Esileht Pereelu ja suhted ajendatuna kärgpere reisiteemast ehk kaaslase lapse omaksvõtmisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: ajendatuna kärgpere reisiteemast ehk kaaslase lapse omaksvõtmisest

Postitas:

… ehk et miks see nii keeruline on kui suhet alustades oleme igati heast tahtest tiivustatud.
Enamasti pole asi lapses vaid kõige otsesemal moel tema vanemates. Kui kärgpere tekkides võtab lapse ema vaenuliku hoiaku ning näitab seda igal võimalikul juhul välja, näiteks vigu lausa otsides (miks on laps riides nii ja mitte naa, miks käidi loomaaias ja mitte kohvikus, miks läks laps liiga hilja või vara magama jne) ning kui siis kärgpere mees ehk lapse isa ei oska seda olukorda mõistlikult lahendada, astubki uus naine kõrvale. Kes on tema, ei keegi. Las vanemad otsustavad, teevad ja toovad. Olles ühe võimaliku sõbra või pereliikme niimoodi kõrvale tõuganud, ei ole mõtet hiljem rääkida, et naine ei võta last omaks. Keegi ei taha end taandada teenindava personali rolli, lapse riideid pesema, süüa tegema ning huviringidesse sõidutama, sealjuures pideva kriitika all olles. Sõbranna peres loksus paari aastaga asi paika nii, et ta lõpetas igasuguste üleliigsete liigutuste tegemise mehe lapse jaoks. Söök oli laual, seda tegi ju nagunii tervele perele, aga ei mingit riiete eest hoolitsemist ega logistikaabi. Mõne kuuga jõudis mehele kohale, et \”vanem otsustab\” tähendab ka \”vanem vastutab\” ning nüüdseks on neil olukord sõbralik ja rahumeelne, rollid paigas, kõik on rõõmsad ja pingevabad.
Minu jutu mõte: kogu selline jama jääks olemata kui täiskasvanud oma egodest üle suudaksid olla ning tsiviliseeritult asju lahendada. Kui ka uus naine osutub empaatiavõimeta ja vähese diplomaatiaandega inimeseks, saabki kärgperest kaos. Lapitekina elamine nõuab palju enam südametarkust ja avatud meelt kui tavapere.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:19; 25.02 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]… ehk et miks see nii keeruline on kui suhet alustades oleme igati heast tahtest tiivustatud.
Enamasti pole asi lapses vaid kõige otsesemal moel tema vanemates. Kui kärgpere tekkides võtab lapse ema vaenuliku hoiaku ning näitab seda igal võimalikul juhul välja, näiteks vigu lausa otsides (miks on laps riides nii ja mitte naa, miks käidi loomaaias ja mitte kohvikus, miks läks laps liiga hilja või vara magama jne) ning kui siis kärgpere mees ehk lapse isa ei oska seda olukorda mõistlikult lahendada, astubki uus naine kõrvale. Kes on tema, ei keegi. Las vanemad otsustavad, teevad ja toovad. Olles ühe võimaliku sõbra või pereliikme niimoodi kõrvale tõuganud, ei ole mõtet hiljem rääkida, et naine ei võta last omaks. Keegi ei taha end taandada teenindava personali rolli, lapse riideid pesema, süüa tegema ning huviringidesse sõidutama, sealjuures pideva kriitika all olles. Sõbranna peres loksus paari aastaga asi paika nii, et ta lõpetas igasuguste üleliigsete liigutuste tegemise mehe lapse jaoks. Söök oli laual, seda tegi ju nagunii tervele perele, aga ei mingit riiete eest hoolitsemist ega logistikaabi. Mõne kuuga jõudis mehele kohale, et \”vanem otsustab\” tähendab ka \”vanem vastutab\” ning nüüdseks on neil olukord sõbralik ja rahumeelne, rollid paigas, kõik on rõõmsad ja pingevabad.
Minu jutu mõte: kogu selline jama jääks olemata kui täiskasvanud oma egodest üle suudaksid olla ning tsiviliseeritult asju lahendada. Kui ka uus naine osutub empaatiavõimeta ja vähese diplomaatiaandega inimeseks, saabki kärgperest kaos. Lapitekina elamine nõuab palju enam südametarkust ja avatud meelt kui tavapere. [/tsitaat]Kas see tähendab, et ka pereisa võib naise eelmise lapse ignoreerimisega elu lihtsamaks teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 17:23; 26.02 18:29; 26.02 19:06; 26.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapitekina elamine nõuab palju enam südametarkust ja avatud meelt kui tavapere. [/tsitaat]Veelgi rohkem südametarkust ja avatud meelt nõuaks kärgperede mittetekitamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 17:27; 25.02 21:34; 26.02 00:02; 03.03 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ju vahet, kumba täiskasvanut kärgperes tõrjutakse või ei kaasata. Loomulikult tunneks ka meespool end ebamugavalt kui tema naise lapse isa pidevalt sõna võtaks ning tänitaval toonil ette kirjutaks, kuidas, mida ja millal peaks lapsega tegelema/käituma/olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:19; 25.02 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harmooniline kärgpere toimib siis ja ainult siis, kui mees ja naine armastavad lapsi- mitte ainult enda omi, vaid ka mehega/naisega kaasa saadud.
Miks peaksid lapsed kannatama uute naiste sellist kohtlemist, nagu sa teemaalgataja eelnevalt kirjeldasid- löpetati köik üleliigsete liigutuste tegemine ??? Lapsed ei ole süüdi, et vanemad lahutasid.
Ei tea, kas seal peres pandi ka rahatäht lauanurgale, kui naine suvatses mehe lapsega suhelda? Arulagedus!

