Esileht Pereelu ja suhted Äkki kellegil seisab tühi korter…….

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 99 )

Teema: Äkki kellegil seisab tühi korter…….

Postitas:

Ei saa mina ka aru nendest eesti kinnisvara omanikest.
mina olen skandinaavias elanud omaniku korteris 9 aastat ja ma ei ole kordagi omanikuga kokku puutunud. maakler ajas asja algusest lõpuni. ma ei kujuta ette, et peaksin yyrima endale omaniku mööbliga korteri. siis poleks see tõesti minu kodu. kodu loon endale ikka ise, oma asjadega.
aga kui sellised nõudmised yyrnikule, siis miks yldse välja yyrida tahetakse. pidage tyhjana ja makske makse!
sellel alal on veel pikk tee minna eestis!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

paraku eestis ongi nii, mujal maailma üüriturg kõrgel tasemel ja seal üüritud elamine ON KODU! eestis aga mõistlikum esimesel võimalusel pangalaen võtta kuna ürrileandjad arvavad, et võivad sekkuda üürliste ellu siis kui ise heaks arvavad jne, Tehke mõlemad pooled omale reeglid selgeks ja ei tule mingeid probleeme ei ühel ega teisel poolel![/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Käggu kirjutas:[/small]

no sellist asja, kuulen küll esimest korda, et enda ostetud korterist hakkab keegi mind kassi pärast välja tõstma. ÜÜritud, siis tõesti mõeldav. Ja ausalt ma ei kolikski sellisesse majja, kus elavad mingid kassiallergilised inimesed.[/tsitaat]

aga siis on ju kôik korras, inimestel hea meel ja rahu maa peal!

Seega on ka arusaadav, miks yyrileandja ei vôta yyriliseks neid, kes tema tingimustele ei vasta.

ja veel – hea on oma maailmapilti laiendada, muidu foorumipostitusi lugedes vôib jââda mulje, et laps vôi poolemeelne kirjutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei saa mina ka aru nendest eesti kinnisvara omanikest.
mina olen skandinaavias elanud omaniku korteris 9 aastat ja ma ei ole kordagi omanikuga kokku puutunud. maakler ajas asja algusest lõpuni. ma ei kujuta ette, et peaksin yyrima endale omaniku mööbliga korteri. siis poleks see tõesti minu kodu. kodu loon endale ikka ise, oma asjadega.
aga kui sellised nõudmised yyrnikule, siis miks yldse välja yyrida tahetakse. pidage tyhjana ja makske makse!
sellel alal on veel pikk tee minna eestis!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

kulla skandinaavia-kâgu, ykski yyrileandja ei sunni yyrima korterit sisustusega, ikka yyrilised on nôus seda vôtma.
ma ei saanud muidugi pâris tâpselt aru, mis on need \”sellised\” nôudmised, mis sul meele mustaks teevad?
et korterit peab samasugusena tagasi andma, kui yyrides sai? et lagastada ei tohi? et kokkulepitud maksud peab ôigeagselt tasuma? vôi mis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei saa mina ka aru nendest eesti kinnisvara omanikest.
mina olen skandinaavias elanud omaniku korteris 9 aastat ja ma ei ole kordagi omanikuga kokku puutunud. maakler ajas asja algusest lõpuni. ma ei kujuta ette, et peaksin yyrima endale omaniku mööbliga korteri. siis poleks see tõesti minu kodu. kodu loon endale ikka ise, oma asjadega.
aga kui sellised nõudmised yyrnikule, siis miks yldse välja yyrida tahetakse. pidage tyhjana ja makske makse!
sellel alal on veel pikk tee minna eestis!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

Noh, vaata, kinnisvara hinnad on meil ju väidetavalt siin Eestis samal tasemel kui Euroopas. Üürihinnad aga sugugi mitte.

