Esileht Koroonaviirus COVID-19 Äkki nüüd aitab laste vaktsineerimisest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )

Teema: Äkki nüüd aitab laste vaktsineerimisest?

Postitas:
Kägu

Isegi Delfis juba must-valgel kirjas:

<span style=”caret-color: #212529; color: #212529; font-family: Roboto, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>„Täna ei kahtle ükski ekspert sellest, et see ei ole laste haigus. Vanuses 0-9 aastast on lapsi Eesti erinevates piirkondades olnud haiglas kõige enam 0,17 protsenti laste arvust, mõnes maakonnas ei ole aga üldse lapsi haiglasse sattunud. Sama käib ka vanuse 10-19 kohta: lapsi satub haiglasse haruharva,” ütles Irja Lutsar täna Eesti Arstide Liidu aastakonverentsil.</span>

Saate ka aru juba, et lapsed EI ole kaugeltki see rühm, mille puhul vaktsineerimise kasutegur võimalikud ohud üles kaaluks? Loodan südamest, et Eestis saame ka nüüd sellega pidama. Ja ilmselt tuleb siia hulk miinuseid nende poolt, kes oma lapsed rõõmsalt õlga alla panema vedada jõudsid, no saan ka teist aru, mis siin tagantjärele ikka enam. Aga jah, äkki vähemalt  nüüd lõpeb see laste survestamine  ära ja riik teeb oma tegemata töö vanainimeste vaktsineerimisega lõpuni.

+18
-45
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis sellest tagantjärele enam, aga ausalt – ära on tüüdanud need vanemad, kellel isegi testimise ees on surmahirm. Nii, et koolid peab mingite totrate avaldustega ummistama.

+38
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sellest tagantjärele enam, aga ausalt – ära on tüüdanud need vanemad, kellel isegi testimise ees on surmahirm. Nii, et koolid peab mingite totrate avaldustega ummistama.

Kas neid on siis nii palju? Minu lapse 9. klass olid lähikontaktsed ja kõik olid siis testimas käinud peale 2 lapse, kes olid vaktsineeritud. Arvan, et see testimisest keelduvate hullude lapsevanemate teema on üle paisutatud ja ei ole neid sugugi nii palju. Avaldusi peavad lihtsalt kõik täitma.

+9
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul käivad lapsed erinevates koolides. Ühes on vaktsineerimisprotsent üle 80, teises vähem. Ühes pole üldse mingit arutelu, et miks nii ja miks naa, teises vanemad pidevalt kaebavad millegi üle.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tahaks kõik keeldujad kutsuda oma 13-aastase koroonahaige voodiäärele istuma. Viiendat päeva on palavik 39-40, köha ei käi hooti, vaid on pidev, kinnine raske köha. Söök sees ei seisa, oksendab kõik välja,kõht on lahti. Pole see midagi lastel mingi suvaline nohu. Vaktsineerimata laps, sest jäin ootama kuniks vaktsineerimibuss siia jõuab…

+41
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sa ei pea oma lapsi vaktsineerida laskma. Las teised teevad oma otsused ise.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sa ei pea oma lapsi vaktsineerida laskma. Las teised teevad oma otsused ise.

Kurb ja murelik meel on selle pärast, et paljude laste eest teevad enamasti otsused just vanemad. Ja ma pole kindel, kas ikka päris teadlikult, aga kuna nüüd ka juba päris valju häälega on Eestiski hakatud rääkima laste vaktsineerimise tarbetusest, siis panin igaks juhuks ka siia selle märgi maha.

Ja sellele 13aastasele soovin kiiret paranemist!

+7
-26
Please wait...
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Meie 8-aastane ka haige. Pole see mingi nohu. Ise muretsed päevad läbi, kui hulluks see kõik veel minna võib</p>

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 13-aastane on vaktsineeritud,  lugesin ja uurisin enne ja tean ka kui raskelt koroonat põetakse, nii nagu eelpool kirjeldatud.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb ja murelik meel on selle pärast, et paljude laste eest teevad enamasti otsused just vanemad. Ja ma pole kindel, kas ikka päris teadlikult, aga kuna nüüd ka juba päris valju häälega on Eestiski hakatud rääkima laste vaktsineerimise tarbetusest, siis panin igaks juhuks ka siia selle märgi maha.

