Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ajendatuna vastlakuklite teemast… kokkamine:)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Ajendatuna vastlakuklite teemast… kokkamine:)

Postitas:
Kägu

Sellest teemast selgus, et väga paljude jaoks on söögitegemine võrdne ajaraiskamisega ja mõnele lihtsalt ei meeldi/ei istu see asi. Mul tekkis küsimus: väikeste laste emad, kuidas lastele söögipoolise lauale saate? Kas te ei tee värskeid roogasid neile nullist? Ostate poolfabrikaate poest? Või kuidas teil see lapse tervisele ülitähtis osa tema elust on korraldatud?

Üks sugulane on oma aastast last toitnud vaid purgitoitudega. Külmkapp on tal külas käies alati tühi. Järeldan sellest, et süüa ta kodus ei valmista. Aga mida sööb vaene laps!?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Ajendatuna vastlakuklite teemast… kokkamine:)

Ise samuti imestasin, kuidas mõned peavad söögitegemist ajaraiskamiseks. Mulle meeldib süüa teha, kuid kahjuks tavaliselt pole selleks lihtsalt aega.
Lastele nende purgitoitude andmist ei poolda. Eks ta algab nii, et alguses Nestle või Hipp purk näppu, hiljem hommikusöögihelbed ja kartulikrõpsud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida halba on hommikusöögihelbetes?
Kui ei ole hooaeg, siis eelistan iga kell lapsele hooajal konserveeritud purgitoitu.
Minul on ka üsna tühi külmkapp. Kohe suhu sealt midagi ei pista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pean ka söögitegemist ajaraiskamiseks, aga sellegipoolest alati teen korralikult süüa, sest mulle meeldib süüa hästi valmistatud toite.
Nagu koristamisega, vihkan koristamist, aga kuna mustust vihkan suts rohkem, siis peab mu kodu puhas olema.
Ühesõnaga, need ebameeldivad tegevused ei lõppe iial, aga mis parata, nendest kohustustest ei pääse, kuna lõpptulemus on alati hea.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minule ei meeldi üldse süüa teha ja ma ei oska ka. Kõiki teisi kodutöid teen meelsasti, aga vot süüa teha ei meeldi. Pean ka seda aja ja raha raiskamiseks, sest tavaliselt mul midagi välja ei tule ja enamus söögist tuleb minema visata.
Aga… kuna ma tahan, et mu pere sööks tervislikult, siis mul ei jää midagi muud üle, kui jätkuvalt katsetada iga päev. On paar üksikut rooga, mis tulevad täitsa söödavad välja, neid teen siis tihedamalt. Mõnikord katsetan uute retseptidega, vahest õnnestub vahest mitte. Ei saa salata, et mõned poolfabrikaadid leiduvad ka meie külmkapis ja toidulaual, sest muidu jääksime päris nälga kui mõni minu järjekordne katsetus otse pannilt prügikasti lendab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ka minu meelest on söögitegemine ajaraisk ja mõttetu tegevus. seepärast koorman end sellega võimalikult vähe. see ei tähenda veel seda, et toitun ebatervislikult. tervislikult toituda saab ka väga lihtsaid toite süües.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ajendatuna vastlakuklite teemast – kui minu lapsed peaksid isetehtud vastlakukleid tahtma, eks nad siis teevad endale.
Igaljuhul vahvleid teevad, muffineid teevad, õunakooki teevad, järelikult vast saavad kuklitega ka hakkama.
Miks mina ei tee?
1. ei ole piisavalt aega. Selle vbl ka leiaks aaga:
2. kuidas siis lapsed vastava oskuse ära õpivad, kui mina kõik ära teen?

Poisid 9-, 11- ja 13-a.

Igaljuhul maksab minu peres ainukese naissoost isiku kord: põhitoiduse teen valmis, kui kellelgil peaksid neelud millegi parema järele käima, siis teeb ise. Ja teeb kogu perele.
Nt 13-a teeb imemaitsvaid küüslauguleibu oma katse-ekituste meetodite tõttu. Mina nii häid teha ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen teinud küll lastele püreed ise, sest minu jaoks on need purgi pläustid täiesti jubeda maitsega.Kui lapsed väikesed olid, siis ostsin vahest neid magusaid purgitoite. Osad olid täiesti maitsvad. Olen teinud korraga suurema portsu ja pannud sügakülma, kui igal ajal ei ole võimalik teha, siis hea oli võtta. Süüa ma teen ka ikka ise kodus, sest nii tuleb odavam, kui osta poolfabrikaate. Eks mul on ka päevi, kus no üldse ei viitsi süüa teha, aga siis ma nuputan midagi kiiret, et ei peaks pool päeva pliidi taga veetma.

