Esileht Tööelu, raha ja seadused. Akadeemiline puhkus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Akadeemiline puhkus

Postitas:

Perekonna tuttav sai ülikooli sisse, I kursus algaks. Kuid tal hetkel on depressioon ning ilmselgelt see sügis ei saaks hakkama. Kas arstitõendi alusel saaks TÜ akadeemilist puhkust esimesel kursusel ning õpingud edasi lükata? Muidu kandideeriks ta uuesti, kuid sinna erialale on väga raske saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel semestril ei saa minu teada ka arstlikuga mitte, esimese aasta II semestril vist juba võib akadeemilist võtta. Esimesel aastal minu teada pikendab vaid sõjavägi (kui seegi enam kehtib)

Oleneb depressioonist, aga uus keskkond, uued tuttavad, uus (huvitav) eriala võib vastupidi just kasuks olla. Vastupidiselt on ohtlikum igapäevane elu ära lõigata ja (ravimitega) koju manduma jääda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstitõendiga saab esimesest semestrist alates KINDLASTI juba võtta küll. Tean mitut inimest, kes seda teinud on.

Samas õpingud ja uue erialaga alustamise põnevus võiks just võibolla olla see, mis aitaks august natuke välja.
Mina soovitaksin ikkagi semestrit alustada ja kui esimese kuu põhjal on siiski tunne, et ei saa hakkama, siis alles akadeemilisele minna.

Samas võimaldavad hetkel kehtivad eeskirjad ka akadeemilise ajal edasi õppida. Võimalus on ka võtta akadeemiline ja siis teha näiteks semestri jooksul ikkagi 2-3 ainet ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel semestril ei saa minu teada ka arstlikuga mitte, esimese aasta II semestril vist juba võib akadeemilist võtta

miks ei saa? kui inimene astub ülikooli ja jääb juba teisel 2.sept auto alla või saab insuldi. loomulikult saab võtta tervislikel põhjustel akademilise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜ kodulehel on selline info: Akadeemilist puhkust tervislikel põhjustel saab taotleda igal ajahetkel arstitõendi alusel. Akadeemilise puhkuse avaldusele tuleb lisada arstitõend, milles arst määrab akadeemilise puhkuse pikkuse.

Akadeemilisel puhkusel tervislikel põhjustel võib olla mitu korda, kuid kokku maksimaalselt kuni 2 aastat.

https://www.ut.ee/et/oppimine/uliopilasele/lisaoigused/akadeemiline

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Akadeemiline puhkus