Esileht Pereelu ja suhted Äkki kellegil seisab tühi korter…….

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )

Teema: Äkki kellegil seisab tühi korter…….

Postitas:

Oleks tõesti soov alustada elu otsast peale ja pääseda vaimse terrori alt.Äkki kellegil seisab tühi korter ja väga kõrget üüri hinda ei küsi, piirkond võiks jääda tallinna.Olen uurinud igaltpoolt pole leidnud mitte ühtegi sobilikku, palk lihtsalt ei võimalda, maksta tagatist vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga renti maksta jôuad, ja kui palju on sinu maksimum?
Nadi oleks ju maksejôuetu kodanik yyriliseks vôtta ja kuu-paari pârast ta sealt maksmata arvete pârast vâlj akupatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehh, pöördumine on tühja korteri soovile ja siis hakkavad tulema tingimused… jah, on, kuid nt. Õrus ja Ulvis. Mine, maksa vaid elektri eest ning otsi küttematerjal (puuküte) ning ela. Tööd pakuvad mõlemas kohas nii saekaatrid kui kohalik pood, hooldajatena on tööd küllaga (sotsiaalaemti kaudu), lisaks veel lähedal suuremad linnad, kus lihtsamale tööle saab alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ehh, pöördumine on tühja korteri soovile ja siis hakkavad tulema tingimused… jah, on, kuid nt. Õrus ja Ulvis. Mine, maksa vaid elektri eest ning otsi küttematerjal (puuküte) ning ela. Tööd pakuvad mõlemas kohas nii saekaatrid kui kohalik pood, hooldajatena on tööd küllaga (sotsiaalaemti kaudu), lisaks veel lähedal suuremad linnad, kus lihtsamale tööle saab alati.[/tsitaat]

vabanda, et oma tallinna tyhja korterit niisama, ausôna ja haleda meele peal vâlja anda ei taha.
sydamest palun vabandust ja rohkem tyli ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleksin samuti huvitatud – möbleerimata tühjast 2toalisest keskküttega korterist Tallinnas. Soovitavalt pikaks ajaks. Piirkond võiks olla Mustamäe. Kuna on koduloom (kass),siis ehk see hoiaks ära üürile andja vara rikkumise. Laps ka. Kahjuks selliseid aga ei pakuta.

Hind võiks olla max 150+kommunaalid+elekter. Jõuan maksta küll. Tagatise osas tuleb läbirääkida, kuna ei ole kindel, et see ka hiljem tagastatakse (kahjuks; kuigi omalt poolt on olnud kõik okey). Osta ei saa, kuna selleks on vaja esmalt lahutust ja võimalik, et üürikas ongi panga kohustuste võtmise eest parim lahendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 16:24; 15.01 21:10; 16.01 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleksin samuti huvitatud – möbleerimata tühjast 2toalisest keskküttega korterist Tallinnas. Soovitavalt pikaks ajaks. Piirkond võiks olla Mustamäe. Kuna on koduloom (kass),siis ehk see hoiaks ära üürile andja vara rikkumise. Laps ka. Kahjuks selliseid aga ei pakuta.

Hind võiks olla max 150+kommunaalid+elekter. Jõuan maksta küll. Tagatise osas tuleb läbirääkida, kuna ei ole kindel, et see ka hiljem tagastatakse (kahjuks; kuigi omalt poolt on olnud kõik okey). Osta ei saa, kuna selleks on vaja esmalt lahutust ja võimalik, et üürikas ongi panga kohustuste võtmise eest parim lahendus.[/tsitaat]

Ja oma korteri yyrileandja peab olema kindel, et korter ja siusustus samas heakorras tagasi antakse?
oh seda yyrnike naiivsust ja enesekindlust, teie ju kasutate yyrileandja vara ja kui seal midagi juhtub, jââvad kulud omaniku kanda… seega jutt, ei tea, kas saab tagasi, on ikka vâga vâikese oma mâtta otsast piilumine ja karta on, et yyrilevôtul abiks ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Käggu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vabanda, et oma tallinna tyhja korterit niisama, ausôna ja haleda meele peal vâlja anda ei taha.
sydamest palun vabandust ja rohkem tyli ei tee.
[/tsitaat] Sina said vist küll valesti aru. 16.08 kägu ütles, et tühja korteri otsija ei peaks ehk nii valiv olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere viimane kägu.
Oleksin huvitatud täpsemast infost Teie korterist.
vihmake001@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seisab ahiküttega 1-toaline üsna Tln kesklinnas. [/tsitaat]Palun kirjuta samblatakivi@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii targad seletage, mis saab nii hullu siis juhtuda tühja möbleerimata korteriga, et kohe nii naiivne jne.