Tõesti on kurb, et paljude laste eest vanemad otsuse teevad, mõnel juhul on lapsed targemad kui vanemad. Tütre sõbranna ema ei luba tütart vaktsineerida, lubab välja visata kodust, kui vaktsiini teeb (18 on täis ja tütar tohiks tegelikult ise otsustada ning sooviks vaktsiini).
Sellest, et see haigus pole lastele enamasti eluohtlik, ei saa teha ometi järeldust, et lapsi pole vaja vaktsineerida. Vaktsineerimise mõte on haiguse leviku vähendamises. Vaktsineeritud laps võib küll pisiku külge saada ning osutuda mõnes juhuslikus proovis positiivseks, kuid ta levitab seda palju vähem kui vaktsineerimata olekus. Ja sellest võidavad täiskasvanud, need, kellele võiks haigus ohtlik olla – vanavanemad, vanemad, õpetajad, treenerid.
Minu arust on üksikuid erandeid kõrvale jättes ikka väga selge seos inimese hariduse-teadmiste ning vaktsineerimisse suhtumise vahel. Kui mõistad arstide selgitusi ning saad protsessidest aru, on lihtsam vaktsineerimist usaldada. Kui aga kõik see mRNA ja ogavalkude jutt on kui võõras loits, siis muidugi kipud arvama, et sind lollitada üritatakse ning mingit jura räägitakse.

+25
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on üksikuid erandeid kõrvale jättes ikka väga selge seos inimese hariduse-teadmiste ning vaktsineerimisse suhtumise vahel. Kui mõistad arstide selgitusi ning saad protsessidest aru, on lihtsam vaktsineerimist usaldada. Kui aga kõik see mRNA ja ogavalkude jutt on kui võõras loits, siis muidugi kipud arvama, et sind lollitada üritatakse ning mingit jura räägitakse.

Jah, ilmselt on tõesti seos hariduse ja vaktsineerimisse suhtumise vahel. Selline ajupestud jutt näitab tõesti, et inimesel on kahekohaline IQ.

Esiteks, me saame suurepäraselt aru, kuidas see vaktsiin töötab – teame kõike mRNAst, sellest, kuidas see vaktsiin ogavalku toodab jne.

Teiseks, erinevalt sinust, me ei kogu informatsiooni Redditi esilehelt, vaid ikkagi vaktsiinitootjatelt endilt.

USA ravimiameti lehelt, lk 27, võid lugeda, milliseid kõrvaltoimeid Pfizer ise oma vaktsiinilt pärast esmaste katsetuste lõppu ootab: https://www.fda.gov/media/143557/download.

Nägime ka uurimust, millest järeldus, et lastel on 10 korda suurem risk saada vaktsiinikahjustus, kui koroonaviiruse tagajärjel haiglasse sattuda.

+14
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nägime ka uurimust, millest järeldus, et lastel on 10 korda suurem risk saada vaktsiinikahjustus, kui koroonaviiruse tagajärjel haiglasse sattuda.

Ahsoo. Veider, et sa pole rutanud ka selle uurimuse linki siia lisama? IQ viskab vimkasid?

+20
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ilmselt on tõesti seos hariduse ja vaktsineerimisse suhtumise vahel. Selline ajupestud jutt näitab tõesti, et inimesel on kahekohaline IQ.

Esiteks, me saame suurepäraselt aru, kuidas see vaktsiin töötab – teame kõike mRNAst, sellest, kuidas see vaktsiin ogavalku toodab jne.

Teiseks, erinevalt sinust, me ei kogu informatsiooni Redditi esilehelt, vaid ikkagi vaktsiinitootjatelt endilt.

USA ravimiameti lehelt, lk 27, võid lugeda, milliseid kõrvaltoimeid Pfizer ise oma vaktsiinilt pärast esmaste katsetuste lõppu ootab: https://www.fda.gov/media/143557/download.