Kui meie siin Eestis võiks oma heas korras korterite eest leida ka turgu alates 600¤ kuus, siis oleks ju hoopis teised jutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 13:23; 17.01 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

et olen siis nii jobu ja teatan, et mul on kass. Ja, mis siis saab, kui võtan kassi peale sissekolimist, tõstavad välja? Naeru koht, ausõna!
[/tsitaat]

Jah, tõstavad välja. Minu omanikust sugulasel oli selline juhus, kus üürnik võttis kassipoja, kuigi lepingus oli punkt, et loomad keelatud, kass kraapis \”toredasti\” magamistoa tapeedi ära. Oligi valik, et lähed ise või läheb kass.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

et olen siis nii jobu ja teatan, et mul on kass. Ja, mis siis saab, kui võtan kassi peale sissekolimist, tõstavad välja? Naeru koht, ausõna!
[/tsitaat]
kusjuures tõstetaksegi. Rikud ju lepingut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 23:50; 17.01 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>Kägu kirjutas:</span>

Nii targad seletage, mis saab nii hullu siis juhtuda tühja möbleerimata korteriga, et kohe nii naiivne jne.

Tapeeti nagu ei kipu seinast maha tõmbama (vähemalt ise mitte), asju ju korteris pole peale köögimööbli, pliidi, vanni, kraanikausi ja wc-poti (neid vaevalt tahan, kasutatud ju). Seega, mis suur hirm siis on? Tean ennast kurssi viia.

Ja tavaliselt normaalne kulumine on alati sisse arvestatud lepinguse. Vaevalt, et üürija annab üle korteri uue san.remondiga.

naiivne jah.

ega omanikul oluliselt vâhem tyli pole, kui yyrinik kuid maksmata jâtab ja vâlja ei koli, olgu see siis tyhi vôi sisustatud korter.
jah, aga yyriline kardab ju tagatisraha maksta, omanik peab julgema andma KORTERI (ilma vôi ilma sistuseta) yyrilisele, mis on ikka natuke palju korda kallim kui kuu-paari tagatisraha.

Mis mõttes üüriline KARDAB tagatisraha maksta? Tagatis läheb ju panka, eri arvele ja seda ei saa kumbki käsutada-kasutada enne, kui leping on lõpetatud?

*on jah vana teema, kui nüüd mõni kägu enda arvates Ameerika avastas. Sirvin siin vanu teemasid ja tõstan ka kui tahan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.02 07:36; 26.02 08:56; 02.03 05:30; 02.03 07:50; 02.03 08:01; 02.03 08:11; 02.03 08:25; 02.03 17:00; 04.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>timberland kirjutas:</span>

Kägu kirjutas:

et olen siis nii jobu ja teatan, et mul on kass. Ja, mis siis saab, kui võtan kassi peale sissekolimist, tõstavad välja? Naeru koht, ausõna!

kusjuures tõstetaksegi. Rikud ju lepingut.

hiljuti oli uudis, kus üks jõukas perekond ostis korteri maakleri lubaduse peale, et kuigi seal ei lubata lemmikloomi, siis tehakse erand. Aga ei tehtud- ja nüüd on valik – las annas looma ära või kolid välja. Tegu siis ikkagi väga jõuka piirkonnaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.02 08:00; 26.02 20:53; 02.03 07:48; 03.03 22:52; 08.03 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>timberland kirjutas:</span>

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>Kägu kirjutas:</span>

et olen siis nii jobu ja teatan, et mul on kass. Ja, mis siis saab, kui võtan kassi peale sissekolimist, tõstavad välja? Naeru koht, ausõna!

kusjuures tõstetaksegi. Rikud ju lepingut.

hiljuti oli uudis, kus üks jõukas perekond ostis korteri maakleri lubaduse peale, et kuigi seal ei lubata lemmikloomi, siis tehakse erand. Aga ei tehtud- ja nüüd on valik – las annas looma ära või kolid välja. Tegu siis ikkagi väga jõuka piirkonnaga.

OMA korterisse ka ei vói kassi võtta? Esimest korda kuulen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.02 07:36; 26.02 08:56; 02.03 05:30; 02.03 07:50; 02.03 08:01; 02.03 08:11; 02.03 08:25; 02.03 17:00; 04.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hiljuti oli uudis, kus üks jõukas perekond ostis korteri maakleri lubaduse peale, et kuigi seal ei lubata lemmikloomi, siis tehakse erand. Aga ei tehtud- ja nüüd on valik – las annas looma ära või kolid välja. Tegu siis ikkagi väga jõuka piirkonnaga.