Tapeeti nagu ei kipu seinast maha tõmbama (vähemalt ise mitte), asju ju korteris pole peale köögimööbli, pliidi, vanni, kraanikausi ja wc-poti (neid vaevalt tahan, kasutatud ju). Seega, mis suur hirm siis on? Tean ennast kurssi viia.

Ja tavaliselt normaalne kulumine on alati sisse arvestatud lepinguse. Vaevalt, et üürija annab üle korteri uue san.remondiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 16:24; 15.01 21:10; 16.01 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii targad seletage, mis saab nii hullu siis juhtuda tühja möbleerimata korteriga, et kohe nii naiivne jne.

Tapeeti nagu ei kipu seinast maha tõmbama (vähemalt ise mitte), asju ju korteris pole peale köögimööbli, pliidi, vanni, kraanikausi ja wc-poti (neid vaevalt tahan, kasutatud ju). Seega, mis suur hirm siis on? Tean ennast kurssi viia.

Ja tavaliselt normaalne kulumine on alati sisse arvestatud lepinguse. Vaevalt, et üürija annab üle korteri uue san.remondiga. [/tsitaat]

naiivne jah.

ega omanikul oluliselt vâhem tyli pole, kui yyrinik kuid maksmata jâtab ja vâlja ei koli, olgu see siis tyhi vôi sisustatud korter.
jah, aga yyriline kardab ju tagatisraha maksta, omanik peab julgema andma KORTERI (ilma vôi ilma sistuseta) yyrilisele, mis on ikka natuke palju korda kallim kui kuu-paari tagatisraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii targad seletage, mis saab nii hullu siis juhtuda tühja möbleerimata korteriga, et kohe nii naiivne jne.
[/tsitaat]

Mõned näited elust enesest.
Üürnik keeldub maksma üüri ja kommunaalkulusid, välja ei saa teda seadusest tulenevalt kohe vista, maksadki siis rõõmsalt ise.
Ahjuküttega korteris läks üürnik kord talvel nädalaks ära, tahtis kokku hoida ja elektriradikat sisse ei jätnud, torud lõhkesid, nende plus veekahjustuse remont päris korralik summa, õnneks naaberkorterid jäid puutumata, ei taha mõeldagi, palju see maksma oleks läinud kui neile ka vesi oleks imbunud.
Pealtnäha täiesti korralikud inimesed, ei teatanud, et kusagilt midagi \”tilgub\”, ise ka midagi ette ei võtnud. Tulemus- korteris hallitus, päris kallis tõrje plus ühes toas kõik tapeedid vaja välja vahetada.
Üürnikul kass, kellele uude koju kolimine ei meeldnud, lasi igale poole- tulemuseks mitmes kohas üles pundunud põrand. Võid ise ette kujutada, palju selle vahetamine maksab. Ära kraabitud uksepiitadest ei hakka rääkimagi.
Jne, jne.

Aga jah, eks see üürileandja elu on ikka üks suur meelakkumine. Ja-jah, sina ütled, et sina ju nii ei tee, aga arvad sa tõesti, et mõni üürnik tuleb ja ütleb, et vot mina olen just selline põrsas :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 23:31; 16.01 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mõned näited elust enesest.
Üürnik keeldub maksma üüri ja kommunaalkulusid, välja ei saa teda seadusest tulenevalt kohe vista, maksadki siis rõõmsalt ise.
Ahjuküttega korteris läks üürnik kord talvel nädalaks ära, tahtis kokku hoida ja elektriradikat sisse ei jätnud, torud lõhkesid, nende plus veekahjustuse remont päris korralik summa, õnneks naaberkorterid jäid puutumata, ei taha mõeldagi, palju see maksma oleks läinud kui neile ka vesi oleks imbunud.
Pealtnäha täiesti korralikud inimesed, ei teatanud, et kusagilt midagi \”tilgub\”, ise ka midagi ette ei võtnud. Tulemus- korteris hallitus, päris kallis tõrje plus ühes toas kõik tapeedid vaja välja vahetada.
Üürnikul kass, kellele uude koju kolimine ei meeldnud, lasi igale poole- tulemuseks mitmes kohas üles pundunud põrand. Võid ise ette kujutada, palju selle vahetamine maksab. Ära kraabitud uksepiitadest ei hakka rääkimagi.
Jne, jne.

