

Jah, postimees leidis ühe, kes ei pea tema seljas nühkimist ahistamiseks. Ekspress leidis vähemalt ühe, kes seda pidas ahistamiseks. Kas see, et kellelgi selline nühkimine sobis, teeb olematuks kõigi teiste ahistamised? Ei tee.
Mõrvar on ka siis mõrvar, kui ta mõrvas kellegi isiku X ja sina oled elus.
Vägistaja on vägistaja ka siis, kui ta vägistas isiku Y ja sind ei vägistanud.
Ahistaja on ahistaja ka siis, kui ta ahistas isikut Z ja sind ei ahistanud.

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 47 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kes need me on? Mina olen kogu aeg selles teemas rääkinud tööle sobivas/mittesobivas kontekstis.

Mõrvar on ka siis mõrvar, kui ta mõrvas kellegi isiku X ja sina oled elus.
Vägistaja on vägistaja ka siis, kui ta vägistas isiku Y ja sind ei vägistanud.
Ahistaja on ahistaja ka siis, kui ta ahistas isikut Z ja sind ei ahistanud.

Jututeemaks oli X ka siis, kui sina rääkisid muust … 😀
Head und.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 177 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas sul on andmeid, et politesisse avalduse teinud olid need kõrvaltvaatajad? Ma siiski arvan, et sinna tegid avalduse need, kes väidavad, et neid isiklikult ahistati. Ja loomulikult võib seal kõrvaltvaataja tunnistajaks olla.

Aga artiklisse, kus räägitakse seda, et Estona teatris ahistatakse ning tööõhkkond ei ole normaalne, võib selline kõrvaltvaataja küll infot anda. Sest tööõhkkond ei ole normaalne, kui seal mingid nühkimismängud teiste silme all käivad.

Lubage meelde tuletada, et me rääkisime sellest, kas konkreetses massaažitoa juhtumis on ahistamisjuhtum või mitte. Me ei arutanud Estonia tööõhkkonna üle (ja siin ma jään tegelikult ikkagi ka eriarvamusele – isegi tööõhkkonna mõttes pole siin midagi vinguda – kedagi võib sügavalt solvata või seksuaalsena näida isegi juuste kohendamine või näiteks ringutamine). Väga halb komme on vastase vastuseid kontekstist välja rebida ja siis neid teise, sobivamasse keskkonda istutada.

Kuule. On selge vahe, kas see tegevus, mis kedagi töökeskkonnas häirib, hõlmab kahte inimest ühteist puudutamas või ühte inimest midagi tegemas. Kindlasti suudab keegi väga seksuaalselt juukseid kohendada ja ringutada, aga need on ikkagi tavapärased tegevused. Täiesti absurdsed näited.

Töökeskkonnas teise inimese puudutamine on ok, kui see on käesurumine, õlalepatsutus ja kallistus tähtpäeva puhul.

Kui ma oleksin see, kes otsustab selliselt käituva ülemuse töölejäämise, siis ma ei laseks tal isegi siis tööle jääda, kui terve kollektiiv väidaks, et nad ei tunne ennast ahistatuna, kui neile on alasti olles selga heidetud või nende rindu või tagumikke katsutud. Sest siis mul tekiks juba küsimus, et mis ullikesed see ülemus on tööle võtnud, kes ilmselgelt ebasobivat käitumist normaalseks peavad. Sest töökollektiiv ei ole jääv, inimesed tulevad ja lähevad ja üks hetk keegi ikkagi leiab, et selline käitumine on seksuaalne ahistamine, sest see on.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 74 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ma oleksin see, kes otsustab selliselt käituva ülemuse töölejäämise, siis ma ei laseks tal isegi siis tööle jääda, kui …

Nujah. Ja kui mina oleks jumal, siis ma kustutaks viimased 15 aastat inimkonna ajaloost ja annaks uue katse. Kui see ka metsa läheb, siis … tulgu see veeuputus pealegi uuesti.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuigi sa ei ole olukorda näinud, oled veendunud, et toimus

üksteise otsas nühkimine, nühkimismäng

ja korrutad seda mitu korda igas postituses. Sul on väga tugev eelarvamus.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eelarvamus mille suhtes? Jah, ma suhtun väga tugeva eelarvamusega ülemusesse, kes oma alluva palja keha peale heidab tööl massaažilaual. Ja nimetan seda tõesti nühkimiseks. On sul selle kohta mõni parem termin?