OMA korterisse ka ei vói kassi võtta? Esimest korda kuulen.

Lääne-Euroopas on lisaks loomade vabadele majadele ka vanurite rajoonid/majad, kuhu ei ole lastega peresid lubatud. Ja neid majaga kaasnevaid nõudeid järgitase täitsa rangelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>Kägu kirjutas:</span>

Mujal maailmas on nt ka kortermaju, kuhu korteri ostmisel kontrollib sobivust terve ühistu. Kui selles kortermajas koduloomi ei sallita, siis kassiomanikuna sa nt sinna korterit isegi mitte osta ei saa.

et olen siis nii jobu ja teatan, et mul on kass. Ja, mis siis saab, kui võtan kassi peale sissekolimist, tõstavad välja? Naeru koht, ausõna!

Vaat niimoodi võib küsida küll ainult tõeline tulihingeline nõukogude inimene. Aaa štooo, tševoooo???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.02 13:06; 26.02 14:29; 04.03 01:45; 04.03 15:11; 04.03 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need korterite üürileandjad kujutavad ka ette ikka. Tahavad tagatist ja koduloomaga ei võta. Tagatis ongi ka selleks, et kui midagi peaks ära rikkuma, siis selleks on tagatisraha. Teiseks, loomad on erinevad. Mõni kass näiteks ainult sööb ja magab, mingeid pahandusi ei tee. Näiteks minu pärsia kass on selline. Veel haigemad on need, kes lastega ei võta. Jummel küll, lapsed käivad eluga kaasas. Lapsed peaks lastekodusse panema või. Üldiselt ma ei arva ka sellistest inimestest midagi, kes selliste asjade vastu on. isiklikult ei tahaks ka nendega mingit tegemist teha.

Nii lemmikloom kui laps suudavad teha oluliselt suuremat kahju kui tagatisraha. Üürileandjal on täielik õigus oma vara kaitsta ja tingimusi seada, ja seda tehakse väga paljudes riikides.

Nendele, kes on laste ja lemmikloomadega, on enamikus riikides olemas riigi- ja munitsipaalüürikorterid. Need ei olegi mõeldud kasumlikud olema, vaid lihtsalt lahendama antud piirkonnale vajaliku tööjõu eluasemeprobleemi ning reguleerima natuke üüriturgu, st hoidma hinnad all. Ja tõepoolest, seal antaksegi tihti eelisjärjekorras korterid lastega peredele. Selle tõttu omakorda ei taha natukenegi paksema rahakotiga inimesed nendes majades elada, vaid otsivad korterit privaat-turult. Eestis (aga sugugi mitte ainult siin) on kinnisvaraarendus- ja pangamaffia suutnud selliste pindade massilise tekke ära hoida, oma huvides muidugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.02 13:06; 26.02 14:29; 04.03 01:45; 04.03 15:11; 04.03 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Skandinaavias pole need asjad midagi nii roosilised, kui mõned ette kujutavad. Üürilisi valitakse väga hoolega ja hinnad on kõrged. Meil on tegelikult pigem asjad kaldu üürniku kasuks. Skandinaavias pead tagastama täpselt samas seisus korteri, mis sa said, seega teed sanremondi ka veel. Kaevatakse iga korrarikkumise peale, välismaalasi ei võeta jne. Heas rajoonis korralikku korterit on suhteliselt võimatu saada, kuigi pead maksma üle 1000 euro kuus. Ja peadki esitama soovitused eelmistest kohtadest, tõendi töökohast jne, jne. Ja lendad sealt palju lihtsamalt kui Eestis, kui ei jälgi maja reegleid, näiteks koer haugub, lärmad vms. Räägin enda Stockholmi ja Helsinki kogemusest. Siin üüriks ainult sellist korterit välja, mille olen ise saanud muidu, mingit remonti pole seal peale kõige odavama ülevärvimise teinud jne. Muidu ei tasu ära. Mõnesajaeurone tagatisraha tegelikult ei anna ju suurt mitte midagi. Kui ikka tüübid sul kommunaale ei maksa, lagastavad jne, ei ole tagatisrahast mingit kasu, see ei kompenseeri saadud kahju. Eriti hull kontingent ongi teemaalgataja sugused üksikud naisterahvad, kes tulevad jutuga, et tahan alustada uut elu, raha pole, aga on väikesed lapsed, pidevalt on jutt, et kas teil siis tõesti südant sees ei ole. See kuu jälle maksta ei saa, aga kuhu ma siis lapsega lähen. Ise olen sellisele naisele korterit üürinud ja ei iial enam. Olen ka ise üksikema ja ei suuda endale veel mingit heategevusprojekti kaela võtta. Ja ma ei saa aru, et kui sul pole eriti raha, elatud juhutöödest, ei ole suutnud oma elu kuidagi stabiilseks muuta, milleks neid koduloomi siis sellises olukorras endale nii palju kaela võtta? Pooled üürnikud on karja koduloomadega, ei saa aru milleks. Kui ise ei suuda tagatisrahagi maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 15:06; 01.03 21:37; 02.03 07:55; 02.03 15:03; 02.03 17:29; 08.03 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii targad seletage, mis saab nii hullu siis juhtuda tühja möbleerimata korteriga, et kohe nii naiivne jne.