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Minule jällegi kangesti meeldib süüa teha.
Ega oskused muidugi mingi täiuseni lihvitud ei ole, aga köögis askeldan küll kohe mõnuga.
Eks mõni asi tuleb, khm, huvitav välja vahel, aga et lausa ära viskama peaks, pole oma 10 aastat juba kindlasti juhtunud. Valetan, mõni kuu tagasi unustasin kapsad ahju. 😀

Peakski õhtul küpsetamise ette võtma. Kukleid tegema või miskit. Moosiga! 😀 Ja päris vahukoorega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kokkamine on absoluutselt ajaraisk ja mul on tegelikult ka kahju neist tundidest mis ma köögis süüa tehes veedan, iga päev läheb tunnike ikka. ma teen sest peab, aga ma ei naudi seda.
Mis sinu probleem on teemaalgataja, kas keegi ei kiida kui tubli perenaine sa oled ja kui hästi oma lapse ja tema tervise eest hoolitsed? Kuidas sa talle nullist värskeid roogasid teed ja ainuvõimalus vastuseks sellele on purgitoit mis kindlasti on ebatervislik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina naudin ise söögi tegemist. Ostame sügavkülma valmis tavaliselt 10 kg sealiha, 10 kg hakkliha ja umbes sama palju ka kanakoibasid. Mul jääb vaid üle päeval lapsega jalutama minnes poest läbi hüpata ja vajalikud asjad juurde osta.
Seega on kõik kodus olemas ja eriti lihtne on toitu ahjus teha. Samalajal, kui toit on ahjus saan ise muid asju teha… Ja laps saab endavalmistatud püreesid..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus ma väljendasin, et mul probleem on? Siin võib ju ometi teemasid arutlemiseks teha:)

Mulle nii õudselt meeldib kokkamine, ja alati tuleb kõik nii hästi välja. Teen kõike suure naudinguga, saan samal ajal omi mõtteid mõelda jne. Ma ei saa aru, kui inimene lugeda oskab, peaks ju igaüks retsepti järgides söödava asjaga hakkama saama:)

Võti on armastuse lisamine toitudesse:)

Üks sõbranna mul keetis esimest korda elus kartuleid, kui lapsele lisatoitu hakkas andma 😀 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga tore et sulle meeldib, aga sinu arutluse alatoon on üsna halvustav teistsuguste inimeste suhtes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandan, aga kirjutades pole võimalik täpset emotsiooni edasi anda. Kirjutangi konkreetselt. Aga mõtted on sõbralikud:) Lihtsalt mõtisklesin antud teemal… miks alati ründama peab. Sa mu smiley’sid ei märka?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen süüa. Isegi muretainakooke küpsetan vahel. Aga vaat pärmitainas ei tule mul välja. No ei tule. Kleebib käte külge, sõtkun palju tahes. Seepärast ma vastlakukleid ise ei tee, ostan poest. Vastlakuklite tegemine ei võrdu söögitegemisega!
P.S. See kukliteema näitas jälle kui sallimatud me oleme teistsuguste suhtes. Materdati maha need, kes kuklid poest ostavad. Mingid vastikud busy-äritädid:P Teises teemas jälle kurdab õnnetu vaene naine (kes samas oskab vbl imehästi kukleid küpsetada), et tal pole raha ja palk on miinimum. Ja teised imestavad, et kuidas sa siis ei suuda teenida 800¤ ja rohkem?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on kaks väikest last ja pean tunnistama, et ostan tõesti poest valmistoitu, pannkoogid singi-juustuga, kanakoivad, purgisupid, lihapallid vms. kõrvale teen ise tervislikku salatit idudest, salatist, puuviljadest, mahejuustust. jõuame koos lastega koju, 7-8 vahel ja siis ei jõua (ja ka ei viitsi) enam kokkama hakata. nädalavahetused on reegline vabad, siis teen ahjulõhe, pastat, kukeseeni, tervislikke smuutisid jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ostes purgisuppe või ükskõik milliseid salateid, tuleb ikka palju odavam, kui ise teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laps titt oli, siis sai temagi enamik püreedest purkidest, no ei viitsinud mina seda pisikest kogust valmis teha, mis laps paari korraga süüa jaksas. Ega ta ei tahtnud ka mingit külmutatud jama. Aastaselt tuli veel see jama, et laps keeldus kaks korda järjest sama asja söömast, vot siis pidi vähemalt kolm korda päevas kokkama. Mulle ausalt ei meeldi mitte üks asi, mida ma olen SUNNITUD iga jumala päev tegema. Küpsetada mulle aga meeldib.

