Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ajaviiteks – kui palju keegi palka saab?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Teema: Ajaviiteks – kui palju keegi palka saab?

Postitas:
Kägu

No vot, loe seda tsiteeritud lõiku uuesti. Inimene selgelt kirjutab, kuidas algul broneeritakse väike summa. Ja kui inimene ei pane tähele ega reageeri, siis võetakse iga päev järjest suuremaid summasid, kuni konto on tühi. Viidates tõenäoliselt sellele, et pank võtab inimestelt vaikselt raha ära.

No sellele ta küll ei viita, et pank midagi ära võtab. Nii lolli mõtte peale ikka annab tulla, et pank ise võtab…
Võtab ikka see, kes on su kaardi andmed kätte saanud. Broneeribki algul mõne pisikese summa (nt ostab midagi ca 10 euro eest). Kui see tehing märkamatult läbi läheb, üritab järgmisel korral juba suurema summaga. seepärast peabki oma kontol toimuvat ikka jälgima.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on küll kontole laekuva palga kohta ülevaade sendi täpsusega, olen lihtsalt punktuaalne inimene.

Ja nii mõnedki saavad palgainfo meilile.

no ma usun, et punktuaalne inimene, kes saab palgainfo meilile, teab ikka ka oma brutopalka ja makstud tulumaksu. see ainult netost rääkimine kõlab minu jaoks poolikult.

samas, nähes kui pikaks venivad siin igal aastal tulumaksu teemad, siis haruldane selline poolteadmine ilmselt ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no ma usun, et punktuaalne inimene, kes saab palgainfo meilile, teab ikka ka oma brutopalka ja makstud tulumaksu. see ainult netost rääkimine kõlab minu jaoks poolikult.

Palgakviitungil, mis meilile tuleb, on ju ka netopalk. Imelik jutt, et punktuaalne inimene teab brutopalka ja makstud tulumaksu, aga netopalka, mis on samal lipikul, seda ta järsku enam ei tea või on selle info lugemine ja meeldejätmine (meeldejäämine) mingisugune ülisuur pingutus.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks igakuist laekumist teab sendipealt see, kelle jaoks see on oluline info, harilikult need, kellel väiksem palk ning iga sent arvel ja palga laekumist oodatakse pikisilmi. Kel rahaga vähem kitsas käes, see muidugi ei tea täpseid laekuvaid summasid, vahetevahel ei tea sedagi, kas üldse palk laekunud on.

Minu kogemuse järgi on täpselt vastupidi. Kui olin vaene nagu kirikurott, siis elasin ka vaese inimese kombel ja rahaasjades valitses kaos. Tihti tegin makset ja mõtlesin, et kas ikka läheb läbi või on kontol selleks liiga vähe raha. Ei teadnud isegi nii kriitilisel piiril oma rahaasju. Raha oli keeruline teema. Mida rikkamaks elu jooksul sain, seda rohkem hakkasin oma kuludel ja tuludel silma peal hoidma. Algas see pisikese paarirealise eelarvega ja ühe sissetulekuga, lõppes mitme keeruka exceli tabeliga oma investeeringute ja passiivse tulu järge pidamisel. Mida rikkam inimene on, seda rohkem peab rahaasjade korraldamisele aega kulutama. Tundub, et siin kirjutab nagu üks vaene, kes üritab mõelda, mis moodi rikkad elaksid tema vaimusilmas (ei märka laekumisi, ei vaata kontole). Muig.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötu internetiturundaja (passiivne tulu).

Summad kuust kuusse erinevad, see aasta on nad tulnud min. €660 ja max. €4400 piires (neto).

Üld-keskharidus (ülikool ja ka kutsekas pooleli jäetud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palgakviitungil, mis meilile tuleb, on ju ka netopalk.

No meil küll mingeid kviitungeid ei tule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meil küll mingeid kviitungeid ei tule.

Vastasin ju sellele, kellel tuleb ja kes ütleb, et selline inimene, kellel tuleb palgakviitung meilile, teab brutopalka ja makstud tulumaksu. Minu vastus oli, et sellisel teab ta ka netopalka, sest see on sealsamas kirjas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no ma usun, et punktuaalne inimene, kes saab palgainfo meilile, teab ikka ka oma brutopalka ja makstud tulumaksu. see ainult netost rääkimine kõlab minu jaoks poolikult.