Mis on sinu jaoks vaktsiini kõrvaltoime ja vaktsiinikahjustus? Kõrvaltoime võib olla  on igal  ravimil, olen ise võtnud valuvaigisteid, mille kõrvaltoimed on näiteks depressioon, südameinfarkt, väike ajurabandus jne.

+18
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 13aastane on samuti vaktsineeritud ja mingeid kõrvaltoimeid ei esinenud. Motiiviks oli esiteks, et välistada üldse võimaluse poegki tema raskeks haigestumiseks (nagu ülal üks ema kirjeldab 13aastase kannatusi), teiseks, et ta saaks käia püsivamalt kontaktõppes ja kolmandaks, et tema kaudu ei leviks haigus teistele pereliikmetele, kes küll kõik vaktsineeritud, aga igaks juhuks on hea, kui kõik siseringi inimesed on kaitstud. Viimaseks ei soovi “tanki panna” kõiki lapse sõpru või klassikaaslasi, õpetajaid, kes teda ümbritsevad – haigus murrab ju sisse ikka järsult ja on piinlik seetõttu mõjutada veel kümnete inimeste igapäevast elu. Professor Lutsari juttu olen varemgi kuulnud ja see minu jaoks ei veena, just seetõttu, et kõrvaltoimete risk on ülivähene võrreldes potentsiaalse haigestumise tagajärgedega. Ka lastel on long kovidit. Sedagi räägiti samal arstide konverentsil (kuulasin ülekannet veebist). Küll aga oleks tasunud võtta Eestiski üle näiteks brittide tehnoloogia: vanuses 12-17 antakse vaid üks doos, mitte kaks. See kaitseb kovidi vastu 55%liselt, aga ikkagi vähendab levikut ja koormab teismelise keha vähem.

+16
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps oli eelmisel õppeaastal 3 korda eneseisolatsioonis. Neist ühe korra koolivaheajal. Ei saanud kooli, ei saanud trenni, ei saanud sõpru näha jne. Ma arvan, et tema jaoks oli juba eneseisolatsioonidest pääsemine piisav argument vaktsineerida. Teda ei pidanud veenma- kui kuulis, et vaktsineerimine on teismelistele avatud, palus aeg panna. Korra on vaktsiin teda ka haigestumisest jubs päästnud- neljasest sõprade pundist haigestus kaks. Kaks vaktsineeritut mitte.
Õpetaja ütles, et klassist on 4 lapsel vaktsineerimiskuur lõpetamata. Mõned on tõenäoliselt ka läbi põdenud, seega olen mõõdukalt optimistlik kooliaastale mõeldes.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need kes seda vaktsineeritute IQ-d pidevalt esile toovad kõlavad ise tõsiste lammastena.

Mitte igal pool maailmas pole sama praktika laste vaktsineerimise osas kui siin. UK ei vaktsineeri 12-15 aastaseid sest kasu ja riski vahe on ebaselge ning kasu laste endi jaoks väga väike.

Kas UK riiklikul tasemel nõuandjate IQ on madalam kui Eesti omade?

Väga madal ja silmaklappidega suhtumine antud teemasse, ümbritsevatesse inimestesse ja maailma toimimisse üleüldiselt.

Seda, kas laste vaktsineerimine on hea mõte või mitte, näitab ainult aeg ja keegi pole selle pärast rumalam kui valib oma lapse süstimata jätta.

Kohati tundub, et need kõige targemad on oma tarkuses ja mugavuses mingi maailmapildi poolt nii müüdud, et ei taha kahelda ja küsimusi esitada isegi siis kui kättesaadav on selge ja ametlik info, mis justkui põhjust peaks andma..

+13
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need kes seda vaktsineeritute IQ-d pidevalt esile toovad kõlavad ise tõsiste lammastena.

Mitte igal pool maailmas pole sama praktika laste vaktsineerimise osas kui siin. UK ei vaktsineeri 12-15 aastaseid sest kasu ja riski vahe on ebaselge ning kasu laste endi jaoks väga väike.