Aga seda, kas see toimus või mitte, ma muidugi ise ei tea, oma silmaga ei ole näinud. Aga sellest kirjutas ekspressis üks, kelle selga nii heideti. Siis kirjutas ekspressis sellest üks, kes oli seda pealt näinud ning väitis, et see tema pealtnähtu ei olnud ainus juhus. Ja kolmandaks kirjutas seda postimehes üks, kes väitis, et tema peale heideti jah, aga tema ei pea seda ahistamiseks.

Jah, muidugi, ma ei saa kindel olla, et kõik need artiklites kirjutanud valetavad ja midagi sellist ei ole juhtunud. Aga ma olen siiski heauskne ja usun, et ehk nad kõik siiski ei valeta. Eriti kummaline tundub mulle mõte, et miks peaks postimehes valetama keegi, kes Aivar Mäesse hästi suhtub, et näe, minu peale heideti küll, aga minu jaoks oli see ok? Et Mäed ta sellega halvustada ei taha? Või siiski tahtis? Või miks ta sellist asja valetama pidi?

Aga jah, kui nad kõik kollektiivselt valetasid, siis ehk tõesti midagi sellist ei toimunud. Huvtav oleks siis teada, mis valetamisnakkus küll seal Estonias levib..

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelarvamus mille suhtes? Jah, ma suhtun väga tugeva eelarvamusega ülemusesse, kes oma alluva palja keha peale heidab tööl massaažilaual. Ja nimetan seda tõesti nühkimiseks. On sul selle kohta mõni parem termin?

Aga seda, kas see toimus või mitte, ma muidugi ise ei tea, oma silmaga ei ole näinud. Aga sellest kirjutas ekspressis üks, kelle selga nii heideti. Siis kirjutas ekspressis sellest üks, kes oli seda pealt näinud ning väitis, et see tema pealtnähtu ei olnud ainus juhus. Ja kolmandaks kirjutas seda postimehes üks, kes väitis, et tema peale heideti jah, aga tema ei pea seda ahistamiseks.

Jah, muidugi, ma ei saa kindel olla, et kõik need artiklites kirjutanud valetavad ja midagi sellist ei ole juhtunud. Aga ma olen siiski heauskne ja usun, et ehk nad kõik siiski ei valeta. Eriti kummaline tundub mulle mõte, et miks peaks postimehes valetama keegi, kes Aivar Mäesse hästi suhtub, et näe, minu peale heideti küll, aga minu jaoks oli see ok? Et Mäed ta sellega halvustada ei taha? Või siiski tahtis? Või miks ta sellist asja valetama pidi?

Aga jah, kui nad kõik kollektiivselt valetasid, siis ehk tõesti midagi sellist ei toimunud. Huvtav oleks siis teada, mis valetamisnakkus küll seal Estonias levib..

Heideti peale on nii umbmäärane kirjeldus.

Sama nagu öeldakse,et keegi hakkas tüli norides tõmblema.
Või,et keegi ajas pska suust välja… tõesti,väljaheidet?
Tuleb olla detailsem… pani käe seljale, oli kõhuli ja keegi tuli oma kehaga selja peale.
Heideti peale? Mida? Massaashi õli?

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tuleb olla detailsem… pani käe seljale, oli kõhuli ja keegi tuli oma kehaga selja peale.

Kui huvitab, ehk siis loeksid artikleid? Nt ekspressi sõnasuus oli selline: “Olin pikali massaažilaual, majas käiva füsioterapeudi juures. Ühel hetkel kõndis sisse Aivar, teretamise saatel viskas end oma kehaga minu peale risti, nagu tahtnuks mind kallistada. Lamasin kõhuli, ülakeha paljas, alakehal rätik.”
Postimehe täpset sõnastust ei ole mul hetkel võtta, nii et mine ja loe ise.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelarvamus mitte selle suhtes, kas või mis juhtus, vaid selle suhtes, kuidas juhtus.
Nühkimine tähendab edasi-tagasi liigutustega hõõrumist. Ükski olukorra kirjeldus ei väida midagi sellist, ainult sina kasutad pidevalt seda sõna.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui huvitab, ehk siis loeksid artikleid? Nt ekspressi sõnasuus oli selline: “Olin pikali massaažilaual, majas käiva füsioterapeudi juures. Ühel hetkel kõndis sisse Aivar, teretamise saatel viskas end oma kehaga minu peale risti, nagu tahtnuks mind kallistada. Lamasin kõhuli, ülakeha paljas, alakehal rätik.”