Ma küll ei ole lahutatud, aga selles ma olen kindel, et kui ma ikka oma uut partnerit armastan ja ma näen ning tunnen, et ka tema mind, siis mul ei ole kahju tema lapse eest hoolitseda. Ja ma kujutan ette, et üks vähegi normaalne mees(mitte jorss) oleks tänulik mulle selle eest, et ma tema lapse omaks olen vötnud.
Vaat see on enda egost ülesaamine. Miks siis üldse elatakse koos sellise mehega, kui sa oled seal nagu mingisugune körvaltvaataja/tegelane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Harmooniline kärgpere toimib siis ja ainult siis, kui mees ja naine armastavad lapsi- mitte ainult enda omi, vaid ka mehega/naisega kaasa saadud.
Miks peaksid lapsed kannatama uute naiste sellist kohtlemist, nagu sa teemaalgataja eelnevalt kirjeldasid- löpetati köik üleliigsete liigutuste tegemine ??? Lapsed ei ole süüdi, et vanemad lahutasid.

[/tsitaat]

Polnudki ju kirjas, et laps milleski süüdi oli. Küsimus oli selles, et lapse ema arvates ei teinud uus naine mitte midagi õigesti. Mina oleks vist ka siis juba parem tegemata jätnud, no ei ole ju kohustatud seda näägutamist kuulama.. Üldiselt, kui laps on parajasti isa juures, peaks enamik lapsega seonduvaid kohustusi olema siiski isa asjad, aga muidugi oleks kena, kui uus naine hea tahte märgina kaasa lööks. Aga nagu näha, saab see hea tahe eksnaiste poolt lämmatatud, kui ikka kõvasti pingutada..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on lihtsalt tunnetamise küsimus. Mina elasin vahepeal koos mehega, kellel oli eelmisest suhtest laps. Katki läks see suhe meil mehe üleaisalöömise pärast, aga ma võin oma kogemust lapse suhtes jagada.

Mehe lapsega saime hästi läbi, mängisime koos, mõnikord ma hoidsin teda kui mees pidi paariks tunniks mujal olema, käisime kinos ja loomaaias, olime niisama kodus. Aga ma ei võtnud lapse kantseldamist enda peale, sest laps oli meil siiski mitte minu, vaid isa pärast ja seda napilt loetud päevad kuus üle nädala. Minul oli samuti nii, et tegin söögi valmis, aga mees tegeles sellega, et laps toitu ka sööks, et tal oleks jook mitte liiga külm või liiga kuum, et nõud oleks koristatud ja käed pestud, et hambad oleks enna voodisseminemist pestud jms. Surusin mehele ka lasteraamatuid pihku, et ta oma lapsega pilte vaataks ja juttu ette loeks, mitte ei oleks ainult arvutis või teleka ees. Ainus asi, mida mina kindlasti ise nõudsin, oli see, et pärast kella 23 olgu laps voodis hiljemalt, ülejäänu osas ma soovisin näha seda, et isa oma lapsega ise tegeleks. Ja teeks ise tema voodi ja koristaks tema järelt nagu isale kohane.

