Esileht Koolilaps Ajurünnak – mida toob päkapikk sussi sisse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Ajurünnak – mida toob päkapikk sussi sisse?

Postitas:
Kägu

Lapsed juba suured, mõlemad gümnaasiumis, aga ikkagi naudivad päkapikumängu (meil kaasneb sellega ka kirjavahetus päkapikuga). Mõlemad on väga terviseteadlikud, rämpsu ei taha, magusaga liialdada ei taha. Väga tore, aga … mida see vaene päkapikk peab tegema? Okei, üks kord viib puuvilja ja üks kord juurvilja. Kord nädalas võib ka maiustada. Üks kord leiab mõne asja, võib-olla kaks korda. Ühe korra langeb nii madalale, et paneb rahatähe. Aga mida veel sokki panna? Ma ise ka armastan seda tegevust, kuidagi nii tore on kuulda, kuidas peaaegu täiskasvanud lapsed hommikul ärgates esimese asjana soki kallale lähevad 🙂 Ei tahaks veel lõpetada.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinopilet, hügieeniline huulepulk, piparkook ja miks mitte ka mingi nunnu mänguasi.

Mu lapsed panid eelmisel aastal mu sussi sisse kõige tavalisemad kuusekäbid. Olid ilusad teised. Lakkisin need üle ning seisavad kausikesega riiulil. Olen saanud ka mudelautosi ning mõned kuuseehted.

 

 

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tarbimisühiskond ja mõttetu lollus. Paned sussi sisse tööampsu heategevus üritusele

+13
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Smuuti,  pähklid, näts ja mida jooksvalt vaja. Aga rohkema osas on mul ka pea tühi. Hummus, müsli? Vast saaks puuviljade marjade peal edasi minna, sest tervisliku toitumise alusel oleks vaja süüa neid päevas lausa 5 eri sorti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapsed hindavad magusat väga. Lisaks magusale toob päkapikk väikseid smuutisid, väikseid 200ml mahlapakke. Tüdrukule patsikumm, krunni kinnitamise vahend. Pisike kätekreem. Eelmisel aastal olid veel vannipommid, shampooni ja dushigeeli minitooted. Niikuinii kulub ära selline kraam.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kondoomid

+13
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu meelest oled sa nii tore ema! Meil õega käisid ka päkapikud seni, kuni vanematekodus elasime, viimastel aastatel hakkasid salapärasel kombel ema-isal ka päkapikud käima, tore oli üllatusi teha ja saada 🙂

Muidu: pähklid, mingid meisterdamisvahendid (markerid vms), kuivatatud puuviljad, kuuseehted, sokid, mõne nädalavahetusel kooskokkamise söögi toiduained ükshaaval nädala jooksul…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapsed hindavad magusat väga. Lisaks magusale toob päkapikk väikseid smuutisid, väikseid 200ml mahlapakke. Tüdrukule patsikumm, krunni kinnitamise vahend. Pisike kätekreem. Eelmisel aastal olid veel vannipommid, shampooni ja dushigeeli minitooted. Niikuinii kulub ära selline kraam.

Igasugused minitooded on plastiku raiskamine, prügimäed kõrguvad sellest sodist, mida jõulude ajal kokku krabatakse.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapsed hindavad magusat väga. Lisaks magusale toob päkapikk väikseid smuutisid, väikseid 200ml mahlapakke. Tüdrukule patsikumm, krunni kinnitamise vahend. Pisike kätekreem. Eelmisel aastal olid veel vannipommid, shampooni ja dushigeeli minitooted. Niikuinii kulub ära selline kraam.

Igasugused minitooded on plastiku raiskamine, prügimäed kõrguvad sellest sodist, mida jõulude ajal kokku krabatakse.

tooted

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega siis kõik 24 päeva ei pea erineva asjaga olema! Minu arust väga okei, kui näiteks 12-20 päeva ongi puuvili (kui see lastele meeldib). Neid saab ju ka valida päris mitmest erinevast sordist. Õun, pirn, ploom, mandariin, apelsin, greip, granaatõun, mango, hurmaa, kiivi, avokaado, banaan, granadill, datlid — juba 14 erinevat asja. Õuna ja mandariini tahaks küll mitmel päeval hea meelega saada. Jääbki ainult paar päeva mõne shokolaadi jaoks üle.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust väga okei, kui näiteks 12-20 päeva ongi puuvili (kui see lastele meeldib). Neid saab ju ka valida päris mitmest erinevast sordist. Õun, pirn, ploom, mandariin, apelsin, greip, granaatõun, mango, hurmaa, kiivi, avokaado, banaan, granadill, datlid — juba 14 erinevat asja. Õuna ja mandariini tahaks küll mitmel päeval hea meelega saada.

