Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aknad lahti palavaga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Aknad lahti palavaga

Postitas:
Kägu

Anna mõistust neile inimestele! Nii tuleb soe sisse!

Kardinad ees, aknad kinni ja puhur on kõige kindlam variant.

+8
-38
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui tuult on, siis saab avamisega mingit liikumist tekitada. Kui kondeka sisse paned, siis peaks kindlalt aknad kinni olema. Päikesepoolsed aknad on küll hea, kui otse sisse ei paista, ruloo või kardin ees.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päikesepoolsed aknad ja igal juhul läheb tuba 30 kraadini ehk sama, mis õues. Aknad lahti õhk vahetub ja liigub, ventikas pandud akna ette, mis veel tuult tekitab.
Kinniste akendega, ka rulood ees, oleks piin.

Ning 30 kraadi iseensest meeldib mulle ja talutav. Ventikaga siiski gramm mõnusam.

Samuti on veekardinaga ventikas, mida hetkel küll pole tööle pannud, kuid sellega PEAB aken lahti olema, muidu muutub tuba niiskeks troopikaks.

Aga ma ei saa aru, miks teise pärast muretsed? Jusiis neile, kel aknad lahti on meeldibki see soe? Kust sa tead 🙂

+22
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sest mulle MEELDIB.

+19
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on nn läbi maja korter. Kui aknad mõlemalt poolt praokil, käib mõnus tuuleõhk korterist isegi tänase kuumaga läbi.
Ribikad on alla lastud ja korter suht hämar, aga siiski on korteris hetkel talutavam kui õues. Pole isegi veel ventilaatorit vaja olnud tööle panna.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kliima 23 peal ja väga mõnus. toas olles unustab isegi ära, et väljas selline Taškent on.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ka aknad kinni ja kont huugab. Olen 8 kuud rase, päris piin on. Väljas käike selle ilmaga ei plaani, niigi tervis kehv ja vererõhk jukerdab.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ka korter läbi maja ja tuuleõhk liigub ja aknad on lahti, kui oleks kinni poleks õhku üldse.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, akent kinni hoida on hea soovitus ainult sel juhul, kui aken juhtumisi ei ole päikesepoolne. Kui on ja kui ei ole päikesekaitse klaase, mis soojust tagasi peegeldavad, siis on ikkagi mõistlik aknad pärani lahti teha, sest nii kuumutab klaas vähem. Kui väljas oleks mingi +40, siis ei oska öelda, kas on parem kinni või lahti, selleks ajaks ma koliksin keldrisse.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

elan ülemisel korrusel, majal on lamekatus. lisaks lõõskab päike ühele poole korterisse päev otsa sisse. jube, mis piin siis olla oleks, kui aknad kinni paneks. mul on läbi maja korter ehk aknad avanevad kahele poole ja lahtiste akendega tekib tuuletõmbus, mis teeb olemise täiesti talutavaks.
kardinaid mul muide ei olegi 😀

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige kindlam variant on aknad kinni müürida või keldris elada. Pimedus, külm ja rõskus on ühele Perekooli soojafoobikule ja introverdile mõnus keskkond. Ei hõõru kintsud veriseks ega lähe kiluvõileivad halvaks.

+13
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on üks tuba kööginurgaga ja aknad päikese poole. Mitte mingit tõmmekat seega teha ei saa. Ja olen ära katsetanud, et aknad lahti pluss põranda ventilaator on siiski tunduvalt parem varjant kui aknad kinni. Sees on praegu sama palju kraade kui väljas. Aknad kinni tuleb kraade rohkem.

Kui sees on sama palju kui väljas, siis milleks see ventikas ja elektrikulu? Niikuinii sise- ja välistemperatuurid ühtlustuksid (nagu sa ka ütled, et sees ja väljas on sama palju, ehk siis su postituse ajal ca 32 kraadi). Kui sul just radikad sees pole, siis sul oleks toas läbivalt avatud akende korral niikuinii välistemperatuur, on see siis – 32 või +32.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on üks tuba kööginurgaga ja aknad päikese poole. Mitte mingit tõmmekat seega teha ei saa. Ja olen ära katsetanud, et aknad lahti pluss põranda ventilaator on siiski tunduvalt parem varjant kui aknad kinni. Sees on praegu sama palju kraade kui väljas. Aknad kinni tuleb kraade rohkem.

Kui sees on sama palju kui väljas, siis milleks see ventikas ja elektrikulu? Niikuinii sise- ja välistemperatuurid ühtlustuksid (nagu sa ka ütled, et sees ja väljas on sama palju, ehk siis su postituse ajal ca 32 kraadi). Kui sul just radikad sees pole, siis sul oleks toas läbivalt avatud akende korral niikuinii välistemperatuur, on see siis – 32 või +32.

No istu 32 kraadiga niisama ja siis istu 32 kraadiga ventilaatori ees. Siis ei tohiks enam nii lolli küsimust tekkida.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No istu 32 kraadiga niisama ja siis istu 32 kraadiga ventilaatori ees. Siis ei tohiks enam nii lolli küsimust tekkida.