Preagu teen süüa ülepäeva, sellise arvestusega, et jätkuks kaheks päevaks. Aga kuna ma pole eriline supifänn ja jahukastet teen ka vaid umbes korra kuus, siis lasteaiast kuulen ikka pidevalt, et mis imeasju te kodus sööte, ei tea mis need lapse lemmiktoidud on, kuna laps aias ei söö pea midagi (supp ja (erinevad) jahukaste vahelduvad iga jumala päev). Ma ükskord vastasin siis, et minu lapse kaks lemmiktoitu on pasta bolognese, eriti värsketest tomatitest ja risoto, reageeringu järgi ma kardan, et nad seal siiski aru ei saanud, mis mu lapse lemmikud on ja nende arvates sööme me kodus kindlasti friikartuleid viineritega ja võileibu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind paneb see ammu juba imestama ja kaldun arvama et ostavadki poolfabrikaate oma lastele.
Olen palju selliseid kohanud kes kui juba rase on kisavad et nemad oma lastele küll kokkama ei hakka ja nemad ei oska-taha süüa teha. Mõtlen siis et mis nendest lastest saab, aga mis ikka, jäävad kasvult kängu ja vaimselt ei arene kuna keha ei saa normaalset toitu.
Siis hiljem hädaldavad et laps on käitumishäiretega hüpik kes koolis hakkama ei saa.
Teiselt poolt on eesti ühiskond soodustanud täiskohaga töötavaid naisi kes tõepoolest jõuavad kell 7 koju ja mis sa ikka siis seal rabeled enam.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind paneb see ammu juba imestama ja kaldun arvama et ostavadki poolfabrikaate oma lastele.
Olen palju selliseid kohanud kes kui juba rase on kisavad et nemad oma lastele küll kokkama ei hakka ja nemad ei oska-taha süüa teha. Mõtlen siis et mis nendest lastest saab, aga mis ikka, jäävad kasvult kängu ja vaimselt ei arene kuna keha ei saa normaalset toitu.
Siis hiljem hädaldavad et laps on käitumishäiretega hüpik kes koolis hakkama ei saa.
Teiselt poolt on eesti ühiskond soodustanud täiskohaga töötavaid naisi kes tõepoolest jõuavad kell 7 koju ja mis sa ikka siis seal rabeled enam.
[/tsitaat]

no ma ei tea, minu lapsed küll kängus ega hüpikud ei ole. vanem laps teeb iluvõimlemist ja tema kehahoiakut võib igaüks ette kujutada 🙂 koolis puhta viieline. ei usu küll, et käitumishäired jne söögist tulenevad, pigem on see ikka laiskus, mis paneb lapsed arvuti-telekamänge mängima ja sellest selg längus ja muud hädad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no ma ei tea, minu lapsed küll kängus ega hüpikud ei ole. vanem laps teeb iluvõimlemist ja tema kehahoiakut võib igaüks ette kujutada 🙂 koolis puhta viieline. ei usu küll, et käitumishäired jne söögist tulenevad, pigem on see ikka laiskus, mis paneb lapsed arvuti-telekamänge mängima ja sellest selg längus ja muud hädad.[/tsitaat]

söögist tuleb ikka palju hädasid.ma ei viitsi siin hakata jahuma tervisliku toidu tähtsusest aga
teaduslikult on tõestatud et tervisliku toidu tähtsus lapse arengus on vägagi suur.
Ma ei saa isegi aru miks sa ennast puudutanuna tunned kui su lapsel nii hästi läheb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

söögist tuleb ikka palju hädasid.ma ei viitsi siin hakata jahuma tervisliku toidu tähtsusest aga
teaduslikult on tõestatud et tervisliku toidu tähtsus lapse arengus on vägagi suur.
Ma ei saa isegi aru miks sa ennast puudutanuna tunned kui su lapsel nii hästi läheb?
[/tsitaat]

miks ma peaks ennast puudutanuna tundma? keegi polegi väitnud, et tervislik toit ei ole lapse arenguks tähtis, samas on muud tegurid nagu näiteks füüsiline aktiivsus palju suurema tähtsusega. mul on hea meel, et lapsele meeldib diivanil lösutamise asemel spordiga tegeleda.ei näe ka mingit probleemi, kui laps saab õhtuti poe pannkooki või grillkana.