Tapeeti nagu ei kipu seinast maha tõmbama (vähemalt ise mitte), asju ju korteris pole peale köögimööbli, pliidi, vanni, kraanikausi ja wc-poti (neid vaevalt tahan, kasutatud ju). Seega, mis suur hirm siis on? Tean ennast kurssi viia.

Ja tavaliselt normaalne kulumine on alati sisse arvestatud lepinguse. Vaevalt, et üürija annab üle korteri uue san.remondiga.

Heh, kisutakse küll tapeet seinast maha ja põrandakatted rikutakse ka ära. Ei, terve mõistusega täiskasvanu seda ise ei tee, küll aga näiteks üürniku kallis kass. Ämmal on kass (oma majas), kes tal terve elamise on ära rikkunud. Lisaks kraapimisele ta veel reostab ka ja ämm muudkui koristab ja remondib, aga ikka elab nagu peldikus.

Lemmikloomade lubamine/mittelubamine on reeglina üürilepingus kirjas, nii et kui salaja kassi keegi võtab, siis rikub üürilepingut.

Tagatis on seadusega lubatud ja üürileandja peab selle säilitama eraldi muust varast ning kui korteri vabastamisel minged kahjusid peale normaalse kulumise ei ilmne, siis peab üürileandja selle tagastama. Kui ei tagasta, on õigus kohtusse pöörduda. Ega üürileandja ka muud moodi kui kohtu kaudu endale tekitatud kahju hüvitatud saa, nii et igati aus.

Kes aga suhteterrorist pääseda tahab ja korterit üürida ei jõua, siis palun pöörduge kohe naiste varjupaika. Seal elades saate koguda tagatisraha ja rahulikult sobilikku elupaika otsida. Väga madalapalgalistel tasub ehk Tallinnast väljagi kolida, kus elamine on odavam. Madalapalgalist tööd saab mujalgi hõlpsalt (mitte küll päris maa-asulas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 17:28; 02.03 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>timberland kirjutas:</span>

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>Kägu kirjutas:</span>

et olen siis nii jobu ja teatan, et mul on kass. Ja, mis siis saab, kui võtan kassi peale sissekolimist, tõstavad välja? Naeru koht, ausõna!

kusjuures tõstetaksegi. Rikud ju lepingut.

hiljuti oli uudis, kus üks jõukas perekond ostis korteri maakleri lubaduse peale, et kuigi seal ei lubata lemmikloomi, siis tehakse erand. Aga ei tehtud- ja nüüd on valik – las annas looma ära või kolid välja. Tegu siis ikkagi väga jõuka piirkonnaga.

OMA korterisse ka ei vói kassi võtta? Esimest korda kuulen.