Palgakviitungil, mis meilile tuleb, on ju ka netopalk. Imelik jutt, et punktuaalne inimene teab brutopalka ja makstud tulumaksu, aga netopalka, mis on samal lipikul, seda ta järsku enam ei tea või on selle info lugemine ja meeldejätmine (meeldejäämine) mingisugune ülisuur pingutus.

ja jah, kui on kirjutatud, et teab ikka ka oma brutopalka, siis mõne jaoks tähendab see, et netopalka enam ei tea.

kas üle ühe mõtte pähe ei mahu?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin vaatasin panga väljavõtet: 1421,36 EUR. Käod võivad nüüd “korra silmadega üle libistada” ja elu lõpuni meeles pidada, palju mu netopalk on.

Ma ise tõesti viitsi sellist numbrit meelde jätta.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskoht ning bruto 800€.

Kohe on käes kõrgharidus, baka. Hakkan peale seda uut tööd otsima, selline palk lihtsalt võtab eluisu ära. Loodan et haridus abiks uue ja suurema palgaga töö leidmidel. Eriala on selline ”pehme” (humanitaarala).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst-resident. Bruto 2330 + sõltuvalt kuust lisavalved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin vaatasin panga väljavõtet: 1421,36 EUR. Käod võivad nüüd “korra silmadega üle libistada” ja elu lõpuni meeles pidada, palju mu netopalk on. Ma ise tõesti viitsi sellist numbrit meelde jätta.

Jessas. Piisab, kui meeles pidada 1400.- See vist liig sulle?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin vaatasin panga väljavõtet: 1421,36 EUR. Käod võivad nüüd “korra silmadega üle libistada” ja elu lõpuni meeles pidada, palju mu netopalk on. Ma ise tõesti viitsi sellist numbrit meelde jätta.

Võiks proovida siiski meelde jätta (või tabelisse panna, kui pea ei võta), sest see palk on selline, et peab ikka päris täpselt planeerima, et välja tuleks. Kui lihtsalt laristada, on see raha poole kuu pealt otsas. Ma saan aru, kui see palk 5000 oleks, siis ehk poleks vaja nii täpselt silma peal hoida, kuigi võiks, kui inimene soovib, et ei toimuks raiskamist ja saaks kõrvale panna jne.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriala on selline ”pehme” (humanitaarala).

No kõrgharidusega kultuuritöötaate miinimumpalk tõusis nüüd 1400€ peale, nii et sul on lootust, et enam ei pea 800€ bruto närutama.

Samas, kui sa satud kuskile erasektorisse ja mitte riigiametisse, siis seal see kultuuritöötaja miinimum enam ei kehti.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks proovida siiski meelde jätta (või tabelisse panna, kui pea ei võta), sest see palk on selline, et peab ikka päris täpselt planeerima, et välja tuleks. Kui lihtsalt laristada, on see raha poole kuu pealt otsas. Ma saan aru, kui see palk 5000 oleks, siis ehk poleks vaja nii täpselt silma peal hoida, kuigi võiks, kui inimene soovib, et ei toimuks raiskamist ja saaks kõrvale panna jne.

Ma küll ei ütleks, et 1 400 eurot nii olematu palk on, et lausa näljasurma piiril tuleb vireleda. Kui suuri laene-liisinguid ei ole ja on vaid tavapärased maksud, söök ja olmekulutused, siis elab selle palgaga ilusti ära ja oskaja inimene mõistab ehk pisut säästagi. Olen nõus, et nii suur palk see pole, et saaks endale väga lahedat elu lubada. Aga rääkida, et see on täielik virelemine, on ka liig. Ärge alavääristage Eesti keskmise palgaga (vist isegi pisut üle keskmise palgaga) inimest ja ärge tunnet, et nad on täielikud luuserid. Nagu siit ja paljudest varasematestki teemadest lugeda, siis mõned ka väga kõrge haridusega inimesed teenivad Eesti keskmist või isegi sellest vähem.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin vaatasin panga väljavõtet: 1421,36 EUR. Käod võivad nüüd “korra silmadega üle libistada” ja elu lõpuni meeles pidada, palju mu netopalk on. Ma ise tõesti viitsi sellist numbrit meelde jätta.