Väga madal ja silmaklappidega suhtumine antud teemasse, ümbritsevatesse inimestesse ja maailma toimimisse üleüldiselt.

Seda, kas laste vaktsineerimine on hea mõte või mitte, näitab ainult aeg ja keegi pole selle pärast rumalam kui valib oma lapse süstimata jätta.

Kohati tundub, et need kõige targemad on oma tarkuses ja mugavuses mingi maailmapildi poolt nii müüdud, et ei taha kahelda ja küsimusi esitada isegi siis kui kättesaadav on selge ja ametlik info, mis justkui põhjust peaks andma..

Vabandan jah, mu info oli vananenud. UK siiski värskelt võttis vastu “äärmiselt raske otsuse” vaktsineerida kõik lapsed 1 doosiga, teine järgneb alles kevadel.

Ometigi ei muuda see kogu jutu pointi.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, miks  vaktsiinivastastel on alati vaja kasutada teisi solvavaid väljendeid, mina ei sõima teid lammasteks?   Ilmselt on meil parem    lastetuba, kui vaktsiinivastastel.

+19
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, miks  vaktsiinivastastel on alati vaja kasutada teisi solvavaid väljendeid

Noo, mina olen täheldanud seda, et need, kes kutsuvad üles kõiki vaktsineerima, lähevad ikka väga jõuliseks oma sildistamises. Lammas on nende siltide kõrval ikka vga pehme väljend.

Ja mind häirib see, et kõiki, kes on mingil põhjusel vaktsineerimata, pannakse kohe klõpsti lamemaalaste patta ja nimetatakse vaktsiinivastasteks. Ei ole kõik koroonapassitud sugugi vaktsiinivastased, juhmid, lollid, harimatud jne.

+12
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, miks vaktsiinivastastel on alati vaja kasutada teisi solvavaid väljendeid

Noo, mina olen täheldanud seda, et need, kes kutsuvad üles kõiki vaktsineerima, lähevad ikka väga jõuliseks oma sildistamises. Lammas on nende siltide kõrval ikka vga pehme väljend.

Ja mind häirib see, et kõiki, kes on mingil põhjusel vaktsineerimata, pannakse kohe klõpsti lamemaalaste patta ja nimetatakse vaktsiinivastasteks. Ei ole kõik koroonapassitud sugugi vaktsiinivastased, juhmid, lollid, harimatud jne.

Õigusta, aga õigusta – ma räägin sellest, et ei maksa teisi lammasteks sõimata, see ei ole viisakas.  Aga kahjuks ikkagi enamik koroonapassituid ei hiilga tarkusega, näiteks väitis üks selline, et maski ei pea kandma, kuna põhiseaduses ei ole see kirjas. Ilmselt ei ole ta elus ka kordagi põhiseadust lugenud ega suudagi aru saada, et põhiseadus ei peagi selliseid asju reguleerima.

+17
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Nimetada teisitimõtlejate IQ-d madalaks on päris karm väide ja oluliselt solvavam kui öelda, et see väide ise kõlabki  väga rumalalt/ “jätab lamba mulje”.</p>
Minu pere täiskasvanud on saanud kõik vaktsiinid, kaasaarvatud covidi vastu.

See, et ma mõtlen lapse osas rohkem ja analüüsin infot ka väljaspool delfit ning riigi soovitusi, ei tee must vaktsiinivastast.

Vaktsineerimata inimeste halvustajad on endale kuldse kuu selga mõelnud ja see on täiesti jabur. Soovitan sisse välja hingata ning oma hirmust ning vaenust lahti lasta- maailm ei ole ainult must ja valge.

+9
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga inimene otsustab ise, kas ja mida ta teeb – aga vaktsineeritud ei käi avalikes kohtades röökimas ja trummi tagumas  nagu seda teevad maski-testi-vaktsiinivastased.    Olete te näinud sellist üritust? Või siis ei pane sotsiaalmeediasse mingeid endast ja ka juba oma lastest videosid, kus siis vaktsineerimist ülistavad,  Minu tutvuskonnas on vaktsineeritud, sarnaste põhimõtetega inimesed, kes käivad töö, elavad oma elu, ei sõima teisi, kes nende põhimõtteid ei jaga.

