Esileht Kodunurk Aknapesu kas masinaga või käsitsi

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Aknapesu kas masinaga või käsitsi

Postitas:

Kellel on aknapesur, kas soovitate? Mis moodi see üldse toimib? Või on mõistlik osta teleskoop varrega aknapesuhari?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on, peale selle ostmist käsitsi enam aknaid pesnud ei ole. Mul maast-laeni aknad, teeb ikka oluliselt lihtsamaks selle värgi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärcher on ja selle mõte on, et ta kummiga akna üle tõmbamisel imeb üleliigse vee paaki, et aken ruttu kuivaks saada. Ei teki niresid ega triipe ja kvaliteet jääb parem. Kiiremini saab ka, tavalise kummiga peab teinekord mitu korda tõmbama, et korralikult kuivaks saada, aga sellega läheb väga ruttu. tõesti üks kodumasin, mis töötab nagu reklaamis. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan Kärcheril vaid kuivatust, tõesti hea, kiire ja korralik. Pesemiseks on mul paremad lapid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsusta, mis masinat silmas pidasid. Mul aknapesurobot, käsitsi ei pese midagi, hoopis loen lehte sel ajal, kui masin toimetab. Kärcheri tööriista ma “masinaks” ei peaks, seal peab ikka inimene ise tegutsema. Roboti paned naksti aknale ja võtad maha siis, kui aken pestud, st inimtööjõudu seal aknapesuks ei kasutata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsusta, mis masinat silmas pidasid. Mul aknapesurobot, käsitsi ei pese midagi, hoopis loen lehte sel ajal, kui masin toimetab. Kärcheri tööriista ma “masinaks” ei peaks, seal peab ikka inimene ise tegutsema. Roboti paned naksti aknale ja võtad maha siis, kui aken pestud, st inimtööjõudu seal aknapesuks ei kasutata.

Kes aknaraamid ja -vahed ära peseb?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 07:00; 30.03 06:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes aknaraamid ja -vahed ära peseb?

See ei puutu ju siia teemasse. Sama hästi võiks küsida, kes uksed ja riiulid ära peseb. Ikka ise, ikka ise.
Aknaklaase pesen paar korda kuus, kevadel ka tihemini, raamid tõmban üle tavakoristuse käigus ja siis kui vaja. Kas klaaside pesemise käigus või muul ajal, pole vahet. Raamid lähevad mustaks klaasidest tunduvalt harvem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 09:55; 11.03 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes aknaraamid ja -vahed ära peseb?

See ei puutu ju siia teemasse. Sama hästi võiks küsida, kes uksed ja riiulid ära peseb. Ikka ise, ikka ise.

Aknaklaase pesen paar korda kuus, kevadel ka tihemini, raamid tõmban üle tavakoristuse käigus ja siis kui vaja. Kas klaaside pesemise käigus või muul ajal, pole vahet. Raamid lähevad mustaks klaasidest tunduvalt harvem.

Minu arust küll puutub teemasse. Ma olen ise koguaeg sama mõelnud. Minu jaoks tähendab akende pesu seda, et ma pesen aknaklaasid nii seest kui ka väljast. Raamid seest kui ka väljast. Lisaks raamide selle osa, mis ei paista välja (ühele ega teisele poole), kui aken kinni on. Ehk siis aknavahed.

Kas teil tõesti akende vahele ei kogune midagi? Ja seda ma ka hästi ei usu, et aknaraamid väljast ei määrdu.

Minu aknapesu rutiini juurde kuulub tavaliselt veel aknapalede pesu. Kardinapuu puhastamine. Kardinate pesemine ja triikimine…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 20:15; 13.03 11:30; 28.03 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa kogu selle kupatuse tahad iga paari nädala tagant ette võtta, siis seda lihtsam ju, kui robot seni järgmise akna klaasid puhtaks teeb, kuni sina eelmise akna raame nühid ja kardinaid alla võtad.
Mina pesen klaase tunduvalt tihemini kui kõiki pragusid. Eriti sellistel akendel, mida ma kunagi lahti ei tee, peavad klaasid ikka särama, aknavahesid ei näe küll põhjust rohkem nühkida kui paar korda aastas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 09:55; 11.03 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust küll puutub teemasse. Ma olen ise koguaeg sama mõelnud. Minu jaoks tähendab akende pesu seda, et ma pesen aknaklaasid nii seest kui ka väljast. Raamid seest kui ka väljast. Lisaks raamide selle osa, mis ei paista välja (ühele ega teisele poole), kui aken kinni on. Ehk siis aknavahed.

