Esileht Kodunurk Akende pesu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Akende pesu

Postitas:
Kägu

Kuidas/ millega te enda aknad puhtaks pesete?

Mis aparaate, vahendeid jne te kasutate?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan spets aknapesu mikrokiudlappide komplekti ja spreiga aknapesuvahendit.

Kui aknad väljast väga räpased (kevadel), siis esimene pesu lahja Fairy-veega.

Seejärel aknapesuvahend, sinise lapiga laiali ja puhtaks.

Kollase lapiga viimane lihv.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alati õna fairy veega pesen puhtaks, siis kaapitsaga vesi kokku ja küljed teen majap. paberiga. aknapesu robot on ka, aga jätab triibud, mida vihkan.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on paar viimast aastat Kärcheri VW2 aknapesur. Muidu kasutasin klaasi”kaabitsat” ja ka kurikuulsat fairyt aga see tekitab isegi väikesest tilgast aknale lõpuks halli kihi.
Nüüd on lasutusel kärcheri aknapesuaine, mille sai selle masinaga kaasa. Prismades müüakse ka eraldi. Jätkub kaua ja tekitab klaasile mustust hülgava kaitsekihi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väljast ainult ohtra puhta veega, ühtegi ainet ei kasuta, lähevad puhtaks ja triipe ei jää. Seespool ei taha veega lödistada, seega seespool kasutan pihustiga Frosch klaasipesuvahendit. Väljast teen siis nii, et klaasipesuhari (see švammiga) veeämbrisse, siis ilma kuivaks nõrutamata aknale, pesen. Kordan. Ja siis tõmban selle imeva aknapesumasinaga kuivaks. Mingi 10eurone akutoitel no-name masin on juba aastaid mind hästi teeninud. Sees pritsin vahendi aknale, hõõrun majapidamispaberiga laiali, kordan kuni paber jääb puhtaks ja kuivatan mikrokiust klaasilapiga. Mingi kollane lapp on, McClean äkki. Samuti mind aastaid juba truilt teeninud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina laisk aknapesija esimest aastat aknapesuroboti omanik. Seestpoolt pesin juba talvel aknad puhtaks, hetkel uuesti pesta vaja pole. Väljast jäid ilmselt sügisel pesemata, nüüd esimese sooja ilmaga mõtlesin, et lasen väljast ka robotil puhastada, jääb see igavene lödistamine ära pihustatava vahendi ka kummikaabitsaga. Kahjuks suutis robot vaid osad aknad ära pesta (ilmselt need olin jõudnud sügisel ise ka pesta), ülejäänutega ta hakkama ei saanud, ei liikunud üldse ja hädaldas kogu aeg: Im slipping, Im stuck. Lõpuks lõin käega, tuleb vist kevadine esimene pesu ikka vanakolimeetodil teha. Nagunii käin raamid ka väljast lapiga üle vähemalt korra aastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te Fairyga aknaid pesete? Akna pesemiseks on ju spets aknapesuvahendid.

Minul on pehme Vileda lapp, kummiga akna kuivataja, klaasipesuvahend, ajaleht ja majapidamispaber.

Triipe ei jää mitte kunagi. Küll aga pesen ühte klaasi alati kaks korda. Esimese pesuga tõmban suurema mustuse ära ja teise pesuga toimub siis nö lõplik pesu. Pesen alati ka aknaraamid seest ja väljast, akende vahed ja akna paled. Üldjuhul pesen samal ajal ka kardinad ja puhastan kardinapuud. Nii et minu jaoks suur ettevõtmine, mis võtab ära terve päeva. Pesen kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.