Mitte et laps mulle kuidagi meeldinud ei oleks või ma teda tülinaks oleks pidanud, lihtsalt ma leidsin, et see on lapse aeg isaga koos olla ja isa võiks temaga eelkõige tegeleda. Muidugi käisime ka kolmekesi koos väljasõitudel ja üritustel. Minul endal selle kooselu ajal lapsi ei olnud, aga ma ei kujutaks ette, et ma oleksin neil vahet teinud. Samas pole ma mõelnud, kuidas siis see isa lapsega tegelemine jaotatud oleks olnud, kodustes olmeküsimustes nagu näiteks söömine, magamine või pesemine. Palju oleneb ka lapse/laste vanusest ja vanusevahest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtsin mehe koos lastega st. teadsin, et mehel on lapsed ja see oli minu teadlik valik, selle mehega oma elu jätkata. Tema eksi undamine mind ei huvitanud, lasku käia, seda lollimaks ta ennast ka tegi. Seda enam, et lapsed oli 100% minu poolt. Üks hetk vaatas, et ei hakka hammas peale ja saame väga normaalselt läbi. Laste olukord ma seetõttu küll keerulisemaks ei teinud, et nende ema käituda ei osanud. Nüüd käivadki lapsed rohkem meil, kui ema juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 20:30; 25.02 22:51; 26.02 18:44; 03.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina võtsin mehe koos lastega st. teadsin, et mehel on lapsed ja see oli minu teadlik valik, selle mehega oma elu jätkata. Tema eksi undamine mind ei huvitanud, lasku käia, seda lollimaks ta ennast ka tegi. Seda enam, et lapsed oli 100% minu poolt. Üks hetk vaatas, et ei hakka hammas peale ja saame väga normaalselt läbi. Laste olukord ma seetõttu küll keerulisemaks ei teinud, et nende ema käituda ei osanud. Nüüd käivadki lapsed rohkem meil, kui ema juures. [/tsitaat]Ega see jutt sinust eriti head muljet ei jäta ausalt öeldes…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 17:27; 25.02 21:34; 26.02 00:02; 03.03 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei oma üldse tähtsust, mis mulje ma teile jätab – oluline oli see, et lapsed ei pidanud kannatama st. mina tegin enda poolt kõik, et lastel oleks meie juures hea ja tore olla, öelgu see eks mis tahes. Loomulikult ei olnud ma lastele mingi teenindav personal – lapsed aitasid väga palju ja sai koos tehtud. Üritas ka mingeid oma nõudmisi seada -sellel sai kohe kriips peale tõmmatud ja kuna lapsed olid meil meelsasti -ei saanud ta oma tahtmist peale suruda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 20:30; 25.02 22:51; 26.02 18:44; 03.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei oma üldse tähtsust, mis mulje ma teile jätab – oluline oli see, et lapsed ei pidanud kannatama st. mina tegin enda poolt kõik, et lastel oleks meie juures hea ja tore olla, öelgu see eks mis tahes. Loomulikult ei olnud ma lastele mingi teenindav personal – lapsed aitasid väga palju ja sai koos tehtud. Üritas ka mingeid oma nõudmisi seada -sellel sai kohe kriips peale tõmmatud ja kuna lapsed olid meil meelsasti -ei saanud ta oma tahtmist peale suruda. [/tsitaat]Küll aga said SINA oma tahtmise peale suruda, ja võidutsed nii kuidas jaksad. Üsna ebameeldiva mulje jätad oma jutuga – kui see kõik ka nii oleks, nagu sa räägid, siis tsiviliseeritud inimene ei lehvitaks niimoodi oma võidurõõmuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 17:27; 25.02 21:34; 26.02 00:02; 03.03 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need uued naised alati nii halvad on?? Mis teil viga on? Uus naine pingutab ja üritab teie lapsi hoida, te ikka ainult vingute ja halvustate. kadedus mis muud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina võtsin mehe koos lastega st. teadsin, et mehel on lapsed ja see oli minu teadlik valik, selle mehega oma elu jätkata. Tema eksi undamine mind ei huvitanud, lasku käia, seda lollimaks ta ennast ka tegi. Seda enam, et lapsed oli 100% minu poolt. Üks hetk vaatas, et ei hakka hammas peale ja saame väga normaalselt läbi. Laste olukord ma seetõttu küll keerulisemaks ei teinud, et nende ema käituda ei osanud. Nüüd käivadki lapsed rohkem meil, kui ema juures. [/tsitaat]
onju nii, et lapsed tahavad ka meeldivas seltskonnas olla.
kui uus naine on rõõmsameelne, siis on palju raskem emal endal temaga võistelda. ema tiitel jääb muidugi emale, aga isa uus naine võib lapse küll ära võluda, kui on tore inimene. nii et vinguvat ema, või ema, kes muudkui arvab \”nii need asjad ei käi\” sellega ei taha olla lõpuks oma laps ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan teemaalgatajat ja olen tema mõtetega nõus.