Aga jah, eks see üürileandja elu on ikka üks suur meelakkumine. Ja-jah, sina ütled, et sina ju nii ei tee, aga arvad sa tõesti, et mõni üürnik tuleb ja ütleb, et vot mina olen just selline põrsas :).[/tsitaat]
kui sul korralik üürileping olemas siis kohtu kaudu oleks sa saanud kõik oma kulud kaetud. üürile andja viga ongi see, et puudub korralik leping ja enamus loodab maakleri peale, et too toob lepingu ja jälgib jne, tegelikult maakleri huvi siin ainult vahendusraha ja kasu tast 0!, iga hoolitsev omanik muretseb ise korralikku lepingu ja teeb endale kõik reeglid eelnevalt selgeks, sel juhul 99% probleeme polegi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 23:51; 16.01 09:04; 17.01 08:22; 17.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kui sul korralik üürileping olemas siis kohtu kaudu oleks sa saanud kõik oma kulud kaetud. üürile andja viga ongi see, et puudub korralik leping ja enamus loodab maakleri peale, et too toob lepingu ja jälgib jne, tegelikult maakleri huvi siin ainult vahendusraha ja kasu tast 0!, iga hoolitsev omanik muretseb ise korralikku lepingu ja teeb endale kõik reeglid eelnevalt selgeks, sel juhul 99% probleeme polegi![/tsitaat]

😀 😀 :D, vabandust, aga tõesti kolm korda. Loomulikult oli kõigil nendel kordadel olemas korralik üürileping. Teoorias on sul absoluutselt õigus, aga kas sa tõesti arvad, et reaalselt on alati võimalik selliselt seltskonnalt mingi raha kätte saada :D, ka kohtu kaudu. Kas sa tead, mis üldse maksab kohtus käimine? Kui palju aega ja närvirakke see võtab, kui palju tuleb maksta lõivu hagi esitamisel, kui palju määrab kohus reaalselt hageja kasuks otsustades kohtukulude katteks kompensatsiooni? Ja kui siis lõpuks kohtus \”võit\” käes, siis hakkab pikk trall kohtutäituritega. Siit võid ka lugeda palju teemasid stiilis \”ma ei kavategi tööle/ametlikutl tööle minna, täitur võtab ju kohe mu palgast nii suure osa ära :S\”. Lihtne arvutus ütleb, et isegi kui ühel juhul kolmest oma raha lõpuks kätte saad (ja tõenaosus, et see suhe ei ole mitte suurem, on väga suur), siis ainüksi rahaliselt oled sa ikka miinuses. Ajast ja nagu enne öeldud, närvikulust, ei tasu rääkidagi. Ja minu käesoleva postituse jutt ei ole puhtteoreetiline, ka seda olen oma silmaga näinud :).
Õnneks ei ole mul endal isiklikult eriti selliseid probleeme olnud (toodud näited sugulaste-tuttavate probleemidest)ja tagatisraha on alati kõik väiksemad jamad ilusti ära katnud. Ja just selleks see mõeldud ongi! Eelnev postitus oli eelkõige vastuseks sellele, kes küsis, mis küll ühe korteriga küll juhtuda võib :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 23:31; 16.01 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleksin samuti huvitatud – möbleerimata tühjast 2toalisest keskküttega korterist Tallinnas. Soovitavalt pikaks ajaks. Piirkond võiks olla Mustamäe. Kuna on koduloom (kass),siis ehk see hoiaks ära üürile andja vara rikkumise. Laps ka. Kahjuks selliseid aga ei pakuta.