No ma ei tea, needsamad puuviljad seisavad meil köögis kandikul, mine ja võta – sokki saab viia ikka midagi erilist siis, mida köögist võtta ei ole. Sinu nimetatutest ei käi meil nädala jooksul köögist läbi vaid granaatõun, greip ja granadill (huvitav, kõik g-ga). Pole need ka erilised lemmikud kellelgi.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, needsamad puuviljad seisavad meil köögis kandikul, mine ja võta – sokki saab viia ikka midagi erilist siis, mida köögist võtta ei ole. Sinu nimetatutest ei käi meil nädala jooksul köögist läbi vaid granaatõun, greip ja granadill (huvitav, kõik g-ga). Pole need ka erilised lemmikud kellelgi.

Shokolaad pole ka midagi erilist. Tavaliselt on kodudes magusat niisama ka, aga ometi pannakse sussi sisse, sest see on lihtsalt selline komme. Mida imeasja sa siis ootad sealt sussi seest. Ikka samu asju, mida muidu ka köögist või kodust leiaks (shokolaad, puuvili, mänguasjad – kõik need on inimestel juba olemas).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Shokolaad pole ka midagi erilist. Tavaliselt on kodudes magusat niisama ka, aga ometi pannakse sussi sisse, sest see on lihtsalt selline komme. Mida imeasja sa siis ootad sealt sussi seest. Ikka samu asju, mida muidu ka köögist või kodust leiaks (shokolaad, puuvili, mänguasjad – kõik need on inimestel juba olemas).

Ma küll ei pane sussi sisse asju, mis kodus nagunii juba olemas on.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Shokolaad pole ka midagi erilist. Tavaliselt on kodudes magusat niisama ka, aga ometi pannakse sussi sisse, sest see on lihtsalt selline komme. Mida imeasja sa siis ootad sealt sussi seest. Ikka samu asju, mida muidu ka köögist või kodust leiaks (shokolaad, puuvili, mänguasjad – kõik need on inimestel juba olemas).

Ma küll ei pane sussi sisse asju, mis kodus nagunii juba olemas on.

no mis imet sa sinna siis paned????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sussi sisse asjade otsimine on nii raske ja keeruline, siis miks te seda teete, eriti veel  pea täiskasvanud lastele? Isegi minu 13-aastane ütles, et aitab sellest jamast.   Saan aru, et vahest torkad üllatuseks  talvesaapa sisse väikse sokolaadi vms. – siis on reaktsioon palju ägedam.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsed tervislikkust hindavad siis veel mingid toorbatoonid või nt maapähklivõiga batoonid/kommid. Lisaks puuviljad, smuutid, hügieeniline huulepulk, lahe kirjutusvahend, pähklisegud väikestes pakkides, mingi kaardimäng vms väike mäng… Lisaks magusatele võib panna ka soolaseid snäkke.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss, 16a vana. Päkapikk toob ntx sokke, pastakaid, mõni päev hoopis kassile toitu. Vahest ikka mõni maius või jook. Gümnaasiumi laste puhul tegelikult ootaks, et päkapikk vahest ka vanematele miskit toob.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina paneksin vist mõnda puuvilja, mida ma muidu naljalt ei osta. Näiteks rambutani, litšit, füüsalit või juba eespool mainitud granadilli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hummus, müsli?

Miks mitte siis juba kaerahelbed, odrakruubid, jahu…. Mulle ei tuleks pähegi toiduga nii mängida.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hummus, müsli?

Miks mitte siis juba kaerahelbed, odrakruubid, jahu…. Mulle ei tuleks pähegi toiduga nii mängida.

Paar kanakoiba, maksatükk..

Mina paneks ka väikseid kosmeetikatooteid, apollo kinkekaarte, sokke, pastakaid, märkmepabereid, võtmehoidja, helkuri. Ise küll vastu ei oota. Lastel palju rõõmsam tuju kohe hommikul.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss, 16a vana. Päkapikk toob ntx sokke, pastakaid, mõni päev hoopis kassile toitu. Vahest ikka mõni maius või jook. Gümnaasiumi laste puhul tegelikult ootaks, et päkapikk vahest ka vanematele miskit toob.

Miks sa lastelt midagi sellist vastu ootad? Maini parem seda oma mehele(kui sul see muidugi on).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed juba suured, mõlemad gümnaasiumis, aga ikkagi naudivad päkapikumängu (meil kaasneb sellega ka kirjavahetus päkapikuga). Mõlemad on väga terviseteadlikud, rämpsu ei taha, magusaga liialdada ei taha. Väga tore, aga … mida see vaene päkapikk peab tegema? Okei, üks kord viib puuvilja ja üks kord juurvilja. Kord nädalas võib ka maiustada. Üks kord leiab mõne asja, võib-olla kaks korda. Ühe korra langeb nii madalale, et paneb rahatähe. Aga mida veel sokki panna? Ma ise ka armastan seda tegevust, kuidagi nii tore on kuulda, kuidas peaaegu täiskasvanud lapsed hommikul ärgates esimese asjana soki kallale lähevad ???? Ei tahaks veel lõpetada.

