Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ajendatuna vastlakuklite teemast… kokkamine:)

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Ajendatuna vastlakuklite teemast… kokkamine:)

Postitas:
edhardy

RE: Ajendatuna vastlakuklite teemast… kokkamine:)

Igal on omad hobid. Kokkamine on ka nagu hobi. Minul teeb tuju heaks söögi valmistamine. Ja siis muidugi selle degusteerimine.
Eriti meeldib mulle teha igasuguseid magusaid asju. Hetkel ongi mul külmikus omatehtud ekleerid ja küpsisekook.
Õhtuks tegin kartuliputru ja lihakastet.
Ja kindlasti oleks neid asju rohkem ka kapis, kui mul poleks 6-kuune nõudlik poisike, kes mul suurema aja võtab päevast.
Minu jaoks on see tõesti üks lõbus hobi ja naudin seda.
Vastlakuklitest aga nii palju, et teen taigent alati kardemoniga ja panen ka moosi (mõne jaoks siis hirmus) mis on jõhvikatest tehtud. Teen ise selle toormoosi valmis mis on iseenesest mõistetavalt lihtsaimast lihtsaim ja vahukoorele segan juurde ehtsaid vaniljekoorest tõmmatud vaniljeseemneid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep, minu arust on ka kookide küpsetamine, sh vastlakuklite tegemine, juba hobi. Igapäevane söögitegemine on midagi muud, see on hädavajadus nälja kustutamiseks. Mis üle selle tehakse, see on juba hobi. Kui minu hobi on siidimaal, kas ma peaks pistma foorumis kriiskama, et miks te lollakad ostate omad sallid poest, ise ei märka teha või, see on ju elementaarne, iga tubli naine teeb siidisallid oma perele ise, mitte ei osta poest:PP

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellest teemast selgus, et väga paljude jaoks on söögitegemine võrdne ajaraiskamisega ja mõnele lihtsalt ei meeldi/ei istu see asi. Mul tekkis küsimus: väikeste laste emad, kuidas lastele söögipoolise lauale saate? Kas te ei tee värskeid roogasid neile nullist? Ostate poolfabrikaate poest? Või kuidas teil see lapse tervisele ülitähtis osa tema elust on korraldatud?

Üks sugulane on oma aastast last toitnud vaid purgitoitudega. Külmkapp on tal külas käies alati tühi. Järeldan sellest, et süüa ta kodus ei valmista. Aga mida sööb vaene laps!?[/tsitaat]Vastlakuklitel ja lapse tervislikul toidulaual nüüd küll kuigi palju ühist pole. Loomulikult ma olen ka seisukohal, et natuke mõnusat maiustamist mõõdukates kogustes ei tee ühelegi lapsele halba (täpselt nagu ei tee halba ka vahel mõõdukas koguses rämpstoitu), aga ahhetada, et kuidas küll te oma lapse tervise eest hoolitsete, kui mõte vastlakuklite tegemisest teid vaimustusest pöördesse ei vii, on küll enam kui pentsik.

Minu jaoks on lapsed ainuke põhjus, miks ma ikka püüan kodus enamasti ise süüa teha, aga see puudutab küll vaid igapäevatoite, mitte mingeid kukleid-saiakesi-küpsetisi (nendega üritame niikuinii piiri pidada ja kogustega mitte liialdada). Siiski märgin siia juurde, et poest ostetud toidul ja poest ostetud toidul on ikka väga suur vahe sees. Ei ole nii, et absoluutselt ükskõik mis, kui see on valmistoit või poolfabrikaat, on tingimata kohe mingi tervist tappev ja maitsetu ollus. Tasub ikka toitude koostist lugeda ja teadlikke valikuid teha.

Please wait...
Postitas:
elenna

[tsitaat]Kus ma väljendasin, et mul probleem on? Siin võib ju ometi teemasid arutlemiseks teha:)[/tsitaat]Su vastandus oli liiga jäik (söögitegijad – ebatervisliku purgitoidu pakkujad).
[tsitaat] Ma ei saa aru, kui inimene lugeda oskab, peaks ju igaüks retsepti järgides söödava asjaga hakkama saama:)[/tsitaat]Lugemisoskusest jääb tõesti väheks. Ükskõik kui täpselt ma tädi kringliretsepti ei järgi, kunagi ei saa ma sellist kringlit, nagu tädi tegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kägu 19.19: sa mõistsid mu postitust valesti. ma ei maininud tekstis kordagi kukleid! kuklite teemas lihtsalt tekkis alateema sellest, kuidas paljud üldse ei kokka kodus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen ühe asja selgeks juba saanud, pärmitainast ei hakka enam iial tegema, poest ostetud on täpselt sama. Ajaline kokkuhoid aga pool päeva.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tasakaalukas inimene ei pane kolme hüüumärki lause lõppu.[/tsitaat]
Naljakas on ka see ärrituse väljalugemine. Sina oled vana väärikas rahu ise ja need, kes julgevad sinuga eri meelt olla, on automaatselt jube ärritunud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
PiretTK

miks ma peaks midagi tõestada üritama? loomulikult toitub mu laps hästi, armastab spinatit, brokkolit, avogaadot, krevette – nendest saab palju vitamiine aga paljud lapsed ei armasta neid toite. muide, mil viisil on grillkana kahjulik? ise armastan ka grillkana ja olen seda tõepoolest juba ilma süümekateta aastakümneid söönud :)) teine lemmiktoit nii minul kui lastel on sushi, seda on just hea õhtul näksida kui hilja koju jõuame, see ka kahjulik või? mida sa sööd, et nii hüsteeriline oled?[/tsitaat]

avogaado-avokaado.

