Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ajaviiteks – kui palju keegi palka saab?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Teema: Ajaviiteks – kui palju keegi palka saab?

Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Vaatame mis välja joonistub, küsimuseks on:</p>
sinu palk (neto)

sinu amet

sinu harodus

+3
-31
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Pane teema tööelu alla, siis vastan vb. Siin, nimelise kasutajana oleks see suitsiid.

 

+20
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin, nimelise kasutajana oleks see suitsiid.

hmm, su nimi on km70. Kuidas see oleks suitsiid, kui keegi saaks teada, et perekooli kasutaja km70 saab näiteks kaks eesti keskmist palka või et ta saab miinimumpalka?

Aga teemaalgatajale vastuseks  – haridus ja palganumbri suurus ei ole ilmtingimata omavahel seoses. Kui midagi küsid, siis vasta ka ise oma küsimusele esimesena.

+5
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on töölepingus brutosumma. Ei viitsi pangaväljavõttelt otsima minna, palju see netos teeb.

Need netos rääkijad saavad tavaliselt 600 eurot “puhtalt kätte”.

+10
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin, nimelise kasutajana oleks see suitsiid.

hmm, su nimi on km70. Kuidas see oleks suitsiid, kui keegi saaks teada, et perekooli kasutaja km70 saab näiteks kaks eesti keskmist palka või et ta saab miinimumpalka?

Aga teemaalgatajale vastuseks – haridus ja palganumbri suurus ei ole ilmtingimata omavahel seoses. Kui midagi küsid, siis vasta ka ise oma küsimusele esimesena.

Miks sa arvad, et ta arvab, et need seoses on?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on töölepingus brutosumma. Ei viitsi pangaväljavõttelt otsima minna, palju see netos teeb.

Need netos rääkijad saavad tavaliselt 600 eurot “puhtalt kätte”.

Hm mina saan kätte oluliselt üle 600, aga tean peast ikkagi seda summat, mis mu pangakontole laekub. Mis ime pärast oleks soliidsem teada pigem brutopalganumbrit? 😀

+25
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kümme milli, kesk-eri

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmm, su nimi on km70. Kuidas see oleks suitsiid, kui keegi saaks teada, et perekooli kasutaja km70 saab näiteks kaks eesti keskmist palka või et ta saab miinimumpalka?

Sest edaspidi leiduks kopatäite viisi perekooli kasutajaid, kes suvaliste teemade all neid palganumbreid ninale viskama hakkaks. No näiteks on teema sellest, kes kui tihti kinos käib, keegi kasutaja kirjutab, et tema käib kord aastas ja siis tore pervokägu teatab selle peale, et nojaa, ega sinu x € palga juures ei saagi tihemini käia. Või ütleb keegi mõnes teemas repliigi, et “ma ei saa endale seda/toda lubada” ja jälle on kohal torekägu, kes näuksub, et mis mõttes sinu palga juures ei saa lubada, kuhu sa kulutad oma palga siis, sa ju pidid saama x € palka, ühes teemas ütlesid. Jajaa, sellised kasutajad on perekoolis täiesti olemas, kes infot koguvad.

+32
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palk on piisav, et ei peaks valla sotsiaalabi küsima ja Toidupangast kuivaineid koju vedama, samas piisavalt vähe, et seda raha kinkida Kodutundele või mõnele kerjussaatele. Kõik, mida teenime kasutame vaid oma pere jaoks.
Haridust- piisavalt, jääb ülegi ????
Asukoht- Eesti

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm mina saan kätte oluliselt üle 600, aga tean peast ikkagi seda summat, mis mu pangakontole laekub. Mis ime pärast oleks soliidsem teada pigem brutopalganumbrit? ????