Hind võiks olla max 150+kommunaalid+elekter. Jõuan maksta küll. Tagatise osas tuleb läbirääkida, kuna ei ole kindel, et see ka hiljem tagastatakse (kahjuks; kuigi omalt poolt on olnud kõik okey). Osta ei saa, kuna selleks on vaja esmalt lahutust ja võimalik, et üürikas ongi panga kohustuste võtmise eest parim lahendus.[/tsitaat]
Sellist korterit leida on väga raske, aga mitte võimatu, aga selle jaoks tuleb palju vaeva näha. Otsisin umbes samasugust korterit kolm nädalat enne, kui korteri leidsin, nüüd elan juba umbes kuu aega selles korteris ja olen rahul. Aga korteri otsimine oli väga pingeline ja intensiivne. Pidin pidevalt internetis kinnisvarakuulutuste lehel käima ja otsima sobivaid kuulutusi ja seejärel pidevalt helistama ja kortereid vaatamas käima, aga sellegipoolest ei õnnestunud mul alguses kohe korterit saada, jäin alguses mitmest korterist ilma.
Esimene korter, mida käisin vaatamas, asus Lasnamäel ja hind oli 160.- pluss kommunaalid. Sellest korterist jäin ilma seetõttu, et omanik ei soovinud lastega üürilisi. Järgmiseks helistasin kuulutuse peale, kus pakuti kolme ahjuküttega korterit hinnaga 100.- pluss kommunaalid. Kui läksin vaatama, siis selgus, et kohale oli kutsutud palju huvilisi, kes tahtsid kortereid näha. Aga siis selgus, et üks neist korteritest oli antud juba kellelegi tuttavale, teine korter oli suhteliselt viletsas seisukorras, ahi ei töötanud ja sai kasutada ainult elektrikütet ja selle eest küsiti 125.- pluss kommunaalid ja kolmandas korteris puudusid soojaveeboiler ja pliit ja üüri taheti 150.- pluss kommunaalid ja nendes mõlemas korteris pakuti lepingut ainult kuueks kuuks, kuna edaspidi oli plaanis korterid maha müüa. Sellistel tingimustel ja sellise hinnaga ja sellises seisukorras kortereid ei tahtnud eriti keegi nendest kohaletulnud huvilistest, samuti ei sobinud need mulle, kuna kuulutuses oli hoopis teistsugune info, aga kohapeal selgus hoopis midagi muud.
Järgmine korter, mida vaatamas käisin, asus Lasnamäel, hind 160.-pluss kommunaalid. Seda korterit ei saanud ma seetõttu, et maaklerile ja omanikule ei meeldinud, et minu mees töötab ehitusfirmas ja väideti, et ta teenib sellise hinnaga korteri jaoks liiga vähe, mis ei ole tegelikult tõsi, aga mul ei olnud võimalik antud juhul midagi tõestada.
Järgmine korter asus Mustamäel, hind oli 150.-pluss kommunaalid. Seda korterit näidati neljale inimesele ja omanik valis kahjuks üürnikuks kellegi teise põhjendades mulle, et valis siiski inimese, kes käis esimesena korterit vaatamas.
Järgmise korterikuulutuse peale helistasin umbes kella kaheteistkümne paiku lõuna ajal ja paluti kolmveerand tunni pärast kohale tulla. Kuna korter asus Lasnamäel ja mina ise olin Kalamajas, siis oli selge, et nii kiiresti ma ei jõua, lubasin minna tunni aja pärast. Panin iseennast ja 10-kuuse lapse kiiruse peale riidesse, panin lapse kärusse ja jooksin trammi peale. Sõitsin kesklinna ja istusin ümber bussi peale. Olin juba peaaegu kohal, kui maakler helistas, et pole mõtet tulla, kuna need inimesed, kes tulid kella 12.45-ks, võtsid korteri ära.
Järgmist korterit käisin vaatamas õhtupoole, siis sain õnneks ilma lapseta minna. Korter oli jälle Lasnamäel ja hind oli 150.-pluss kommunaalid nagu eelmiselgi korteril. Jõudsin kokkulepitud ajaks kohale, aga maaklerit veel polnud, kuna olid jalas valed jalanõud lörtsise ilma puhuks, siis olid jalad läbimärjad ja hakkasid jubedalt külmetama. Varsti tuli maakler ja veel üks huviline, noorem vene rahvusest naisterahvas koos kahe lapsega. Maakler helistas omanikule, aga omanikul oli telefon välja lülitatud ja nii pidimegi sama targalt lahkuma ilma korterit nägemata.
Veel käisin Koplis vaatamas ühte korterit, kus korterit pakkus üks vene mammi, kes ennast maakleriks nimetas, aga tema jutt korterit pakkudes ei olnud väga professionaalne. Samuti guugeldasin tema nime, mis mulle kui juba vilunud korteriotsijale tundmatu oli ja ei saanud ka mingit tulemust, mille põhjal võiks eeldada, et tegemist oleks professionaalse maakleriga. Samuti hirmutas ta mind kõrgete kommunaalmaksudega, mis pidavat selles korteris olema. Seega loobusin ka sellest korterist.
Järgmine korter oli jälle Lasnamäel, hind 160.-pluss kommunaalid. Läksin kohale, kohtusin maakleri ja omanikuga ja soovisin koheselt üürilepingut sõlmida. Seejärel selgus, et korteri omanik ei olegi see naisterahvas, kes korterit tutvutas, et õige omanik on hoopis tema mehe tädi, kellelt peab ka korteri üürimiseks meie perekonnale nõusolekut küsima. Too tädi, aga elas Tallinnast väljas ja tal ei olnud väidetavalt telefoni, nii, et vastus lubati anda paari päeva pärast. Samuti ei olnud eelmised üürnikud veel võtmeid tagastanud, nii, et öeldi, et asju saab ajada alles mõne päeva pärast.
Jäin siis ootama ja siis juhtus ime, samal päeval helistas mulle mulle üks teine maakler, kellega olin rääkinud paar nädalat tagasi soovides ühte korterit näha. Tookord ma seda korterit näha ei saanud, kuna korteris elas veel üürnik sees ja too üürnik oli kuskile kadunud ja telefon oli välja lülitanud. Arvasin siis, et siis pole midagi parata, seda korterit ma ilmselt ka ei saa, aga nüüd helistas maakler uuesti ja ütles, et üürnik oli olnud välismaal ja nüüd on juba välja kolinud ja korterit saab vaadata praegu. Läksin kohe kohale ja saingi selle korteri lõpuks endale.
Nii, et võttis aega ja nägin parasjagu vaeva helistades kuulutuste peale ja kortereid vaatamas käies, aga lõpuks sain endale sellise korteri nagu soovisin, hinnaga 160.-pluss kommunaalid. Aga lihtne see korteri saamine ei olnud.
Arvan muidugi, et, kui oled nõus kallima hinnaga korteriga, siis läheb korteri otsimine lihtsamalt, kuna kallima hinnaga kortereid on pidevalt saadaval, aga umbes 150-160 euro eest on väga raske korterit saada ja veel odavamalt lausa võimatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need korterite üürileandjad kujutavad ka ette ikka. Tahavad tagatist ja koduloomaga ei võta. Tagatis ongi ka selleks, et kui midagi peaks ära rikkuma, siis selleks on tagatisraha. Teiseks, loomad on erinevad. Mõni kass näiteks ainult sööb ja magab, mingeid pahandusi ei tee. Näiteks minu pärsia kass on selline. Veel haigemad on need, kes lastega ei võta. Jummel küll, lapsed käivad eluga kaasas. Lapsed peaks lastekodusse panema või. Üldiselt ma ei arva ka sellistest inimestest midagi, kes selliste asjade vastu on. isiklikult ei tahaks ka nendega mingit tegemist teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kinnisvara omanik ise teab, kuidas on vara kasutab. Samas, kui eesmärk on üüri kaudu mingitki tulu teenida, siis eriti palju \”plõksimisruumi\” ka pole. Riske saab maandada üürihinna langetamisega, siis on tahtjaid rohkem ja seega ka suurem võimalus põhjaliku taustakontrolli korral head üürilised saada.