Postimehe täpset sõnastust ei ole mul hetkel võtta, nii et mine ja loe ise.

Ühesõnaga tahtis kallistada,emmata, aga lamaja kujutas ette, et tahab seksida või mis asja? Miks muidu kirjeldas… nagu tahtnuks.
Ja kumb oli õige pikali või kõhuli. Kahte asja üheaegselt ei saa.

0
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

viskas end oma kehaga minu peale risti, nagu tahtnuks mind kallistada

Kui see täpne sõnastus juba jutuks tuli, siis mulle jäi juba artiklit lugedes see situatsioon arusaamatuks. Kui keegi viskab üle teise end risti, siis mis mõttes “nagu tahtnuks mind kallistada”? Ma ei suuda välja mõelda, kuidas enese üle teise risti viskamisel teda kallistada saaks? Või viskas ta ikkagi end pikuti, nii kujutaks ette kallistamisasendit? Või kuidas teie sellest aru saate. Sellised sogased kirjeldused ei tule teksti usaldusväärsusele sugugi kasuks.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelarvamus mitte selle suhtes, kas või mis juhtus, vaid selle suhtes, kuidas juhtus.

Nühkimine tähendab edasi-tagasi liigutustega hõõrumist. Ükski olukorra kirjeldus ei väida midagi sellist, ainult sina kasutad pidevalt seda sõna.

Noh, minu meelest alasti naisterahvale meesterahva poolt peale heitmise kohta oli see üsna hea väljend. Aga eks kasutan siis edaspidi väljendit, et AM ronis naisele selga, pikem kirjutada, aga kas see sobib rohkem? Või peaksin kasutama, et AM prantsatas naisele selga? Viskas ennast selga? Ühesõnaline väljend oleks kompaktsem, aga mul paremat pähe ei tule, kui nühkima. Aitad ehk, millist väljendit ma tohin kasutada?

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noh, minu meelest alasti naisterahvale meesterahva poolt peale heitmise kohta oli see üsna hea väljend. Aga eks kasutan siis edaspidi väljendit, et AM ronis naisele selga, pikem kirjutada, aga kas see sobib rohkem? Või peaksin kasutama, et AM prantsatas naisele selga? Viskas ennast selga? Ühesõnaline väljend oleks kompaktsem, aga mul paremat pähe ei tule, kui nühkima. Aitad ehk, millist väljendit ma tohin kasutada?

Äkki sa alustuseks vastad näiteks minu 12.07 23:26 küsimusele (sest sa paistad hästi teadvat, mis seal täpselt toimus), siis saame koos seda õiget väljendit edasi otsida?

Miinused … miinused … eks need aitavad segases seisus alati.

+3
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki sa alustuseks vastad näiteks minu 12.07 23:26 küsimusele (sest sa paistad hästi teadvat, mis seal täpselt toimus), siis saame koos seda õiget väljendit edasi otsida?

Miinused … miinused … eks need aitavad segases seisus alati.

Kes sa üldse oled et viitsid siin lõpmatult postitada selle onu kaitseks? Suvaline inimene kindlasti mitte, tema naine kindlasti mitte. Jääb üle ainult andunud armuke. See sobib kogu looga ka suurepäraselt.

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

http://www.pealinn.ee/tagid/koik/kehakeele-ekspert-aivar-mae-ei-pea-seksistlikku-kaitumist-millekski-n255443

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

http://www.pealinn.ee/tagid/koik/kehakeele-ekspert-aivar-mae-ei-pea-seksistlikku-kaitumist-millekski-n255443

Kui oleks minu teha, siis keelaks kõik kehakeele eksperdid ära. Suuremat lollust sellest, mida nad suust välja ajavad, annab otsida. Inimesed reageerivad samades olukordades täiesti erinevalt, olenevalt iseloomust ja mingeid põhjapanevaid järeldusi ei saa teha.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui oleks minu teha, siis keelaks kõik kehakeele eksperdid ära. Suuremat lollust sellest, mida nad suust välja ajavad, annab otsida. Inimesed reageerivad samades olukordades täiesti erinevalt, olenevalt iseloomust ja mingeid põhjapanevaid järeldusi ei saa teha.

Ja kuidas veel saab.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes sa üldse oled et viitsid siin lõpmatult postitada selle onu kaitseks? Suvaline inimene kindlasti mitte, tema naine kindlasti mitte. Jääb üle ainult andunud armuke. See sobib kogu looga ka suurepäraselt.