Võiks proovida siiski meelde jätta (või tabelisse panna, kui pea ei võta), sest see palk on selline, et peab ikka päris täpselt planeerima, et välja tuleks. Kui lihtsalt laristada, on see raha poole kuu pealt otsas. Ma saan aru, kui see palk 5000 oleks, siis ehk poleks vaja nii täpselt silma peal hoida, kuigi võiks, kui inimene soovib, et ei toimuks raiskamist ja saaks kõrvale panna jne.

Kõik ei ole sinusugused, kes kogu palga kohe maha joovad. Mul on püsikulud 600 eurot, ülejäänud raha saabki “kõrvale panna”.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks proovida siiski meelde jätta (või tabelisse panna, kui pea ei võta), sest see palk on selline, et peab ikka päris täpselt planeerima, et välja tuleks. Kui lihtsalt laristada, on see raha poole kuu pealt otsas. Ma saan aru, kui see palk 5000 oleks, siis ehk poleks vaja nii täpselt silma peal hoida, kuigi võiks, kui inimene soovib, et ei toimuks raiskamist ja saaks kõrvale panna jne.

Oi, see kadedus on kole asi. Kui väike su enda palk on, et 1800 (?) bruto ajab harja nii punaseks ja sappi pritsima?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, see kadedus on kole asi. Kui väike su enda palk on, et 1800 (?) bruto ajab harja nii punaseks ja sappi pritsima?

Kadedus? Mis? Ise saan 2200 netos ja sellepärast teangi, et see raha pole nii suur, et siin väga lõdvalt saaks lasta. Mina jälgin väga hoolikalt oma väljaminekuid, sest ka minu palk ei võimalda laristada.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sellele ta küll ei viita, et pank midagi ära võtab. Nii lolli mõtte peale ikka annab tulla, et pank ise võtab… Võtab ikka see, kes on su kaardi andmed kätte saanud. Broneeribki algul mõne pisikese summa (nt ostab midagi ca 10 euro eest). Kui see tehing märkamatult läbi läheb, üritab järgmisel korral juba suurema summaga. seepärast peabki oma kontol toimuvat ikka jälgima.

Hiljaaegu oli siin siiski selline teema, kus üks kägu arvas tõsimeeli, et keegi pangatädi/onu tema kontolt raha varastab. Et ikkagi vaikselt kadus raha kontolt ja ühtegi jälge ei jäänud.

Tõttöelda, siinne kommentaar jätab sama mulje – inimene nagu arvaks, et raha saab lihtsalt niisama vaikselt kontolt ära haihtuda, ilma jälgi jätmata….

Sinu loogika on ka natukene arusaamatu. Kui petturil on võimalik kohe võtta kontolt suur summa, siis ta ka võtab, mitte ei hakka sealt vaikselt väikeste summade kaupa tilgutama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kadedus? Mis? Ise saan 2200 netos ja sellepärast teangi, et see raha pole nii suur, et siin väga lõdvalt saaks lasta. Mina jälgin väga hoolikalt oma väljaminekuid, sest ka minu palk ei võimalda laristada.

Põhimõtteliselt võib 5 000 eurot teeniv inimene ka öelda, et ta ei tule oma palgaga välja. Kõik sõltub inimese elustiilist.

Aga väita, et 1 400-eurose palga puhul terendab näljasurm silme ees, on ikka tõsiselt ülepingutatud. Keskmine inimene, kellel pole suuri kohustusi ja kellel pole eksklusiivseid harrastusi, riietumise, söömise või väljaspidutsemise harjumusi, elab selle summaga täiesti normaalselt ära.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga väita, et 1 400-eurose palga puhul terendab näljasurm silme ees, on ikka tõsiselt ülepingutatud

Kas keegi seda väitis? Ütlesin, et see palk pole nii suur, et ei peaks üldse oma väljaminekuid jälgima. Kui kõike täishinnaga osta ja lõdvalt lasta, kulub pool sellest juba toidupoes ära, sest kõik on kallis. Kui pead eluasemelaenu maksma ja autot pead, on ikka päris suur kombineerimine, et sellest rahast jätkuks veel kõrvale panna ja reisimas käia. Nii lihtsalt on.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga väita, et 1 400-eurose palga puhul terendab näljasurm silme ees, on ikka tõsiselt ülepingutatud

Kas keegi seda väitis? Ütlesin, et see palk pole nii suur, et ei peaks üldse oma väljaminekuid jälgima. Kui kõike täishinnaga osta ja lõdvalt lasta, kulub pool sellest juba toidupoes ära, sest kõik on kallis. Kui pead eluasemelaenu maksma ja autot pead, on ikka päris suur kombineerimine, et sellest rahast jätkuks veel kõrvale panna ja reisimas käia. Nii lihtsalt on.