Okei, seda ei olnud kirjas, et nad seisavad ventilaatori ees. Sry. Ma sain aru, et see on lihtsalt õhuringluse kiirendamiseks.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul päeval ja öösel aknad/uksed lahti (kui kodune), toas on alati mõnus jahe. Ei mõjuta akende lahti hoidmine midagi. Mõnus tuul käib läbi vahepeal.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
kitah

Mul ka aknad lahti. kinniste akendega ei ole vapsee mingit õhku, nüüd ikka natuke on.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ka aknad lahti. kinniste akendega ei ole vapsee mingit õhku, nüüd ikka natuke on.

Vaata kellaaega tarkur, nüüd õhk jahedam.

0
-7
Please wait...

Postitas:
kitah

ma ei räägigi praegusest kellaajast. ka päeval oli lahtise aknaga jahedam.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lollus, vaata kraadiklaasi

+2
-8
Please wait...

Postitas:
kitah

.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lollus

Tjah, kui ajud palavusest pehmed, siis tuleb külma vee alla minna, mitte perekoolis kommida.

Hoidsid tabi lahti, et sekundi pealt vastata? Masendav elu

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaata kellaaega tarkur, nüüd õhk jahedam.

On ta jah, siin eesti keskel näitab kraadiklaas 30 kraadi, päeval oli 33.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lollus

Tjah, kui ajud palavusest pehmed, siis tuleb külma vee alla minna, mitte perekoolis kommida.

Hoidsid tabi lahti, et sekundi pealt vastata? Masendav elu

Kommentaar eemaldatud.

Issand..teisele enesetapu soovitamine on äärmiselt vale ja mitte täiskasvanulik käitumine.

+3
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Ma ei soovitagi. Aga kui inimene üle ühe teema halab, kui masendav ta elu on, samas midagi ette ka ei võta, samas aina teiste kallal haugub, siis on see lihtsalt fakti konstateering, mitte tööversioon.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

elan ülemisel korrusel, majal on lamekatus. lisaks lõõskab päike ühele poole korterisse päev otsa sisse. jube, mis piin siis olla oleks, kui aknad kinni paneks. mul on läbi maja korter ehk aknad avanevad kahele poole ja lahtiste akendega tekib tuuletõmbus, mis teeb olemise täiesti talutavaks.

Mul ka viimane korrus, üks pool päikese käes, teised aknad teisele poole aga tuuletõmbust ei teki kui väljas tuult ei ole sest teised majad nii ligidal. Sisse ajab lihtsalt sama 30-kraadist kuuma õhku. Mul rõdul päikesekaitsekiled, akendel ees voldikkardinad, toas oli täna 28 kraadi ja tavaline lauaventikas töötas. Polnud midagi piin, väga mõnus oli.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ka viimane korrus, üks pool päikese käes, teised aknad teisele poole aga tuuletõmbust ei teki kui väljas tuult ei ole sest teised majad nii ligidal. Sisse ajab lihtsalt sama 30-kraadist kuuma õhku. Mul rõdul päikesekaitsekiled, akendel ees voldikkardinad, toas oli täna 28 kraadi ja tavaline lauaventikas töötas. Polnud midagi piin, väga mõnus oli.

väga vahva, kui keegi ennast 28 kraadises toas mõnusat tunneb. minu jaoks oleks see täielik piin. 18 on paras toatemperatuur.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

väga vahva, kui keegi ennast 28 kraadises toas mõnusat tunneb. minu jaoks oleks see täielik piin. 18 on paras toatemperatuur.

18 on paras siis, kui on keskmise aktiivsusega kehaline liikumine ja tubased riided ka veel seljas.

Kui olla väheliikuvalt (telekat vaadates, arvuti taga istudes), siis 18 kraadiga tahaks mingi sviitri selga särgi peale panna juba, lisaks ka jalad võivad hakata külmetama (kui põrandakütet pole, siis 18 kraadise ruumiga on põrandapinnal veel mitu kraadi külmem). Magades on siis ka sooja tekki juba vaja.

Aga eelistaks enda sissepakkimisele hoopiski soojemat ruumi. Mõnus on olla just võimalikult paljalt kodus, näiteks aluspükste või pikema särgi väel. Ning magada ka nii, et keha saab õhku ikka, see tähendab alasti ja ilma tekita. See aga eeldab (olenevalt indiviidist) 25-28 kraadist magamisruumi temperatuuri, kuna keha soojusvahetus on magamise ajal vähenenud.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on aknad lahti, hea tuulekas liigub toas, nii et tänan muretsemast minu mõistuse pärast, teemaalgataja, pole vaja alahinnata inimesi

+2
0
Please wait...

Postitas:
nutetudsilmad

Mina olen üks neist, kes hoiab aknad tuulutuse peal päeval, sest sedasi käib tuul läbi maja. Elan viimasel korrusel ja katusest tuleb meeletult kuumust, ainus võimalus jahutada ongi tuuletõmbusega. Konditsioneerile minu rahakott peale ei hakka, sest jahutatavat ruumala on üle 100kuupmeetri

+5
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aknad lahti palavaga