Oi, seekord läks päris kaua, enne kui hakati otsima, et kes on see palju postitanu – kindlasti kuidagi seotud isik. Müts maha, seekord teemas vist intelligentsed inimesed. Kuni sinu tulekuni, st.
Ma olen täiesti suvaline inimene. Lepi sellega või ära lepi, mul täiesti savi.

Tõsi. Õigus on neil harilikult ainult tagantjäreletarkusena – kui nad teavad, et paar läks lahku või keegi on kellessegi armunud, siis leiavad piltidelt seda tõestavaid tunnuseid. Seda ma usun, et politseis on kehakeeleeksperte, kes oskavad valetamist tuvastada ja ärritust jne, aga need argielu seletada üritavad eksperdid ajavad küll lihtsalt masendavat juttu. Meenub, kuidas presidendi vastuvõtul kord Kaljulaid ja Maksimovski eksperdi arust kole kaugel üksteisest seisid, see pidi tähendama mingeid ebakõlasid … no tule taevas appi, seal on kätlemismaraton ja presidendipaaril on ilmselt vaid üks mõte peas, lõppeks see ometi kord ära – ei säti nad oma asendeid ega tundle omavahel, tegemist on pikaajalise paariga.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kumb oli õige pikali või kõhuli. Kahte asja üheaegselt ei saa.

Puhtkeeleliselt on “pikali” lihtsalt “püsti” vastand ja tähendab, et inimene on horisontaalses asendis. Vähemalt minu keeletaju kohaselt on “kõhuli” ja “selili” siiski ühtviisi pikali.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tõsi. Õigus on neil harilikult ainult tagantjäreletarkusena – kui nad teavad, et paar läks lahku või keegi on kellessegi armunud, siis leiavad piltidelt seda tõestavaid tunnuseid. Seda ma usun, et politseis on kehakeeleeksperte, kes oskavad valetamist tuvastada ja ärritust jne, aga need argielu seletada üritavad eksperdid ajavad küll lihtsalt masendavat juttu. Meenub, kuidas presidendi vastuvõtul kord Kaljulaid ja Maksimovski eksperdi arust kole kaugel üksteisest seisid, see pidi tähendama mingeid ebakõlasid … no tule taevas appi, seal on kätlemismaraton ja presidendipaaril on ilmselt vaid üks mõte peas, lõppeks see ometi kord ära – ei säti nad oma asendeid ega tundle omavahel, tegemist on pikaajalise paariga.

Miks see kehakeele ekspert AMi kohta masendavat juttu ajab, kas sellepärast, et see ei lähe sinu arvamusega kokku? Minule tundub tema jutt küll väga loogiline ja põhjendatud.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 74 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oi, seekord läks päris kaua, enne kui hakati otsima, et kes on see palju postitanu – kindlasti kuidagi seotud isik. Müts maha, seekord teemas vist intelligentsed inimesed. Kuni sinu tulekuni, st.

Ma olen täiesti suvaline inimene. Lepi sellega või ära lepi, mul täiesti savi

Teie olete väga inteļligentne, suvaline inimene.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see kehakeele ekspert AMi kohta masendavat juttu ajab, kas sellepärast, et see ei lähe sinu arvamusega kokku? Minule tundub tema jutt küll väga loogiline ja põhjendatud.

Konkreetselt AM juhtumi kohta pole ma midagi öelnud, rääkisin üldiselt neist ekspertarvamustest. Mida ekspert Mäe kohta on öelnud, pole lugenud ja arvamust ei oma.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Postimehe täpset sõnastust ei ole mul hetkel võtta, nii et mine ja loe ise.[/quote]

Ma aitan Sind. Tsitaat Postimehest: “….kinnitab Postimehele, et mäletab küll massaažis käimist, mäletab, et samal ajal astus kabinetti ka Mäe, aga ei mäleta mingit ahistamist. «Ma ei tundnud end ebamugavalt,» ütleb ta”
Imelik, selles artiklis polegi keegi kinnitanud, et mingi peale heitmine või “nühkimine” üldse toimus… Millises Postimehe artiklis selle peale heitmise = “nühkimise” toimumist kinnitati?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma aitan Sind. Tsitaat Postimehest: “….kinnitab Postimehele, et mäletab küll massaažis käimist, mäletab, et samal ajal astus kabinetti ka Mäe, aga ei mäleta mingit ahistamist. «Ma ei tundnud end ebamugavalt,» ütleb ta”
Imelik, selles artiklis polegi keegi kinnitanud, et mingi peale heitmine või “nühkimine” üldse toimus… Millises Postimehe artiklis selle peale heitmise = “nühkimise” toimumist kinnitati?

