Esileht Koolilaps Ajalooraamatut algklassilapsele — kas üldse on olemas?

31 postitus (kokku 31)

Teema: Ajalooraamatut algklassilapsele — kas üldse on olemas?

Postitas:

Kosmose raamatut otsin meeletult, aga enamus on kõik natuke liiga keerulised (liiga väikesed pildid ja liiga palju juttu, või on jutt nii kirbukirjas, et ma ei viitsi ette lugeda – kahjuks Pildiraamat kosmosest on läbimüüdud ja isegi kasutatult pole õnnestunud leida).

Mina kulutasin lapsena kogu oma taskuraha raamatute peale. Käisin vähemalt nädalas korra raamatupoes vaatamas, mida uut on müügile tulnud ja mõtlesin, mida järgmise kuu raha eest osta. Ükskord oli müügile ilmunud ilus suur paks raamat planeetidest, mida käisin mitu korda sirvimas ja otsustasin, et kui mõni veel järgmine kord alles on, kui ma raha saan, siis ma ostan selle ära. Vaatasin praegu, et see raamat ilmus 2000.a, ma olin siis 10-aastane ja lugesin õhina ja suure põnevusega. Kui sa selle kuskilt kätte saad, siis tõesti väga soovitan:
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?4109

Seal on palju põnevaid illustratsioone ja ajalugu sellest, kuidas vanasti usuti, et Maa on universumi keskpunkt ja kuidas lõpuks kujunes heliotsentriline maailmapilt, kuidas inimesed vanadel aegadel kõiksugu taevanähtusi mõistsid (nt et kuuvarjutus on maailma lõpp vms), siis veel Pluuto avastamise lugu on seal ja Hubble’i teleskoobist on juttu. Siis seal veel räägitakse külma sõja ajast, mil käis võidujooks avakosmosesse ja lõpuks ka Kuule ja igasugu muud põnevat, millest ma ise lapsena polnud kuulnudki. Muidugi ma teadsin, et kuul oli käidud, aga mitte seda, et seal USA ja venelastega selline ralli käis. Kõikidest planeetidest räägitakse ka veel eraldi ja vist oli midagi rahvusvahelisest kosmosejaamast ka, aga 20a hiljem ma kõike täpselt ei mäleta enam.

Ma saan aru, et su laps on alles 5-aastane ja võib-olla on need tekstid talle keerulised, aga seal on ohtralt ilusaid pilte ja ta võib ka neid vaadata ja paluda, et sa talle räägiksid juttu kõrvale. Ma ise vaatasin ka enne tundide kaupa pilte, enne kui raamatut päriselt lugema hakkasin. Enda oma ma sulle kahjuks müüa ei saa, sest selle ma tahan oma lapsele edasi anda, kui ta natuke suurem on, aga ehk ikka kuskilt leiad, kasvõi raamatukogust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
31 postitus (kokku 31)


Esileht Koolilaps Ajalooraamatut algklassilapsele — kas üldse on olemas?