Mitte soliidsem, aga lihtsam. Minul on brutopalk ümmargune summa. Kui palk muutub (enamasti kord aastas), siis muutub taas ümmarguse summa võrra. Netopalk on siis protsent sellest ümmargusest summast, lõppeb sentidega. Nii et ma tõesti tean netosummat suurusjärgus, et kuskil selle ümmarguse summa kandis, aga kas üle või alla selle ja mis täpselt ma küll ei tea. Brutosummat suudan ikka peast meeles pidada. Aga jah, siin nimelise kasutajana täpset summat ütlema tõesti ei hakka. Piisavalt, et kenasti hakkama saada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palk on hea, kõrgharidus, IT

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind isiklikult see üldse ei segaks, kui kellelegi mu palganumber meelde jääks ning ta seda mulle asjakohaselt ja mõistliku aja jooksul meenutama hakkaks. Miks ma seda aga siia ei kirjuta? Esmalt ma olen selle poolt, et otsesed rahateemad oleksid õiges foorumis. Ja teiseks – kuidas see kedagi teist aidata saab? Või mis huvitavat ja harivat vestlust saab tulla teadmisest, et see saab nii palju ja too naa palju palka. Kuskil asjalikus teemas, kus see tõesti toetab informatsiooni, võin seda vabalt oma fooruminime all öelda. Teine asi on ka see, et palganumber on ajas muutuv suurus. See, mis täna kellelegi mu palganumbrina meelde jääks, ei pruugik pädeda juba aasta pärast ja siis ei jõua seda ära kuulata tõepoolest veel ka aastal 2033, et: “Aga sa ju ütlesid, et”.

Aga peamine – minu arvates peaksid palga- ja konnasilmateemad olema avatud vastavalt õiges alamfoorumis, kus siis oleks tal ka pikem eluiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on hea teada teiste palkasid, sest siis saad ennast võrrelda, kas äkki kellelgi samas valdkonnas ja sama kogemusega on palk niivõrd palju parem, et tuleks juurde küsima minna.

Mul on oma palgatöö valdkonnad bakalaureuse haridus, tänaseks olen selle valdkonna tööd teinud 8 aastat ja palk pangakontole on 2000€. Alustasin karjääri väga väikese palgaga ja küsisin iga 2 aasta tagant palka juurde või ronisin redelil. Kui keegi turunduse valdkonna projektijuht seda loeb ja palk on kõvasti väiksem, siis ma innustaks töökohta vahetama või juurde küsima – praegu on turundusvaldkonnas headest projektijuhtidest puudus ning ollakse valmis head töötasu maksma. Boonuseks tuleb see, kui projektijuhil on veel mingis valdkonnas spetsialiteet või kogemus – näiteks loovkirjutamine, mõne digitoote tundmine jne.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1000.- neto, lasteaiaõpetaja, kõrgharidus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on töölepingus brutosumma. Ei viitsi pangaväljavõttelt otsima minna, palju see netos teeb.

Need netos rääkijad saavad tavaliselt 600 eurot “puhtalt kätte”.

Töölepingut viitsid välja otsida ka igakuist laekunist kontole pole tähele pannud?
Nunuh.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölepingut viitsid välja otsida ka igakuist laekunist kontole pole tähele pannud?
Nunuh.

Miks töölepingut otsima peaks? Seal on ilmselt kirjas nt 1500 või 2500 või 3500, mis on kena ümmargune summa ja jääb kergelt meelde. Mulle vähemalt küll jääb.
Aga pangakontole laekub sul nt 1223.47 või 1928.16 või 2691.39. (ei ole täpsed arvutused, umbes panin) Ja see tõesti ei jää meelde vähemalt mulle mitte. Mulle jääks nende palkade korral meelde suurusjärk (oli vist 1200, kandis, midagi alla 2000 või kuskil üle 2500), aga mitte täpne summa. Võibolla siis, kui eelarve väga kitsas oleks ning raha enne palgapäeva alati viimse sendini kulutaud, oleks oluline, pallju täpselt laekub. Aga kui kontol enne palgapäeva on veel eelmisest palgast raha järel, siis tõesti ei panegi tähele oli see summa nüüd üle või alla 2300, kuskil seal kandis vist oli.

PS. Kõik mu arvud on juhuslikud, oma päris palka ma siin endiselt ei avalda.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on hea teada teiste palkasid, sest siis saad ennast võrrelda, kas äkki kellelgi samas valdkonnas ja sama kogemusega on palk niivõrd palju parem, et tuleks juurde küsima minna.