Vabandust, jätsin kirjutamata, et see juhtus Londonis. Asi käis kohtust ka läbi ning jäädi kaotajaks – seega jah kas annad looma ära või müüd kinnisvara maha. Nii karmid nõudmised on seal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.02 08:00; 26.02 20:53; 02.03 07:48; 03.03 22:52; 08.03 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>Kägu kirjutas:</span>

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>Kägu kirjutas:</span>
Jessus, sa helistad tööjuurde ja mida sa küll sealt uurid? Et ega te lähima aasta jooksul pankrotti ei lähe või drastiliselt palku ei vähenda?

töö juurest küsitakse inimese iseloomustust. Mis siin imelikku on? kogu maailm teeb nii ja just see tõttu üüriturg on heal tasemel.
meil aga tõesti kolib sisse ei tea kes ja siit tulevadki probleemid, see et inimene maksab tagatist ei anna mingit garantiid. Ise küsin tagatist hoopiski kahe kuu kommunaalide keskmist, juhuks kui inimene on maksevõimetu mingi hetk, näiteks haiguse tõttu jne aga kui inimesel on stabiilne töökoht ja normaalne pangaväljavüte(ei kuluta tühja peale ja natuke suudab ka kõrvale panna) ja kohusetundlik iseloomustus, siis annagi võtmed rahumeeli üle ja suhtlen vajadusel vaid e-maili teel. ja sellistega tüsmeeli pole probleeme!

A kui ma ei käigi tööl, kust sa seda iseloomustust küsid siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A kui ma ei käigi tööl, kust sa seda iseloomustust küsid siis?

A siis ei saagi korterit üldse. Kui mingi kõva firmaomanik oled, seda saab ju samuti kontrollida, aga kui töötu või mustalt töötav isik, siis pole sulle ju üldse mõtet korterit üürida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 15:06; 01.03 21:37; 02.03 07:55; 02.03 15:03; 02.03 17:29; 08.03 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A kui ma ei käigi tööl, kust sa seda iseloomustust küsid siis?

A siis ei saagi korterit üldse. Kui mingi kõva firmaomanik oled, seda saab ju samuti kontrollida, aga kui töötu või mustalt töötav isik, siis pole sulle ju üldse mõtet korterit üürida.

Et siis väljaüürimise tingimusels on töölkäimine? Minu meelest suht diskrimineeriv. Nõukaajal oli kohustus tööl käia, tänapäeval enam mitte. Da ei saa omi seaduseid teha.
Kas sa ise käiksid tööl, kui see vajalik ei oleks (sissetulek tuleks kuskilt mujalt)? Mina kindlasti mitte.
Ju ma siis ei kuulu sellesse kuulsasse orjarahvaringi, et iga hinna eest PEAB tööl käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.02 07:36; 26.02 08:56; 02.03 05:30; 02.03 07:50; 02.03 08:01; 02.03 08:11; 02.03 08:25; 02.03 17:00; 04.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, jätsin kirjutamata, et see juhtus Londonis. Asi käis kohtust ka läbi ning jäädi kaotajaks – seega jah kas annad looma ära või müüd kinnisvara maha. Nii karmid nõudmised on seal.

Sellise kohtuotsuse peale otsiks uue elukoha ja vanas kohas, viimasel päeval, avaks purgi Surströmmingut ehk rootsi mädakala.
Kinnisvara hind langeb 30%, sest haisu tõttu ei ole seal võimalik enam elada ning vaevalt ka üürilepingus selline punkt sees on, et lihtlabast kalakonservi süüa ei tohi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis saad pangaväljavõtte saate agentuurile. Austraalias näiteks ka kontrollitakse töö juurest ja tuttavatelt millise inimesega on tegu. Mis töö, palk ja kui oled iseenda tööandja, siis pangakontoväljavõte. Isegi mis viisaga elan siin jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust Jaan Väljaots kirjutas Minu Pariisis, kuidas seal käib korteri uurimine. Ja tõesti peab olema pakk pabereid, selleks, et üldse löögile pääseda. Samas on Eestis ikkagi rohkelt üürikortereid saada, seega ei ole sellist tungi vabale pinnale nagu Pariisis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.02 08:00; 26.02 20:53; 02.03 07:48; 03.03 22:52; 08.03 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda korterit ei saanud ma seetõttu, et maaklerile ja omanikule ei meeldinud, et minu mees töötab ehitusfirmas ja väideti, et ta teenib sellise hinnaga korteri jaoks liiga vähe, mis ei ole tegelikult tõsi, aga mul ei olnud võimalik antud juhul midagi tõestada.