Tänan. Usaldasin perekooli, kus väideti, et seda massaažilaual ahistamisjuhtumit ei toimunud, sest väidetav ahistatu ei tundnud ennast ahistatuna. Aga tundub, et perkoolikad on veel hämmastavamad, kui ma arvasin. Üks inimene räägib ekspress, kuidas AM ennast tema peale heitis, kui ta oli palja ülakehaga masaažilaual. Ja kui postimehe artiklis üks, kes ka masaažikabinetis käinud, ennat AM sisenemisest ahistatuna ei tundnud, siis järelikult ei tundud ka see mitte, kellele AM ennast elga heitis? Nojah. Tõesi, ma olen ka elus massaažis käinud ja ma ei tundune ennast ahistatuna. Sellest võib ka absoluutse kindlusega järeldada, et AM ei ahsitanud kedagi mitte kunagi 😀

Tegelikult võib eestist leida üle 1,3 miljoni inimese, keda Aivar Mäe ei ole kunagi ahsitanud. Seega ta ei ole kedaig ahistanud. Nii on.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan. Usaldasin perekooli, kus väideti, et seda massaažilaual ahistamisjuhtumit ei toimunud, sest väidetav ahistatu ei tundnud ennast ahistatuna. Aga tundub, et perkoolikad on veel hämmastavamad, kui ma arvasin. Üks inimene räägib ekspress, kuidas AM ennast tema peale heitis, kui ta oli palja ülakehaga masaažilaual. Ja kui postimehe artiklis üks, kes ka masaažikabinetis käinud, ennat AM sisenemisest ahistatuna ei tundnud, siis järelikult ei tundud ka see mitte, kellele AM ennast elga heitis? Nojah. Tõesi, ma olen ka elus massaažis käinud ja ma ei tundune ennast ahistatuna. Sellest võib ka absoluutse kindlusega järeldada, et AM ei ahsitanud kedagi mitte kunagi

Soovitaksin siiski mitte suvaliselt usaldada ega omapäi järeldada, vaid alustuseks tervet artiklit lugeda. Juttu on siiski justnimelt ühest sellisest juhtumist, kus Mäe olevat kellegi kõrvaltnägija andmetel massaažitoas baleriini ahistanud, tõenäoliselt üks neist, millest rääkis Ekspress ja mis sai politseile edastatud. Et kõik oleks selge, kopin siia lõigu artiklist, loodetavasti “Postimees” ei pahanda: “Nii, nagu Ojamäe, nii sai ka balletitantsija Loorits-Kämbre talle teadmata põhjusel kutse politseisse. Seal selgus, et keegi estoonlastest oli näinud, kuidas Mäe oli teda möödunud hooajal Estonia füsioteraapiakabinetis massaažilaual ahistanud. Loorits-Kämbre kinnitab Postimehele, et mäletab küll massaažis käimist, mäletab, et samal ajal astus kabinetti ka Mäe, aga ei mäleta mingit ahistamist. “Ma ei tundnud end ebamugavalt,” ütleb ta. “
Veelkord – ärge kiskuge tsitaate kontekstist välja, austage ometi oponenti ja iseennast, ärge kasutage madalaid vahendeid. Eelmine “aitaja” pani tahtlikult ainult osalise tsitaadi, kuid ärajäetud osa sisaldas olulist konteksti ning muutis sisu.

Tegelikult võib eestist leida üle 1,3 miljoni inimese, keda Aivar Mäe ei ole kunagi ahsitanud. Seega ta ei ole kedaig ahistanud. Nii on.

Demagoog. Ma võin samamoodi liialdades öelda, et aga teistpidi ei piisa ühest või paarist inimesest, kellele tundus, et Mäe teda ja teisi ahistab, Mäe ahistajaks nimetamiseks. Vaja on siiski fakte. Ja hetkel on faktid ebakindlad, kui neid määratletakse mingite kõrvaltvaatajate arvamuse kaudu.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Nii, nagu Ojamäe, nii sai ka balletitantsija Loorits-Kämbre talle teadmata põhjusel kutse politseisse. Seal selgus, et keegi estoonlastest oli näinud, kuidas Mäe oli teda möödunud hooajal Estonia füsioteraapiakabinetis massaažilaual ahistanud. Loorits-Kämbre kinnitab Postimehele, et mäletab küll massaažis käimist, mäletab, et samal ajal astus kabinetti ka Mäe, aga ei mäleta mingit ahistamist. “Ma ei tundnud end ebamugavalt,” ütleb ta. “