Lisan juurde veel sellise tahu, et kui \”uus naine\” avaldab kasvõi siin foorumis arvamust või küsib nõu oma mehe laste teemadel, siis on enamus vastuseid stiilis \”hoia eemale, ära tegele, see pole sinu asi, las vanemad lahendavad jne\”. Mis mõttes pole minu asi! Ma armastan oma meest ja plaanin temaga aastateks kokku jääda. Seega jääb ka see laps minu ellu aastatateks. Ja lihtsam on tegeleda koolieeliku probleemidega (ja vajadusel nõu küsida) kui hiljem jageleda täies elujõus viltu kasvanud täiskasvanuga ja mõelda, et oleks ikka võinud tema kasvatamisega varem vaeva näha ja probleemidele lahendusi otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuulun ka \”uute naiste\” hulka ning oma kogemusest võin öelda seda, et mehe eksnaine võtab ka pidevalt mehe kallal, et ta on hoolimatu, teeb kõike valesti. Mina olen mehe kõrval ka üks mõttetu \”tibin\”. Lapsele avaldatakse ka oma arvamust ning siis süüdistatakse jälle omakorda meid, et lapsel turvatunne kadunud. Meie omaltpoolt suhtume lapsesse hästi, aga kui lapse ema meile vastu töötab, siis on väga raske asju toimima panna. Kannatavad pidevalt kõik tänu lapse ema suhtumisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]woon kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina kuulun ka \”uute naiste\” hulka ning oma kogemusest võin öelda seda, et mehe eksnaine võtab ka pidevalt mehe kallal, et ta on hoolimatu, teeb kõike valesti. Mina olen mehe kõrval ka üks mõttetu \”tibin\”. Lapsele avaldatakse ka oma arvamust ning siis süüdistatakse jälle omakorda meid, et lapsel turvatunne kadunud. Meie omaltpoolt suhtume lapsesse hästi, aga kui lapse ema meile vastu töötab, siis on väga raske asju toimima panna. Kannatavad pidevalt kõik tänu lapse ema suhtumisele. [/tsitaat]meil sarnane olukord. Eksnaine ei tee midagi lihtsamaks. Lapsele pole selgitatud, et mina olen mehe pereliige. Pigem olen ma mingi segav tegur ja v66ras. Isa saab ikka v6tta, et teeb k6ike valesti, toidab valesti, riietab valesti, v6tab lapsega ette valesid asju. Jah, mehed on sellised natuke eluv66ramad, ei taipa tihti tervislikust toidus jms. Mees sai oma last kasvatada 2 aastat. Ta ei peagi omama kogemust kasvatus jms teemadel. Vanem ju areneb koos lapsega. Kui siis isa midagi valesti teeb, siis saab kohe ka v6tta. Aga vaevuks minuga suhtlema. Mul on sama vana laps eelmisest kooselus. Mina ju naisena saan aru paremini neist asjadest. Seletaks mulle, et kuule kui mu laps teil on, et palun vaata et need ja need asjad oleks nii. Aga ei, selle asemel kritiseerib meest. Ja laps ei tule meie juurde, ikka ainult isa juurde, kus elavad juhuslikult kaks v66rast ka. Ei soosi ta suhteid minu lapsega ega muud. Laps tuleb ja teab, et maailmanaba astus tema kehas uksest sisse. Mina v6in distantsi hoida, aga ma tean et see on lapsele karuteene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 17:44; 27.02 09:02; 03.03 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uued naised võiks kõigepealt ise koos lastega mahajätmise üle elada ja siis tulla hukka mõistma. Eksnaised armastasid ja usaldasid oma mehi ja plaanisid nendega surmani kokku jääda, lapsed koos suureks kasvatada. Nii kõrgelt kukkudes terveks jääda on ikka väga keeruline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 18:22; 03.03 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uued naised võiks kõigepealt ise koos lastega mahajätmise üle elada ja siis tulla hukka mõistma. Eksnaised armastasid ja usaldasid oma mehi ja plaanisid nendega surmani kokku jääda, lapsed koos suureks kasvatada. Nii kõrgelt kukkudes terveks jääda on ikka väga keeruline.[/tsitaat]Heast naisest lahku ei minda. Nii et tasuks mõelda ka selle peale, mis valesti sai tehtud. Ei ole nii, et inglist minnakse lahku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 17:23; 26.02 18:29; 26.02 19:06; 26.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uued naised võiks kõigepealt ise koos lastega mahajätmise üle elada ja siis tulla hukka mõistma. Eksnaised armastasid ja usaldasid oma mehi ja plaanisid nendega surmani kokku jääda, lapsed koos suureks kasvatada. Nii kõrgelt kukkudes terveks jääda on ikka väga keeruline.[/tsitaat]
mingit õigust ei ole elada seda kõrgelt kukkumist laste peal välja ja kasutada lapsi vahendina \”ära tegemises\”. Seda minu mehe eks üritas, aga jäin endale kindlaks ja ei lasknud temal meie pere (kuhu vaieldamatult kuuluvad mu mehe lapsed) asju otsustada. Kuna asja taga oli kius (näiteks keelata lastel meiega reisile tulemast) – siis eirasime seda, kuna isal on võrdsed õigused lastega ja see reis lastele väga sobis.
Nüüd ise tunnistas, et käitus nagu nõmedik, asi seegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 20:30; 25.02 22:51; 26.02 18:44; 03.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Heast naisest lahku ei minda. Nii et tasuks mõelda ka selle peale, mis valesti sai tehtud. Ei ole nii, et inglist minnakse lahku. [/tsitaat]