Niisama vahepeal neid natuke siit või sealt puhastada ei näe mõtet. Kui just mingit konkreetset ja koledat plekki pole. Selline asi mulle ei meeldi, et seest pesen ja väljast jätan pesemata. Või et klaasid pesen, aga raamid jäävad pesemata. Poolikult tehtud töö ei anna täit rahuldust.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan Kärcheri aknapesurit, nurgad teed majapidamispaberiga üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masinad masinateks – need on mul ka. Aga redeli kasutamise vajadus on see, mis paneb akende pesemist pikalt edasi lükkama, kuidagi ei viitsi turnida. (Eramaja, mis asub kallakul, põrandast-laeni aknad.)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhas vesi ja klaasilapp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesen alati ka aknaraamid seest ja väljast, akende vahed ja akna paled. Üldjuhul pesen samal ajal ka kardinad ja puhastan kardinapuud. Nii et minu jaoks suur ettevõtmine, mis võtab ära terve päeva. Pesen kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Niisama vahepeal neid natuke siit või sealt puhastada ei näe mõtet.

Ma pesen põhjalikult ka kõik raamid ja paled ca 2 korda aastas, aga klaase pesen mõnes toas igal nädalal seest ja väljast, mõnes toas kord kuus. Suvalise koristamise käigus tõmban ka seesmised raamid puhtaks. Kevadist suuremat aknapesu korraga ette ei võta, sest klaasid hoian pidevalt puhtad. Teen ühe ruumi korraga.    Elan metsas, kevadine puude õitsemine tahab pidevat klaasipesu. Kõik õitsevad eri ajal. Meil on ka kassid ja koerad, ühed patsutavad väljastpoolt, teised nuusivad seestpoolt. Ja mida veel suudavad teha paariaastased lapselapsed!  Mul on 17 akent ja pesen neid pidevalt vastavalt vajadusele, et klaasid ikka läbi paistaksid. Köögi aknaid kõige tihemini, vahel ka 2 korda nädalas, kui sinna on rasva pritsinud. Olen alati kasutanud vaid pihustatavat aknapesuvahendit ja majapidamispaberit. Vahel jäävad mõned triibud, vahel mitte, eriti ei häiri, kuna nagunii pesen tihti. Kõige vastikum on katuseakende ja kõigi nende pragude puhastamine. Õnneks mees tegeleb tavaliselt kolmega, mulle jääb vaid üks kõige pisem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesen alati ka aknaraamid seest ja väljast, akende vahed ja akna paled. Üldjuhul pesen samal ajal ka kardinad ja puhastan kardinapuud. Nii et minu jaoks suur ettevõtmine, mis võtab ära terve päeva. Pesen kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Niisama vahepeal neid natuke siit või sealt puhastada ei näe mõtet.

Ma pesen põhjalikult ka kõik raamid ja paled ca 2 korda aastas, aga klaase pesen mõnes toas igal nädalal seest ja väljast, mõnes toas kord kuus. Suvalise koristamise käigus tõmban ka seesmised raamid puhtaks. Kevadist suuremat aknapesu korraga ette ei võta, sest klaasid hoian pidevalt puhtad. Teen ühe ruumi korraga. Elan metsas, kevadine puude õitsemine tahab pidevat klaasipesu. Kõik õitsevad eri ajal. Meil on ka kassid ja koerad, ühed patsutavad väljastpoolt, teised nuusivad seestpoolt. Ja mida veel suudavad teha paariaastased lapselapsed! Mul on 17 akent ja pesen neid pidevalt vastavalt vajadusele, et klaasid ikka läbi paistaksid. Köögi aknaid kõige tihemini, vahel ka 2 korda nädalas, kui sinna on rasva pritsinud. Olen alati kasutanud vaid pihustatavat aknapesuvahendit ja majapidamispaberit. Vahel jäävad mõned triibud, vahel mitte, eriti ei häiri, kuna nagunii pesen tihti. Kõige vastikum on katuseakende ja kõigi nende pragude puhastamine. Õnneks mees tegeleb tavaliselt kolmega, mulle jääb vaid üks kõige pisem.