Sissetulekute tõestamiseks on ju palgaleht/-lipik olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.02 07:36; 26.02 08:56; 02.03 05:30; 02.03 07:50; 02.03 08:01; 02.03 08:11; 02.03 08:25; 02.03 17:00; 04.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ise käiksid tööl, kui see vajalik ei oleks (sissetulek tuleks kuskilt mujalt)? Mina kindlasti mitte.
Ju ma siis ei kuulu sellesse kuulsasse orjarahvaringi, et iga hinna eest PEAB tööl käima.

Ei pea tööl käima, sissetulekuid peab tõestama, mis ei tohiks ju probleem olla. Sissetuleku “mujalt” tuleku kohta pole ju nii palju võimalusi. Mõned viisid on muidugi veidi kahtlasemad kui mõned teised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 15:06; 01.03 21:37; 02.03 07:55; 02.03 15:03; 02.03 17:29; 08.03 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>Kägu kirjutas:</span>

Need korterite üürileandjad kujutavad ka ette ikka. Tahavad tagatist ja koduloomaga ei võta. Tagatis ongi ka selleks, et kui midagi peaks ära rikkuma, siis selleks on tagatisraha. Teiseks, loomad on erinevad. Mõni kass näiteks ainult sööb ja magab, mingeid pahandusi ei tee. Näiteks minu pärsia kass on selline. Veel haigemad on need, kes lastega ei võta. Jummel küll, lapsed käivad eluga kaasas. Lapsed peaks lastekodusse panema või. Üldiselt ma ei arva ka sellistest inimestest midagi, kes selliste asjade vastu on. isiklikult ei tahaks ka nendega mingit tegemist teha.

need üürijad ka kujutavad ette asju endale. Laste vastu pole mul midagi, aga koduloomadest jääb räige hais, mida ma kolm kuud juba välja tuulutan. Loomapidajad ise on selle haisuga harjunud, aga tundlkikuma ninaga inimesele on see hais talumatu. Kriibitud mööbel on tühiasi võrreldes selle rämeda kassihaisuga. Kodulooma ei saa võtta kui sul pole kodu. Ja kui oled üürnik, siis sisuliselt pole ju kodu. Eladki kellegi teise reeglite järgi.

Ma ei saa aru, mis krd kassihaisust te räägite? Mul on eluaeg kassid olnud, korralikult lõigatud-kiibitud-vaktsineeritud – no mingit haisu ei ole! Liivakast on puhas (kassid ei käigi mustas kastis!), liiv on kvaliteetne, toit samamoodi. Praegune kass on kolmene, kaisus tudib ja lõhnab nagu titt ikka veel 🙂

Nõudke siis üürnikelt vet.arsti tunnistust ka, et loom kastreeritud/ ravitud oleks. Lõigatud loom ei märgista oma territooriumit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.02 07:36; 26.02 08:56; 02.03 05:30; 02.03 07:50; 02.03 08:01; 02.03 08:11; 02.03 08:25; 02.03 17:00; 04.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>Kägu kirjutas:</span>

Ei saa mina ka aru nendest eesti kinnisvara omanikest.
mina olen skandinaavias elanud omaniku korteris 9 aastat ja ma ei ole kordagi omanikuga kokku puutunud. maakler ajas asja algusest lõpuni. ma ei kujuta ette, et peaksin yyrima endale omaniku mööbliga korteri. siis poleks see tõesti minu kodu. kodu loon endale ikka ise, oma asjadega.
aga kui sellised nõudmised yyrnikule, siis miks yldse välja yyrida tahetakse. pidage tyhjana ja makske makse!
sellel alal on veel pikk tee minna eestis!