Kas teil tõesti akende vahele ei kogune midagi? Ja seda ma ka hästi ei usu, et aknaraamid väljast ei määrdu.

Minu aknapesu rutiini juurde kuulub tavaliselt veel aknapalede pesu. Kardinapuu puhastamine. Kardinate pesemine ja triikimine…

Palun tule minu juurde aknaid pesema 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugu koristuse teemasid lugedes jääb mulje, et kõik muudkui koristavad ja kohe niivõrd korralikult, et võib valge kindaga kontrollida. Mul on toas kord…aga see on tolmukord. Ise olen rahul.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle robotiga ukerdamine ja mäkerdamine võtab ju sama palju aega, kui kord masinaga see aken üle tõmmata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa kogu selle kupatuse tahad iga paari nädala tagant ette võtta, siis seda lihtsam ju, kui robot seni järgmise akna klaasid puhtaks teeb, kuni sina eelmise akna raame nühid ja kardinaid alla võtad.

Mina pesen klaase tunduvalt tihemini kui kõiki pragusid. Eriti sellistel akendel, mida ma kunagi lahti ei tee, peavad klaasid ikka särama, aknavahesid ei näe küll põhjust rohkem nühkida kui paar korda aastas.

Kas sa tõesti pesed iga kahe nädala tagant aknaklaase?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 20:15; 13.03 11:30; 28.03 11:53;
To report this post you need to login first.

Kas sa tõesti pesed iga kahe nädala tagant aknaklaase?

Ma perekoolist lugesin, et mõni peseb lausa iga nädal.
Imedemaa see perekool ja umbes 2% on seal isegi tõtt vast ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti mõttetu masin! Kui tahate tõesti puhtaid klaase ja ei taha päikese käes näha klaasil roboti liikumisjälgi, siis ärge ostke! Ka minus on üksjagu laiskust peidus ja aeg-ajalt panen selle neetud roboti uuesti tööle (lootes parimat – loll ei õpi 😀 ) – pärast kahetsen ja nii alati!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mamibot aknapesurobot, kas keegi on kasutanud? Hooaja saates ikka väga kiideti ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti mõttetu masin! Kui tahate tõesti puhtaid klaase ja ei taha päikese käes näha klaasil roboti liikumisjälgi, siis ärge ostke! Ka minus on üksjagu laiskust peidus ja aeg-ajalt panen selle neetud roboti uuesti tööle (lootes parimat – loll ei õpi ???? ) – pärast kahetsen ja nii alati!

Väga hea, et keegi jagab ka ausat infot. Mul oli ka mõttes see masin osta, aga nüüd jääb kindlalt ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 20:15; 13.03 11:30; 28.03 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hoopis küsimus, et kuidas pesete korteri aknaid, kui ainult väiksem pool käib lahti ja kõrval päris suur kinnine aken. Tegu 70ndatel ehitatud vana kivimajaga. Ostsin ka Vileda teleskoopvarrega aknapesija, aga ikkagi ei oska neid suuri aknaid väljast pesta. Hirm ka natuke seal akna peal kõõluda. Aknaraamidest ei hakka ma rääkimagi. Neid ei pese kuidagi sealt kaugemast otsast.
Ma olen majades elanud ja pole probleemi olnud aknaid pesta. Ühes korteris sai ka elatud, aga seal aknad käisid lahti või siis käis keskmine osa lahti ja paremalt-vasakult sai pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tõesti pesed iga kahe nädala tagant aknaklaase?