Näiteks Käggust ei saa ma üldse aru, milleks korterir üldse üürile anda, kui sellega nii palju jama kaasneb ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need korterite üürileandjad kujutavad ka ette ikka. Tahavad tagatist ja koduloomaga ei võta. Tagatis ongi ka selleks, et kui midagi peaks ära rikkuma, siis selleks on tagatisraha. Teiseks, loomad on erinevad. Mõni kass näiteks ainult sööb ja magab, mingeid pahandusi ei tee. Näiteks minu pärsia kass on selline. Veel haigemad on need, kes lastega ei võta. Jummel küll, lapsed käivad eluga kaasas. Lapsed peaks lastekodusse panema või. Üldiselt ma ei arva ka sellistest inimestest midagi, kes selliste asjade vastu on. isiklikult ei tahaks ka nendega mingit tegemist teha.[/tsitaat]

mina ei taha selliste yyrilistega tegemist teha, kes ytleb, et tema kass ei haise ega pahandust tee, pârast aga tuleb tapeet vâlja vahetda ning tekstiilid keemilisse anda, et kassihais vâlja saaks (ma muidugi vâga vabandan solvamise pârast, aga jârgmine yyriline on kassialleriline), samuti neid imetoredate lapsukestega emmesid, kelle lapsed iialgi midagi ei mââri, kuid lahkudes on neist jârel tâisjoonistatud ja rasvaste kâtejâlgedega tapeet, kardinast on lilled vâlja lôigatud ning kôôgikapi klaasuks puruks lôôdud. ma saan aru, loom on loom ja laps on laps, aga MINA ei taha neid tôid teha ja neid ka finantseerida OMAS korteris.

ma vôin vâga vabalt haige olla, aga ma tôesti ei taha, saa ja pea vajalikuks oma kulu ja kirjadega kellegi elamisega kaasnevaid kaasnâhtusi oma ôlule vôtta.
niikaua, kui yyriline ei pea lugu minu omandist, niikaua valin mina yyriliseks sellise, kelle puhul on vâhem minu vara kahjustamist oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin öelda, et minu pärsia kass on rahu ise. Ei lõhu. Olen ka korra üürikorteris tapeedi ühes toas vahetanud. Kassi veel siis ei pidanud. Kui mure on ainult tapeedis, siis tuleb välja vahetada. Samas eeldan, et ka enne mind oli seina pandud uus tapeet ja keegi ei ole korterit vahepeal kasutanud. Vastasel juhul ei ole see enam õiglane.
Tagatise võib maksta, aga siis peab lepingus olema ka tasaarvestuse teema jne. Tagatisraha ei pea ka olema terve üürisumma jne. Ei ole need üürile andjad midagi nii head inimesed.
Omast elust näide, et kuna meid väljatõsta lepingu järgi ei saanud, siis hakkas üürile andja tegema wc ja vannitoas remonti. Edasi võite ise mõelda. Loomulikult pidin lahkuma ja uue koha kiiresti leidma. Meie poolt oli kõik okey, vaid temal oli vaja pojale kohta, etteteatamisaeg oli tema jaoks liialt pikk jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 16:24; 15.01 21:10; 16.01 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks kinnisvara omanik ise teab, kuidas on vara kasutab. Samas, kui eesmärk on üüri kaudu mingitki tulu teenida, siis eriti palju \”plõksimisruumi\” ka pole. Riske saab maandada üürihinna langetamisega, siis on tahtjaid rohkem ja seega ka suurem võimalus põhjaliku taustakontrolli korral head üürilised saada.