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; font-style: italic; background-color: #ffffcc;”>sest see palk on selline, et peab ikka päris täpselt planeerima, et välja tuleks.</span>

Niimoodi ju siin väideti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niimoodi ju siin väideti.

Jah, peabki planeerima, et välja tuleks. Kas sinu arust inimene ostab ainult süüa, et võrdustad selle ütluse näljasurmaga.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

haridus: baka (magister omandamisel)

amet: huvialaõpetaja

neto: ca 1250€

tööd teen viiel päeval nädalas umbes 5tundi päevas ehk kuskil 25h/nädalas

suvel kolm kuud saan palgaga puhkust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin vaatasin panga väljavõtet: 1421,36 EUR. Käod võivad nüüd “korra silmadega üle libistada” ja elu lõpuni meeles pidada, palju mu netopalk on. Ma ise tõesti viitsi sellist numbrit meelde jätta.

Jessas. Piisab, kui meeles pidada 1400.- See vist liig sulle?

Aga SELLES JU POINT ONGI, mitu (või mitukümmend) Kägu siin teavad väidetavalt sendipealt oma laekuvaid summasid ning imestavad, et teised ei tea. Kõik on nõus, et suurusjärku teatakse, aga mõned eriteadlased peavad vajalikuks ka sendid üle lugeda. Sorri, ma ei pea seda vajalikuks ning arvan, et meeles peavad  laekuvat raha sellises detailsuses kaks kategooriat inimesi: 1) need, kelle jaoks ka 20 senti on oluline raha; 2) sünnipärased pedandid.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorri, ma ei pea seda vajalikuks ning arvan, et meeles peavad laekuvat raha sellises detailsuses kaks kategooriat inimesi: 1) need, kelle jaoks ka 20 senti on oluline raha; 2) sünnipärased pedandid.

Suurem osa inimesi ei pea seda pähe õppima või mingitki pingutust tegema, see lihtsalt jääb meelde. Päris huvitav, et mõne pea on nii kehv, et ei jää.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niimoodi ju siin väideti.

Jah, peabki planeerima, et välja tuleks. Kas sinu arust inimene ostab ainult süüa, et võrdustad selle ütluse näljasurmaga.

Väljend “näljasurm” on mõeldud siiski ülekantud tähenduses, mitte ei pidanud ma silmas ainult söögi ostmist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan kätte eespool nimetatud keskmist palka. Jah oskan majandada nii, et raha jääb iga kuu üle, aga nt autoliisingut võttes ei saaks enam puhkuse jaoks säästa, iga kuu muuseumites ja ujulas käia jne.

Palka pole tõstetud kolm aastat, kuigi ettevõttel läheb hästi. Kurvaks ja vihaseks teeb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei suuda oma netopalka meeles pidada, kuigi mul on üldiselt hea numbrimälu. Reaalala magistrikraad, töötan IT-s. Brutopalk on 2900. Netopalka vaatasin millalgi selle teema alguse poole, oli alla 2200, aga palju täpselt… No ei tundu oluline seda meeles pidada. Tean enamvähem täpselt palju mul kuu kulud on, igal palgapäeval kannan selle kuludeks vajaliku summast ülejääva osa kogumiskontole ja ülejäänuga majandan kenasti ära. See 2200 palga saaja, kes arvab, et hirmus kitsas on nii – sul on mingid hullud laenud ja liisingud või muud suured kulud? Minul on nii laen kui liising, elektrile kulub ka üksjagu (osaliselt elektriküte), luban endale aegajalt spaasid või niisama ringisõitmist ja hotellides ööbimsit ja ikka suudan iga kuu ka rahulikult kõrvale panna. Nii et tõesti vajadust sendipealt oma sissetulekut teada mul ei ole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magistrikraad Tartu ülikoolist.

Kommunikatsioonijuht kultuuriasutuses.

Palk 1700 eurot.

PS. Palkadest rääkides peetakse alati silmas brutopalka, kuna maksud on inimestel erinevad ja netopalga järgi ei saa adekvaatset infot, millised palgad mingis sektoris on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ajaviiteks – kui palju keegi palka saab?