Please wait...
Postitas:
põrguline

elementaarse igapäeva söögi teen loomulikult valmis ja ka laps saab oma lisatoidu enda tehtud söögist (va kui kusagile minek on, siis on kotis igaks juhuks olemas purgitoit lapsele).

aga minu meelest on mõttetu aja raiskamine just see lisaküpsetamine ja vaaritamine, mis ei ole hädavajalik.
n need samad vastlakuklid, mis teemaalgataja välja tõi ja teises teemaski olid. nende järgi tuleb isu just ainult kord aastas, siis kui on hernesupi ja vastlakukli aeg. st traditsioon.
ja ma ei näe pointi, et ma peaks oma aega raiskama neid ise küpsetades kui ma saan need paar kuklit poest osta. sama kehtib ka tortide ja aegajalt saiakeste ostmisel.
nende valmistamine on minu aeg, mida ma saan kasutada hoopis muudele tegevustele. selle asemel, et veeta köögis veel tavapärasele söögivalmistamisele lisaks aega.

on inimesi, kes tõesti kaifivad köögis toimetamist, aga mina nende hulka ei kuulu.

köögis toimetan nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks ma peaks ennast puudutanuna tundma? keegi polegi väitnud, et tervislik toit ei ole lapse arenguks tähtis, samas on muud tegurid nagu näiteks füüsiline aktiivsus palju suurema tähtsusega. mul on hea meel, et lapsele meeldib diivanil lösutamise asemel spordiga tegeleda.ei näe ka mingit probleemi, kui laps saab õhtuti poe pannkooki või grillkana.[/tsitaat]

okee, ma ei saa üldse aru mida sa proovid tõestada??? kas usud tõesti et isegi kui laps hästi ei toitu aga teeb palju sporti siis võib sellest hästi arenenud laps kasvada ja veel, keegi ei väidagi et mõnikord poest grillkana su lapse kängu paneb.
arvatavasti oled töötav ema kes ennast süüdi tunneb et poest lapsele grillkana ostab, jummel tee mis tahad aga kui sa niimoodi oma last toidab aastaid siis see küll hea pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ostes purgisuppe või ükskõik milliseid salateid, tuleb ikka palju odavam, kui ise teha.[/tsitaat]
Mida siin miinustada oli? Õige jutt. Me mehega kahekesi jäänud, mida hullu kokata. Toiduasjad on ju poes ostmiseks. Nüüdsed tervisenõuded jms küllaltki ranged. Miks ma peaksin kartma süüa kodumaist purgisuppi? Koostisosad on eestimaised, Salvesti uued purgiroad ilma selle hullu E-aineta. Sooduskampaaniad koguaeg.
Salatitega sama, vaks vahet, kas ostad 400g valmissalatit või kapsa, kurgi, õuna jne, jne. Pool salatiks vajaminev läheb nagunii otse prügikasti
Loomulikult ei räägi ma sellest ajast, kui kõik neli last kodus olid, siis tuli ikka igapäev pada kolistada:P

Please wait...
Postitas:
Kägu

okee, ma ei saa üldse aru mida sa proovid tõestada??? kas usud tõesti et isegi kui laps hästi ei toitu aga teeb palju sporti siis võib sellest hästi arenenud laps kasvada ja veel, keegi ei väidagi et mõnikord poest grillkana su lapse kängu paneb.
arvatavasti oled töötav ema kes ennast süüdi tunneb et poest lapsele grillkana ostab, jummel tee mis tahad aga kui sa niimoodi oma last toidab aastaid siis see küll hea pole.[/tsitaat]

miks ma peaks midagi tõestada üritama? loomulikult toitub mu laps hästi, armastab spinatit, brokkolit, avogaadot, krevette – nendest saab palju vitamiine aga paljud lapsed ei armasta neid toite. muide, mil viisil on grillkana kahjulik? ise armastan ka grillkana ja olen seda tõepoolest juba ilma süümekateta aastakümneid söönud :)) teine lemmiktoit nii minul kui lastel on sushi, seda on just hea õhtul näksida kui hilja koju jõuame, see ka kahjulik või? mida sa sööd, et nii hüsteeriline oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks ma peaks midagi tõestada üritama? loomulikult toitub mu laps hästi, armastab spinatit, brokkolit, avogaadot, krevette – nendest saab palju vitamiine aga paljud lapsed ei armasta neid toite. muide, mil viisil on grillkana kahjulik? ise armastan ka grillkana ja olen seda tõepoolest juba ilma süümekateta aastakümneid söönud :)) teine lemmiktoit nii minul kui lastel on sushi, seda on just hea õhtul näksida kui hilja koju jõuame, see ka kahjulik või? mida sa sööd, et nii hüsteeriline oled?[/tsitaat]

minu arust oled sina siin hüsteeriline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu arust oled sina siin hüsteeriline. [/tsitaat]

tasakaalukas inimene ei pane kolme hüüumärki lause lõppu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mida halba on hommikusöögihelbetes?
[/tsitaat]

Helvestes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina teen ka ise süüa, aga vastlakuklid ostan küll poest, sest elame lapsega kahekesi ja ma ei hakka õhtul pärmitainast tegema kolme – nelja kukli pärast. Samas on meil väga hea pagariäri linnas + market, nii et valik on üsna suur.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ajendatuna vastlakuklite teemast… kokkamine:)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.