Kui armas :). Nii siniste silmade peal püsibki maailm.

(Ahmisin tükk aega õhku tegelikult…)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mullamaia kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui armas :). Nii siniste silmade peal püsibki maailm.

(Ahmisin tükk aega õhku tegelikult…) [/tsitaat]Tõde on valus kuulata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 17:23; 26.02 18:29; 26.02 19:06; 26.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naiivsus on andestatav.

Arrogantsus on rumaluse kaksikvend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mullamaia kirjutas:[/small]
[tsitaat]Naiivsus on andestatav.

Arrogantsus on rumaluse kaksikvend.

[/tsitaat]Lühidus on talendi õde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 17:23; 26.02 18:29; 26.02 19:06; 26.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida rohkem siit Perekoolist sarnaseid teemasid lugeda, seda rohkem mulle tundub, et undavad ja miinustavad siin kibestunud eksimutid. Ei pane üldse imestama, miks mees jalga lasi. No ma ei tea, vahelduseks võiksite elama hakata oma elu ja ka õnnelikuks saada. Vb leiate endale sõbrad ja hobid jms mis elu nauditavaks teevad.
Vihkamine sünnitab vihkamist. Ja kuri ja vinguv naine on oi oi kui kole vaadata (ja kuulata :P)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärgperendus nõuab kõigi asjaosaliste mõistmist. Mina olen eksnaine, lahku läksime ammu, mõlemapoolselt ja täiesti rahulikult. Ja üksteist on vaja austada!