+17
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on üks sugulane, kes on omadel põhjustel vaktsineerimata. Tema ei “pasunda” oma põhjuseid, eie nõua midagi ja keegi ei kiusa ka teda. Ma arvan, et rahulike mittevaktsineerijate vastu pole suuremal osal midagi.

Küll aga selliste vastu, keda ma nägin ühes “lamemaalaste” grupis – minu last ei tohi vaktsineerida, testida võib ka ainult üle minu laiba (saatsin juba avalduse kooli, kohalikku omavalitsusse, lastekaitsetöötajale, haridusministeeriumisse) ja sealjuures tuleb mu lapsele tagada kontaktõpe või vähemalt juhendatud distantsõpe.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul 13 a. laps köhib 2 nädalat kopse välja, ja pole koroona. Klassis pooled samamoodi haige. Tuletan meelde, et muud viirused samamoodi alles ja tundub, et vahepealse immuunsüsteemi treeningu puudumise tõttu, kulgevad oluliselt raskemini kui varem.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 12-a laps, kes nüüd sügisel vaktsineeriti, ei saanud vaktsiini kõrvalmõjude tõttu nädal aega kooli minna – iga päev põhiliselt ainult magas või oksendas. Palavik oli kuni 37,9.

Samas talvel põdes ta koroona läbi, ja väga kergelt, ilma mingi palaviku või halva enesetundeta.

Aga see on, nagu olen aru saanud, selline jutt mida ei tohi rääkida 🙁

+10
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 12-a laps, kes nüüd sügisel vaktsineeriti, ei saanud vaktsiini kõrvalmõjude tõttu nädal aega kooli minna – iga päev põhiliselt ainult magas või oksendas. Palavik oli kuni 37,9.

Samas talvel põdes ta koroona läbi, ja väga kergelt, ilma mingi palaviku või halva enesetundeta.

Aga see on, nagu olen aru saanud, selline jutt mida ei tohi rääkida 🙁

Ja miks sa arvad, et see oli vaktsiini kõrvalmõju? Kõik tavalised nn külmetushaigused on ikka veel olemas.

+15
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas need, kes ei vaktsineeri oma lapsi, ei näita neid enam kunagi riskigrupi sugulastele/vanavanematele? Või olete kogu oma suguvõsadega võtnud vastu otsuse, et tulgu mis tuleb?

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kulla vaktsineerimisfanaatikud. Ärge õhake siin midagi, et “kõik” või “peaaegu kõik” teie perekonnas, töökohas, tutvuskonnas on vaktsineeritud. Te ei kujuta ette KUI paljud mittevaktsineeritud ütlevad oma tuttavate ja isegi lähedaste pärimise peale (muidugi mitte meditsiinilises/seaduslikus olukorras) et jajah, muidugi olen vaktsineeritud, Pfizer jah, aprillis juba tegin jah jah… jne.

See kohutav terror, põlastamine, mõnitamine ja surve, mis tabab neid, kes julgevad tunnistada, et pole Covidi vastu vaktsineeritud (kuigi muus osas on tõenäoliselt korralikult vaktsineeritud , kannavad hoolega maske, hoiduvad tarbetutest kontaktidest, testivad jne) on tõeliselt talumatu. Ametlikes situatsioonides muidugi ei valetata, aga lihtsalt ärge olge sugugi nii  kindlad, et vaktsineerimisest rääkides teie sõprade sunnitud naeratus ei tähenda seda, et nad teile tegelikult tõtt räägivad.

+10
-19
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja miks sa arvad, et see oli vaktsiini kõrvalmõju?

Ja miks sa arvad, et ei olnud?

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellised otsused ei sünni ainult teadlaste või riiklikul tasemel nõunike seisukohtade tulemusena, need on suures osas poliitilised otsused ja märkimisväärsel määral mõjutab nende otsuste tegemist rahaline mõõde.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Äkki nüüd aitab laste vaktsineerimisest?