Esileht Pereelu ja suhted Ajaveetmine koos perega

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Ajaveetmine koos perega

Postitas:

Tegime laste koolivaheajaks plaane ja mees ütles, et tema küll ei kavatse midagi koos teha. Spasse minek on raharaiskamine, rääkimata mõnest reisist. Ja kui suvest rääkida, siis ka Eestis reisimine on liiga kulukas ning üldse, vaja on kõigepealt majalaen ära maksta ja siis vaatame edasi, mis saab.

Ma ise ju ka teenin raha ja enamus reise ongi minu raha eest, tegelikult tundub, et ta lihtsalt peitub rahapuuduse taha, ta arvatavasti ei viitsi midagi koos teha.

Ma tunnen, et ei suuda enam niimoodi. Pidevalt nagu vägisi veaks teda kaasa. Kas kellelgi ka sarnane olukord olnud ja mida olete teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laen on koorem hingele ja laiskusega pole siin küll miskit pistmist. Ja kui majalaen on tõesti koorem, siis tuleb see koorem endalt vähemaks saada.
Paku jalgsimatk lähimasse looduskaunisse kohta ja kui ta siis ka ei taha kaasatulla, noo siis ehk läheb see laiskusena.
Ja on olemas inimeste liik, kes puhkavad ainult kodus. Igasugune reis on hullema koormusega kui töö ja peale puhkusereisi peavad nad reisist puhkama. Kui eesmärk on puhkus, siis reisile sellist inimest küll vedada pole mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina näen, et su mehe suhtumine on üsna vastutustundlik. Laenu tagasimaksmine on oluline, milleks sellepärast solvunud olla?
Kui tunned, et raha on piisavalt ka reisimise jaoks, siis istuge mehega koos maha ja arutage koos oma pere eelarve läbi. Siis näete mõlemad numbreid ühtemoodi ja saate koos otsutada mida ülejääk-rahaga teha.
Lisaks on minu meelest elementaarne, et pere puhkuseplaanid tehakse koos, mitte naine/mees ei dikteeri kuhu minna. Mina ei viitsiks ka Spasse minna, ammugi veel mõni mees.
Minu mees on ka ülimalt kokkuhoidlik ja ettepanekud puhkusereisi sihtkohaks teen reeglina mina, kuigi viimastel aastatel on ta ise hakanud aktiivsemat algatust näitama.
Jõudu läbirääkimistel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust on see natuke hulluse moodi, et igas koolivaheaeg peab olem mingi üritus, kui reisile ei saa minna, siis vähemalt spa’sse. Minu laps naudib vaheaega kõige mõnusamalt kodus – magab kaua, käib sõpradel külas, jookseb õues ringi jne,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on jällegi jabur see, et majalaenu pärast muu elu elamata jääb. Laen võetakse siiski ju päris pikkadeks aastateks ja kas tõesti peavad mõned inimesed siis normaalsek kõik see parem aeg pereelust vaid kodus nelja seina vahel istuda? masendav ja igav ju. Meie lastele küll meeldib koolivaheajal midagi tavapärasest erinevat teha. Kooliajal saab ju kodus istuda küll ja küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

majalaenu taha peitudes jäetakse lastega koos vaba aeg veetmata ja kui laen makstud saab, on lapsed täiskasvanud ja siis nagu saaks ja võiks …. aga siis pole enam, kellega koos käia. see tähendab, et koos abikaasaga ikka saaka, aga lapsed siis ju pesast väljas ja nendega koos vaba aja veetmise võimalus kadunud. ikka tuleb jah koos maha istuda ja võimalused läbi vaadata, aga antud loost kumab läbi, et mis jutt, mis SPA, mis reis, jätke järele, uimerdame pigem päevad teleka ees maha ja mis lastega vaba aja veetmine. ütleme nii, et mina ei viitsi SPA-s lastega käia. mu mees ka ei viitsi. aga ta käib. sest ta hoolib oma lastest ja nende vajadustest. mina omalt poolt pakun muid arenemis- ja vaba aja veetmise võimalusi. teemaalgatajal sama lugu, et kui mees ei taha raha raisata, siis suusad alla ja lastega matkale :)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mul ka selline eksemplar kodus, talvel räägib suure suuga suvetegemistest ja vastupidi aga kui midagi panen ette teha, siis on kärss kärnas ja maa külmand.

Ma siin veel vean vaest meest kaasa aga kannatus on otsakorral. Ilmselt hakkan ka lastega üksi käima, kuigi tõesti ei tahaks.