Ma olen muidugi muumia juba, aga minu lapsepõlves käis päkapikk ainult jõululaupäeva hommikul ja näärivana vana-aasta õhtul. Igapäevaselt küll mitte. Minu meelest väga normaalne. Seda eriti arvestades praegust olukorda Eestis ja maailmas ning seda, kuidas needsamad sussi sisse toojad räägivad kui ühest suust, kuidas nad “mõttetut ninni-nänni ei taha ega kingi”.
Aa, mul veel üks suurim sussitaja-tuttav halvustab neid, kes paar korda aastas “päris poest” riideid-jalanõusid ostavad, sest “kas te ökoloogilise jalajälje peale üldse ei mõtle?”.
Väga vastumeelne on selline silmakirjalikkus (vabandatakse, et: “Korra aastas võib lastele rõõmu teha”. Jajah, korra aastas kuu aega…).

TA, sa õpeta oma suured lapsed vähem tarbima.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mudelautosi

Autosi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pisike kätekreem. Eelmisel aastal olid veel vannipommid, shampooni ja dushigeeli minitooted. Niikuinii kulub ära selline kraam.

Kõik minid reostavad 3-4 korda rohkem loodust. Mõtle natuke!

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda eriti arvestades praegust olukorda Eestis ja maailmas ning seda, kuidas needsamad sussi sisse toojad räägivad kui ühest suust, kuidas nad “mõttetut ninni-nänni ei taha ega kingi”.

Mõttetut ei kingigi. Mõttetut oleks imelihtne kinkida. Mõtteka leidmine ongi keeruline ning selleks antud ajurünnakus abi palusingi.

TA, sa õpeta oma suured lapsed vähem tarbima.

Ära sina minu laste vähem tarbimise pärast muretse. Nad võivad sind selles koolitama tulla.

Ma olen muidugi muumia juba, aga minu lapsepõlves käis päkapikk ainult jõululaupäeva hommikul ja näärivana vana-aasta õhtul. Igapäevaselt küll mitte. Minu meelest väga normaalne.

Ilmselt oled vanuselt minu kanti, aga muumia juttu ajad küll – need kipuvad hakkama nõudma, et kõik jätkuks nii, nagu nende lapsepõlves. Päkapiku käimine ei ole mingi lihtsalt asja saamine, see on mäng, tore mäng, kus üllatusmoment on kõige olulisem. Nii on see meil olnud lapsest peale ja ma olen väga õnnelik tegelikult selle üle, et mu laste jaoks see mäng endiselt tore on ning midagi head lapsepõlvest meelde toob.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed tarbivad vähe magusat, aga sussi sisse panen ikkagi väikseid shokolaade, müslibatoone ja muid maiuseid. Ei juhtu selle mõnekümne päeva jooksul midagi hullu, kui 20-40g maiust sussi seest leiavad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu omad saavad advendikalendrid (1. detsembril; tehnilist laadi) ja kui päkapikul aega on, siis vahel veel mõne kirjakese või kommikese lisaks. Kui igapäevane väljamõtlemine enam rõõmu ei paku, siis olgu parem nii.

 

Patareisid/akusid äkki kulub? Kingapaelu? Kirjatarbeid? Üks aasta ostsin kunstipoest paarieuroseid linoollõike, graveerimise jms pisikomplekte, täitsa huvitav oli katsetada erinevaid tehnikaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päkapiku käimine ei ole mingi lihtsalt asja saamine, see on mäng, tore mäng, kus üllatusmoment on kõige olulisem.

Eriti linnukestele ja loomadele, kes neid pakendeid omale sisse söövad ja hingavad. Oled tõesti väga arulage lapsevanem ja mõtteviisilt rohkem kui muumia.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti linnukestele ja loomadele, kes neid pakendeid omale sisse söövad ja hingavad.

Ohoh, kus need linnukesed ja loomakesed siis minu laste päkapikukinkide pakendeid sisse hingavad (ja söövad)? Uues Ragn-Sellsi pakendite sorteerimiskeskuses on linnukesi ja loomakesi? Ma ei teadnud …

Sa ära hinda teisi enda laste järgi – kõik noored inimesed ei loobi prahti maha ega metsa alla.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päkapiku käimine ei ole mingi lihtsalt asja saamine, see on mäng, tore mäng, kus üllatusmoment on kõige olulisem.

Eriti linnukestele ja loomadele, kes neid pakendeid omale sisse söövad ja hingavad. Oled tõesti väga arulage lapsevanem ja mõtteviisilt rohkem kui muumia.

Sa mine kleebi end lennujaama stardirajale või bensiinijaama tankuri külge. Ökosõdalased ärge tekitage siin digiprügi oma kommenteerimisega.

Mina ostangi nimelt palju väikseid pakendeid, käin reisimas, sõidan oma suure diisemaasturiga üksinda ja prügi EI SORTEERI, kasutust mitte leidvad asjad viskan ära, tarbin kiirmoodi jne. Võta nüüd paar palderjanitabletti või näri mõnd juurikat, mis rahustab.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Koolilaps Ajurünnak – mida toob päkapikk sussi sisse?