Näiteks Käggust ei saa ma üldse aru, milleks korterir üldse üürile anda, kui sellega nii palju jama kaasneb ?[/tsitaat]

kâggu annab edaspidi ainult lasteta ja kooduloomata kontrollitava taustaga yksikule inimesele oma korteri yyrile. on’s need tingimused nii ylejôukâivad?
minu kriteerimitele vastavaid soovijaid ikka on.

suudaks keegi êolda, MIKS ma peaks vôtma inimese, kellega vôib olla rohkem probleeme? MIKS yyrileandja ei vôiks valida talle sobivat yyrilist?
nii yyriline kui ka yyrileandja tahavad saada ju saadaolevast vôimalikult paremat, kindlamat, turvalisemat. vôi peaks yyrileandja enda kanda ka sotsiaalameti osa vôtma?

ja mina ei ole kyll mârganud, et yyritavaid korterid liiga palju oleks, pigem ikka on pôud. seega lubatagu mulle jâtta mu valikuôigus, nii kui ka yyrilistel on ôigus valida, mida yyrida.
kui yyritavaid korterid on yleliia, siis hakkab mângima yyrihinna korrigeerimine, aga seda, kallis soovitaja, teab yyrileandja isegi.

pealegi – kui pole yyrikorterid, poleks teil, kallid yyrilised, kuskil ka elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

😀 😀 :D, vabandust, aga tõesti kolm korda. Loomulikult oli kõigil nendel kordadel olemas korralik üürileping. Teoorias on sul absoluutselt õigus, aga kas sa tõesti arvad, et reaalselt on alati võimalik selliselt seltskonnalt mingi raha kätte saada :D, ka kohtu kaudu. Kas sa tead, mis üldse maksab kohtus käimine? Kui palju aega ja närvirakke see võtab, kui palju tuleb maksta lõivu hagi esitamisel, kui palju määrab kohus reaalselt hageja kasuks otsustades kohtukulude katteks kompensatsiooni? Ja kui siis lõpuks kohtus \”võit\” käes, siis hakkab pikk trall kohtutäituritega. Siit võid ka lugeda palju teemasid stiilis \”ma ei kavategi tööle/ametlikutl tööle minna, täitur võtab ju kohe mu palgast nii suure osa ära :S\”. Lihtne arvutus ütleb, et isegi kui ühel juhul kolmest oma raha lõpuks kätte saad (ja tõenaosus, et see suhe ei ole mitte suurem, on väga suur), siis ainüksi rahaliselt oled sa ikka miinuses. Ajast ja nagu enne öeldud, närvikulust, ei tasu rääkidagi. Ja minu käesoleva postituse jutt ei ole puhtteoreetiline, ka seda olen oma silmaga näinud :).
Õnneks ei ole mul endal isiklikult eriti selliseid probleeme olnud (toodud näited sugulaste-tuttavate probleemidest)ja tagatisraha on alati kõik väiksemad jamad ilusti ära katnud. Ja just selleks see mõeldud ongi! Eelnev postitus oli eelkõige vastuseks sellele, kes küsis, mis küll ühe korteriga küll juhtuda võib :). [/tsitaat]
tean küll ,millest räägin, muideks sellest aastast lõivud on kohe tunduvalt väiksemad. Ja kas tõesti annate korteri üürile kontrollimata üürilevõtja tausta ja tööle helistamata ja 6 kuu väljavõtet küsimata? sel juhul ütleks, küll, et ise olete ka süüdi!
muidugi üürileandja süüdi ka selles, et 80% ei maksa makse riigile siis loomulikult pärast ka pretensioone pole mõtet esitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 23:51; 16.01 09:04; 17.01 08:22; 17.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need korterite üürileandjad kujutavad ka ette ikka. Tahavad tagatist ja koduloomaga ei võta. Tagatis ongi ka selleks, et kui midagi peaks ära rikkuma, siis selleks on tagatisraha. Teiseks, loomad on erinevad. Mõni kass näiteks ainult sööb ja magab, mingeid pahandusi ei tee. Näiteks minu pärsia kass on selline. Veel haigemad on need, kes lastega ei võta. Jummel küll, lapsed käivad eluga kaasas. Lapsed peaks lastekodusse panema või. Üldiselt ma ei arva ka sellistest inimestest midagi, kes selliste asjade vastu on. isiklikult ei tahaks ka nendega mingit tegemist teha.[/tsitaat]
need üürijad ka kujutavad ette asju endale. Laste vastu pole mul midagi, aga koduloomadest jääb räige hais, mida ma kolm kuud juba välja tuulutan. Loomapidajad ise on selle haisuga harjunud, aga tundlkikuma ninaga inimesele on see hais talumatu. Kriibitud mööbel on tühiasi võrreldes selle rämeda kassihaisuga. Kodulooma ei saa võtta kui sul pole kodu. Ja kui oled üürnik, siis sisuliselt pole ju kodu. Eladki kellegi teise reeglite järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 23:50; 17.01 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