Mul on oma palgatöö valdkonnad bakalaureuse haridus, tänaseks olen selle valdkonna tööd teinud 8 aastat ja palk pangakontole on 2000€. Alustasin karjääri väga väikese palgaga ja küsisin iga 2 aasta tagant palka juurde või ronisin redelil. Kui keegi turunduse valdkonna projektijuht seda loeb ja palk on kõvasti väiksem, siis ma innustaks töökohta vahetama või juurde küsima – praegu on turundusvaldkonnas headest projektijuhtidest puudus ning ollakse valmis head töötasu maksma. Boonuseks tuleb see, kui projektijuhil on veel mingis valdkonnas spetsialiteet või kogemus – näiteks loovkirjutamine, mõne digitoote tundmine jne.

Mina töötan ülikooli kõrvalt osakoormusega turunduses ja kontole laekub igakuiselt 750eur. 🙂 Tean siis kuhu poole rühkida, kui kool läbi ja võimalik täiskoormust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölepingut viitsid välja otsida ka igakuist laekunist kontole pole tähele pannud?

Eks igakuist laekumist teab sendipealt see, kelle jaoks see on oluline info, harilikult need, kellel väiksem palk ning iga sent arvel ja palga laekumist oodatakse pikisilmi. Kel rahaga vähem kitsas käes, see muidugi ei tea täpseid laekuvaid summasid, vahetevahel ei tea sedagi, kas üldse palk laekunud on.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rakenduslik kõrgharidus, õpitud erialal ei tööta aastaid, palk on netos 750€

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest edaspidi leiduks kopatäite viisi perekooli kasutajaid, kes suvaliste teemade all neid palganumbreid ninale viskama hakkaks.

Hmm, okei, selle peale ma tõesti ei osanud tulla, et niimoodi juhtuma hakkab. Aga seda enam on ju veider, et sa teiste käest neid asju teada tahad, kui ise ei julge sama infot enda kohta avaldada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kel rahaga vähem kitsas käes, see muidugi ei tea täpseid laekuvaid summasid, vahetevahel ei tea sedagi, kas üldse palk laekunud on.

Mul pole rahaga kitsas, sellegipoolest soovin ülevaadet oma rahaasjadest, seetõttu on laetud panga äpp, mille kaudu saan kõigist laekumistest ja väljaminekutest kohe teate. See pole ju sugugi raha kogusega seotud, et inimesed soovivad ülevaadet. Kui sa ei soovi üldse teada, palju sul sisse ja välja läheb, pole see minu arvates küll mingi positiivne asi, olgu need summad millised tahes. Loomulikult tean siis ka, palju mulle palgana laekub.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kel rahaga vähem kitsas käes, see muidugi ei tea täpseid laekuvaid summasid, vahetevahel ei tea sedagi, kas üldse palk laekunud on.

Mul pole rahaga kitsas, sellegipoolest soovin ülevaadet oma rahaasjadest, seetõttu on laetud panga äpp, mille kaudu saan kõigist laekumistest ja väljaminekutest kohe teate. See pole ju sugugi raha kogusega seotud, et inimesed soovivad ülevaadet. Kui sa ei soovi üldse teada, palju sul sisse ja välja läheb, pole see minu arvates küll mingi positiivne asi, olgu need summad millised tahes. Loomulikult tean siis ka, palju mulle palgana laekub.

+1, mul oli ülevaade oma rahaasjadest juba algkoolis. Märkisin kõik ülesse. Inimesed lihtsalt erinevad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest edaspidi leiduks kopatäite viisi perekooli kasutajaid, kes suvaliste teemade all neid palganumbreid ninale viskama hakkaks. No näiteks on teema sellest, kes kui tihti kinos käib, keegi kasutaja kirjutab, et tema käib kord aastas ja siis tore pervokägu teatab selle peale, et nojaa, ega sinu x € palga juures ei saagi tihemini käia. Või ütleb keegi mõnes teemas repliigi, et “ma ei saa endale seda/toda lubada” ja jälle on kohal torekägu, kes näuksub, et mis mõttes sinu palga juures ei saa lubada, kuhu sa kulutad oma palga siis, sa ju pidid saama x € palka, ühes teemas ütlesid. Jajaa, sellised kasutajad on perekoolis täiesti olemas, kes infot koguvad.