Please wait...
Postitas:
kitah

kunagi mulle meeldis süüa teha, teen hästi ka. meeldis eksperimenteerida ja needki asjad tulid hästi välja, eriti igasugused küpsetised.
ja siis ma olin seda meelt igas asjas, et põhimõtteliselt midagi ei osta, mida olen võimeline ise tegema – ei käsitööd, ei toitu ega midagi muud.
aga vaat enam ei viitsi. ainuke asi, mida teen, on lihapraadimine. vahel mõtlen küll, et võtaks ette ja teeks ise kotletitaigna ja pärmitaigna ja.. eitahaaaa. õnneks mees tahab ja viitsib süüa teha ja põhiliselt tema teebki. aga mina ei viitsi jälle süüa ka, välja arvatud seesama liha ja muidugi puuviljad. vahel kodus olles unustan söömise täitsa ära ka või kui midagi muud teen, näiteks olen kirjutamise lainel, siis ausalt on jõle tüütu keset parimat mõttejooksu minna sööma. söögitegemisest rääkimata. vahel alles õhtul \”ärkan\” tühja kõhu peale, päeval vaid joon vett ja kohvi. söömine on tüütu ja söögitegemine veelgi tüütum. kokaraamatuid samas on kogunenud elu jooksul hea hunnik, peaks maha müüma need.

Please wait...
Postitas:
amatöör

kui mõelda, milline ajaraisk on söögi tegemine – käi poes, turul, tassi koju, vaarita, pärast pese nõusid ja siis käid korra WC ja jälle otsast peale. Teen süüa kui meeldib, siis võib udupeeni roogasid teha ja kui ei meeldi – teen oma lemmik 10 minuti toite ja tulge ütlema – et need ei ole tervisluikud – keedan tatart või metsikut riisi, wokitud köögiviljad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

…mu poistel tuli hoopis piparkoogiisu. Igaljuhul olid nad eile ostnud allahinnatud piparkoogitainast ning vihtusid küpsetada.
Meil siis sel aastad vastlad piparkookidega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
piibeluht

kuigi mul tulevad ka toidud enamasti kõik välja, siis see pidev lastele kokkamine pole ka minu päeva lemmikum osa. pingutan pigem sellepärast, et neil oleks normaalsed toitumisharjumused. õigemini mul on villand tavapäraste roogade tegemisest. kui mõni külla tuleb ja tema auks midagi uut ja huvitavat katsetada saab, siis olen täis hakkamist. aga kahjuks võtavad sellised uudsed ja põnevad road palju aega ja raha ka. niiet igapäevaselt ma keeran ikka mingi lihtsama roa kokku.
mingi aeg, kui ma kontoris töötasin, siis küll oli mõnus töökohalähedases pubis söömas käia. kõik on valmis, istu vaid lauda ja mugi. pärast tänasin kokka hea ninaesise eest ja küll oli mõnus täis kõhuga jälle tööle minna. aga kodus töötades tuleb lõunapaus päris pikk, sest enne vaarita ja pärast puhasta.
samas, kui ma oleks selline pereinimene, kes peab istuma 9st 5ni tööl, pärast lapsed linna pealt kokku korjama, kodus peret toitma, siis ilmselt oleks minu külmkapp kah rohkem poolfabrikaate täis. niiet, alati võib kehtiva korra üle viriseda, aga teisalt enda vaba valik ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljakas on ka see ärrituse väljalugemine. Sina oled vana väärikas rahu ise ja need, kes julgevad sinuga eri meelt olla, on automaatselt jube ärritunud? [/tsitaat]

kolme hüüumargi kasutamine ei näita just erilist rahulikkust 🙂 sa vastasid juba kuskil, mil viisil on grillkana kahjulik kui seda vahest süüakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ajendatuna vastlakuklite teemast – kui minu lapsed peaksid isetehtud vastlakukleid tahtma, eks nad siis teevad endale.
Igaljuhul vahvleid teevad, muffineid teevad, õunakooki teevad, järelikult vast saavad kuklitega ka hakkama.
Miks mina ei tee?
1. ei ole piisavalt aega. Selle vbl ka leiaks aaga:
2. kuidas siis lapsed vastava oskuse ära õpivad, kui mina kõik ära teen?

Poisid 9-, 11- ja 13-a.

Igaljuhul maksab minu peres ainukese naissoost isiku kord: põhitoiduse teen valmis, kui kellelgil peaksid neelud millegi parema järele käima, siis teeb ise. Ja teeb kogu perele.
Nt 13-a teeb imemaitsvaid küüslauguleibu oma katse-ekituste meetodite tõttu. Mina nii häid teha ei oska.[/tsitaat]
Kas näiteks kahene, neljane ja kuuene jäid paremast ilma oskuste puudumise tõttu või siis ikka tegid ise neile midagi maitsvat magustoiduks?

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ajendatuna vastlakuklite teemast… kokkamine:)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.