Mehel on vahelduva eduga elukaaslane (üks ja sama, mitte kogu aeg uus), oleme kokku puutunud, tundub tore ja me saame kenasti läbi. Mina ei rääkinud lapsele esimesena, kes see neiu on (nüüd muidugi räägime, et issi sõber), ei korralda ka seda, kuidas ta lapsega läbi saab või kui palju ja kuidas tegeleb. Sest kõik see on minu eksmehe ülesanne ja kui laps on temaga, siis tema vastutab igatepidi. Sama kehtiks teistpidi siis, kui mina peaksin tõsisema kaaslase leidma. Austus on aga ka see, et lapsega seotud olulised otsused räägime jätkuvalt eksmehega kõik läbi, sh see, kas on aeg oma uut kaaslast tutvustada. Oleme mõlemad alati seda meelt olnud, et niisama vahelduvaid tulukesi ei tutvustata, vaid ainult neid, kellega tõsi taga. Ehk siiani kahepeale siis üht inimest (viie aasta jooksul).

Ehk siis käitume kõik nii nagu täiskasvanud võiks minu hinnangul käituda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis alati mehed lahku. Kaldun arvama, et pigem lahkuvad naised. Ma ei tunne ainsatki meest, kes oleks oma pere j2tnud. Ilmselt osad naised oskavad alateadlikult valida mehe, kes on pereinimene. Miks peaks mees kodust lahkuma? Kes tahaks oma hea naise juurest lahkuda? Mehed on nii mugavad. Pigem pole naised rutiiniga rahul. Mehed kohanevad igasuguse kooseluga. Lontrusmehi ma ei tunne ja kes tahaks tunda. Ja suhet luua. No jah, ilmselt ei osata kohe alguses m2rke n2ha. Aga see polnhd teema…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 17:44; 27.02 09:02; 03.03 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks need uued naised alati nii halvad on?? Mis teil viga on? Uus naine pingutab ja üritab teie lapsi hoida, te ikka ainult vingute ja halvustate. kadedus mis muud![/tsitaat]
Antud teemaalgatuses halvustab uus naine \”vana\” naist ja laste ema ja jätab mulje, nagu oleks kõik vanad naised igal juhul tigedad mõrrad ja uued inglid, kes \”pingutavad\”. Seda, et inimesi on väga erinevaid, ta näha ei taha. See, et tihti uued naised hoopis ise kipuvad vana naist lapse kuuldes halvustama; või hoopis lapse käitumist kritiseerima, on tema meelest OK. Kõik oleneb ikka konkreetsest inimesest, seda tasuks silmas pidada.
Ning jah, kui mina ei anna lapsele tervislikel põhjustel kokakoolat, siis ma tõesti ärritun, kui uus naine seda teeb, aga ma ärrituksin samamoodi ka juhul, kui seda teeks nt lapse vanaema. Toitumispiirangute vastu eksiva inimese staatus pole absoluutselt oluline. Oluline on viga, mille ta teeb.

Mind pole eksi uued naised kui sellised kunagi häirinud, paraku on minu eksil kombeks umbes iga poole aasta tagant uus pruut leida ja nii olen ma neid uusi naisi näinud väga igasuguseid. Mõnega saan siiamaani hästi läbi ja mul on tõsiselt kahju, et eks nendest kellegagi kokku ei jäänud. Üks uus naine oli selline, et temaga kurameerimise ajal eks lapsega kohtuda ei tahtnud, küll aga pildus minu kui lapsevanema oskuste suunas halvustavaid kommentaare. Kuna tal varem ega hiljem sellist kommet ei olnud, siis on üsna selge, kelle mõjutused need olid. Ja hea oli, et ta siis last sellise naise juurde ei vedanud -vähemalt niigi palju oli tal arukest peas.

Praeguseks on ta jälle uue naise leidnud ja see paistab normaalne inimene olevat, igatahes laps käib seal hea meelega ja mingeid toitumisjamasid ei paista ka olevat. Oleks, et nad nüüd kokku jääksid, siis oleks rahu majas.