need üürijad ka kujutavad ette asju endale. Laste vastu pole mul midagi, aga koduloomadest jääb räige hais, mida ma kolm kuud juba välja tuulutan. Loomapidajad ise on selle haisuga harjunud, aga tundlkikuma ninaga inimesele on see hais talumatu. Kriibitud mööbel on tühiasi võrreldes selle rämeda kassihaisuga. Kodulooma ei saa võtta kui sul pole kodu. Ja kui oled üürnik, siis sisuliselt pole ju kodu. Eladki kellegi teise reeglite järgi.[/tsitaat]
paraku eestis ongi nii, mujal maailma üüriturg kõrgel tasemel ja seal üüritud elamine ON KODU! eestis aga mõistlikum esimesel võimalusel pangalaen võtta kuna ürrileandjad arvavad, et võivad sekkuda üürliste ellu siis kui ise heaks arvavad jne, Tehke mõlemad pooled omale reeglid selgeks ja ei tule mingeid probleeme ei ühel ega teisel poolel!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 23:51; 16.01 09:04; 17.01 08:22; 17.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mujal maailmas on nt ka kortermaju, kuhu korteri ostmisel kontrollib sobivust terve ühistu. Kui selles kortermajas koduloomi ei sallita, siis kassiomanikuna sa nt sinna korterit isegi mitte osta ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mujal maailmas on nt ka kortermaju, kuhu korteri ostmisel kontrollib sobivust terve ühistu. Kui selles kortermajas koduloomi ei sallita, siis kassiomanikuna sa nt sinna korterit isegi mitte osta ei saa.[/tsitaat]

et olen siis nii jobu ja teatan, et mul on kass. Ja, mis siis saab, kui võtan kassi peale sissekolimist, tõstavad välja? Naeru koht, ausõna!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tean küll ,millest räägin, muideks sellest aastast lõivud on kohe tunduvalt väiksemad. Ja kas tõesti annate korteri üürile kontrollimata üürilevõtja tausta ja tööle helistamata ja 6 kuu väljavõtet küsimata? sel juhul ütleks, küll, et ise olete ka süüdi!
muidugi üürileandja süüdi ka selles, et 80% ei maksa makse riigile siis loomulikult pärast ka pretensioone pole mõtet esitada.[/tsitaat]

Jessus, sa helistad tööjuurde ja mida sa küll sealt uurid? Et ega te lähima aasta jooksul pankrotti ei lähe või drastiliselt palku ei vähenda?

Kus küll teie nii odava korteri saite? Ma otsisin üürikat aasta tagasi ja ma otsisin kuni 400 eur+maksud ja mul oli juba selline tunne, et isegi see summa on väike.

Aga lõpuks sain korteri 225+maksud (120 max talvel), väga hea diil!

Ja need korterid, mille üür oli alla 200 euro, no need olid küll ikka tõelised peldikud! Mõtlesin latai, kuidas mõni inimene julgeb oma räpasest korterist pilte ülesse panna.

Igatahes, kui leiad tee kohe nii pikk leping, kui oled plaaninud üürikas elada. Mina tegin 3 aasta peale ja kokkulepe jäi et saan eelisjärjekorras edasi üürida.

Ja nüüd selle tagatise kohta. Teate, kui te vähekenegi VÕS-i loete, siis te näete et võim on ainult niii kaua kotreri omaniku käes, kuni leping sõlmitud. Üürilise kaitseks on väga palju seaduseid aga omanikule mitte.

Aga eks see korteri otsimine ja saamine on üks paras närvikulu ja helistamine ja jooksmine mööda linna. Ja sageli maaklerid ei pea lugu huvilisest.

Ühe korteriga oli hull lugu, see oli nii ilus- korter üür oli 300+maksud. Ja oligi nii, et taheti tagastist 2 kuu eest. Aga ma olin arvestanud ühe kuu eest ja siis helikiirusel sebisin veel raha mehega. Ja paari tunnipärast oli vaatamine ja kui ma kohale läksin vaatama, siis uksele tulid just hetk tagasi sisse kolinud üürilised. Maakler ei teavitanud mind et korter renditud.
MA OLIN MARU VIHANE JA MÕTLESIN ET LÄHEN LÖÖN PIKALI SELLE MAAKLERI!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

et olen siis nii jobu ja teatan, et mul on kass. Ja, mis siis saab, kui võtan kassi peale sissekolimist, tõstavad välja? Naeru koht, ausõna!
[/tsitaat]

tôstavadki.
reeglid on jârgimiseks, mitte irvitamiseks.

reeglitest kinnipidaja pole jobu, vaid korralik inimene.

kui nâiteks see kortermaja ongi loodud kui kassiallergiliste inimeste kommuun, MIKS peaks siis kellegi salajast kassipidamist sallima? oma tervise huvides?

reegleid tehaksegi selleks, et kôigil hea oleks, mitte yhel, kellel kaaselanike heaolu on poogen.