Kägu kirjutas:

kulla skandinaavia-kâgu, ykski yyrileandja ei sunni yyrima korterit sisustusega, ikka yyrilised on nôus seda vôtma.
ma ei saanud muidugi pâris tâpselt aru, mis on need \”sellised\” nôudmised, mis sul meele mustaks teevad?
et korterit peab samasugusena tagasi andma, kui yyrides sai? et lagastada ei tohi? et kokkulepitud maksud peab ôigeagselt tasuma? vôi mis?

See on niisugune sort inimesi, kel endal midagi ei ole, aga teistele on varmad dikteerima, kuidas ja miks peab tegema. Kui NENDELE pakutu ei sobi, siis hea, kui ei saa lumepalliga selga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.02 07:36; 26.02 08:56; 02.03 05:30; 02.03 07:50; 02.03 08:01; 02.03 08:11; 02.03 08:25; 02.03 17:00; 04.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ise käiksid tööl, kui see vajalik ei oleks (sissetulek tuleks kuskilt mujalt)? Mina kindlasti mitte.
Ju ma siis ei kuulu sellesse kuulsasse orjarahvaringi, et iga hinna eest PEAB tööl käima.

Ei pea tööl käima, sissetulekuid peab tõestama, mis ei tohiks ju probleem olla. Sissetuleku “mujalt” tuleku kohta pole ju nii palju võimalusi. Mõned viisid on muidugi veidi kahtlasemad kui mõned teised.

Ise kirjutad 1.03. kl. 21.37 vastuseks “aga kui ei käigi tööl?”, et siis ei saagi korterit. Nüüd räägid sissetulekute tõestamisest. Üldiselt on see panga- ja kliendivaheline tehing ja sellist väljavõtet ma kolmandale isikule näitama ei pea. St üürileandja võib küsida, aga üürnik näitama ei pea. Ta peab muul moel oma maksujõu tõestama, näiteks senise elukvaliteedi tõestamisega, suusõnalise ütlemisega. Väga paljudel (ka minul!) on töötasudt rääkimine keelatud ja selle eest makstakse ka vaikimistasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.02 07:36; 26.02 08:56; 02.03 05:30; 02.03 07:50; 02.03 08:01; 02.03 08:11; 02.03 08:25; 02.03 17:00; 04.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis krd kassihaisust te räägite? Mul on eluaeg kassid olnud, korralikult lõigatud-kiibitud-vaktsineeritud – no mingit haisu ei ole!

Sinu jaoks ongi see normaalne lõhn, aga kui mina sulle külla tulen, siis tunnen korteris kassihaisu. Inimene harjub lõhnadega. Sama on ju suitsetajaga. Ega tema aru saa, et korteris mingi suitsuhais on. Sama on üksiku vanainimesega, kelle korterisse astudes tunned kohe “seda vanainimese” lõhna. Näiteid leiab veelgi kui otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise kirjutad 1.03. kl. 21.37 vastuseks “aga kui ei käigi tööl?”, et siis ei saagi korterit. Nüüd räägid sissetulekute tõestamisest. Üldiselt on see panga- ja kliendivaheline tehing ja sellist väljavõtet ma kolmandale isikule näitama ei pea. St üürileandja võib küsida, aga üürnik näitama ei pea. Ta peab muul moel oma maksujõu tõestama, näiteks senise elukvaliteedi tõestamisega, suusõnalise ütlemisega. Väga paljudel (ka minul!) on töötasudt rääkimine keelatud ja selle eest makstakse ka vaikimistasu.