Kusjuures, meil pole mingit laenugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OOO! Mul ka sihuke keda kaua kaasa vägisi vedasin . Väk !Kuigi elan koos ikka veel ,4 last . Olen väga palju üksi lastega käinud ja olnud , plaaninud ja võimalused käinud.Neljaseinavahel on v. ok mees .Soovitav käiagi üksi ja teha v. palju eraldi nii ,et talle aega üldse ei jagu .Vaata mis siis kostab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tead teie pere sissetulekute suurusi ja väljaminekute suurusi? Võta paberileht või Exeli tabel arvutis ette ja kalkuleeri täpselt välja, kas üks või teine ajaveetmisvõimalus mahub teie pere eelarvesse?
Kevadine koolivaheaeg on nõmedal ajal, siis polegi jah võimalust, kui kuhugi veekeskusesse lastega minna. Õues pole midagi teha, suusatada enam tõenäoliselt ei saa ja muud veel ei saa. Aga üheks päevaks veekeskusesse minna ei ole ju väga kallis? Eeldan et sa seda spaa all silmas pidasid, kui sellest lastega seoses rääkisid?
Suvel võib ju telkida kusagil ilusas kohas ja Eestis ringi sõita. Aga kõige aluseks on ikka raha, võta ja kalkuleeri, numbrid näitavad sulle ilusasti kätte, kas mees ei taha perega aega veeta või on küsimus rahas.
Kui mees ei taha perega aega veeta, olgu siis sellepärast, et tema on kodus puhkaja tüüpi, või ei soovi ta aega veeta nimelt teiega, siis ma veedaks aega lastega. Tuhanded lahutatud naised ja üksikemad saavad oma puhkused veedetud koos lastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, miks peaks kodus olemine automaatselt tähendama perega koos mitteolemist. Vihkan reisimist ega taha mingil juhul puhkuse ajal kodust lahkuda, aga see ei tähenda, et ma perega koos aega veeta ei tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ei tulnud selle pealegi, et meest reisidele kaasa kutsuda. olen kahe väikelapsega üksi paljudes euroopa riikides käinud.need on olnud imelised lõbusad reisid. kui noorem laps sai 5 ja vanem 8,siis hakkas mees ennast reisidele kaasa pakkuma. ma ütlesin, et tule, aga sel juhul maksad ühe lapse reisikulud sina. nüüd ongi ta meiega hakanud kaasas käima, aga sihtkohas veedame üldjuhul siiski aega eraldi,mina lastega ja mees mingites actionkohtades. [/tsitaat]
Ma pole tulnud selle pealegi, et mees ei peaks osalema pere ettevõtmistes. Mina ei sünnitanud lapsi endale, lapsed otsustasime saada MEIE, seega tegeleme lastega koos. ka reisil olles saame väikeste lapse kõrvalt kumbki vaheldumisi vaba aega ja teeme asju ka kõik koos.
Mis teemasse puutub, siis vahel ikka ju võiks kuskil käia-miskit teha, kui vahendid võimaldavad. Minu lapsed küll veel koolis ei käi, kuid korra-paar aastas kuskil koos perega end tuulutada on päris tore.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 09:28; 20.02 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates on see lollide inimeste tunnus, et ainult raha eest ostetud meelelahutus loetakse tõeliseks \”puhkuseks\”. Alguses rabame ennast ribadeks, et teenida raha ja siis raiskame seda sama raha, et ennast rabamisest välja puhata! Idiootsus. Kui loll peab olema, et ei suuda veeta meeleolukat päeva jalgsimatkal, kasvõi kodus lauamänge mängides? [/tsitaat]

Minu arvates on see lollide inimeste tunnus, et hakatakse kohe laia lauaga kõiki lollideks lahmima. Inimestele meeldivad erinevad asjad, meie pere käib nii matkal-seenel-suusatamas, kui ka reisidel. pole tulnud selle pealegi, et mittereisivaid või spa-s käivaid inimesi lolliks nimetada. Kui mingi eluviis teeb kellegi õnnelikuks, siis kes oled sina, et tuled näpuga näitama ja anonüümses keskkonnas solvama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Thaleia kirjutas:[/small]
Mina olen see, kes arvab et sa oled loll idikas. Ja sinusugune väikekodanlik ussike võib ennast pasakarvaliseks vihastada, aga sa ei saa sinna midagi parata. [/tsitaat]