Kuidas mina selle tuulelipuga suutsin 6 aastat koos elada, see on mulle endale ka mõistatuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 14:34; 02.03 14:40; 02.03 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mainstreamer kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kiidan teemaalgatajat ja olen tema mõtetega nõus.
Lisan juurde veel sellise tahu, et kui \”uus naine\” avaldab kasvõi siin foorumis arvamust või küsib nõu oma mehe laste teemadel, siis on enamus vastuseid stiilis \”hoia eemale, ära tegele, see pole sinu asi, las vanemad lahendavad jne\”. Mis mõttes pole minu asi! Ma armastan oma meest ja plaanin temaga aastateks kokku jääda. Seega jääb ka see laps minu ellu aastatateks. Ja lihtsam on tegeleda koolieeliku probleemidega (ja vajadusel nõu küsida) kui hiljem jageleda täies elujõus viltu kasvanud täiskasvanuga ja mõelda, et oleks ikka võinud tema kasvatamisega varem vaeva näha ja probleemidele lahendusi otsida. [/tsitaat]
Mis küll paneb sind arvama, et kui sina mehe lapse kasvatamisega ei tegele, siis kasvab ta igal juhul viltu?
Mis paneb sind mehe eksi lapsekasvatusoskusi kritiseerima? Kas pelgalt see asjaolu, et ta on EKS, annab sulle piisavalt alust teda pedagoogiliselt võimetuks pidada?
Või miks sa oma mehe lapsekasvatusoskusi ei usalda? Miks sa arvad, et sa PEAD sekkuma? Miks mees ei võiks ise oma last kasvatada?

Sa ise arvad praegu avansina juba mehe eksist halvasti – kuidas sa sellisel juhul saad loota, et tema sinusse paremini peaks saama suhtuda? Ja kuidas sa saad loota, et inimene, kellesse sa täiesti ärateenimatult nii halvasti suhtud, peaks sinuga mingit koostööd arendama?
Koostööd sinuga?
On ju kaugele näha, et sina kujutad koostööd ette ainult ühel viisil – ainult sinul on õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 14:34; 02.03 14:40; 02.03 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]woon kirjutas:[/small]
meil sarnane olukord. Eksnaine ei tee midagi lihtsamaks. Lapsele pole selgitatud, et mina olen mehe pereliige. Pigem olen ma mingi segav tegur ja v66ras. Isa saab ikka v6tta, et teeb k6ike valesti, toidab valesti, riietab valesti, v6tab lapsega ette valesid asju. Jah, mehed on sellised natuke eluv66ramad, ei taipa tihti tervislikust toidus jms. Mees sai oma last kasvatada 2 aastat. Ta ei peagi omama kogemust kasvatus jms teemadel. Vanem ju areneb koos lapsega. Kui siis isa midagi valesti teeb, siis saab kohe ka v6tta. Aga vaevuks minuga suhtlema. Mul on sama vana laps eelmisest kooselus. Mina ju naisena saan aru paremini neist asjadest. Seletaks mulle, et kuule kui mu laps teil on, et palun vaata et need ja need asjad oleks nii. Aga ei, selle asemel kritiseerib meest. Ja laps ei tule meie juurde, ikka ainult isa juurde, kus elavad juhuslikult kaks v66rast ka. Ei soosi ta suhteid minu lapsega ega muud. Laps tuleb ja teab, et maailmanaba astus tema kehas uksest sisse. Mina v6in distantsi hoida, aga ma tean et see on lapsele karuteene. [/tsitaat]
Miks mees ise ei seleta lapsele, et sina oled nüüd tema pere liige? Miks SELLINE asi peaks üldse jääma lapse ema teha?
Ja miks eks peaks SULLE selgitama neid asju?
Miks ta ei või rääkida neist mehega ja mis küll takistab mehel omakorda edastada seda teavet sulle? Miks küll arvavad inimesed, et pelk meheks olemine teeb inimesest kohe saamatu ja ebapädeva lapsevanema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 14:34; 02.03 14:40; 02.03 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks mees ise ei seleta lapsele, et sina oled nüüd tema pere liige? Miks SELLINE asi peaks üldse jääma lapse ema teha?
Ja miks eks peaks SULLE selgitama neid asju?
Miks ta ei või rääkida neist mehega ja mis küll takistab mehel omakorda edastada seda teavet sulle? Miks küll arvavad inimesed, et pelk meheks olemine teeb inimesest kohe saamatu ja ebapädeva lapsevanema?[/tsitaat]see kui naine minuga viitsiks suhelda, n2itaks tema s6bralikkust lihtsalt. Ja mees ongi lapsele ilusti seletanud, aga kui teine pool 2ra nullib a la nad on v66rad, siis on see tema karuteene lapsele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 17:44; 27.02 09:02; 03.03 08:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted ajendatuna kärgpere reisiteemast ehk kaaslase lapse omaksvõtmisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.