Ja yldse – olete te kohanud mônda yyrilesoovijat, kes tunnistab, et jah, ta kass kraabid lauajalgu ja koeral on ôôsiti kombeks uluda? vôi et jah, lapsed on muidu nunnud, aga nâât, seinalejoonistamise kombest pole veel vabaks saanud?

niiikaua, kui yyrilised kâituvad kui tiblad, on ka yyrileandjad vâga valivad ja nn riskikontingenti eelistavad vâltida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Jessus, sa helistad tööjuurde ja mida sa küll sealt uurid? Et ega te lähima aasta jooksul pankrotti ei lähe või drastiliselt palku ei vähenda? [/tsitaat]

töö juurest küsitakse inimese iseloomustust. Mis siin imelikku on? kogu maailm teeb nii ja just see tõttu üüriturg on heal tasemel.
meil aga tõesti kolib sisse ei tea kes ja siit tulevadki probleemid, see et inimene maksab tagatist ei anna mingit garantiid. Ise küsin tagatist hoopiski kahe kuu kommunaalide keskmist, juhuks kui inimene on maksevõimetu mingi hetk, näiteks haiguse tõttu jne aga kui inimesel on stabiilne töökoht ja normaalne pangaväljavüte(ei kuluta tühja peale ja natuke suudab ka kõrvale panna) ja kohusetundlik iseloomustus, siis annagi võtmed rahumeeli üle ja suhtlen vajadusel vaid e-maili teel. ja sellistega tüsmeeli pole probleeme!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 23:51; 16.01 09:04; 17.01 08:22; 17.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seisab tühjalt 45m2 Tln kesklinnas, aga ma ei võta sinna üürilisi juba loetletud põhjustel. See mikroskoopiline tulu, mis sealt võimalik teenida oleks, et ole aja- ja närvikulu väärt.
Isegi kui sisse jääb ainult santehnika ja köögimööbel koos tehnikaga, kuluvad ja amortiseeruvad ka need ja üürilisel pole mingit huvi neid remontida. Kusagilt logiseb sahtlisiin, kusagilt uksehilink, vannitoas kui riiul viltu vajub, remondin teibiga jne jne jne.

Näiteks pehme õlitatud puitpõrand – kui seal tikkkontsadega näiteks tantsitakse, siis selle vahetamine tähendaks rahas minu jaoks ca 2-3000¤ ja ükski üürnik-rott seda kinni maksma ei oleks võimeline.

Üürile võiks anda korteri siis, kui on kiviseinad ja laminaatparkett, köögis hädapärane Poola mööbel ja kasutatud/odav tehnika. Siis mõtleks ma nii, et ise sellises ei elaks ja tõenäoliselt ka mu korteri uus ostja ei elaks ja ostaks korterit sellise hinnaga, et planeeriks remonti ja väljavahetust.

Kui aga remont on enam-vähem värske, mis tõenäoliselt hoiaks mu korteri hinda kõrgemal, ning on selline, mis võimaldaks ostjal kohe sisse kolida, siis riskida üürnike-lagastajatega ei ole mingit mõtet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 13:23; 17.01 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Käggu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]timberland kirjutas:[/small]

tôstavadki.
reeglid on jârgimiseks, mitte irvitamiseks.

reeglitest kinnipidaja pole jobu, vaid korralik inimene.

kui nâiteks see kortermaja ongi loodud kui kassiallergiliste inimeste kommuun, MIKS peaks siis kellegi salajast kassipidamist sallima? oma tervise huvides?

reegleid tehaksegi selleks, et kôigil hea oleks, mitte yhel, kellel kaaselanike heaolu on poogen.

Ja yldse – olete te kohanud mônda yyrilesoovijat, kes tunnistab, et jah, ta kass kraabid lauajalgu ja koeral on ôôsiti kombeks uluda? vôi et jah, lapsed on muidu nunnud, aga nâât, seinalejoonistamise kombest pole veel vabaks saanud?

niiikaua, kui yyrilised kâituvad kui tiblad, on ka yyrileandjad vâga valivad ja nn riskikontingenti eelistavad vâltida.
[/tsitaat]

no sellist asja, kuulen küll esimest korda, et enda ostetud korterist hakkab keegi mind kassi pärast välja tõstma. ÜÜritud, siis tõesti mõeldav. Ja ausalt ma ei kolikski sellisesse majja, kus elavad mingid kassiallergilised inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )


Esileht Pereelu ja suhted Äkki kellegil seisab tühi korter…….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.