Ma perekoolist lugesin, et mõni peseb lausa iga nädal.

Imedemaa see perekool ja umbes 2% on seal isegi tõtt vast ka.

Kusjuures mõni peabki iga nädal pesema. Mina elan ka sellises kohas, kus aknad määrduvad nö tavalises tempos, aga nendel, kes elavad madalates majades või madalatel korrustel majades, mis asuvad täpselt suurte sõiduteede kõrval, ongi juba mõned päevad peale pesemist aknad uuesti tolmukihi all. Eriti praegusel ajal, kus teed on väga tolmused.

Küsiks ka aknapesuroboti kohta. See, kes siin laitis – mis firma robot sul on? Sama küsimus sellele, kes oma robotit kiitis. On olnud ka plaanis robot soetada, kuna meil sama jama nagu siin ühel eelpool kirjutanul, et suured aknad ei käi lahti ja kuna ei ela ka 1. korrusel, on aknapesu väljast iseseisvalt võimatu. Samas on robotite hinnad sellised, et uisapäisa ei taha nii suurt väljaminekut teha, kui pole teada, kas on hea asi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 23:22; 30.03 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud ka plaanis robot soetada,

Robotit saab rentida ka, maksab umbes 25 eurot ööpäev. Kui tihti pole vaja, siis vb saabki aind rentides hakkama. Ja kui tihti on vaja, siis saab pärast rentimist teada, kuidas sobis ja kas tasub sama mudel endale ka osta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd teemast täitsa mööda, aga kas sellel on mingi point ka, et aknad on tehtud nii, et lahti ei käi? Kas sellega on taotletud mingitmoodi kokkuhoidu või mis? Olen ka varem selle üle pead murdnud, et mismoodi peaks aknatootja arvates selliste akende pesu käima? Et kutsud tõstukiga aknapesijad akna taha?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 07:00; 30.03 06:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on robot –
(https://www.hansapost.ee/et/kodu-ja-kook/kodumasinad/aurupuhastid-ja-aknapesurid/aknapesurobot-winbot-w950_1fb2679e/)

mõtlesin just, et vist õige aeg müüki panna. Mõttetu.

Ma ostsin endale Puhastusimpordist sel aastal vinge vahendi ja lapid – oi ma olen rahul. Vahend on tegelikult setete eemaldaja vannitoale, happeline. See teeb klaasi nii puhtaks, et ei jää üldse mustust, mis poleerides triipe jätab. Ja poleerimiseks ostsin ühe spetsmikrofiiberi, ülisuure – saab kahe käega tõmmata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd teemast täitsa mööda, aga kas sellel on mingi point ka, et aknad on tehtud nii, et lahti ei käi? Kas sellega on taotletud mingitmoodi kokkuhoidu või mis? Olen ka varem selle üle pead murdnud, et mismoodi peaks aknatootja arvates selliste akende pesu käima? Et kutsud tõstukiga aknapesijad akna taha?

Jah, sellega on ilmselt taotletud kokkuhoidu. Meil on vanad aknad juba ja tõenäoliselt ongi sellepärast lingisüsteemid jäetud panemata, et raha kokku hoida. Kui ise ära vahetaks, siis teeks lahtikäidavad, aga praegu vahetada ka ei taha. Olemegi kutsunud vastavad firmad väljast pesema. Tean, et Tallinna kesklinna klaasmajadel käivad ka pesijad väljast tegemas.

Miks see Winbot mõttetu on – peseb kehvasti? Olen kogu aeg mõelnud, et kui palju kvaliteedilt ka erinevate firmade robotitel vahet on. Mamibot tundub selline kõige kiidetum, aga kas reaalselt ka parem kui teised?!

Lisaks mul tekkis veel see küsimus, et kirjelduses need robotid lubavad ka keraamilisi plaate pesta. Kas kellelgi on kogemust, kui edukalt robot keraamilist plaati peseb kui vuugid vahel on ja kuidas see pesu vuugile mõjub?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 23:22; 30.03 12:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Aknapesu kas masinaga või käsitsi