Siis jääb see, kes iseenda kogemust kirjeldas. See, et konkreetne inimene ie tundud ennast ahistatuna ei tähenda, et selle teise inimese kogemus on vale.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Nii, nagu Ojamäe, nii sai ka balletitantsija Loorits-Kämbre talle teadmata põhjusel kutse politseisse. Seal selgus, et keegi estoonlastest oli näinud, kuidas Mäe oli teda möödunud hooajal Estonia füsioteraapiakabinetis massaažilaual ahistanud. Loorits-Kämbre kinnitab Postimehele, et mäletab küll massaažis käimist, mäletab, et samal ajal astus kabinetti ka Mäe, aga ei mäleta mingit ahistamist. “Ma ei tundnud end ebamugavalt,” ütleb ta. “

Siis jääb see, kes iseenda kogemust kirjeldas. See, et konkreetne inimene ie tundud ennast ahistatuna ei tähenda, et selle teise inimese kogemus on vale.

Jah, tema jääb. Kuid millegipärast polnud ta Postimehele kättesaadav (telefon olevat terve õhtu kinni olnud, ka see on artiklis kirjas), kui temagi arvamust küsida sooviti. Võib olla tõesti oli tal kogu aeg palju telefoniga vestlemist. Võib olla aga polnud soovi oma sõnu korrata. Me ei tea ja see on hetkel siiski süüdistavat poolt kahjustav tegur.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, tema jääb. Kuid millegipärast polnud ta Postimehele kättesaadav (telefon olevat terve õhtu kinni olnud, ka see on artiklis kirjas), kui temagi arvamust küsida sooviti. Võib olla tõesti oli tal kogu aeg palju telefoniga vestlemist. Võib olla aga polnud soovi oma sõnu korrata. Me ei tea ja see on hetkel siiski süüdistavat poolt kahjustav tegur.

Või on ta politseis kannatanu ja ei tohi enam ajakirjanduses asja kommenteerida. See, et ta hetkel rohkem ajakirjandusega ei suhtle, ei kahjusta süüdistavat poolt küll kuidagi. Politsei las teeb oma tööd.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või on ta politseis kannatanu ja ei tohi ütlusi anda. See, et ta hetkel rohkem ajakirjandusega ei suhtle, ei kahjusta süüdistavat poolt küll kuidagi. Politsei las teeb oma tööd.

Siis võinuks ta ju nii ka vastata. Kahjustab ikka – teadustööde puhul eksisteerib mõiste “reliaablus”, üks näitaja, millega mõõdetakse uurimuse usaldusväärsust – seda, kas uurimus on korratav, kas teine proovija saab samad tulemused samasugusel katsel. Kuigi antud juhul pole tegu ei teaduse ega uurimusega, on põhimõte sama – kui teine ajaleht, teine ajakirjanik soovib samale küsimusele uuesti vastust ning vastus on teistsugune või seda ei tulegi, siis tekib kahtlus, kas eelnevad väited üldse tõele vastavad või kas vastaja mitte segast juttu ei aja.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või on ta politseis kannatanu ja ei tohi ütlusi anda. See, et ta hetkel rohkem ajakirjandusega ei suhtle, ei kahjusta süüdistavat poolt küll kuidagi. Politsei las teeb oma tööd.

Siis võinuks ta ju nii ka vastata. Kahjustab ikka – teadustööde puhul eksisteerib mõiste “reliaablus”, üks näitaja, millega mõõdetakse uurimuse usaldusväärsust – seda, kas uurimus on korratav, kas teine proovija saab samad tulemused samasugusel katsel. Kuigi antud juhul pole tegu ei teaduse ega uurimusega, on põhimõte sama – kui teine ajaleht, teine ajakirjanik soovib samale küsimusele uuesti vastust ning vastus on teistsugune või seda ei tulegi, siis tekib kahtlus, kas eelnevad väited üldse tõele vastavad või kas vastaja mitte segast juttu ei aja.

Politsei oma uurimnist tehes vaevalt sellest juhindub, kas inimene ajakirjandusele asju kommenteerib või ei. Kui ta politseile tõestab, et AM teda ahistas, siis nii ongi. Väehmalt üks tunnistaja peaks ju olemas olema – massööör.

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 661 kuni 690 (kokku 808 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aivar Mäe