Jessus, oled sina ikka tubli! (Täiesti siiralt ütlen, ei ironiseeri.) Mulle väga meeldivad puhtad aknad, aga ise ei suudaks/viitsiks küll elus neid nii tihedalt pesta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesen 1x aastas  ja kevadel, siis on see suurem ettevõtmine, majal on 12 akent + veranda. Mehed võtavad maha kardinad (õnneks vaid kahes toas) ja panevad pesumasinasse. Kärscheri masinga pesen – kiidan ka Kärscheri puhastusvahendit ja pärast hõõrun majapidamispaberiga üle, kui pesen väljas aknaid (redelil), siis üks lastest annab asju kätte – puhastusvärk (noh see pritsilaadne asi), siis masin, siis paber jne, nagu opisaalis.  Vahepeal puhkus – masin laadima ja pesen/vahetan seda puhastuspritsi svammi(?).

Köögiaknad on need, mida suvel vahest puhastan, ülejäänud on ruloode, kardinate taga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks te endiselt majapidamispaberit kasutate?  See jätab ju ebemeid.  Spetsiaalsed lapid on 10x etemad ja tulemus perfektne, ma loobusin isegi kummikaabitsast (tundus vanasti asendamatu).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te Fairyga aknaid pesete? Akna pesemiseks on ju spets aknapesuvahendid.

Minul on pehme Vileda lapp, kummiga akna kuivataja, klaasipesuvahend, ajaleht ja majapidamispaber.

Triipe ei jää mitte kunagi. Küll aga pesen ühte klaasi alati kaks korda. Esimese pesuga tõmban suurema mustuse ära ja teise pesuga toimub siis nö lõplik pesu. Pesen alati ka aknaraamid seest ja väljast, akende vahed ja akna paled. Üldjuhul pesen samal ajal ka kardinad ja puhastan kardinapuud. Nii et minu jaoks suur ettevõtmine, mis võtab ära terve päeva. Pesen kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.

Niisama vahepeal neid natuke siit või sealt puhastada ei näe mõtet. Kui just mingit konkreetset ja koledat plekki pole. Selline asi mulle ei meeldi, et seest pesen ja väljast jätan pesemata. Või et klaasid pesen, aga raamid jäävad pesemata. Poolikult tehtud töö ei anna täit rahuldust.

Kodus (Tallinnas) on aknad väljast alati niivõrd tolmused ja tahmased, et pelgalt puhtast veest ei aita. Alustuseks pühin (suunaga ülevalt alla ning ei hõõru) majapidamispaberiga suurema liiva aknalt ära. Seejärel pesen veega, millel sorts äädikat sees. Kuna meil paneelmaja, mis lisaks pealt soojustatud, siis aknapleki kalle on liiga väike ja vihmapritsmete jäljed on tavaliselt ca kolmandikul aknal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul peavad ka aknad puhtad olema, Pesen neid ka vist liiga tihti.

Kõigepealt pihustan aknale klaasipesuvahendit, lasen natuke seista. Siis tõmban kummikaabitsaga triipude kaupa ülevalt alla akna kuivaks ja kohe nühin ka klaasile mõeldud mikrokiudlapiga üle.

Aknaame iga kord põhjalikult  ei pese, aga kui vaja, siis alustan nendest, mitte klaasist.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alati õna fairy veega pesen puhtaks, siis kaapitsaga vesi kokku ja küljed teen majap. paberiga. aknapesu robot on ka, aga jätab triibud, mida vihkan.

Kasutan sama tehnikat – nõudepesuvahendiga vesi + hari + kaabits + mikrokiudlapp servadele. Kiire ja mugav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on paar viimast aastat Kärcheri VW2 aknapesur. Muidu kasutasin klaasi”kaabitsat” ja ka kurikuulsat fairyt aga see tekitab isegi väikesest tilgast aknale lõpuks halli kihi.

Nüüd on lasutusel kärcheri aknapesuaine, mille sai selle masinaga kaasa. Prismades müüakse ka eraldi. Jätkub kaua ja tekitab klaasile mustust hülgava kaitsekihi.