Minu arust ei pea kasutajanimi alati nähtav olemagi. Teatud kasutajate kommentaarid tunneb ära ka kasutajate nimeta. Näiteks, perekooli Revolver alias Olgupeale alias Koroonaviirus. Ma ei saa sinna midagi parata, et ma ta alati ära tunnen ja ei saa ka sellesse midagi parata, et tema kommentaarid kunagi varasemalt öeldu hilisemate kommentaaridega (erinevatel teemadel) kokku panen.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest edaspidi leiduks kopatäite viisi perekooli kasutajaid, kes suvaliste teemade all neid palganumbreid ninale viskama hakkaks.

Hmm, okei, selle peale ma tõesti ei osanud tulla, et niimoodi juhtuma hakkab. Aga seda enam on ju veider, et sa teiste käest neid asju teada tahad, kui ise ei julge sama infot enda kohta avaldada.

Mina???? Vaatad ehk uuesti, kas ikka olen mina selle teema autor. Või äkki on keegi teine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole rahaga kitsas, sellegipoolest soovin ülevaadet oma rahaasjadest, seetõttu on laetud panga äpp, mille kaudu saan kõigist laekumistest ja väljaminekutest kohe teate. See pole ju sugugi raha kogusega seotud, et inimesed soovivad ülevaadet. Kui sa ei soovi üldse teada, palju sul sisse ja välja läheb, pole see minu arvates küll mingi positiivne asi, olgu need summad millised tahes. Loomulikult tean siis ka, palju mulle palgana laekub.

Ülevaade ja sendipealt laekumiste suuruse teadmine on ikka kaks väga erinevat asja. Kui ma tean, et laekub umbes 2000, siis pole ülevaate jaoks vaja ju teada, kas seda oli 2031,15 või 2030,16€.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukogudeaegne pärast keskkooli meditsiiniharidus – meditsiinikoolist. Uuema aja baka Tartu Ülikoolist ja magister Tehnikaülikoolist. Lisaks ka üks kutseharidus, mis haakub magistri-erialaga.
Töö ei ole erialane, aga erialaseid haridusi ja teadmisi kasutan väga palju eraelus, koduses elus. Laias laastus keemia, toiduainete tehnoloogia, toiduohutus, toitlustusasutuste töö, sanitaarkorraldus jms.

Töö muul alal. Palju suhtlemist ja probleeme, ehk siis töö pretensioonidega. 4 päeva nädalas 8 h ja palk 1900 kätte, puhkus 35 + 5 päeva

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Saan umbes 1600 kätte, kõrgharidus, töö riigiasutuses.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

</p>

Mul pole rahaga kitsas, sellegipoolest soovin ülevaadet oma rahaasjadest, seetõttu on laetud panga äpp, mille kaudu saan kõigist laekumistest ja väljaminekutest kohe teate. See pole ju sugugi raha kogusega seotud, et inimesed soovivad ülevaadet. Kui sa ei soovi üldse teada, palju sul sisse ja välja läheb, pole see minu arvates küll mingi positiivne asi, olgu need summad millised tahes. Loomulikult tean siis ka, palju mulle palgana laekub.

<p style=”text-align: left;”>Ülevaade ja sendipealt laekumiste suuruse teadmine on ikka kaks väga erinevat asja. Kui ma tean, et laekub umbes 2000, siis pole ülevaate jaoks vaja ju teada, kas seda oli 2031,15 või 2030,16€.

Mul on küll kontole laekuva palga kohta ülevaade sendi täpsusega, olen lihtsalt punktuaalne inimene.</p>
Ja nii mõnedki saavad palgainfo meilile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on küll kontole laekuva palga kohta ülevaade sendi täpsusega, olen lihtsalt punktuaalne inimene.

Ja nii mõnedki saavad palgainfo meilile.

Seda küll, info võib ju tulla nii meilile, sms-ga kui äppi, aga miks peaks igasugust pahna, sealhulgas sendipealt täpset palka meeles hoidma? Miks see vajalik on? See pole enam punktuaalsus vaid juba ülereageerimine. Tavaline on, et inimene teab umbes 50€ siia-sinna, palju ta palka saab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan bruto 2450€ (neto arvutage ise), olen tippspetsialist riigiettevõttes. Haridus kõrge.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ajaviiteks – kui palju keegi palka saab?