Ei vihasta, ära loodagi. Kõige lihtsam on oma viha, kadedust ja kibestumust sõimates ja ropendades internetis anonüümselt välja pritsida. Minu und sa ei sega, kui see sinu päeva paremaks muudab ja aitab sul end parema inimesena tunda, siis on see lihtsalt kurb, muud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa mehi ei leia, et perega koos kusagil reisil või spas olek on kuidagi meeldiv. Et üksi on parem, sest ei pea oma tegevusi tittede järgi seadma. Mina panin siis mehe fakti ette, et laste eluks ette valmistamine ka väljaspool kodu ei ole ainult minu kohustus ja kui talle ei meeldi käia kogu perega koos, siis tuleb tal minna ilma minuta aga koos lastega – kasvõi viia lapsed kelgutama-suusatama vms. Vaikselt on talle see kohale jõudnud, kuigi ta algul väitis, et milleks meile teda kaasa on vaja, kui teame, et ta seda sugugi ei naudi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul ka laen 20 aastaks võetud, kas see peaks tähendama, et kulutan iga \” üleliigse\” sendi laenu tagasimakseks ja nii 20 aastat? Napakad olete vôi? Laenu antakse ka rangete arvutuste alusel, et inimesel muu elu elamata ei jààks. Ja uskuge vôi mitte, sinna alla kuulub ka soojamaareis korra aastas, spadest rääkimata. Ise lähme nädalavahetuseks üüritud hütti sauna ja mullivanniga. Suusamägi on 10m hütist. Ootame elevusega nagu váikesed lapsed, 4a on eriti ärevuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tere!
kas mäletate mind? ma ei soovinud ka minna reisile. kas te mäletate, kuidas te mind nimetasite? kooner, rott. aga ma ikka arvan, et eestis ja kodu ligidal saab ka teha odavalt põnevaid asju. aga meie peres on asjad niipidi, et mees teenib, mees tahab käia perega kuskil raha eest. mina sisuliselt ei teeni. aga ei soovi ka raisata. tahaks et laen saaks makstud.
kas mäletate teemat, et mis saab meist, lahedatest noortest ja keskealistest, kui me vanaks saame. arvestades hooldekodusid ja arvestadaes pensionisamba haöedust. siis ongi vaja see maja, eluase rahaks teha et surmani elatud saada. muidu me lapsed ei saa omagi elusid elatud. peavad hakkama meid üleval podama ja maksma vanadekodu rahasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugu suvalisi kägusid ei mäleta aga eluasemelaen on teatavasti kindel makse kuus. Kui selle kõrvalt on võimalik ka reisida, siis miks mitte? Kui pole võimalik, siis mingit \”päikeselaenu\” muidugi ei maksa võtta aga tänapäeval võib onn nädalake Saaremaal praktiliselt sama kulukas kui nädalake Kreeka väikesaarel. Nii et mõtlmiskohti on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 09:28; 20.02 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kodulaenu tähtaeg on 30-aastat, kas siis peaks see aeg ka elu seisma ja naine ainult kodutöid tehes peale tööd.
Perega saab lõbusalt aega veeta ka teisiti, nt. matk loodusesse koos piknikuga, suusatada, uisutada jne. Kui tahtmist, siis leiab alati midagi vastavalt pere võimalustele.

Mul kodus ka tegelikult selline eksemplar. Kui ma ikka midagi käsile võtan, siis on ta siiani ühinenud. Aga ma teen pikalt eeltööd selle nimel, et midagi koos teha. Reisimine meeldib meile väga, aga see on suht kallis lõbu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, mul ka selline eksemplar kodus, talvel räägib suure suuga suvetegemistest ja vastupidi aga kui midagi panen ette teha, siis on kärss kärnas ja maa külmand.

Ma siin veel vean vaest meest kaasa aga kannatus on otsakorral. Ilmselt hakkan ka lastega üksi käima, kuigi tõesti ei tahaks.

Kusjuures, meil pole mingit laenugi.[/tsitaat]

mul samasugune hull planeerija kodus ja tavaliselt lõppevad siis need planeerimised ikka sellega, et oh-kui-kallis-äkki-ikka-ei-läheks jne

viimastel aastatel olen kasutanud eelkõige ekspromtideid, nt läheks TÄNA perega suusatama või sõidame HOMME üheks päevaks x kohta jne.
Huvitav on pärast see, et mees on vahel isegi pärast aastaid hiljemgi veel tänanud, et sellise kiirotsuse tegin, nt päev Heurekas, päev Suomenlinnas, päev Aegnal, väljasõit Varbola linnusesse jne…

koolivaheajaga meie majas muret sel aastal pole: mul on lapsega ühised huvid ning suurem osa koolivaheajast viibime koos ühtedel võistlustel (tema võistlejana, mina (küll teise võistkonna) juhendajana)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on jälle vastupidi. Mees pakub igast hulle reisiplaane välja kogu perega ja mina pean siis teda rahalises mõttes maa peale tooma. Mingi hulk tema plaanidest saab siiski realiseeritud ja ikka käime ka ringi nii Eestis kui välismaal. Aga mõistuse piires, mitte nii et nädalaga vanas rahas 50 tuhhi magama panna. Kui mees sedalaadi plaanidega lagedale tuleb, apelleerin tõesti nt kasvõi majalaenule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks tuttav käibki ainult lastega. Mees annab raha, et mingu reisigu, aga ise kaasa ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Pereelu ja suhted Ajaveetmine koos perega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.