Sama. Kui oleks ainult 4-5 akent, siis peseks suvalise vahendi ja korraliku mikrokiudlapiga. Siiani nt see lemmik:   MCLEAN - Autokaubad24.ee

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhta veega, kui vaja, siis veelkord puhta veega. Kui ikka mingi jamps akendel, siis pisikene tilk Fairyt. Ja jälle puhas vesi. Sest pole minu silmad veel näinud spets aknapesuvahendit, mis triipe ei jäta. Kui päike peale paistab, siis on hästi näha need triibud, muidu jah ei ole. Mikrofiiber aknapesulapid on tõesti head abilised.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus (Tallinnas) on aknad väljast alati niivõrd tolmused ja tahmased, et pelgalt puhtast veest ei aita. Alustuseks pühin (suunaga ülevalt alla ning ei hõõru) majapidamispaberiga suurema liiva aknalt ära. Seejärel pesen veega, millel sorts äädikat sees. Kuna meil paneelmaja, mis lisaks pealt soojustatud, siis aknapleki kalle on liiga väike ja vihmapritsmete jäljed on tavaliselt ca kolmandikul aknal.

Ma ju ei kirjutanudki, et õige on puhta veega pesta. Küsisin, miks inimesed Fairyga pesevad (mitmed eelnevalt mainisid seda), kui on välja mõeldud klaasipesuvahendid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus (Tallinnas) on aknad väljast alati niivõrd tolmused ja tahmased, et pelgalt puhtast veest ei aita. Alustuseks pühin (suunaga ülevalt alla ning ei hõõru) majapidamispaberiga suurema liiva aknalt ära. Seejärel pesen veega, millel sorts äädikat sees. Kuna meil paneelmaja, mis lisaks pealt soojustatud, siis aknapleki kalle on liiga väike ja vihmapritsmete jäljed on tavaliselt ca kolmandikul aknal.

Ma ju ei kirjutanudki, et õige on puhta veega pesta. Küsisin, miks inimesed Fairyga pesevad (mitmed eelnevalt mainisid seda), kui on välja mõeldud klaasipesuvahendid.

Mis vahet seal on? Nõudepesuvahend on ka ühtlasi klaasipesuvahend. Klaasist nõusid oled kohanud?
Ja päris kindlasti saab aken puhtamaks nõudepesuvahendilahusega kui nt mingi spets aknapesuspreiga, ehkki see viimane on just selle töö jaoks spetsiaalne vahend.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen mingi ajast ja arust pesija. Pesen aknapesuvahendi ja kaltsudega. Tavaliselt kaks korda aastas. Vahepealse aja jooksul koguneb mingeid kaltse, millest panen kõrvale pehmed ja hästiimavad ja need lähevad käiku. Mul on 7 akent, u 5 aastat tagasi vahetatud, seega suht heas korras ja lihtsad pesta. Viimane kord võtsin aega, läks ühe akna peale u 20 min, rõduukse ja – akna peale rohkem. Tavaliselt mul triipe ei jää, aga see sõltub klaasipesuvahendist. Mingid ökod ja sellised, kus ise lahustad vees tabletikest on mõttetud. Teen nii, et pritsin vahendit, pesen lapiga, kuivatan teise lapiga. Raamid ja aknaplekid teen ka klaasivahendiga, aga vahel kui seal on mingid plekid, on abiks CIF.

Robotit ei ole ja vist kaaluks ostmist kui oleks 17 akent, mitte 7 ja need oleks kõrged. Samuti ei oska ma kasutada kaabitsat, sest sellega ju tõmmatakse räpane vedelik klaasilt lihtsalt maha, st mulle tuppa põrandale. ??? Ainult kuskil eramajas, kus pestakse suletud aknaid väljapoolt või pilvelõhkujas, kus mehike korviga akna taga ripub, oskan sellise asja kasutust ette kujutada.