Sul on mingi tõsine probleem loogilise mõtlemisega. Ei nõua keegi mingeid pangaväljavõtteid ja üleüldse, täiesti õigesti oled aru saanud, üürnikuna ei pea sa mitte kui midagi tegema. Üürileandja otsustab ise, kas talle see sobib või mitte. See on ju kahepoolne kokkulepe. Ja ei huvita ju ühtki üürileandjat sinu täpne töötasu, rahaline seis, pangaväljavõte, töölkäimine vms, lihtsalt ta soovib kindlust, et oled võimeline üüri maksma. Kuidas te selles osas ühisele arusaamisele jõuate, on kokkuleppe küsimus. Üürin ise kaht korterit välja ja mulle ei valmista mitte mingit raskust välja selekteerida mulle sobivad üürilised. Üürnikukandidaadid võivad ju loomulikult samuti keelduda, kui neile pakutud tingimused ei sobi. Lihtsalt see jutt, et meil on kõik nii range ja kuskil Läänes ülitore, see pole üldse tõsi. Pigem on siinsetel üürnikel palju lõdvemad tingimused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 15:06; 01.03 21:37; 02.03 07:55; 02.03 15:03; 02.03 17:29; 08.03 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis krd kassihaisust te räägite? Mul on eluaeg kassid olnud, korralikult lõigatud-kiibitud-vaktsineeritud – no mingit haisu ei ole!

Sinu jaoks ongi see normaalne lõhn, aga kui mina sulle külla tulen, siis tunnen korteris kassihaisu. Inimene harjub lõhnadega. Sama on ju suitsetajaga. Ega tema aru saa, et korteris mingi suitsuhais on. Sama on üksiku vanainimesega, kelle korterisse astudes tunned kohe “seda vanainimese” lõhna. Näiteid leiab veelgi kui otsida.

Elan majas, korteris ei peaks eluseeski loomi. Aga olen erinevatel loomapidajatel külas käinud ja haisevad liivakastid ja täissirtsutatud kohad, mitte loomad ise. Märgistavad aga lõikamata kassid oma piire. Kastreeritud kassidega kodud ei haise, võin selle peale oma nina panti anda.

Ja ei huvita ju ühtki üürileandjat sinu täpne töötasu, rahaline seis, pangaväljavõte, töölkäimine vms, lihtsalt ta soovib kindlust, et oled võimeline üüri maksma.

Mina just loen siit imestusega, kuidas töölt uuritakse ja mingeid “poole aasta väljavõtteid” nõutakse?

Imelisel välismaal olen kokku kolmes üürikas ja kahes isikliku pinnaga kinnisvaral elanud. Koeri-kasse on aastate jooksul neis majades läbi käinud ja mitte iial pole küsima tuldud, et kas korter nr.7 tohib teie arvates koera pidada või mitte. Aga et niisuguseid elamuid eesotsas ühistuga on, olen kuulnud. Lihtsalt nii nagu siin ähvardatakse väljatõstmisega, pole kuulnud. Inimesed on siiski suht loomasõbralikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.02 07:36; 26.02 08:56; 02.03 05:30; 02.03 07:50; 02.03 08:01; 02.03 08:11; 02.03 08:25; 02.03 17:00; 04.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just loen siit imestusega, kuidas töölt uuritakse ja mingeid “poole aasta väljavõtteid” nõutakse?

Imelisel välismaal olen kokku kolmes üürikas ja kahes isikliku pinnaga kinnisvaral elanud. Koeri-kasse on aastate jooksul neis majades läbi käinud ja mitte iial pole küsima tuldud, et kas korter nr.7 tohib teie arvates koera pidada või mitte. Aga et niisuguseid elamuid eesotsas ühistuga on, olen kuulnud. Lihtsalt nii nagu siin ähvardatakse väljatõstmisega, pole kuulnud. Inimesed on siiski suht loomasõbralikud.

Aga maju ongi ju erinevaid. Mina oma üürileandmiste juures olen intervjuu käigus suutnud välja selekteerida ka normaalsed loomaomanikud, seega muidugi ei ole loomad automaatselt välistatud. Paljudel üürileandjatel polegi nendega probleeme. Sest olgem ausad, ega loom ega laps ei olegi ju kunagi probleemiks, probleemiks võivad olla nende eest vastutajad. Mingeid üleüldisi reegleid ju ei olegi olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 15:06; 01.03 21:37; 02.03 07:55; 02.03 15:03; 02.03 17:29; 08.03 20:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 99 )


Esileht Pereelu ja suhted Äkki kellegil seisab tühi korter…….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.