Ja aknapesuteema lõpetuseks: eelmisel nädalal oli mul kevadine aknapesu. Ja ma elan kohas, kus TÄNA tuli vihmaga alla oranžikas-kollane SAHARATOLM!!! Krdi. Terve. Rõdu. Ja. Kõik. Aknad. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei oska ma kasutada kaabitsat, sest sellega ju tõmmatakse räpane vedelik klaasilt lihtsalt maha, st mulle tuppa põrandale. ??? Ainult kuskil eramajas, kus pestakse suletud aknaid väljapoolt või pilvelõhkujas, kus mehike korviga akna taga ripub, oskan sellise asja kasutust ette kujutada.

Teises käes lapi hoidmist oskad ette kujutada?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttav võib pesta ajalehe ja külma veega ning aknad on puhtad ja läigivad. Mina ostan kokku erinevaid puhastusvahendeid, lappe, masinaid.  Küürin ühel poolt ja teiselt poolt – no puhas  (mul  on eraldi 2 raami) – panen raamid  kokku ja ikka on mingid triibud, plekid.  No ei saa aknaklaase puhtaks!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on vaja raame ka rohkem pesta, siis need puhastan märja lapiga. Aga muidu pihustan lihtsalt klaasipesuvahendit ja siis pesen lapiga suurema mustuse maha. Siis pihustan veel korra ja teen spets klaasilapiga puhtaks. Õnneks meil kord aastas tellitakse kogu majale ka aknapesu, kuna osad aknad sellised, mida hästi ei saa pesta ja avada. Aga minu maitse jaoks on kord aastas natuke vähe, pesen ikka aknaid 3-4x aastas ja seest tihedamini kuna lapsed teevad näpujäljed akendele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on? Nõudepesuvahend on ka ühtlasi klaasipesuvahend. Klaasist nõusid oled kohanud? Ja päris kindlasti saab aken puhtamaks nõudepesuvahendilahusega kui nt mingi spets aknapesuspreiga, ehkki see viimane on just selle töö jaoks spetsiaalne vahend

Milleks selline iroonia? Olen kohanud klaasist nõusid. Minu arvates on Fairy siiski nõudepesuvahend, mitte aknapesuvahend. See ju vahutab mingil määral ja pigem on sellega hea pesta rasvaseid nõusid.

Poes on laialdane valik aknapesuvahendeid. Ei mõista, miks peaks selle asemel Fairyt kasutama? Ja siis kurtma, et akendele jääb hall kiht või triibud.

See, kes eespool väitis, et aknapesuvahendiga jäävad triibud, peseb kas sooja veega või on tal vale tehnika.

Keegi imestas, et milleks majapidamispaber, et see ju ajab ebemeid. Kvaliteetne majapidamispaber ei aja ebemeid. Mina kasutan majapidamispaberit servade kuivatamiseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei oska ma kasutada kaabitsat, sest sellega ju tõmmatakse räpane vedelik klaasilt lihtsalt maha, st mulle tuppa põrandale. ??? Ainult kuskil eramajas, kus pestakse suletud aknaid väljapoolt või pilvelõhkujas, kus mehike korviga akna taga ripub, oskan sellise asja kasutust ette kujutada.

Teises käes lapi hoidmist oskad ette kujutada?

Ei oska. Vähemalt mitte nii suurte akende puhul nagu mul on ja nii kõrgel korrusel ei kujuta küll ette, et teen pärani akna vahel mingit akrobaatikat ühe käega pesuvett kaapides ja teisega seda lapi sisse püüdes.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks selline iroonia? Olen kohanud klaasist nõusid. Minu arvates on Fairy siiski nõudepesuvahend, mitte aknapesuvahend. See ju vahutab mingil määral ja pigem on sellega hea pesta rasvaseid nõusid.

Olen köögiaknaid pesnud nii Fairy kui ka tavalise aknapesuvahendiga. Kuidas just viitsimist on. Kui tõmban paar korda nädalas puhtaks, siis tavaline pihustatav klaasipesuvahend, aga kui jääb pikem vahe, siis Fairy lahustab rasva ikka palju kiiremini. Köögiakendel mul ju enamasti rasv seespool ongi. Ja ka teistel akendel – lapsed näpivad, sõrmejäljed jäävad, koerad-kassid nuhivad ja käpivad, ikka rasvane kiht.
Fairy toimib väga hästi igal juhul. Ja kui see juba olemas on, miks siis mitte kasutada?
Kes tahab eraldi aknapesuvahendi osta, see ostab ja kasutab. Aga et peaks just kohustuslikus korras kodus olemas olema – no pole mingit vajadust.
Ja ei vahuta see Fairy lahus eriti midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei oska ma kasutada kaabitsat, sest sellega ju tõmmatakse räpane vedelik klaasilt lihtsalt maha, st mulle tuppa põrandale. ??? Ainult kuskil eramajas, kus pestakse suletud aknaid väljapoolt või pilvelõhkujas, kus mehike korviga akna taga ripub, oskan sellise asja kasutust ette kujutada.

Teises käes lapi hoidmist oskad ette kujutada?

Ei oska. Vähemalt mitte nii suurte akende puhul nagu mul on ja nii kõrgel korrusel ei kujuta küll ette, et teen pärani akna vahel mingit akrobaatikat ühe käega pesuvett kaapides ja teisega seda lapi sisse püüdes.

Mina ka suurt vett ja kaabitsat ei kasuta. Kõik aknad avanevad tuppa, enamasti kappide ja diivanite kohale, kaks voodite kohale, üks kirjutuslaua kohale. Katuseakendest rääkimata. Ehk vast vannitoa akent saaks nii pesta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen mingi ajast ja arust pesija. Pesen aknapesuvahendi ja kaltsudega. Tavaliselt kaks korda aastas. Vahepealse aja jooksul koguneb mingeid kaltse, millest panen kõrvale pehmed ja hästiimavad ja need lähevad käiku. Mul on 7 akent, u 5 aastat tagasi vahetatud, seega suht heas korras ja lihtsad pesta. Viimane kord võtsin aega, läks ühe akna peale u 20 min, rõduukse ja – akna peale rohkem. Tavaliselt mul triipe ei jää, aga see sõltub klaasipesuvahendist. Mingid ökod ja sellised, kus ise lahustad vees tabletikest on mõttetud. Teen nii, et pritsin vahendit, pesen lapiga, kuivatan teise lapiga. Raamid ja aknaplekid teen ka klaasivahendiga, aga vahel kui seal on mingid plekid, on abiks CIF.

Robotit ei ole ja vist kaaluks ostmist kui oleks 17 akent, mitte 7 ja need oleks kõrged. Samuti ei oska ma kasutada kaabitsat, sest sellega ju tõmmatakse räpane vedelik klaasilt lihtsalt maha, st mulle tuppa põrandale. ??? Ainult kuskil eramajas, kus pestakse suletud aknaid väljapoolt või pilvelõhkujas, kus mehike korviga akna taga ripub, oskan sellise asja kasutust ette kujutada.

Ja aknapesuteema lõpetuseks: eelmisel nädalal oli mul kevadine aknapesu. Ja ma elan kohas, kus TÄNA tuli vihmaga alla oranžikas-kollane SAHARATOLM!!! Krdi. Terve. Rõdu. Ja. Kõik. Aknad. ????

Ahh, saatusekaaslane 🙂

Mul võib praegu seda oranži sahara tolmu aias ja terrassil labidaga visata. Paar korda aastas käib ikka tolmupilv üle, seekord on erakordselt palju. Oranži kihi all on majaseinad, rõdu, aiamööbel ja kõik aknad muidugi ka…  Aknakatted, võred, väravad… Taimedele muidugi hea väetis aga terve nädalavahetus läheb nüüd selle jama koristamise peale.

Muidu pesen aknaid Kärcheri aurutaja kaabitsaotsaga ja tõmban mikrokiudlapiga kuivaks. Umbes kord kuus, rohkem ei viitsi, aknaid on palju. Igapäevaselt tõmban vajadusel mikrokiudlapiga ja klaasipesuvahendiga kiirelt üle, kui koer on ilastanud või laps mäkerdanud.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Kodunurk Akende pesu